Son dakika Akif haberleri, Akif son dakika, son dakika Akif

Son Dakika Akif Haberleri

 • İskenderun'da Depremzedeler İçin Kurulan Konteyner Çarşı, Umut Dolu Hikayelere Ev Sahipliği Yapıyor
  02 Şub İskenderun'da Depremzedeler İçin Kurulan Konteyner Çarşı, Umut Dolu Hikayelere Ev Sahipliği Yapıyor

  İskenderun'da geçen yılki depremlerde iş yerlerini kaybeden esnaf için kurulan konteyner çarşı, yaşanan acılara rağmen umut dolu hikayelere ev sahipliği yapıyor. Kurtuluş ve Dumlupınar mahallelerinde hizmete alınan çarşı ve sanayi sitesinde farklı alanlarda faaliyet gösteren esnaf, ilçe ekonomisini ayakta tutmaya çalışıyor. İş yerlerini kaybeden esnafın dayanışma ve gayretiyle yeni hayata alışmaya çalıştığı çarşıda, devletin desteğiyle işlerini sürdüren esnaflar, geleceğe umutla bakıyor.

 • Nebi Hatipoğlu, Özgür Özel'e cevap verdi
  02 Şub Nebi Hatipoğlu, Özgür Özel'e cevap verdi

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in eleştirilerine cevap verdi.

 • Çanakkale'de Şehit Gümrük Muhafaza Memuru Ahmet Serkan Yarımoğlu'nun Adını Taşıyan Bot Denize İndirildi
  02 Şub Çanakkale'de Şehit Gümrük Muhafaza Memuru Ahmet Serkan Yarımoğlu'nun Adını Taşıyan Bot Denize İndirildi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde gemi arama vazifesi sırasında düşerek şehit olan Gümrük Muhafaza Memuru Ahmet Serkan Yarımoğlu'nun adını taşıyan bot, Çanakkale'de denize indirildi. Şehit Yarımoğlu'nun ailesi ve çocukları da programa katıldı.

 • Eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu
  02 Şub Eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu

  Eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu. Yeniden Refah Partisi'nin 45 belediye başkan adayı daha açıklandı.

 • Hakkari Belediyesi, depremde toplanma alanlarını açıkladı
  02 Şub Hakkari Belediyesi, depremde toplanma alanlarını açıkladı

  Hakkari Belediyesi, meydana gelecek muhtemel bir depremde vatandaşların toplanacakları alanları belirledi. Kentin 20 ayrı noktasına tabela asıldı ve bazı kurumların binalarına afişler asılarak toplanma alanları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • Ankara'da seyir halindeki polis aracından atlayan kadın otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti
  01 Şub Ankara'da seyir halindeki polis aracından atlayan kadın otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde seyir halindeki bir polis aracından atlayan bir kadın, arkadan gelen bir otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti. Kadının aile içi şiddet nedeniyle polis merkezine başvurduğu ve araç seyir halindeyken kendisini yola attığı belirtildi. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kullanım suyuna yüzde 40 indirim müjdesi verdi
  01 Şub AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, kullanım suyuna yüzde 40 indirim müjdesi verdi

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, televizyon programında su fiyatlarında yüzde 40 indirim yapacaklarını açıkladı. Ayrıca deprem riskine karşı önlemler alacaklarını belirtti.

 • Polis aracından yola atlayarak feci şekilde can veren kadını gören görgü tanığı konuştu: İç organları dışarı çıktı
  01 Şub Polis aracından yola atlayarak feci şekilde can veren kadını gören görgü tanığı konuştu: İç organları dışarı çıktı

  Ankara'da seyir halindeki polis aracından atlayan bir kadının, o esnada oradan geçen bir belediye otobüsünün altında kalarak hayatını kaybetmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Olayın görgü tanıklarından biri, ''Otobüsün altında kaldı. Bağırsakları ve komple organları dışarı çıktı. Herhalde psikolojisi bozuktu. Kızı taksiden indi ve 'Anne' diye feryat etti. Çok ağladılar ve üzüldüler, otobüsten inenler oldu.'' ifadelerini kullandı.

 • Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Batman'da Gençlerle Söyleşide
  01 Şub Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Batman'da Gençlerle Söyleşide

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Batman'da gençlerle bir araya gelerek söyleşi programına katıldı. Eminoğlu, gençlerin yanında olduklarını vurgulayarak, Batman'da yapılan güzel işlerden bahsetti ve gençlik için daha fazla projenin hayata geçirileceğini söyledi. Ayrıca, Bakanlık olarak 81 ilde gençlere hizmet veren 10 binden fazla tesise sahip olduklarını belirtti ve gençlerin kendini yetiştirebilmesi için her türlü imkanı sağladıklarını vurguladı. Söyleşiye, il müdürleri, kaymakamlar, parti temsilcileri ve gençler katıldı.

