Son dakika Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü haberleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü son dakika, son dakika Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü

Son Dakika Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü Haberleri

 • Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonucunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu. Derenin temizlenmesi ve tarım faaliyetlerinin devam etmesi için yetkililerden müdahale talep ediliyor.

 • Murat Kurum'dan Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili iddialara yanıt: Biz bütün cezai süreçleri uyguladık
  14 Şub Murat Kurum'dan Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili iddialara yanıt: Biz bütün cezai süreçleri uyguladık

  Erzincan'da 9 işçinin göçük altında kaldığı maden kazası sonrası İBB adayı Murat Kurum'un bakan olduğu 2019 yılında maden kapasitesinin artırılmasının onaylanması gündeme getirildi. Başta CHP olmak üzere muhalif kesimin iddialarına Kurum yanıt verdi. Kurum, ''Biz, kanunda öngörülen bütün cezai süreçleri kararlılıkla uyguladık. İşletmenin, tüm tedbirleri aldığı bilirkişi raporlarıyla tespit edilince faaliyetine tekrar başladı. Hangi vicdanla bu konuyu İstanbul seçimlerine getirdiniz'' dedi.

 • Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı
  14 Şub Bursa'daki Demirtaş Deresi kimyasal atıklarla turuncuya boyandı

  Bursa'da Nilüfer Çayı'nın bir kolu olup, bahçe ve bostanlar arasından geçerek Marmara Denizi'ne akan Demirtaş Deresi, bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle turuncuya boyandı. İnceleme sonunda, dereye kimyasal atık bıraktığı belirlenen fabrikanın faaliyetleri durduruldu.

 • Gediz Gençlik Merkezi ve Tenis Kortu Hizmete Açıldı
  08 Şub Gediz Gençlik Merkezi ve Tenis Kortu Hizmete Açıldı

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde yapılan Gediz Gençlik Merkezi ve tenis kortu, geçici kabul için incelendi. Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri yeni bir tesisi ilçeye kazandırdıklarını belirtti.

 • Kayseri'de Kahramanmaraş depremi sonrası depremzedelere 470 milyon TL ödeme yapıldı
  07 Şub Kayseri'de Kahramanmaraş depremi sonrası depremzedelere 470 milyon TL ödeme yapıldı

  AFAD Kayseri İl Müdürü Osman Atsız, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından Kayserili depremzedelere 470 milyon 349 bin TL ödeme yapıldığını açıkladı. Deprem sonrası Kayseri'de 1591'i ağır hasarlı olmak üzere toplam 2096 bağımsız birim için 2 bin 222 kişinin müracaat ettiği belirtildi. Ayrıca, depremden sonra 45 bin 23 depremzedenin Kayseri'de konakladığı ifade edildi.

 • Van UKOME, toplu taşıma ücretlerini görüştü
  31 Oca Van UKOME, toplu taşıma ücretlerini görüştü

  Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME), ocak ayı kurul toplantısında toplu taşıma araçlarının ücretlerine zam talepleri görüşüldü. Toplantıda bazı maddeler kabul edilirken, bazıları alt komisyonlara havale edildi. Toplantıya, ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti
  07 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen ay yaşanan deniz taşmasından etkilenen Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti. Balıkçılar, Körfez temizliği sayesinde yeni türlerin ve tonajların arttığını söyleyerek Başkan Soyer'e teşekkür etti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti
  07 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen ay yaşanan deniz taşmasından etkilenen Karşıyakalı balıkçıları ziyaret etti. Balıkçılar, Körfez temizliği sayesinde yeni türlerin ve tonajların arttığını söyleyerek Başkan Soyer'e teşekkür etti.

 • Edirne'de köylüler kalker ocağı projesine itiraz etti
  03 Oca Edirne'de köylüler kalker ocağı projesine itiraz etti

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesi Vaysal köylüleri, kalker ocağı projesi için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararına itiraz etti. Edirne İdare Mahkemesi, kararı iptal etti. Firma, kapasite artışı için yeniden ÇED başvurusu yaptı.

 • İzmir'deki gemi sökümü tartışmalara neden oldu
  28 Ara İzmir'deki gemi sökümü tartışmalara neden oldu

  Geri dönüşüm için İzmir'in Aliağa ilçesine gelen Raymond Croze gemisi, çevre ve halk sağlığını tehdit ettiği iddialarıyla tartışmalara yol açtı. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu, DİSK ve KESK temsilcileri, gemi söküm işlemlerine ilişkin basın açıklaması yaparak endişelerini dile getirdi. Gemi sökümünün çevresel mevzuata uygun ve bilimsel değerlendirmelerle yapılması gerektiği vurgulandı. Ancak Anadolu Gemi Söküm Şirketi, geminin söküm planının onaylandığını ve tüm faaliyetlerin çevre ve işçi sağlığına uygun şekilde gerçekleştirildiğini belirtti.

 • Van Büyükşehir Belediyesi UKOME Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı
  28 Ara Van Büyükşehir Belediyesi UKOME Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME), aralık ayı kurul toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Özvan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü ve bazı maddeler karara bağlandı. Toplantıya çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 • Van Büyükşehir Belediyesi UKOME Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı
  28 Ara Van Büyükşehir Belediyesi UKOME Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) aralık ayı kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda birçok konu görüşüldü ve karara bağlandı.

