Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı yapıldı - Son Dakika
Ekonomi

Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı yapıldı

Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı yapıldı

Çıldır'a bağlı Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı dün köy toplantı salonunda köylülerin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri, proje sahibi firma yetkilileri, köy muhtarı, Çıldır Belediye Başkanı ve diğer ilgililer katıldı. Köylüler, Güneş Enerji Santrali yapımının hayvancılığı bitireceği endişesiyle karşı çıkarak, bu işin iptal edilmesini istediler. Üstlenici firma yetkilileri ise köylülerin tepkilerini dikkate alacaklarını ve işin iptal edilebileceğini belirtti.

04.11.2023 11:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çıldır'a bağlı Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı dün köy toplantı salonunda köylülerin katılımı ile yapıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri ile proje sahibi firma yetkililerinin de bulunduğu toplantıya Sazlısu köyü muhtar ve köylülerinin yanısıra Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Baha Yunusoğlu ve Gürbüz Arpaçay, CHP İlçe Başkanı Nevzat Şirin ve yakın köylülerde katıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin bilgilendirmesi ile başlayan toplantıda köylüler Güneş Enerji Santrali yapımı işinin yapılmaması için tek ağız birliği ile hayır dedi. Bölgedeki hayvancılığın bitirileceği konusunda fikir birliğinde olan köylüler bu karardan ve hatadan biran önce dönülmesi için adımların atılarak bu işin son bulmasını istediler.

Köy Muhtarı Akif Baydar bu konuda tüm girişimleri yapacaklarını beyan ederek bu enerji sisteminin köyde hayvancılığın bitirilmesi ile göç hızlanacağını ifade ederek işin takipçisi olacağını söyledi.

Toplantı sonunda üstlenici firma yetkilileri konu ile bilgilendirme yaparak, ÇED raporu hazırlık aşamasında olduklarını ifade edip, bu konuda köylülerin tepki ve hassasiyetlerinin göz önünde bulundurulacağını ve bu işin iptal dahi edilebileceğini beyan ettiler. - ARDAHAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretimi Tesisi toplantısı yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Trabzon'da Denizlerde Av Yasağı Başladı: Balık Tezgahlarında Kültür Balıkları Yoğunlukta
  11:33 Trabzon'da Denizlerde Av Yasağı Başladı: Balık Tezgahlarında Kültür Balıkları Yoğunlukta

  Denizlerde av yasağının başlamasıyla Trabzon'da balıkçı tezgahlarında kültür balıkları ağırlıklı olarak satılmaya başlandı. Balıkçı esnafları, kıyı balıkçıların getireceği balık çeşitlerini satacaklarını belirtirken, kültür balıklarının fiyatlarında pek değişiklik olmadığını ifade etti.

 • 2024 Şubat Ayı İşsizlik Oranı Yüzde 8.7'ye Geriledi
  11:24 2024 Şubat Ayı İşsizlik Oranı Yüzde 8.7'ye Geriledi

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2024 Şubat ayı işsizlik verilerini değerlendirdi. Yalçın, işsizlik oranının yüzde 8.7'ye gerilemesinin Türkiye ekonomisinin performansına olan umutları artırdığını belirtti. Ayrıca, istihdam edilenlerin sayısının arttığı ve istihdam oranının yüzde 49.3'e yükseldiği ifade edildi.

 • Gümrük Muhafaza Ekipleri 2024 Yılında 8 Milyar TL Değerinde Rekor Yakaladı
  11:15 Gümrük Muhafaza Ekipleri 2024 Yılında 8 Milyar TL Değerinde Rekor Yakaladı

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, yeni teknoloji ve analiz teknikleri kullanarak yasa dışı ticaretle mücadele faaliyetlerini sürdürerek, 2024 yılının ilk 3 ayında 8 milyar TL değerinde rekor yakaladı. Bu süre zarfında uyuşturucu ve değerli madenlerde de önemli artışlar görüldü.


Advertisement