 • Ankara'da Polis Aracından Atlayan Kadın Otobüsün Altında Kalarak Hayatını Kaybetti
  01 Şub Ankara'da Polis Aracından Atlayan Kadın Otobüsün Altında Kalarak Hayatını Kaybetti

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde seyir halindeki bir polis aracından atlayan Güllü Alkan, otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti. Alkan, aile içi şiddet nedeniyle polis merkezine başvurmuştu. Polis aracı seyir halindeyken Alkan, aracın arka kapısını açarak kendisini yola attı ve otobüsün çarpması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yılın Kareleri oylamasına katıldı
  31 Oca Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yılın Kareleri oylamasına katıldı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Şahin, AA foto muhabirleri tarafından çekilen 147 fotoğraftan seçim yaparak, 'Sel aldı', 'Vahşi kedi', 'Engel tanımayan', 'Depremin umudu' ve 'Hastane saldırısı' başlıklı fotoğrafları oyladı.

 • MHP Osmaneli İlçe Başkanlığına Saim Turan Atandı
  31 Oca MHP Osmaneli İlçe Başkanlığına Saim Turan Atandı

  MHP'nin Osmaneli Belediye Başkan adayının açıklanmasının ardından ilçe teşkilatının istifa etmesi üzerine Saim Turan İlçe Başkanlığına atandı. Turan, göreve layık görenlere teşekkür ederek, genç ve dinamik bir kadro ile çalışacaklarını belirtti.

 • DSİ Malatya'da 21 yılda 12 milyar 706 milyon değerinde tesis inşa etti
  31 Oca DSİ Malatya'da 21 yılda 12 milyar 706 milyon değerinde tesis inşa etti

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Malatya'da son 21 yılda 12 milyar 706 milyon değerinde 98 tesis inşa etti. Bu tesisler arasında 19 sulama tesisiyle 387 bin 380 dekar tarımsal arazi sulamaya açıldı. Ayrıca 14 baraj inşa edilerek 230 milyon metreküp su depolama hacmine ulaşıldı. DSİ, yeni barajların yapım çalışmalarına devam ederek 201 bin 360 dekar tarımsal araziyi daha sulama suyuna kavuşturmayı hedefliyor. Ayrıca taşkın riskini azaltmak için tamamlanan 50 taşkın koruma tesisiyle Malatya şehir merkezi, 48 yerleşim yeri ve 5 bin 32 dekar arazinin taşkın kontrolü sağlandı.

 • Kastamonu'da trafik kazasında yaralanan çocuk hayatını kaybetti
  30 Oca Kastamonu'da trafik kazasında yaralanan çocuk hayatını kaybetti

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında yaralanan 6 yaşındaki çocuk, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Diğer yaralıların tedavisi ise devam ediyor.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını yaptı
  30 Oca TBMM Başkanı Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını yaptı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Görgün'den Ofisin çalışmaları ve savunma sanayii yatırımlarına ilişkin bilgi aldı.

 • Yön tabelasına çarpan Tofaş marka otomobildeki çocuk hayatını kaybetti
  30 Oca Yön tabelasına çarpan Tofaş marka otomobildeki çocuk hayatını kaybetti

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında, Tofaş marka otomobilin yön tabelasının direğine çarpması sonucu ağır yaralanan 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Kazada diğer yaralıların tedavileri ise devam ediyor.

 • Kastamonu'da Tofaş Marka Otomobilin Yön Tabelasına Çarpması Sonucu 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti
  30 Oca Kastamonu'da Tofaş Marka Otomobilin Yön Tabelasına Çarpması Sonucu 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında, Tofaş marka otomobilin yön tabelasının direğine çarpması sonucu ağır yaralanan 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Diğer yaralıların tedavileri ise devam ediyor.

 • İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları için Futsal Milli Takımı Antalya'da Kamp Yaptı
  30 Oca İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları için Futsal Milli Takımı Antalya'da Kamp Yaptı

  Erzurum'da düzenlenecek olan 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda mücadele edecek olan Futsal A Milli Takımı, seçme kampını Antalya'da gerçekleştirdi. Milli sporcular, Manavgat Mehmet Akif Ersoy Kapalı Spor Salonu'nda antrenman yaparak olimpiyatlar öncesi hazırlıklarını tamamladılar. Takımın hedefi, kış olimpiyatlarında birinci olarak Türk bayrağını dalgalandırmak.

 • Şanlıurfa'da İnşaat İşçisi Asansör Boşluğuna Düşerek Hayatını Kaybetti
  30 Oca Şanlıurfa'da İnşaat İşçisi Asansör Boşluğuna Düşerek Hayatını Kaybetti

  Şanlıurfa'da inşaat halindeki biraya kapı taşıyan Mehmet Azak, 7'nci kattan asansör boşluğuna düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan Azak, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Gaziantep'in baklava ustaları, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  30 Oca Gaziantep'in baklava ustaları, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Gastronomi kenti Gaziantep'in baklava ustaları, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Lezzet ustaları, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceledi. Baklava ustaları, farklı kategorilerde yer alan çeşitli fotoğraflara oy verdi.

 • TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu'nu ziyaret etti
  30 Oca TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu'nu ziyaret etti

  Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ankara'da devam eden Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu'nu ziyaret etti. Üstündağ, hakem adaylarına yaptığı konuşmada başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak, Türk voleybolunun Avrupa ve dünyada bir numara olmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi
  30 Oca TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Görgün'den Ofisin çalışmaları ve savunma sanayii yatırımlarına ilişkin bilgi aldı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi
  30 Oca TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de bulunan ASELSAN BAE Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta, Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve diğer yetkililer de hazır bulundu. Kurtulmuş, ofisin çalışmaları ve savunma sanayi yatırımları hakkında bilgi aldı.

 • Sivas'ta bir araç alev alev yandı
  30 Oca Sivas'ta bir araç alev alev yandı

  Sivas'ta meydana gelen olayda bir araç yanmaya başladı ve itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 • Şanlıurfa'da İşçi Asansör Boşluğuna Düşerek Hayatını Kaybetti
  30 Oca Şanlıurfa'da İşçi Asansör Boşluğuna Düşerek Hayatını Kaybetti

  Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde bir inşaatta çalışan Mehmet Azak, asansör boşluğuna düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçi, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 • Kastamonu'da Yön Tabelası Direğine Çarpan Otomobilde 4 Kişi Yaralandı
  29 Oca Kastamonu'da Yön Tabelası Direğine Çarpan Otomobilde 4 Kişi Yaralandı

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında, bir otomobil yön tabelası direğine çarptı ve içerisinde bulunan 4 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • Kastamonu'da Tofaş Otomobil Yön Tabelası Direğine Çarptı: 4 Yaralı
  29 Oca Kastamonu'da Tofaş Otomobil Yön Tabelası Direğine Çarptı: 4 Yaralı

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde seyir halinde olan Tofaş marka otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak yön tabelası direğine çarptı. Kazada, otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Kilisedeki silahlı saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı! Siyasilerden tepki yağıyor
  28 Oca Kilisedeki silahlı saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı! Siyasilerden tepki yağıyor

  İstanbul'da Santa Maria Kilisesi'nde düzenlenen ayin sırasında maskeli ve silahlı 2 kişi tarafından 1 kişi öldürüldü. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını açıklarken; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan saldırıya tepki geldi.

 • Sarıgöl Galatasaraylılar Derneği Kongresi yapıldı
  27 Oca Sarıgöl Galatasaraylılar Derneği Kongresi yapıldı

  Sarıgöl Galatasaraylılar Derneği Kongresi yapıldı.

 • Türkiye 20 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Sırbistan'ı 3-2 yenerek finallere katılma hakkı elde etti
  27 Oca Türkiye 20 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Sırbistan'ı 3-2 yenerek finallere katılma hakkı elde etti

  Türkiye 20 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Balkan bölgesi 1. tur final maçında Sırbistan'ı 3-2 yenerek, finallere katılma hakkı elde etti. Milli takım, üstün bir oyun sergileyerek karşılaşmayı kazandı ve Bulgaristan ve İrlanda'da düzenlenecek finallere katılma hakkı elde etti.

 • Neyzen Tevfik'in Vefatının Üzerinden 71 Yıl Geçti
  27 Oca Neyzen Tevfik'in Vefatının Üzerinden 71 Yıl Geçti

  Neyzen Tevfik, hayatı boyunca neyini yanından hiç ayırmayan bir sanatçıydı. Babasının dizinin dibinde ney dinleyerek büyüyen Tevfik, erken yaşta ney ile uğraşmaya başladı. İzmir İdadisi'ne yazıldıktan sonra sara hastalığı nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldı. Neyzen Tevfik, deniz kenarında büyüdüğü için denizi severdi. İzmir Mevlevihanesi'nde tanıştığı ünlü isimlerden Türkçe, Arapça ve Farsça dersleri aldı. Usta şair, neyzenlikteki ustalığının yanı sıra hiciv sanatını kullanarak toplumsal konulara değindi. Neyzen Tevfik'in şiirleri çeşitli kitaplarda okurla buluştu. 1953 yılında İstanbul'da hayatını kaybetti.

 • Kozaklı'da üretilen domatesler Hollanda'ya ihraç ediliyor
  27 Oca Kozaklı'da üretilen domatesler Hollanda'ya ihraç ediliyor

  Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde jeotermal su kullanılarak kurulan seralarda üretilen domatesler, Hollanda başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Jeotermal suyun ısısı ile minimum enerji maliyeti sağlanarak üretilen domatesler, yıllık yaklaşık 15 bin ton üretimle dünyanın en büyük tarım ülkelerinden Hollanda'ya ihraç ediliyor. Seraların genişlemesiyle birlikte istihdam da artmaktadır.