 • 6 KİŞİNİN YARALANDIĞI DOĞALGAZ PATLAMASINDA 14 DAİRE HASAR GÖRDÜ
  21 Ara 6 KİŞİNİN YARALANDIĞI DOĞALGAZ PATLAMASINDA 14 DAİRE HASAR GÖRDÜ

  KARS'ta 5 katlı bir apartmanın 3'üncü katındaki dairede doğalgaz sıkışmasından kaynaklanan patlamada yaralanan 6 kişiden 5'i taburcu edildi.

 • Aydın'da 12 şüpheli yakalandı, 2 kişi yoklama kaçağı çıktı
  16 Ara Aydın'da 12 şüpheli yakalandı, 2 kişi yoklama kaçağı çıktı

  Aydın'da Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda çeşitli suçlardan aranan 12 şüpheli yakalanırken, eğlence mekanlarına yönelik denetimlerde ise 2 kişi yoklama kaçağı olarak yakalandı. Denetimlerde sigortasız çalışanlar ve tütün yasağına uymayan işyerlerine cezalar uygulandı.

 • Gemlik Körfezi'ndeki Deprem İstanbul'da Hissedildi
  04 Ara Gemlik Körfezi'ndeki Deprem İstanbul'da Hissedildi

  MARMARA Denizi, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem, İstanbul'da da hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise Esenler'de 1, Küçükçekmece'de 1 binada çatlak olduğuna ilişkin ihbar alındığını ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ilgili adreslere sevk edildiğini açıkladı. Küçükçekme'de çatlak oluşan binada ekipler inceleme yaptı.

 • İstanbul'da 5.1 büyüklüğündeki depremde Küçükçekmece'de hasar oluştu
  04 Ara İstanbul'da 5.1 büyüklüğündeki depremde Küçükçekmece'de hasar oluştu

  Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi. Küçükçekmece'de 4 katlı bir binada hasar oluştuğu ihbarı üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Bina, 25 yıl önce yapılmış ve çatlaklar ile demirlerin görüldüğü belirlendi.

 • İstanbul Esenler'de deprem sonrası hasar ihbarı
  04 Ara İstanbul Esenler'de deprem sonrası hasar ihbarı

  Bursa merkezli 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Esenler'de bir binada hasar oluştuğuna yönelik ihbar ekipleri alarma geçirdi. Adreste inceleme yapan ekipler, binada deprem kaynaklı herhangi bir hasarın oluşmadığını tespit etti.

 • İçişleri Bakanı: Olumsuz bir durum bulunmamaktadır
  04 Ara İçişleri Bakanı: Olumsuz bir durum bulunmamaktadır

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, saha taramaları sonucunda olumsuz bir durum bulunmadığını açıkladı. İstanbul Esenler ve Küçükçekmece'de bina çatlağı ihbarı alındığı belirtilirken, Bursa Mudanya'da da bir evde çatlak olduğu bildirildi.

 • İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası çatlaklar tespit edildi
  04 Ara İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası çatlaklar tespit edildi

  Marmara Denizi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Esenler ve Küçükçekmece'de çatlak oluşan binalara müdahale edildiğini açıkladı.

 • Marmara'daki 5.1'lik depremin bilançosu: 2 kişi yaralandı, 3 binada çatlak var
  04 Ara Marmara'daki 5.1'lik depremin bilançosu: 2 kişi yaralandı, 3 binada çatlak var

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen ve İstanbul dahil birçok kentte hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depremle ilgili son durumu aktardı. 2 vatandaşın merdivenden düştüğünü belirten Yerlikaya, "13 artçı meydana geldi. İstanbul'da 2, Bursa'da ise 1 binada çatlak oluştu." dedi.

 • Bakan Yerlikaya: Fırtına, sel ve aşırı yağışlardan dolayı 9 vatandaşımız vefat etti
  20 Kas Bakan Yerlikaya: Fırtına, sel ve aşırı yağışlardan dolayı 9 vatandaşımız vefat etti

  ZONGULDAK'ta Kafkametler gemisinin battığı mendirekte ve zarar gören bölgelerde incelemelerini sürdüren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Zonguldak Karadeniz Ereğli'de maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetti.

 • Kahramanmaraş'ta orta hasarlı bina sakinlerinden açıklama
  16 Kas Kahramanmaraş'ta orta hasarlı bina sakinlerinden açıklama

  Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası evlerine 'orta hasar' raporu verildiği gerekçesiyle mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası önünde açıklama yaparak sorunlarının çözülmesini istedi.

 • Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı yapıldı
  04 Kas Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı yapıldı

  Çıldır'a bağlı Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı dün köy toplantı salonunda köylülerin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri, proje sahibi firma yetkilileri, köy muhtarı, Çıldır Belediye Başkanı ve diğer ilgililer katıldı. Köylüler, Güneş Enerji Santrali yapımının hayvancılığı bitireceği endişesiyle karşı çıkarak, bu işin iptal edilmesini istediler. Üstlenici firma yetkilileri ise köylülerin tepkilerini dikkate alacaklarını ve işin iptal edilebileceğini belirtti.

 • Van Büyükşehir Belediyesi UKOME Ekim Ayı Kurul Toplantısı Yapıldı
  13 Eki Van Büyükşehir Belediyesi UKOME Ekim Ayı Kurul Toplantısı Yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ekim Ayı Kurul Toplantısı, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özvan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, çeşitli konular görüşüldü ve bazı konular karara bağlandı.

