Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Büyükçekmece Gölü haberleri, Büyükçekmece Gölü son dakika, son dakika Büyükçekmece Gölü

Son Dakika Büyükçekmece Gölü Haberleri

Son dakika Büyükçekmece Gölü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son büyükçekmece gölü haberleri anında burada.


 • 01.12.2023 01 Ara 11:27 İstanbul'da Baraj Doluluk Oranları Yükseldi

  İstanbul'da Baraj Doluluk Oranları Yükseldi İstanbul'da son dönemdeki yağışlarla birlikte barajların doluluk oranları yükseldi. Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesinin yükselmesiyle tarihi Çakmak Hattı tekrar su altında kaldı. Alibeyköy Barajı'ndaki doluluk oranı da arttı.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:59 İstanbul'da Baraj Doluluk Oranları Yükseliyor

  İstanbul'da Baraj Doluluk Oranları Yükseliyor İstanbul'da son dönemdeki yağışlarla birlikte barajların doluluk oranları yükseliyor. Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesinin yükselmesiyle tarihi Çakmak Hattı tekrar su altında kaldı. Alibeyköy Barajı'nda doluluk oranı da arttı.

 • 05.11.2023 05 Kas 11:09 İstanbul'da Kuraklık: Barajlardaki Su Seviyesi Düşüyor

  İstanbul'da Kuraklık: Barajlardaki Su Seviyesi Düşüyor İstanbul'da bu yıl yağışların azalması nedeniyle 10 barajdan 3'ünde su seviyesi yüzde 3'lere düştü. Kentte yaşanan kuraklık ve sıcak hava nedeniyle su sağlayan barajlardan bazıları kurudu. Büyükçekmece Gölü'nde su doluluğu son 11 yılın en düşük seviyesine geriledi. İstanbul'da su sağlayan barajlardan Sazlıdere, Pabuçdere, Kazandere, Terkos, Elmalı, Alibey, Istrancalar, Darlık ve Ömerli barajlarının su seviyeleri kritik seviyeye düştü. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, su kullanımında tasarruf yapılması gerektiğini vurguladı.

 • 31.10.2023 31 Eki 13:58 İmamoğlu: 2024 yerel seçimlerinde rakibimi biliyorum

  İmamoğlu: 2024 yerel seçimlerinde rakibimi biliyorum İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece'de düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, 2024 yerel seçimlerine atıfta bulunarak rakibini bildiğini söyledi.

 • 24.10.2023 24 Eki 20:51 Büyükçekmece Gölü'nde kuraklık tehlikesi

  Büyükçekmece Gölü'nde kuraklık tehlikesi İstanbul'da yaşanan su tasarrufu uyarılarına rağmen Büyükçekmece Gölü'ne su sağlayan Çamaşır Deresi'nin büyük bir kısmı kurudu. Yetersiz yağışlar ve bilinçsiz su kullanımı nedeniyle gölün su seviyesi hızla düşüyor. Havadan çekilen görüntülerde göle giden dere ve gölün kuzey kısımlarının daha fazla kuruduğu görülüyor. İstanbul'un diğer barajlarının doluluk oranları da düşüş gösteriyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 10:29 Büyükçekmece Gölü'nde Kuraklık Tehlikesi

  Büyükçekmece Gölü'nde Kuraklık Tehlikesi İstanbul'da su seviyesinin hızla düşmesi ve Çamaşır deresinin kurumasıyla Büyükçekmece Gölü'nde kuraklık tehlikesi ortaya çıktı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 11:06 İstanbul Barajlarının Yüzey Alanı Yüzde 18 Küçüldü