 • Türkiye 20 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Yunanistan'ı 3-0 mağlup ederek finale yükseldi
  26 Oca Türkiye 20 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Yunanistan'ı 3-0 mağlup ederek finale yükseldi

  Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen 2024 CEV U20 Avrupa Şampiyonası 1'inci Raunt Elemesi'nde Türkiye 20 Yaş Altı Kadın Voleybol Milli Takımı, Yunanistan'ı 3-0 mağlup ederek finale yükseldi. Ay-yıldızlılar, namağlup olarak finale çıktı ve yarın Sırbistan ile karşılaşacak. Şampiyon olan ülke, Bulgaristan ve İrlanda'da düzenlenecek finallere katılma hakkı elde edecek.

 • 20 Yaş Altı Kadın Milli Voleybol Takımı Yunanistan'ı 3-0 yenerek finale yükseldi
  26 Oca 20 Yaş Altı Kadın Milli Voleybol Takımı Yunanistan'ı 3-0 yenerek finale yükseldi

  Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri Balkan Bölgesi 1. tur yarı finalinde 20 Yaş Altı Kadın Milli Voleybol Takımı, Yunanistan'ı 3-0 mağlup ederek finale çıktı. Namağlup olan milli takım, finalde Sırbistan ile karşılaşacak ve şampiyon olan ülke, 2024 CEV 20 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkı elde edecek.

 • Diyarbakır'da camide ayakkabı hırsızlığı kamerada
  26 Oca Diyarbakır'da camide ayakkabı hırsızlığı kamerada

  Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde Cuma Namazı vaktinde gittiği camiden ayakkabı çalan hırsız, kameralara yakalandı. Olay, öğlen saatlerinde Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı'ndaki Sümer Camii'nde meydana geldi. Hırsızlık anları saniye saniye caminin güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Cameron ile Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi
  26 Oca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Cameron ile Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Cameron ile Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi.

 • CHP'nin Beykoz adayı merak konusu oldu, 3 isim ön planda
  26 Oca CHP'nin Beykoz adayı merak konusu oldu, 3 isim ön planda

  İstanbul'un Beykoz ilçesinde CHP'nin hangi isimle yerel seçime gideceği merak konusu olurken siyaset kulislerinden dikkat çeken iddialar geldi. İlçede CHP'nin olası belediye başkan aday adaylarından Gülay Demirel ve Akif Hamzaçebi'nin ismi ön plana çıkarken iki dönem CHP'den, bir dönem de MHP'den aday olup üç seçimi de kaybeden Alaattin Köseler'in adaylık ihtimaline uzak bakıldığı öğrenildi.

 • Kayseri'de Silahlı Saldırı: Bir Kişi Yaralandı
  26 Oca Kayseri'de Silahlı Saldırı: Bir Kişi Yaralandı

  Kayseri'de Muhammet Ali M., cip ile trafikte seyir halindeyken Mehmet Akif B.'nin silahlı saldırısı sonucu yaralandı. Olayın ardından polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

 • Diyarbakır'da Cuma Namazı Sırasında Ayakkabı Hırsızı Kameralara Yakalandı
  26 Oca Diyarbakır'da Cuma Namazı Sırasında Ayakkabı Hırsızı Kameralara Yakalandı

  Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde cuma namazı vaktinde gittiği camiden ayakkabı çalan hırsız, kameralara yakalandı. Şüpheli, rahat tavırlarıyla dikkat çekti ve çaldığı ayakkabıyı eline alıp kendi ayakkabısını giyerek camiden uzaklaştı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Dışişleri Bakanı Cameron ile görüştü
  26 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Dışişleri Bakanı Cameron ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron ile Vahdettin Köşkü'nde basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

 • Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Kılıç: 'Cumhurbaşkanımız devlet adabını hiç bozmadı ve çok şey yuttu'
  26 Oca Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Kılıç: "Cumhurbaşkanımız devlet adabını hiç bozmadı ve çok şey yuttu"

  Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, "Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde o kadar üstüne gelinmesine rağmen, zorlanmasına rağmen, bazı özel anekdotları anlatamam ama şunu çok net gördüm; devlet adabını hiç bozmadı ve çok şey yuttu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazreti Ali Camisi'nde cuma namazı kıldı
  26 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazreti Ali Camisi'nde cuma namazı kıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Hazreti Ali Camisi'nde kıldı.