 • Bursa'da gürültünün sesi kısılıyor
  12 Eki Bursa'da gürültünün sesi kısılıyor

  Bursa'da gürültünün sesi kısılıyor Bursa'da çevresel gürültüyü azaltarak halkın yaşam konforunu yükseltmeyi amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca onaylanan Bursa Stratejik Gürültü Haritalarına göre Gürültü Eylem Planı tamamlandı.

 • Bartın Irmağı'nda Balık Ölümleri İncelemesi Başlatıldı
  27 Eyl Bartın Irmağı'nda Balık Ölümleri İncelemesi Başlatıldı

  Bartın Irmağı'nda yaşanan balık ölümleriyle ilgili inceleme başlatıldı. Kemer Köprü mevkisinde ölü balıkların görülmesi üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri bölgeye gelerek numune aldı. Bartın Belediyesi ise temiz su salarak balıkların can çekiştiği ırmağı rahatlattı. Belediye Başkanı, mevsimsel yağış azlığı nedeniyle su debisinde azalma olduğunu ve oksijen yetersizliği sonucu balık ölümlerinin meydana geldiğini belirtti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kars'ta Aile Çalıştayı Düzenledi
  22 Eyl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kars'ta Aile Çalıştayı Düzenledi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahının artırılması yönünde 81 olduğu gibi Kars'ta da 'Aile Çalıştayı' düzenledi. Çalıştayda, aile odaklı sosyal hizmet modelinin güçlendirilmesi, ailelerin ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesi, aile dostu yapımların teşvik edilmesi gibi konular ele alındı. Ayrıca, ailelerin bilinç ve farkındalık düzeylerinin artırılması, iklim değişikliği konusunda tedbirli olmaları için yapılacak çalışmalar da tartışıldı.

 • Yapı kayıt belgelerinin iptalinden, elektrikleri kesilince haberdar oldular
  15 Eyl Yapı kayıt belgelerinin iptalinden, elektrikleri kesilince haberdar oldular

  DİYARBAKIR'da Dere Mahallesi'ndeki 8 hane, 2018'de İmar Barışı'na başvurup, aldıkları yapı kayıt belgelerinin iptal edildiğini elektrik şirketinden gelen bildirim ile öğrendi.

 • Aynı taşıyıcı sistemdeki binalarda hasar durumu yüksek olana göre işlem yapılacak
  28 Ağu Aynı taşıyıcı sistemdeki binalarda hasar durumu yüksek olana göre işlem yapılacak

  Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde 6 Şubat depremlerinde hafif hasar raporu verilen ve daha sonrasında ihbar üzerine yapılan ikinci incelemede orta hasarlı raporu verilen binayla birlikte aynı temel üzerinde ve bitişik vaziyette bulunan bina için de aynı rapor verildi.

 • Zonguldak'ta riskli yapı olan Fevkani Köprüsü'nün yıkımı 1 Ekim'de başlıyor
  22 Ağu Zonguldak'ta riskli yapı olan Fevkani Köprüsü'nün yıkımı 1 Ekim'de başlıyor

  Zonguldak Valiliği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından riskli yapı olarak tespit edilen Fevkani Köprüsü'nün yıkımına 1 Ekim'de başlanacağını duyurdu. Köprü altındaki dükkanlara elektrik, su ve doğal gaz arzının kesilmesine yönelik kararın geçerli olduğu belirtilen açıklamada, köprü altı esnafının talepleri göz önünde bulundurularak geçici yerleşim yerlerinin belirleneceği ve ticaretlerini sürdürebilecekleri ifade edildi. Yıkım çalışmalarının hızla devam edeceği ve sonuçlandırılacağı belirtildi.

 • Kocaeli'deki patlamada yaralı sayısı 12'ye yükseldi
  07 Ağu Kocaeli'deki patlamada yaralı sayısı 12'ye yükseldi

  Kocaeli'de TMO silolarındaki patlamada yaralı sayısı 12'ye yükseldi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, patlamanın sebebinin açığa çıkan toz olabileceğini belirtti. Patlama sonucunda olay yerine sağlık, itfaiye, KBRN, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Detaylı inceleme yapılmadan kesin bir şey söylemek mümkün değil.

 • Foça Sahiline Gemiden Bırakılan Atıklar Vurdu
  28 Tem Foça Sahiline Gemiden Bırakılan Atıklar Vurdu

  İzmir'in Foça ilçesinde bir gemiden bırakılan atıklar, sahile vurdu. Yapılan temizlik çalışmasıyla atıklar toplandı. Denizde oluşan kirlilik ise lodosun etkisiyle azaldı. Sahilde biriken atıklar bertarafa gönderildi. Denize girmeye engel bir durum yok.

 • İZMİR'DE 'FOKLARIN YUVASINA İSKELE KURULDU' İDDİASI
  24 Tem İZMİR'DE 'FOKLARIN YUVASINA İSKELE KURULDU' İDDİASI

  İZMİR Karaburun Kent Konseyi Genel Sekreteri Tayyar Gürhan Kırman, Ayıbalığı Koyu'ndaki bir sahil kulübünün, Akdeniz foklarının yaşam alanına iskele kurdulduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu.

 • İzmir'de 'Fokların yuvasına iskele kuruldu' iddiası
  24 Tem İzmir'de 'Fokların yuvasına iskele kuruldu' iddiası

  İZMİR Karaburun Kent Konseyi Genel Sekreteri Tayyar Gürhan Kırman, Ayıbalığı Koyu'ndaki bir sahil kulübünün, Akdeniz foklarının yaşam alanına iskele kurdulduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu.