  İstanbul Barajlarının Yüzey Alanı Yüzde 18 Küçüldü Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) tarafından yapılan araştırmaya göre, İstanbul'a su sağlayan barajların yüzey alanı geçen yıla göre yüzde 18 küçüldü. YTÜ İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Uzaktan Algılama ekibi, kuraklık nedeniyle barajlardaki su azalmalarını tespit etmek için çalışma yaptı. Uydu görüntülerinde, barajlardaki yüzey alanının en çok Kazandere, Papuçdere, Elmalı, Sazlıdere ve Alibey barajlarında küçüldüğü belirlendi. Çalışmada, 9 barajda toplam 17 kilometrekarelik alanda küçülme olduğu ve yaklaşık 1700 futbol sahası büyüklüğünde su alanının kaybolduğu tespit edildi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 09:55 Büyükçekmece Gölü'nde Tarihi Çakmak Hattı Gün Yüzüne Çıktı

  Büyükçekmece Gölü'nde Tarihi Çakmak Hattı Gün Yüzüne Çıktı Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle 2. Dünya savaşından kalma beton siper ve tünellerden oluşan tarihi Çakmak Hattı'nın bir bölümü ortaya çıktı. Büyükçekmece Gölü'ndeki doluluk oranının yüzde 4.84'e gerilemesiyle suyun çekildiği bölgede Çakmak Hattı'nın varlığı tespit edildi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 09:25 Büyükçekmece Gölü'nde ATV Motorcuları Tur Atıyor

  Büyükçekmece Gölü'nde ATV Motorcuları Tur Atıyor Büyükçekmece Baraj Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle alanlar ATV motorcularına kaldı. Haftanın birkaç günü buluşan ATV tutkunları, alanda tur atarak stres atıyor. Suların çekilmesiyle oluşan kaygan zemin ise daha keyifli bir deneyim sunuyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 10:58 Büyükçekmece Baraj Gölü'nde Tarihi Çakmak Hattı Gün Yüzüne Çıktı

  Büyükçekmece Baraj Gölü'nde Tarihi Çakmak Hattı Gün Yüzüne Çıktı Büyükçekmece Baraj Gölü'nde su seviyesinin düşmesiyle tarihi Çakmak Hattı'nın bir bölümü ortaya çıktı. 7 ay önce yüzde 33 olan su seviyesi bugün yüzde 12. Kuruyan gölde tarihi hattın bir kısmı otlarla kaplandı. İstanbul'da diğer barajların su seviyeleri de düşük. Çatalca Kültür ve Turizm Derneği Başkanı, tarihi hatların bakımsız olduğunu ve restore edilmesi gerektiğini belirtti.

 • 12.08.2023 12 Ağu 22:40 Büyükçekmece Gölü'nden çarpıcı görüntüler: Suların büyük kısmı çekildi, kara parçalar ortaya çıktı

  Büyükçekmece Gölü'nden çarpıcı görüntüler: Suların büyük kısmı çekildi, kara parçalar ortaya çıktı İstanbul'un su kaynaklarından Büyükçekmece Gölü'nde sıcak hava nedeniyle çekilme devam ediyor. Havadan çekilen drone görüntülerinde kara parçalarının ortaya çıktığı görülüyor. Büyükçekmece Baraj Gölü'nde su seviyesinin yüzde 15'e kadar düşmesiyle kıyıda metrelerce çekilme yaşandı.

 • 12.08.2023 12 Ağu 10:08 Tehlike büyük! Büyükçekmece Gölü'nde çekilme sonrası kara parçaları ortaya çıktı

  Tehlike büyük! Büyükçekmece Gölü'nde çekilme sonrası kara parçaları ortaya çıktı İstanbul'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla kentin su kaynaklarından Büyükçekmece Gölü'ndeki çekilme devam ediyor. Havadan dron ile çekilen görüntülerde gölde kara parçalarının ortaya çıktığı görüldü.