 • Atatürk'ün Turgutlu'ya Gelişinin 101. Yılı Törenlerle Kutlandı
  26 Oca Atatürk'ün Turgutlu'ya Gelişinin 101. Yılı Törenlerle Kutlandı

  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Manisa'nın Turgutlu ilçesine gelişinin 101'inci yılı, törenle kutlandı. Törenlerde Atatürk portresi ve Türk bayrağı öğrenciler tarafından yetkililere teslim edildi. Törenler halk oyunları gösterisi ve çelenk sunma ile tamamlandı. Protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri de törenlere katıldı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yapacağız
  26 Oca Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yapacağız

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, DSİ'nin düzenlediği bir programda yaptığı konuşmada, 2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yapmayı hedeflediklerini belirtti. Yumaklı, su kaynaklarının verimli kullanılması ve kuraklık risklerine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

 • Bakan Yumaklı: Tarım, sanayi ve enerji sektörlerinin sürdürülebilirliği için suya ihtiyaç var
  26 Oca Bakan Yumaklı: Tarım, sanayi ve enerji sektörlerinin sürdürülebilirliği için suya ihtiyaç var

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, DSİ Üst Yönetim Değerlendirme ve Eğitim Seminerine katılarak, tarım, sanayi ve enerji sektörlerinin sürdürülebilirliği için suya ihtiyaç olduğunu belirtti. Yumaklı, DSİ'nin ülkemizin en büyük yatırımcı kurumlarından biri olduğunu ve 10 binden fazla proje gerçekleştirdiğini ifade etti.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yapacağız
  26 Oca Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yapacağız

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, DSİ'nin düzenlediği bir programda yaptığı konuşmada, 2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yapmayı hedeflediklerini belirtti. Yumaklı, su kaynaklarının verimli kullanılması ve vatandaşların su ihtiyacının kesintisiz olarak karşılanması için büyük gayret sarf edilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Atatürk'ün Turgutlu'ya Gelişinin 101. Yılı Törenlerle Kutlandı
  26 Oca Atatürk'ün Turgutlu'ya Gelişinin 101. Yılı Törenlerle Kutlandı

  Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Ocak 1923'te Turgutlu'ya gelişinin 101. yıl dönümü, Turgutlu Tren Garı'nda düzenlenen temsili karşılama töreni ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. Törenlere, Turgutlu Kaymakam Vekili, Belediye Başkanı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 • Tarım ve Orman Bakanı: Su israfının önüne geçmeliyiz
  26 Oca Tarım ve Orman Bakanı: Su israfının önüne geçmeliyiz

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, su israfının önüne geçilmesinin hayati önemde olduğunu belirterek, 2024 yılında 527 su ve sulama tesisini daha aziz milletimizin hizmetine sunma hedeflerini ortaya koyduklarını söyledi. Yumaklı, suyun stratejik önemine vurgu yaparak, DSİ'nin ülkenin en büyük yatırımcı kurumlarından biri olduğunu belirtti. Bakan Yumaklı, su kaynaklarının doğru yönetimi, basınçlı sulama şebekelerinin yaygınlaştırılması ve akıllı sulama sistemlerinin kullanımının önemine dikkat çekti. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ise suyun hayat ve bereket olduğunu vurgulayarak, 2024 yılında su kaynaklarının daha verimli kullanılması için çalışacaklarını söyledi.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, DSİ Üst Yönetim Değerlendirme ve Eğitim Seminerine Katıldı
  26 Oca Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, DSİ Üst Yönetim Değerlendirme ve Eğitim Seminerine Katıldı

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Devlet Su İşleri (DSİ) Üst Yönetim Değerlendirme ve Eğitim Seminerine katıldı. Yumaklı, seminerde yaptığı konuşmada, tarım, sanayi ve enerjinin ülke ekonomisinin sürdürülebilirliği için suya ihtiyaç olduğunu vurguladı. Ayrıca, DSİ'nin Türkiye'nin en büyük yatırımcı kurumlarından biri olduğunu belirtti ve DSİ'nin gerçekleştirdiği projelerle ülkede ve yurt dışında saygınlık kazandığını ifade etti.

 • FETÖ üyesi firari hükümlü İzmir'de yakalandı
  26 Oca FETÖ üyesi firari hükümlü İzmir'de yakalandı

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. K.Ö, gözaltına alındıktan sonra cezaevine gönderildi.

 • Malatya'da İkizce deprem konutlarına içme suyu çalışmaları devam ediyor
  26 Oca Malatya'da İkizce deprem konutlarına içme suyu çalışmaları devam ediyor

  Malatya'da, İkizce deprem konutlarının içme suyu çalışmaları kapsamında DSİ tarafından 800 metrelik çelik boru montajı yapıldı. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, projenin tamamlanmasıyla 90 bin kişiye sağlıklı ve içilebilir suyun sunulacağını belirtti.

 • Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Akif Ertekin'i ziyaret etti
  26 Oca Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Akif Ertekin'i ziyaret etti

  Vali Soytürk, Ertekin ve personel tarafından karşılanarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca Ticaret İl Müdürü Mehmet Furtına ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal'ı da ziyaret etti. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar ise Karacakılavuz Mahallesi'nde esnafları ziyaret ederek mahalledeki eksikliklerin tamamlanması için çalıştıklarını belirtti.