 • Trabzon'da Ahi Evren'e Komşu ve Deniz Manzaralı Mezarlık İçin Sıraya Girdiler
  23 Tem Trabzon'da Ahi Evren'e Komşu ve Deniz Manzaralı Mezarlık İçin Sıraya Girdiler

  Trabzon'un Boztepe Mahallesinde Ahi Evren Dede Camii yanında yer alan mezarlık alanına yoğun talep olunca Büyükşehir Belediyesi çareyi yeni mezar sahası açmakta buldu. Yapımına başlanan yeni mezar yeri için ise Trabzonlular, hem Ahi Evren'e komşu olmak hem de deniz manzaralı mezarlık sahibi olmak için sıraya girdiler. Trabzon Büyükşehir Mezarlıklar Daire Başkanı Köksal Saral, yeni mezarlık alanının vatandaşların isteklerine göre şekillendiğini belirtti. Yeni mezarlık alanının yaklaşık 5-6 yıldır üzerinde çalışılan bir proje olduğu ve yeşil alan olarak kalabilecek bir durumda olduğu ifade edildi. Dilekçe ile başvuranlara öncelik hakkı tanınacağı ve mezarlık alanının yılsonuna kadar hizmete açılması planlandığı açıklandı. Ahi Evren Dede ise Trabzon'un tarihine önemli katkılarda bulunan bir kişilik olarak biliniyor.

 • Trabzon'da Ahi Evren Dede Camii Yanında Yeni Mezarlık Açılıyor
  23 Tem Trabzon'da Ahi Evren Dede Camii Yanında Yeni Mezarlık Açılıyor

  Trabzon'un Boztepe Mahallesinde Ahi Evren Dede Camii yanında yer alan mezarlık alanına yoğun talep olunca Büyükşehir Belediyesi çareyi yeni mezar sahası açmakta buldu. Yapımına başlanan yeni mezar yeri için ise Trabzonlular, hem Ahi Evren'e komşu olmak hem de deniz manzaralı mezarlık sahibi olmak için sıraya girdiler. Trabzon Büyükşehir Mezarlıklar Daire Başkanı Köksal Saral, yeni mezarlık alanının vatandaşların isteklerine göre şekillendiğini belirtti. Yeni mezarlık alanı yaklaşık 40 dönümlük bir alana inşa ediliyor ve yeşil alan olarak kalacak şekilde tasarlanıyor. Dilekçe ile başvuranlara öncelik hakkı tanınacak ve yer hakkı olan vatandaşlar satışa çıkmadan önce bilgilendirilecek. Yeni mezarlık alanının yılsonuna kadar hizmete açılması planlanıyor.

 • Kastamonu'da inşa edilecek kapalı pazar yerinin temeli dualarla atıldı
  21 Tem Kastamonu'da inşa edilecek kapalı pazar yerinin temeli dualarla atıldı

  Kastamonu Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ne inşa edilecek kapalı pazar yerinin temeli törenle atıldı.

 • Çevreci Muhtarın Çevre Hassasiyeti
  27 Haz Çevreci Muhtarın Çevre Hassasiyeti

  Muğla'nın Ula ilçesindeki Akçapınar Mahallesi Muhtarı Şükrü Arslan, çevre koruma alanı içinde yer alan azmak kenarındaki bir tarla sahibinin ağaçlarının tahrip olduğu iddiasıyla çit çevirme izni almasına engel oldu. Muhtar Arslan, azmağın su üstü ve su altı yüzlerce canlıya ev sahipliği yaptığını belirterek, doğal yapının korunması için mücadele ettiğini söyledi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de müdahale ederek çit çevirme iznini iptal etti.

 • AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı: Örnekköy'deki İnşaat Sorunu Can Güvenliği Meselesi
  16 Haz AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı: Örnekköy'deki İnşaat Sorunu Can Güvenliği Meselesi

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Örnekköy'de yürüttüğü kentsel dönüşüm inşaatındaki demir eksikliği ve hatalı beton imalatına yönelik endişeleri dile getirdi. Saygılı, İzmir'in deprem riski ve yapı stoku sorunlarının ciddiye alınması gerektiğini vurguladı.

 • Samsun'da selin bilançosu netleşiyor
  15 Haz Samsun'da selin bilançosu netleşiyor

  Samsun'da 05-06 ve 13 Haziran'da yaşanan sel felaketlerinin bilançosu netleşmeye başladı.

 • Bursa ve çevre illerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerle kutlandı
  05 Haz Bursa ve çevre illerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerle kutlandı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında "Temiz Deniz, Temiz Dünya" temasıyla Gemlik İskelesi'nde Borusan Port işbirliği ile deniz dibi temizliği gerçekleştirdi.

 • Yalova'da Öğrenciler Geri Dönüşüm Defilesi Yaptı
  05 Haz Yalova'da Öğrenciler Geri Dönüşüm Defilesi Yaptı

  Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Yalova Ekofest kapsamında Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri atık malzemelerden yaptıkları kıyafetlerle 'Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak Defilesi' gerçekleştirdi. Festivalde ayrıca cam ve metallerin geri dönüşümü üzerine kurulan otomatlara en çok kullanan kişilere ve işletmelere hediye takdim edildi. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk da festivalde yeni katılan ve kıyı temizliğinde kullanılacak tekneyi tanıttı.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Balçova arsa mağdurlarının imar sorunlarını çözmek için çalışıyor
  03 Haz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Balçova arsa mağdurlarının imar sorunlarını çözmek için çalışıyor

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Balçova arsa mağdurlarının imar sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ve her bir parsel sahibine en az bir konut sahibi olma imkanı getirmek için planları ağustos-eylül ayı meclisinde gündeme getireceklerini açıkladı. Başkan Soyer, uzun yıllardır devam eden sorunun çözümü için çalışmaların sürdüğünü ve vatandaşların haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğini belirtti.