 • 31.07.2023 31 Tem 22:22 Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesi yüzde 18'e geriledi: Göl havadan görüntülendi

  Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesi yüzde 18'e geriledi: Göl havadan görüntülendi İstanbul'da hava sıcaklıkları etkisini gösterirken, barajlardaki doluluk oranı yüzde 37'ye geriledi. Büyükçekmece Gölü'nde ise su seviyesi yüzde 18.02 seviyesine kadar düşerken suyun çekildiği yerler dron ile havadan görüntülendi. İstanbul'da artan hava sıcaklıkları kendini hissettirmeye devam ediyor. Sıcak hava İstanbulluları bunaltırken, kentte su sağlayan barajlardaki doluluk oranı ise yüzde 37.21 olarak ölçüldü. Büyükçekmece Gölü'nde ise su seviyesi hızla düşmeye devam ediyor. Barajda çekilen su oranı dron ile havadan görüntülenirken, suyun çok fazla çekildiği görüldü. İSKİ verilerine göre, Büyükçekmece Baraj gölünde geçtiğimiz yıl aynı dönemde doluluk oranı yüzde 74.37 seviyesinde iken, şu an yüzde 18.02'ye gerilediği görüldü. "Susuz ne yapacağız bilmiyorum" Baraja balık tutmak için gelen Ali Bozkaya, "Su 60 metre ileriydi. Su kalmadı. Önümüzde sıcak günler var. Susuz ne yapacağız bilmiyorum. En son geldiğimde su seviyesi sazlıklarında oradaydı" dedi.

 • 30.07.2023 30 Tem 16:04 Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor

  Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesi hızla düşüyor ve doluluk oranı yüzde 18.47'ye geriledi. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde doluluk oranı yüzde 74.55 olan göl, kuraklık sebebiyle yaklaşık 2 kilometre çekildi. İstanbul barajlarında da su seviyesi hızla düşüş gösteriyor ve doluluk oranı yüzde 37.49 olarak ölçüldü. Büyükçekmece Gölü'nün sularının çekilmesiyle gölün dibinde deniz kabukları ve kurumuş yosunlar görülebiliyor.

 • 30.07.2023 30 Tem 15:49 Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor

  Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor BÜYÜKÇEKMECE Gölü'nde su seviyesi hızla düşüyor. İSKİ verilerine göre, şu an yüzde 18.47 doluluk oranına sahip Büyükçekmece Baraj gölünde geçtiğimiz yıl aynı dönemde doluluk oranı yüzde 74.55'ti. Çevre sakinlerinden Oktay Cantürk, 'Göl kuraklık sebebiyle yaklaşık 2 kilometreye kadar çekildi. Göl çekilmeden önce vatandaşlar buraya balık tutmaya gelirdi' dedi. İstanbul'un barajlarında doluluk oranlarındaki hızlı düşüş sürüyor. İSKİ verilerine göre İstanbul barajlarındaki doluluk oranı bugün yüzde 37.49 olarak ölçüldü. Bir yıl önce bugün barajlardaki doluluk oranı yüzde 66.79 olarak ölçülmüştü. Barajlardaki hızla düşüşten Büyükçekmece barajı da nasibini aldı. Barajdaki doluluk oranı bugün itibariyle yüzde 18.47 olarak ölçüldü. Büyükçekmece Gölü'nün sularının hızla çekilmesiyle gölün dibindeki deniz kabukları ortaya çıkarken kurumuş yosunlar dikkat çekiyor. Su seviyesinin şimdiye kadar toplam 2 kilometreye yakın çekildiğini söyleyen Oktay Cantürk, 'Göl çekilmeden önce vatandaşlar buraya piknik yapmaya, balık tutmaya gelirdi. Ama ne yazık ki bunların hiçbiri artık yaşanmıyor. Keşke bu duruma bir çözüm bulunsaydı' dedi. İSKİ verilerine göre, Alibeyköy Barajı'ndaki doluluk oranı 30 Temmuz Pazar günü, yüzde 18.89, Büyükçekmece Baraj gölünde yüzde 18.47, Darlık Barajı'nda doluluk oranı yüzde 53.07, Elmalı Barajı'nda doluluk oranı, yüzde 28.34, Istrancalar'da yüzde 34.14, Kazandere'de yüzde 07.69, Ömerli Barajı'nda yüzde 70.41, Pabuçdere'de yüzde 04.72, Sazlıdere'de yüzde 21.26, Terkos Barajı'nda ise, yüzde 24.93 olarak ölçüldü.