 • Ümraniye'de Lüks Otomobil, Park Halindeki Vince Çarptı
  26 Oca Ümraniye'de Lüks Otomobil, Park Halindeki Vince Çarptı

  Ümraniye'de seyir halindeki bir lüks otomobil, virajı alamayarak yolun sağında park halinde olan bir vince çarptı. Kazada ölen veya yaralanan olmazken, lüks otomobilde büyük maddi hasar meydana geldi. Olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Öğrenciler Ahlat'ı Keşfetti
  25 Oca Öğrenciler Ahlat'ı Keşfetti

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Maziden Atiye Ahlat' programı kapsamında Bitlis'e gelen öğrenciler, Ahlat'taki tarihi yapıları ve doğal güzellikleri gezdi. Program dahilinde öğrenciler, Ahlat'taki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlandı, tarihi mekanları ziyaret etti ve Van Gölü'nde tekne turuna katıldı. Programın amacı, öğrencilerin Ahlat'ı tanıması ve tarihi kültürel değerlerle bağ kurmasıdır.

 • Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hatay'a Geldi
  25 Oca Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hatay'a Geldi

  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Hatay'a gelerek Vali Mustafa Masatlı ile bir araya geldi. Vali Masatlı, deprem çalışmaları hakkında bilgi verdi. Heyet, AFAD binasında yapılan toplantıda depremin etkisi ve çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

 • DSİ Genel Müdürü: Sakarya'da 9 HES ile yıllık 738 milyon lira katkı sağladık
  25 Oca DSİ Genel Müdürü: Sakarya'da 9 HES ile yıllık 738 milyon lira katkı sağladık

  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Sakarya'da son 21 yılda 9 hidroelektrik santralin (HES) işletmeye alınarak yıllık 336,93 milyon kilovatsaat enerji üretimi sağlandığını, bu tesisler sayesinde milli ekonomiye enerji alanında yıllık 738 milyon lira katkı sunduklarını bildirdi.

 • Kastamonu'da kamyonun çarptığı yaşlı kadın hayatını kaybetti
  24 Oca Kastamonu'da kamyonun çarptığı yaşlı kadın hayatını kaybetti

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında, kamyonun çarptığı 73 yaşındaki Binnaz Durgut hayatını kaybetti. Kaza sonucu ağır yaralanan Durgut, hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • Kastamonu'da kamyonun çarptığı yaşlı kadın hayatını kaybetti
  24 Oca Kastamonu'da kamyonun çarptığı yaşlı kadın hayatını kaybetti

  Kastamonu'da meydana gelen trafik kazasında kamyonun çarptığı 73 yaşındaki Binnaz Durgut, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi resmi törenle karşıladı
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi resmi törenle karşıladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi resmi törenle karşıladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.

 • Çanakkale'de oyun parkında düşen çocuk ağır yaralandı
  24 Oca Çanakkale'de oyun parkında düşen çocuk ağır yaralandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde oyun parkında oynarken kayalıktan düşen 13 yaşındaki Muhammet Ali Ceyhanlı ağır yaralandı. Olay sonrası sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Ceyhanlı'nın durumu ciddiyetini koruyor. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • İhtisas üniversiteleri marka olmak için yarışıyor
  24 Oca İhtisas üniversiteleri marka olmak için yarışıyor

  YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu'nun (YÖK) 'ihtisas üniversitesi' olarak belirlediği üniversiteler, teknolojiden enerjiye, gıdadan turizme kadar farklı alanlarda bulundukları bölgenin kaynaklarının değerlendirilerek katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesi amacıyla projeler üretiyor.

 • Çanakkale'de parkta oynarken düşen çocuk ağır yaralandı
  24 Oca Çanakkale'de parkta oynarken düşen çocuk ağır yaralandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde oyun parkında oynayan 13 yaşındaki çocuk, kayalıklara tırmandığı sırada dengesini kaybederek 5 metre yükseklikten düştü. Olayı görenlerin ihbarı üzerine sağlık ekipleri olay yerine gelerek yaralı çocuğa müdahale etti. Ağır yaralanan çocuk, ambulansla Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesine kaldırıldı ve daha sonra Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine sevk edildi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • MAKÜ'de Mikroalg Üretimiyle Yüksek Proteinli Kanatlı Hayvan Yemi Üretimi Hedefleniyor
  24 Oca MAKÜ'de Mikroalg Üretimiyle Yüksek Proteinli Kanatlı Hayvan Yemi Üretimi Hedefleniyor