 • Afşin'de ağır hasarlı yapıların yıkımına başlandı
  30 May Afşin'de ağır hasarlı yapıların yıkımına başlandı

  Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan binaların kontrollü yıkımına başlandı. İlçe merkezi ile kırsal mahallelerde yıkım kararı verilen ağır hasarlı binalar, AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kaymakamlık ve ilçe belediyesi koordinasyonunda yüklenici firmalar tarafından yıkılıyor. Güvenlik güçleri, yıkım yapılan alanlarda önlem aldı. Ağır hasarlı 2 bin 85 binanın bulunduğu ilçe merkezinde, yıkımların 2 ayık süreçte tamamlanması hedefleniyor.

 • Boğazköy Barajı'ndaki Siyah Renkli Su Vatandaşları Tedirgin Etti
  27 May Boğazköy Barajı'ndaki Siyah Renkli Su Vatandaşları Tedirgin Etti

  Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Boğazköy Barajı'nda suyun yüzeyin siyah renge bürünmesi vatandaşları tedirgin etti. Baraja balık tutmaya giden vatandaşlar oluşan siyah tabakaya dikkat çekerken, bölge halkında tedirginliğe neden oldu. Siyah renge bürünen baraj vatandaşlar tarafından görüntülendi. Kirliliğin araştırılmasını isteyen vatandaşlar, sulama amacıyla kullanılan barajın kirlilik nedeniyle büyük bir tehlike saçtığını ileri sürdü.

 • Bursa'da Boğazköy Barajı'nın Yüzeyi Siyaha Büründü
  27 May Bursa'da Boğazköy Barajı'nın Yüzeyi Siyaha Büründü

  Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Boğazköy Barajı'nın yüzeyini kaplayan siyah tabaka endişe yarattı. Yetkililerce yapılan incelemelerin ardından alınan numuneler, analiz için TÜBİTAK'a gönderildi.

 • Bursa'da Boğazköy Barajı'nın Yüzeyi Siyaha Büründü
  27 May Bursa'da Boğazköy Barajı'nın Yüzeyi Siyaha Büründü

  Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Boğazköy Barajı'nın yüzeyini kaplayan siyah tabaka endişe yarattı. Yetkililerce yapılan incelemelerin ardından alınan numuneler, analiz için TÜBİTAK'a gönderildi.

 • Artvin Belediye Başkanı Elçin'den, Şehrin İmar Planının İptal Ettirilmesine Tepki: 'Artvin'i İmar Planı Konusunda Tökezletmek İstemektedirler'
  24 May Artvin Belediye Başkanı Elçin'den, Şehrin İmar Planının İptal Ettirilmesine Tepki: "Artvin'i İmar Planı Konusunda Tökezletmek İstemektedirler"

  Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce yapılan başvuru sonucu şehrin imar planının tamamının iptal edilmesine tepki gösterdi. Elçin, "Orman İşletme Müdürlüğü davalarını geri çekti ve bizim Orman İşletme Müdürlüğü’yle hiçbir davamız kalmadı yalnızca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüyle davamız kaldı ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yetkilileri Artvin’i imar planı konusunda tökezletmek istemektedirler ve bundan da mutludurlar sanırım, ben de bunu kamuoyuyla paylaşmak istedim" dedi.

 • Diyarbakır'da depremde ağır hasar gören 400 binanın yıkımına başlanacak
  23 May Diyarbakır'da depremde ağır hasar gören 400 binanın yıkımına başlanacak

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Diyarbakır'daki 400 ağır hasarlı binanın yıkımına yakında başlanacak.

 • Tarsus Belediye Meclisi'nden Adıyaman'daki Konteynerkent İçin Harcama Yetkisi
  05 May Tarsus Belediye Meclisi'nden Adıyaman'daki Konteynerkent İçin Harcama Yetkisi

  Tarsus Belediye Meclisi, Adıyaman ilinde kurulacak konteynerkent için 2 milyon 500 bin TL harcama yapılması için yetki verilmesine oybirliğiyle karar verdi. Ayrıca toplantıda yapılan diğer açıklamalar da yer aldı.

 • Boşaltılan apartman hırsızların ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi
  02 May Boşaltılan apartman hırsızların ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi

  Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan ve Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alınca boşaltılan Papatya Apartmanı hırsızların ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi. Mahalle sakinleri yetkililerden yardım istiyor.

 • Depremde ağır hasar alan bina suç mekanı oldu mahalleli isyan etti
  02 May Depremde ağır hasar alan bina suç mekanı oldu mahalleli isyan etti

  Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde meydana gelen depremler sonrasında ağır hasar alan Papatya Apartmanı, hırsızların ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi. Mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istedi. Apartmana giren şahısların çıkardığı yangınlar, bitişiğindeki bina sakinlerini tedirgin etti. Mahalle sakinleri, CİMER ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvurduklarını ancak yardımcı olunmadığını belirtti.