 • 30.07.2023 30 Tem 15:36 Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor

  Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor BÜYÜKÇEKMECE Gölü'nde su seviyesi hızla düşüyor. İSKİ verilerine göre, şu an yüzde 18.47 doluluk oranına sahip Büyükçekmece Baraj gölünde geçtiğimiz yıl aynı dönemde doluluk oranı yüzde 74.55'ti. Barajlardaki su seviyesi hızla düşerken, gölün çekilmesiyle birlikte balık tutma ve piknik yapma gibi etkinlikler de gerçekleştirilemez hale geldi.

 • 30.07.2023 30 Tem 15:19 Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor

  Büyükçekmece Gölü'nde Su Seviyesi Hızla Düşüyor BÜYÜKÇEKMECE Gölü'nde su seviyesi hızla düşüyor. İSKİ verilerine göre, şu an yüzde 18.47 doluluk oranına sahip Büyükçekmece Baraj gölünde geçtiğimiz yıl aynı dönemde doluluk oranı yüzde 74.55'ti. Barajlardaki su seviyesi hızla düşerken, gölün çekilmesiyle balık tutulan yerlerde toprak kaldı. Çevre sakinleri gölün kurumasıyla birlikte piknik yapma ve balık tutma gibi aktivitelerin artık gerçekleştirilemediğini belirtiyor. İstanbul'un diğer barajlarında da doluluk oranları düşüş gösteriyor.

 • 29.07.2023 29 Tem 17:37 İstanbul'da Büyükçekmece Gölü kuruyor

  İstanbul'da Büyükçekmece Gölü kuruyor İstanbul'da barajlardaki doluluk oranları düşerken, Büyükçekmece Gölü'nde su seviyesi son 9 yılın en düşük seviyesine gerileyerek kuruma başladı. Gölde suların çekilmesiyle birlikte toprak çatladı ve bataklık oluştu. Vatandaşlar, kuraklık nedeniyle bölgede piknik yapamadıklarını ve kötü koku yayıldığını belirtti.

 • 12.07.2023 12 Tem 10:24 Büyükçekmece'de kaçak yapılara taviz verilmiyor

  Büyükçekmece'de kaçak yapılara taviz verilmiyor Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Çayırlar mevkiinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen yapılar belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Büyükçekmece Belediyesi, İstanbul'un en önemli içme suyu havzalarından olan Büyükçekmece Gölü ve havza bölgesinde kaçak yapılaşmaya karşı mücadele vermektedir. İmar Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilen 4 kaçak yapı polis ve zabıta ekipleri gözetiminde yıkıldı. Büyükçekmece Belediyesi, kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğini ve kararlılıkla mücadeleye devam edeceğini belirtmiştir.

 • 07.07.2023 07 Tem 09:38 Büyükçekmece Gölü'nde 8 Kaçak Yapı Yıkıldı

  Büyükçekmece Gölü'nde 8 Kaçak Yapı Yıkıldı Büyükçekmece Belediyesi, İstanbul'un içme suyu kaynaklarından biri olan Büyükçekmece Gölü mutlak koruma havzasında yapılan 8 kaçak yapının yıkıldığını açıkladı. İSKİ Koruma Havzası Müdürlüğü ve Büyükçekmece Belediyesi tarafından tespit edilen kaçak yapılar, yapı sahiplerine tebligat yapıldıktan sonra polis ve zabıta müdürlüğü ekipleri gözetiminde yıkıldı. Büyükçekmece Belediyesi, kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceklerini ve İstanbul'un en önemli içme suyu toplama havzasını korumakta kararlı olduklarını belirtti.

 • 21.06.2023 21 Haz 09:23 Büyükçekmece Barajı olası depremde risk altında

  Büyükçekmece Barajı olası depremde risk altında Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Gölü ile denizi arasındaki Büyükçekmece Barajı'nın olası büyük İstanbul Depremi'nde risk altında olduğunu belirtti. Baraj doluluğu 6,30 kotunda olur ise Büyükçekmece merkezini komple denize atar süpürür ve 25 bin kişi risk altında. Barajın gövde seddesinin de emniyete alınması açısından seri toplantılar yapıldı ve jeo teknik raporlar hazırlandı. Ancak çalışmalar henüz başlamadı.