  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde kurulan laboratuvarda, mikroalgten yüksek protein, vitamin ve mineralli kanatlı hayvan yemi üretimi hedefleniyor. Fen-Edebiyat Fakültesi'nde kurulan Mikroalg Biyokütle Üretim Merkezi Laboratuvarı'nda çoğaltılan mikroalg, bölge hayvancılığına katkı sunmak amacıyla kanatlı hayvan yemi üretiminde kullanılacak. Ayrıca mikroalglerin astronot yiyeceği olarak da kullanılması planlanıyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi resmi törenle karşıladı
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi resmi törenle karşıladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Tören sırasında iki ülke milli marşları çalındı ve bayraklar sergilendi. Erdoğan ve Reisi, görüşmelerin ardından anlaşmaların imza törenine katılacak ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çay Deresi 3. Etap çalışmalarını tamamladı
  24 Oca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çay Deresi 3. Etap çalışmalarını tamamladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çay Deresi 3. Etap çalışmalarını tamamlayarak şehrin sosyal hayatını rahatlatacak bir proje daha başlattı. Aynı bölgede trafiği rahatlatacak yeni bir yol güzergahı yapılacak ve yeni bir köprü inşa edilecek. Bölge, temizlik ve çevre düzenlemelerinin ardından yeşil bir sosyal yaşam alanına dönüşecek. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışmaları 7/24 sürdürüyor.

 • DSİ Genel Müdürlüğü, Bilecik'e 3,7 Milyar TL Yatırım Yaptı
  24 Oca DSİ Genel Müdürlüğü, Bilecik'e 3,7 Milyar TL Yatırım Yaptı

  DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, son 21 yılda Bilecik'e 3,7 milyar TL'lik yatırım yaptıklarını açıkladı. Yapılan yatırımlar arasında sulama projeleri, barajlar ve taşkın koruma tesisleri bulunuyor.

 • Şanlıurfa'da TIR Kazasında Hayatını Kaybeden 3 Arkadaş Toprağa Verildi
  24 Oca Şanlıurfa'da TIR Kazasında Hayatını Kaybeden 3 Arkadaş Toprağa Verildi

  Şanlıurfa'da meydana gelen TIR kazasında hayatını kaybeden Sefa Sabuncu, Muharrem Güzel ve Mehmet Sümer'in cenazeleri toprağa verildi. Kazada yaralanan diğer arkadaşlar ise hastanede tedavi altına alındı. Kazanın sorumlusu olarak gözaltına alınan TIR şoförünün jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • DSİ, Bilecik'te 21 yılda 3 milyar 732 milyon lira maliyetli 79 tesis inşa etti
  24 Oca DSİ, Bilecik'te 21 yılda 3 milyar 732 milyon lira maliyetli 79 tesis inşa etti

  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Bilecik'e 21 yılda 3 milyar 732 milyon lira maliyetli 79 tesis inşa edildiği belirtildi. DSİ'nin yatırımlarıyla tarım ve sanayide geniş iş sahalarının doğmasına imkan sağladığı, taşkın koruma tesisleriyle de can ve mal kayıplarını önlemek için mücadele ettiği vurgulandı. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ise yaptığı açıklamada, Bilecik'te gerçekleştirdikleri sulama tesisleri, barajlar ve hidroelektrik santralleriyle tarımsal arazilerin sulanmasını, taşkın kontrolünü ve enerji üretimini sağladıklarını ifade etti.

 • Yunusemre Belediyespor Güreşçileri Türkiye Şampiyonalarında Madalyalar Kazandı
  24 Oca Yunusemre Belediyespor Güreşçileri Türkiye Şampiyonalarında Madalyalar Kazandı

  Yunusemre Belediyespor'un altyapısından yetişen güreşçiler, 2023 Türkiye şampiyonalarında başarılı performans sergileyerek Manisa'nın gururu oldu. Küçük yaş gruplarında kürsüye çıkan sporcular, gelecek için umut veriyor. Yunusemre Belediyespor Güreş Antrenörü Ömer Rona, altyapının gücünü gösterdiklerini belirterek, 2024'te milli takıma sporcu kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Başarılarından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve Kulüp Başkanı Arif Alkan'a teşekkür etti.

 • Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  24 Oca Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Büyükelçi Şen, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında yıl boyunca çektiği fotoğrafları inceledi ve seçimlerini yaptı. Özellikle deprem ve Gazze fotoğraflarının etkileyici olduğunu belirten Şen, AA'nın tüm foto muhabirlerini ve çalışanlarını tebrik etti.

 • Küçükçekmece'de kuyumcuyu soymaya çalışan hırsızların hesabı tutmadı
  24 Oca Küçükçekmece'de kuyumcuyu soymaya çalışan hırsızların hesabı tutmadı

  Küçükçekmece'de henüz açılmamış bir kuyumcu dükkanına gelen 2 şüpheli, levye ve tornavidalarla kepenkleri zorlayarak hırsızlık girişiminde bulundu. Şüpheliler, kepengi açmak için yaklaşık on beş dakika uğraştı ancak başarılı olamadı. Olay, güvenlik kameralarına yansıdı.

 • Pendik Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Filistinli Çocuklar İçin Farkındalık Çalışması Yaptı
  24 Oca Pendik Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Filistinli Çocuklar İçin Farkındalık Çalışması Yaptı

  Pendik Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Filistinli çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla dijital kolaj çalışması yaptı. Çalışmada, mutlu çocukların fotoğraflarıyla savaşın etkilerini yansıtan fotoğraflar bir araya getirildi. Öğrenciler, Filistinli çocukların yaşadığı acı tabloyu gözler önüne sermeyi hedefliyor.