 • Elazığ depreminde evi yıkılan vatandaş, 3 yıldır yeni evinin yapılmasını bekliyor
  28 Nis Elazığ depreminde evi yıkılan vatandaş, 3 yıldır yeni evinin yapılmasını bekliyor

  Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 3 yıl önce meydana 6.8 büyüklüğündeki deprem sırasında Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki evi ağır hasar Mehmet Hanefi Çalışkan, 3 yıldır yeni evinin yapılmasını bekliyor.

 • 89 KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ GALERİA SİTESİ'NİN ENKAZINDAN 300 KAMYON HAFRİYAT TAŞINDI
  26 Nis 89 KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ GALERİA SİTESİ'NİN ENKAZINDAN 300 KAMYON HAFRİYAT TAŞINDI

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde 1 bloğunun yıkılması sonucu 89 kişi yaşamını yitiren, 3 bloğu ise kontrollü olarak yıkılan Galeria Sitesi'ndeki enkaz kaldırma çalışmalarında şu ana kadar 300 kamyon hafriyat taşındı.

 • Kahramanmaraş'ta Deprem Bölgesinde Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor
  23 Nis Kahramanmaraş'ta Deprem Bölgesinde Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

  6 Şubatta meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş'ta binaların risk durumları Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı 15 ekip tarafından Ramazan Bayramı dahilinde kontrol edildi. Hasar tespit çalışmaları inşaat mühendisleri ve diğer ekipler tarafından sürdürülüyor ve sonuçlar e-devlet ya da www.hasartespit.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.

 • Bodrum'da Sahile Kum Döküldü, Denize Beton Bloklar Yerleştirildi
  19 Nis Bodrum'da Sahile Kum Döküldü, Denize Beton Bloklar Yerleştirildi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahile beyaz kumların döküldü kum derine kaçmasın diye denize beton bloklar yerleştirildi. Vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerde, iş makinesinin sahili kazdığı ve beton blokların dikkat çektiği görüldü. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kabahatler kanunundan işlem yaparak dökülen kum ve beton blokların kaldırılması talimatını verdi.

 • Samandağ Çöğürlü Mahallesi'nde 25 Yıldır İşletilen Taş Ocağına Vatandaş Tepkisi: 'Devletten Tek İsteğim Bir Kere Bile Olsa Çed Toplantısı Yapılsın'
  16 Nis Samandağ Çöğürlü Mahallesi'nde 25 Yıldır İşletilen Taş Ocağına Vatandaş Tepkisi: "Devletten Tek İsteğim Bir Kere Bile Olsa Çed Toplantısı Yapılsın"

  Hatay Samandağ İlçesi Çöğürlü Mahallesi sakinleri 25 yıldır faaliyette bulunan Gür-Kal İnşaat'ın taş ocağının; bölgedeki insan hayatına, ekosisteme ve tarım faaliyetlerine, su varlıkları ile biyoçeşitliliğe verdiği tahribat nedeniyle kapatılmasını istiyor. Mahalle sakini Kıymet Doğru, "Devletten tek isteğim bir kere bile olsa Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapılsın" dedi.

 • Mimarlar Odası Malatya Şubesi'nden 'hasarlı binalardan malzeme sökmeyin' uyarısı
  12 Nis Mimarlar Odası Malatya Şubesi'nden "hasarlı binalardan malzeme sökmeyin" uyarısı

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Malatya Şubesi, hasar tespit çalışması sonuçları netleşmeden ağır veya orta hasarlı binalardan kapı, pencere, mobilya gibi sabit malzemelerin sökme işlemlerinin yapılmaması uyarısında bulundu.

 • Osmaniyeli Depremzede Esnaf: 'Kendi İmkanlarımızla İş Yerimizi Yaptırmaya Çalışıyoruz'
  12 Nis Osmaniyeli Depremzede Esnaf: "Kendi İmkanlarımızla İş Yerimizi Yaptırmaya Çalışıyoruz"

  Osmaniye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Oda Başkan Vekili Mesut Şahin, "Ben ve benim gibi olan birçok esnaf arkadaşlarımız var. İş yerleri kapanan, hatta yıkılan, enkaz altında kalan can veren arkadaşlarımız, meslektaşlarımız oldu. Geldiğimiz noktada kendi imkanlarımızla, kendi iş yerlerimizi yaptırmaya çalışıyoruz" dedi.

 • Osmaniyeli Depremzede Esnaf: 'Kendi İmkanlarımızla İş Yerimizi Yaptırmaya Çalışıyoruz'
  12 Nis Osmaniyeli Depremzede Esnaf: "Kendi İmkanlarımızla İş Yerimizi Yaptırmaya Çalışıyoruz"

  Osmaniye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Oda Başkan Vekili Mesut Şahin, "Ben ve benim gibi olan birçok esnaf arkadaşlarımız var. İş yerleri kapanan, hatta yıkılan, enkaz altında kalan can veren arkadaşlarımız, meslektaşlarımız oldu. Geldiğimiz noktada kendi imkanlarımızla, kendi iş yerlerimizi yaptırmaya çalışıyoruz" dedi.

 • Tüketiciler Birliği'nden Kayseri Park'a suç duyurusu
  06 Nis Tüketiciler Birliği'nden Kayseri Park'a suç duyurusu

  Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, Kayseri Park'ta yapılan izinsiz inşaat hakkında suç duyurusunda bulunarak, "Kayseri Park'a kamu davası açılması talebinde bulunduk" dedi.