 • 12.06.2023 12 Haz 10:15 Turist sayısı beklentileri aştı

  Turist sayısı beklentileri aştı Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, turizmdeki hızlı büyümenin bu sene de devam ettiğini belirterek, "Yılın ilk 4 ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,51 arttı.

 • 06.06.2023 06 Haz 13:04 Büyükçekmece Belediyesi, Dünya Çevre Günü'nde 'Hedef Sıfır Atık' etkinliği düzenledi

  Büyükçekmece Belediyesi, Dünya Çevre Günü'nde 'Hedef Sıfır Atık' etkinliği düzenledi Büyükçekmece Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında 'Hedef Sıfır Atık' sloganıyla gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine, çevre dernekleri ve yüzlerce minik öğrenciye katıldı. Etkinlikte çevre temizliği yapıldı, ağaç fidesi dikildi ve ödüller takdim edildi. Çevre gönüllüleri, geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak için çalıştıklarını belirtti.

 • 06.06.2023 06 Haz 12:24 Dünya Çevre Günü'nde Büyükçekmece'de tonlarca atık toplandı

  Dünya Çevre Günü'nde Büyükçekmece'de tonlarca atık toplandı Büyükçekmece Belediyesi'nin Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine çevre dernekleri ve yüzlerce minik öğrenci katıldı. Büyükçekmece Gölü Tepecik Çamlık mevkiinde gerçekleştirilen etkinlikte çevre temizliği yapıldı ve tonlarca atık toplandı. Etkinliğe destek veren TEMA Vakfı ve İSTAÇ A.Ş. tarafından minik çevrecilere eğitim verildi. En fazla atık toplayan mahalle muhtarlıkları, site, işletme ve okullara ödülleri takdim edildi.

 • 06.06.2023 06 Haz 12:19 Büyükçekmece Gölü çevresinde Dünya Çevre Günü'nde tonlarca atık toplandı

  Büyükçekmece Gölü çevresinde Dünya Çevre Günü'nde tonlarca atık toplandı Büyükçekmece Belediyesi'nin 'Hedef Sıfır Atık' sloganıyla gerçekleştirdiği Dünya Çevre Günü etkinliğine çevre dernekleri ve öğrenciler katıldı. TEMA Vakfı ve İSTAÇ A.Ş. tarafından minik çevrecilere eğitim verildi. En fazla atık toplayan mahalle muhtarlıkları, site, işletme ve okullara ödülleri takdim edildi. İSTAÇ'ın İstanbul denizlerinde yaptığı temizlikler esnasında denizden çıkardığı ilginç atıkların yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.

 • 06.06.2023 06 Haz 10:43 Büyükçekmece Belediyesi Dünya Çevre Günü'nde 'Hedef Sıfır Atık' etkinliği düzenledi

  Büyükçekmece Belediyesi Dünya Çevre Günü'nde 'Hedef Sıfır Atık' etkinliği düzenledi Büyükçekmece Belediyesi, Dünya Çevre Günü kapsamında 'Hedef Sıfır Atık' sloganıyla gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine çevre dernekleri ve yüzlerce minik öğrenciye katıldı. Etkinlikte çevre temizliği yapıldı, ağaç fidesi dikildi ve en fazla atık toplayan mahalle muhtarlıkları, site, işletme ve okullara ödülleri takdim edildi. TEMA Vakfı ve İSTAÇ A.Ş. tarafından minik çevrecilere eğitim verildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, en çok atık yağ, ambalaj ve atık pil toplayan çevre gönüllerine teşekkür plaketi takdim etti.