 • Adana'da Emlakçı Tarafından Dolandırılan Mağdurların Paraları Geri Alınamıyor
  24 Oca Adana'da Emlakçı Tarafından Dolandırılan Mağdurların Paraları Geri Alınamıyor

  Adana'da ev almak isteyen iki kadın, emlakçı tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek şikayetçi oldu. Emlakçı tutuklandı ancak mağdurların paraları geri alınamadı. Hatun Yalım Sümer, satın aldığı dairenin tapu iptali kararı olduğunu öğrendi. Şikayet üzerine emlakçı tutuklandı ancak mağduriyet giderilmedi. Başka bir mağdur olan Adle Uygur ise 360 bin TL dolandırıldığını belirtti ve hakkını nasıl alacağını bilmediğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun Türkiye'nin Birikimi 30 Yaşında Programı'nda konuştu Açıklaması
  23 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun Türkiye'nin Birikimi 30 Yaşında Programı'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Günümüzün Türkiye'si sadece kendi sınırlarında değil, bölgesel ve küresel düzlemde oyun kurucu, kendi aleyhine oluşturulmaya çalışılan oyunları bozan ve sorunların, krizlerin çözümünde aktif rol alan bir Türkiye'dir.

 • Türkiye, dezenformasyona en fazla maruz kalan ülke olarak tasnif ediliyor
  23 Oca Türkiye, dezenformasyona en fazla maruz kalan ülke olarak tasnif ediliyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin yeni medya araçları üzerinden devşirilen hibrit tehditlere en fazla maruz kalan ülke olduğunu belirtti. Altun, Türkiye'nin dünyada en çok dezenformasyona maruz kalan ülke olarak tasnif edildiğini söyledi. Altun, Yeni Şafak Gazetesi'nin 30. Yaş Kutlama programında yaptığı konuşmada, gazetenin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin önünün aydınlık olduğuna inandıklarını ifade etti.

 • ASELSAN ve HAVELSAN'dan iş paylaşım mutabakatı
  23 Oca ASELSAN ve HAVELSAN'dan iş paylaşım mutabakatı

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinesinde ASELSAN ve HAVELSAN arasında iş paylaşım mutabakatı imzalandı. İmzalanan mutabakat çerçevesinde firmaların belirli alanlara yönelmesi ve yatırım tekrarlarının önlenmesi amaçlanıyor. Ayrıca firmalar arası ortak çalışma kültürünü oluşturması planlanan mutabakatta firmaların geliştirdiği ürünlerin niteliğinin de artması hedefleniyor.

 • Şanlıurfa'da TIR Kazası: 3 Ölü, 2 Yaralı
  23 Oca Şanlıurfa'da TIR Kazası: 3 Ölü, 2 Yaralı

  Şanlıurfa'da meydana gelen trafik kazasında, bir otomobilin TIR'ın altına girmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Ebrar Siteleri'nin kurucusu: Bina yıkılmasında sorumluluğum yok
  23 Oca Ebrar Siteleri'nin kurucusu: Bina yıkılmasında sorumluluğum yok

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremlerinde yıkılan Ebrar Siteleri'nin kurucusu Tevfik Tepebaşı, D Blok davasının ilk duruşmasında binanın yıkılmasında hiçbir sorumluluğu olmadığını belirtti. Tutuklu yargılanan Tepebaşı, kendisinin de orada oturduğunu ve sorumlular bulunduğunda şikayetçi olacağını söyledi.

 • Ebrar Sitesi D Blok Davası Başladı
  23 Oca Ebrar Sitesi D Blok Davası Başladı

  6 Şubat 2023'teki depremde yıkılan Ebrar Sitesi D Blok'taki ölüm ve yaralanmalara ilişkin dava başladı. Sanıkların yargılanmasına başlandığı duruşmaya tutuksuz sanıklar, müştekiler ve avukatlar katıldı. Tutuklu sanıklar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla duruşmaya katıldı. Sanıklar savunmalarında suçlamaları kabul etmediklerini belirtti. Mahkeme heyeti, duruşmayı 2 Mayıs'a erteledi.

 • ASELSAN ve HAVELSAN Arasında İş Paylaşım Mutabakatı İmzalandı
  23 Oca ASELSAN ve HAVELSAN Arasında İş Paylaşım Mutabakatı İmzalandı

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinesinde ASELSAN ve HAVELSAN arasında iş paylaşım mutabakatı imzalandı. İmzalanan mutabakat çerçevesinde firmaların belirli alanlara yönelmesi ve yatırım tekrarlarının önlenmesi amaçlanıyor. Ayrıca firmalar arası ortak çalışma kültürünün oluşturulması planlanan mutabakatta firmaların geliştirdiği ürünlerin niteliğinin de artması hedefleniyor.

Advertisement