 • YIKILACAK MİNAREDEKİ LEYLEK YUVASI, AYNI CAMİNİN KUBBESİNE KONULDU
  04 Nis YIKILACAK MİNAREDEKİ LEYLEK YUVASI, AYNI CAMİNİN KUBBESİNE KONULDU

  OSMANİYE'de, depremde ağır hasar alması nedeniyle yıkılacak olan minaredeki leylek yuvası, bulunduğu yerden alınıp, aynı caminin kubbesine yapılan platform üzerine konuldu.

 • Siirt'te depreme karşı okullarda alınan tedbirler olası bir yıkımı önledi
  31 Mar Siirt'te depreme karşı okullarda alınan tedbirler olası bir yıkımı önledi

  - Siirt'te depreme karşı okullarda önceden alınan tedbirler olası bir yıkımı önledi Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, 3 yıllık bir süre içinde il ve ilçelerdeki okullarda depreme karşı yapılan genel taramalarda okulların depreme dayanıklı olup olmadığı tespit edilip, gerekli...

 • Depremde hasar gören cami minareleri yıkılıyor
  28 Mar Depremde hasar gören cami minareleri yıkılıyor

  Depremde hasar gören cami minareleri yıkılıyor Adıyaman'da depremde hasar gören 14 cami minaresi ekipler tarafından işte böyle yıkılıyor.

 • Turizmin göz bebeği Kuşadası sürdürebilir geri dönüşümde kararlı
  26 Mar Turizmin göz bebeği Kuşadası sürdürebilir geri dönüşümde kararlı

  Kuşadası Belediyesi, doğanın korunması için büyük önem taşıyan geri dönüşüm çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

 • Turizmin göz bebeği Kuşadası sürdürebilir geri dönüşümde kararlı
  26 Mar Turizmin göz bebeği Kuşadası sürdürebilir geri dönüşümde kararlı

  Kuşadası Belediyesi, doğanın korunması için büyük önem taşıyan geri dönüşüm çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

 • KAHRAMANMARAŞ'TAKİ ABDÜLHAMİD HAN CAMİİ'NDE İLK TERAVİH ÇADIRDA KILINACAK
  21 Mar KAHRAMANMARAŞ'TAKİ ABDÜLHAMİD HAN CAMİİ'NDE İLK TERAVİH ÇADIRDA KILINACAK

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremi hafif hasarla atlatan, aynı anda 20 bin kişinin namaz kılabilme kapasitesiyle Türkiye'nin 4'üncü büyük camisi olan Abdülhamid Han Camii'nde ilk teravih namazı, önlem amacıyla bahçeye kurulan 1000 kişilik çadırda kılınacak.

 • Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, İlçedeki Hasarlı Binalarla İlgili Teknik Bilgilendirme Toplantısı Yaptı
  14 Mar Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, İlçedeki Hasarlı Binalarla İlgili Teknik Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yurttaşlardan gelen şikayet ve talepler üzerine Tece Deniz Mahallesi Kayısıkent, Yeşilkent ve çevre sitelerde deprem sonrası oluşan etkilerle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Tarhan, vatandaşların binalarıyla ilgili tespit yapılması için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bakanlıkça yetkilendirilmiş lisanslı kuruluşlara başvurmaları gerektiğini söyledi.

 • İnşaat Yüksek Mühendisi Çakırcıoğlu: 'Binanın hasarlı olup olmadığını anlamak için her şartta karot alınması gereklidir'
  14 Mar İnşaat Yüksek Mühendisi Çakırcıoğlu: "Binanın hasarlı olup olmadığını anlamak için her şartta karot alınması gereklidir"

  İnşaat Yüksek Mühendisi Çakırcıoğlu: "Binanın hasarlı olup olmadığını anlamak için her şartta karot alınması gereklidir" Depremlerle birlikte yurt dışından ülkeye bir çok cihaz getirildiğini belirten İnşaat Yüksek Mühendisi Ahmet Nadir Çakırcıoğlu, "Beton basınç dayanımını ölçtüğü söyleniyor.

 • 60 TONLUK KAYA TEHDİDİNE 'ÇELİK AĞLI, DUVARLI' ÇİFTE FORMÜL
  12 Mar 60 TONLUK KAYA TEHDİDİNE 'ÇELİK AĞLI, DUVARLI' ÇİFTE FORMÜL

  TRABZON'da, 'afet bölgesi' kapsamına alınan mahalledeki yamaçta düşme riski olan 60 tonluk kayanın, yıkılması beklenen 19 evin yanı sıra Trabzon-Gümüşhane kara yolunda da risk oluşturduğu ortaya çıktı.

 • 60 TONLUK KAYA TEHDİDİNE 'ÇELİK AĞLI, DUVARLI' ÇİFTE FORMÜL
  12 Mar 60 TONLUK KAYA TEHDİDİNE 'ÇELİK AĞLI, DUVARLI' ÇİFTE FORMÜL

  TRABZON'da, 'afet bölgesi' kapsamına alınan mahalledeki yamaçta düşme riski olan 60 tonluk kayanın, yıkılması beklenen 19 evin yanı sıra Trabzon-Gümüşhane kara yolunda da risk oluşturduğu ortaya çıktı.