 • 17.03.2023 17 Mar 15:41 24 kaçak yapı daha belediye ekipleri tarafından yıkıldı

  24 kaçak yapı daha belediye ekipleri tarafından yıkıldı 24 kaçak yapı daha belediye ekipleri tarafından yıkıldı Büyükçekmece ilçesi Çayırlar mevkiinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen 24 yapı Büyükçekmece Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

 • 15.03.2023 15 Mar 17:15 Büyükçekmece Gölü'ndeki su oranı son 9 yılın en düşük seviyesine indi

  Büyükçekmece Gölü'ndeki su oranı son 9 yılın en düşük seviyesine indi İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan barajlardan Büyükçekmece Gölü, yüzde 30,44 doluluk oranıyla son 9 yılın bu dönemine göre en düşük seviyesine indi.

 • 15.03.2023 15 Mar 10:20 Büyükçekmece Baraj Gölü çekildi, balıkların olduğu yerde koyunlar otluyor

  Büyükçekmece Baraj Gölü çekildi, balıkların olduğu yerde koyunlar otluyor Büyükçekmece Baraj Gölü çekildi, balıkların olduğu yerde koyunlar otluyor Kış mevsimi boyunca beklenen yağmur ve kar yağışının gelmemesi nedeniyle geçtiğimiz yıl Mart Ayı'nda yüzde 94.5 doluluk oranı olan Büyükçekmece Baraj Gölü'ndeki su oranı yüzde 30'a düştü.

 • 09.03.2023 09 Mar 12:48 İmamoğlu: Susuzluk alarmıyla ilgili bir sorun henüz İstanbul'un gündeminde yok

  İmamoğlu: Susuzluk alarmıyla ilgili bir sorun henüz İstanbul'un gündeminde yok Barajlardaki doluluk oranı alarm verirken gözlerin çevrildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan vatandaşları rahatlatan bir açıklama geldi. Ülke olarak son 25 yılın en kurak dönemini yaşadığımızı ifade eden İmamoğlu, "Susuzluk alarmıyla ilgili bir sorun henüz İstanbul'un gündeminde yok" dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 10:43 BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜNDE YÜZDE 94'TEN YÜZDE 30'A

  BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜNDE YÜZDE 94'TEN YÜZDE 30'A İSTANBUL'da kuraklıkla birlikte barajlardaki su oranı gözle görünür şekilde düştü.

 • 09.03.2023 09 Mar 10:26 İstanbul'daki barajlarda geçen yıl aynı dönemde yüzde 83 olan doluluk oranı, yüzde 30'lara kadar düştü

  İstanbul'daki barajlarda geçen yıl aynı dönemde yüzde 83 olan doluluk oranı, yüzde 30'lara kadar düştü İstanbul'da kuraklıkla birlikte barajlardaki su oranı gözle görünür şekilde düştü. Büyükçekmece Baraj Gölü'nde geçen sene aynı dönemde yüzde 94.45 olan doluluk oranı yüzde 30.94'e düştü. Öte yandan genel olarak İstanbul'daki barajlarda doluluk oranı yüzde 35.42 seviyesinde ölçüldü. Geçen yıl aynı dönemde doluluk seviyesi yüzde 83.48'di.

 • 09.03.2023 09 Mar 10:26 Yüzde 94'ten yüzde 30'a

  Yüzde 94'ten yüzde 30'a İSTANBUL'da kuraklıkla birlikte barajlardaki su oranı gözle görünür şekilde düştü.

 • 24.02.2023 24 Şub 10:01 BÜYÜKÇEKMECE'DE İÇME SUYU HAVZASINA YAPILAN 22 KAÇAK YAPI YIKILDI

  BÜYÜKÇEKMECE'DE İÇME SUYU HAVZASINA YAPILAN 22 KAÇAK YAPI YIKILDI Büyükçekmece Gölü mutlak koruma havzasında yapılan 22 kaçak yapı yıkıldı.

 • 24.02.2023 24 Şub 09:47 İstanbul'un İçme Suyu Havzasına Yapılan 22 Kaçak Yapı Yıkılıdı

  İstanbul'un İçme Suyu Havzasına Yapılan 22 Kaçak Yapı Yıkılıdı İstanbul'un en önemli içme suyu kaynaklarından Büyükçekmece Gölü mutlak koruma havzasında yapılan 22 kaçak yapı yıkıldı.

 • 01.11.2022 01 Kas 18:30 Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'e Altın Karınca'da 2 ödül

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'e Altın Karınca'da 2 ödül Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'e Altın Karınca'da 2 ödül Büyükçekmece Belediyesi'nin 2 projesi Altın Karınca Ödülü'nü almaya hak kazandı.

 • 21.10.2022 21 Eki 12:26 Büyükçekmece Gölü'nde yasa dışı balık avcılığında kullanılan malzemeler ele geçirildi

  Büyükçekmece Gölü'nde yasa dışı balık avcılığında kullanılan malzemeler ele geçirildi Büyükçekmece Gölü'nde yasa dışı balık avcılığında kullanılan malzemeler ele geçirildi Büyükçekmece Gölü'nde yapılan denetimde, 15 takım büyük boy da pinter ağ, 12 takım kerevit sepeti ve 4 adet sahipsiz tekneler gölden çıkarıldı.

 • 16.09.2022 16 Eyl 20:00 Ekrem İmamoğlu: Büyükçekmece Sahilini Dünyanın En Güzel Sahili Yapacağız

  Ekrem İmamoğlu: Büyükçekmece Sahilini Dünyanın En Güzel Sahili Yapacağız İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından dünyadaki örnekleriyle yarışır hale getirilen Büyükçekmece sahili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından halkın kullanımına açıldı. İmamoğlu, “Burayı sadece Büyükçekmece'nin ya da Beylikdüzü'nün, Esenyurt'un, Çatalca'nın değil, İstanbul'un değil, dünyanın en güzel sahili yapacağız. Göreceksiniz yapacağız bunu” dedi.

 • 08.09.2022 08 Eyl 11:01 Büyükçekmece TEM Otoyolu Edirne istikametinde tır devrildi. Kaza nedeniyle yol trafiğe kapanırken, bölgeye ekipler sevk edildi

  Büyükçekmece TEM Otoyolu Edirne istikametinde tır devrildi. Kaza nedeniyle yol trafiğe kapanırken, bölgeye ekipler sevk edildi Büyükçekmece TEM Otoyolu Edirne istikametinde tır devrildi.

 • 07.08.2022 07 Ağu 11:29 İSTANBUL-FRANSA'DAN TÜRKİYE'YE TATİLE GELEN  AİLE KAZA YAPTI: 4 YARALI

  İSTANBUL-FRANSA'DAN TÜRKİYE'YE TATİLE GELEN  AİLE KAZA YAPTI: 4 YARALI ÇATALCA'da Fransa'dan Türkiye'ye tatile gelen ailenin içinde bulunduğu otomobil, yoldaki elektrik panosuna çarptıktan sonra takla attı.

 • 07.08.2022 07 Ağu 10:57 Fransa'dan tatil için gelen gurbetçi aile kaza yaptı: 4 yaralı

  Fransa'dan tatil için gelen gurbetçi aile kaza yaptı: 4 yaralı Fransa'dan Türkiye'ye tatil için gelen gurbetçi aile, Çatalca'da kaza yaptı.

 • 02.08.2022 02 Ağu 16:14 Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün: "Kültür Sanat Festivali'ne Gelen Gençler Devam Eden Savaşları Nefretle Kınıyorlar"

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün: 'Kültür Sanat Festivali'ne Gelen Gençler Devam Eden Savaşları Nefretle Kınıyorlar' Dünya Festivaller Birliği tarafından 8 kez üst üste “Dünya’nın En İyi Kültür-Sanat Festivali” ödülüne layık görülen "Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali"nin resmi açılış törenleri bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün “Polonyalısı, Romanyalısı, Bulgar'ı, İspanya'dan gelen, doğudan, batıdan, kuzeyden gelen gençler, Orta Doğu'da devam eden savaşları ve Rusya'yla Ukrayna arasında devam eden savaşı şiddetle ve nefretle kınıyorlar” dedi.