 • Engin Altay'dan Seçim Kararı Değerlendirmesi: '14 Mayıs, Erdoğan ve Bu Ucube Yönetimine Veda Günü Olacak'
  10 Mar Engin Altay'dan Seçim Kararı Değerlendirmesi: "14 Mayıs, Erdoğan ve Bu Ucube Yönetimine Veda Günü Olacak"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta seçim kararı almasıyla ilgili “Seçimler hayırlı olsun. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı beklenen imzayı attı, beklenen kararı aldı, şimdi söz millette. 14 Mayıs inşallah Erdoğan ve bu ucube yönetimine veda günü olacak. 14 Mayıs’ın demokrasi tarihimizde de çok önemli bir yeri var. 73 yıl sonra Türk demokrasisi için de yeni bir miladın başlangıcı olacak. 14 Mayıs Türkiye’nin temiz devlete, temiz topluma, temiz yönetime kavuştuğu günün ve Türkiye’de Cumhuriyetin demokrasiyle taçlanmaya başladığının ilk günü olacak, hayırlı uğurlu olsun. Seçimleri sevk ve idare edecek Yüksek Seçim Kurulu’nun da bu süreçte talimatla değil, hukuk normlarıyla çalışması milletin en büyük beklentisidir” dedi.

 • Bakan Kurum, Kahramanmaraş Proje Alanları Koordinasyon Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  05 Mar Bakan Kurum, Kahramanmaraş Proje Alanları Koordinasyon Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerde 1 milyon 728 bin binanın incelendiğini, 227 bin 27 binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitini yaptıklarını bildirdi.

 • Müteahhit çürük raporu aldı, depremde sağlam çıktı
  05 Mar Müteahhit çürük raporu aldı, depremde sağlam çıktı

  Müteahhit çürük raporu aldı, depremde sağlam çıktı Adana'da müteahhit firmanın kentsel dönüşüm için anlaştığı evlere hile yoluyla çürük raporu aldığı iddia edilirken evler depremden sonra yapılan kontrolde sağlam çıktı Ellerinde sağlam raporu olan ev sahipleri evlerini yıkımdan kurtarabilmek...

 • Müteahhit çürük raporu aldı, depremde sağlam çıktı
  05 Mar Müteahhit çürük raporu aldı, depremde sağlam çıktı

  Adana'da iddiaya göre bir müteahhit kentsel dönüşüm için anlaştığı müstakil evlere hile yoluyla çürük raporu alarak ev sahiplerini evlerinden çıkartmak istedi.

 • Osmaniye'de Depremde Hasar Gören Binaları İnceleyen Mimar Aktürk: 'Binalarda Yapım Hataları Var. Artık Yasal Olarak Her Önüne Gelenin Müteahhitlik...
  02 Mar Osmaniye'de Depremde Hasar Gören Binaları İnceleyen Mimar Aktürk: "Binalarda Yapım Hataları Var. Artık Yasal Olarak Her Önüne Gelenin Müteahhitlik...

  Kahramanmaraş merkezli depremde Osmaniye'de ağır hasar gören ve yıkılan binaları inceleyen mimar Haydar Aktürk, "Yeni bir imar planıyla Osmaniye'nin yeni bir yerleşime açılması lazım. Bundan sonra mühendisi mimarı çok iyi seçmek lazım. Müteahhidi çok iyi seçmek lazım. Bence artık yasal olarak her önüne gelenin müteahhitlik yapmaması lazım" dedi.

 • Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, Arama-Kurtarma Ekipleriyle Bir Araya Geldi
  24 Şub Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, Arama-Kurtarma Ekipleriyle Bir Araya Geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarına katılan OBAK, DAK, AKUT ve İZ Arama Kurtarma Derneği'nin ekip liderleri ve üyeleri ile bir araya geldi. Ekiplere teşekkür belgelerini takdim eden Başkan Kurt, “Sizlerle gurur duyduk” dedi.

 • DİYARBAKIR'DA HASARLI YAPILARIN YIKIM İŞLEMLERİNİN DURDURULMASINA KARAR VERİLDİ
  24 Şub DİYARBAKIR'DA HASARLI YAPILARIN YIKIM İŞLEMLERİNİN DURDURULMASINA KARAR VERİLDİ

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da hasarlı binaların yıkım işlemi, Diyarbakır Barosu'nun ileride hukuki ve cezai sorumluluk açısından hak kayıplarına sebebiyet vermemesi için 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı başvuru ile durduruldu.

 • Diyarbakır'da 'delillerin toplanması' için hasarlı yapıların yıkım işlemlerinin durdurulmasına karar verildi
  23 Şub Diyarbakır'da "delillerin toplanması" için hasarlı yapıların yıkım işlemlerinin durdurulmasına karar verildi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da hasarlı binaların yıkım işlemi, Diyarbakır Barosu'nun ileride hukuki ve cezai sorumluluk açısından hak kayıplarına sebebiyet vermemesi ve delillerin toplanması için 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı başvuru ile durduruldu. Dün de Osmaniye Barosu'nun açtığı dava ile kentte delillerin toplanması için ağır hasarlı binaların yıkımı durdurulmuştu.

 • Diyarbakır Barosu başvurdu, mahkeme yıkım işlemlerini durdurdu
  23 Şub Diyarbakır Barosu başvurdu, mahkeme yıkım işlemlerini durdurdu

  Diyarbakır Barosu başvurdu, mahkeme yıkım işlemlerini durdurdu Diyarbakır'da hasarlı binaların yıkım işlemi, Diyarbakır Barosu'nun ileride hukuki ve cezai sorumluluk açısından hak kayıplarına sebebiyet vermemesi için 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı başvuru ile durduruldu.

Advertisement