 • 09.07.2022 09 Tem 11:54 TEM'DE KURBAN TRAFİNDE TERS YÖN TEHLİKESİ

  TEM'DE KURBAN TRAFİNDE TERS YÖN TEHLİKESİ Trafiğe takılmak istemeyen yüzlerce sürücü ters yönden gittiSerdar ALTINTEPE / İSTANBUL,(DHA) - İSTANBUL'da Kurban Bayramı nedeniyle sabah saatlerinden itibaren bazı bölgelerde trafik yoğunluğu yaşandı.

 • 15.06.2022 15 Haz 21:44 Büyükçekmece'de atık su deresi ıslahı temel atma töreni

  Büyükçekmece'de atık su deresi ıslahı temel atma töreni Büyükçekmece'de alt yapı sorunlarına çözmeye yönelik yapılan yenileme çalışmalar çerçevesinde Avrupa Bölgesi 5'inci Kısım Müteferrik Atık Su, Yağmur Suyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı temeli atıldı.

 • 15.06.2022 15 Haz 14:17 Büyükçekmece'de yağmur suyu kanalı ve dere ıslahı inşaatının temeli atıldı

  Büyükçekmece'de yağmur suyu kanalı ve dere ıslahı inşaatının temeli atıldı Büyükçekmece'de alt yapı sorunlarına çözmeye yönelik yapılan yenileme çalışmalar çerçevesinde Avrupa Bölgesi 5'inci Kısım Müteferrik Atık Su, Yağmur Suyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı temeli atıldı.

 • 15.06.2022 15 Haz 13:08 Büyükçekmece'de atık su deresi temel atma töreni yapıldı

  Büyükçekmece'de atık su deresi temel atma töreni yapıldı Büyükçekmece'de atık su deresi temel atma töreni yapıldıİSTANBUL Büyükçekmece'de alt yapı sorunlarına çözmeye yönelik yapılan yenileme çalışmalar çerçevesinde Avrupa Bölgesi 5'inci Kısım Müteferrik Atık Su, Yağmur Suyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı temeli atıldı.

 • 21.05.2022 21 May 10:56 Çatalca'da balık tutarken bulduğu top mermisini kağıda sarıp, minibüsle Esenyurt'a götürdü: Bomba imha uzmanları devrede

  Çatalca'da balık tutarken bulduğu top mermisini kağıda sarıp, minibüsle Esenyurt'a götürdü: Bomba imha uzmanları devrede İstanbul'da bir kişi balık tuttuğu sırada top mermisi buldu. Bulduğu top mermisini kağıda saran kişi, mermiyi arkadaşlarına göstermek için minibüsle Esenyurt'a getirdi. B.O.'nun arkadaşlarından birinin ihbarı üzerine ortaya çıkan olayda mermiye bomba uzmanları tarafından imha edilmek üzere el konuldu.

 • 12.05.2022 12 May 16:47 Büyükçekmece Gölü'nde yasadışı ticari balık avcılarına denetim

  Büyükçekmece Gölü'nde yasadışı ticari balık avcılarına denetim Büyükçekmece Gölü'nde yasadışı ticari balık avcılarına denetim Yasadışı avlanan 3 ton canlı balık ele geçirildi Canlı balıkların içinde olduğu ağların gölden çıkarılma anı kamerada Büyükçekmece Gölü'nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik yapılan denetimde 3 ton canlı balık...

 • 12.05.2022 12 May 10:54 YOSUNLARIN SARDIĞI BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜ İÇİN UYARI

  YOSUNLARIN SARDIĞI BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜ İÇİN UYARI BÜYÜKÇEKMECE Gölü'nü saran yosun tabakası gün geçtikçe artıyor.

 • 11.05.2022 11 May 14:21 Büyükçekmece Dalyan'da yosun temizliği devam ediyor

  Büyükçekmece Dalyan'da yosun temizliği devam ediyor Büyükçekmece Dalyan'da yosun temizliği devam ediyor 15 gündür devam eden yosun istilasında, yaklaşık 150 ton yosun çıkarıldıİSTANBUL Büyükçekmece Göl havzasında iki haftadır süren süren yosun istilası, ekiplerce temizleniyor.

Advertisement