Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Diyarbakır Anneleri haberleri, Diyarbakır Anneleri son dakika, son dakika Diyarbakır Anneleri

Son Dakika Diyarbakır Anneleri Haberleri

Son dakika Diyarbakır Anneleri haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son diyarbakır anneleri haberleri anında burada.


 • 23:10 Diyarbakır anneleri bin 559 gündür evlatları için nöbette

  Diyarbakır anneleri bin 559 gündür evlatları için nöbette Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla bin 559 gündür evlat nöbetinde. Sevgi Çağmar, oğlunun 8 yıl önce kandırılarak dağa götürüldüğünü belirterek, evladının gelene kadar nöbetini sürdüreceğini söyledi.

 • 12:56 Diyarbakır anneleri evlat nöbetini sürdürüyor

  Diyarbakır anneleri evlat nöbetini sürdürüyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığı iddiasıyla başlattıkları evlat nöbetini sağanak yağışlara rağmen sürdürüyor. Ailelerin kararlılığıyla birlikte terör örgütünde çözülmeler hızla artıyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 20:40 Diyarbakır anneleri bin 557 gündür nöbette

  Diyarbakır anneleri bin 557 gündür nöbette Diyarbakır'da HDP ve PKK'nın çocuklarını kandırarak dağa götürdüğünü ileri süren ailelerin evlat nöbeti devam ediyor. Aileler, bin 557 gündür çocuklarından gelecek bir haberi bekliyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:03 Diyarbakır anneleri HDP il binası önünde oturma eylemine devam ediyor

  Diyarbakır anneleri HDP il binası önünde oturma eylemine devam ediyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak başlattıkları oturma eylemine devam ediyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyen anneler, evlatlarına kavuşana kadar nöbetlerini sürdüreceklerini belirtiyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 09:17 Ailelerin evlat mücadelesi 1546 gündür devam ediyor

  Ailelerin evlat mücadelesi 1546 gündür devam ediyor Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla oturma eylemi başlatan aileler, 1546 gündür HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdürüyor. Anne Fadime Aksu, 10 yıldır haber alamadığı oğluna 'teslim ol' çağrısında bulundu ve çocuklarının geri dönmesini beklediklerini söyledi.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:02 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstismar edilen İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmemizin kadınların haklarına en küçük olumsuz bir etkisi...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İstismar edilen İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmemizin kadınların haklarına en küçük olumsuz bir etkisi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstismar edilen İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmemizin kadınların haklarına en küçük olumsuz bir etkisi olmamıştır" dedi.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:21 Diyarbakır anneleri HDP il binası önünde oturma eylemine devam ediyor

  Diyarbakır anneleri HDP il binası önünde oturma eylemine devam ediyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak başlattıkları oturma eylemine devam ediyor. Eylem 1545'nci gününde sürerken anneler, çocuklarını geri istediklerini ve kararlılıkla mücadelelerine devam edeceklerini belirtiyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:18 Diyarbakır Anneleri, Çocukları İçin Nöbetlerini Sürdürüyor

  Diyarbakır Anneleri, Çocukları İçin Nöbetlerini Sürdürüyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılması üzerine HDP il binası önünde oturma eylemi yapıyor. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde de nöbetlerine devam eden anneler, evlatlarına kavuşmak için kararlılıkla mücadele ediyor. Oturma eylemi 1540. gününde ve 369 aile bu nöbete katılıyor. Şu ana kadar 46 aile evlatlarına kavuştu. Anneler, çocuklarının nerede olduğunu sormaya devam ediyor ve dünya kamuoyundan destek bekliyor.

 • 19.11.2023 19 Kas 14:13 DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları işgal ve soykırımdır

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal: İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları işgal ve soykırımdır DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Diyarbakır'da yaptığı açıklamada İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını işgal ve soykırım olarak nitelendirdi. Aksakal, Türkiye'nin bu konuda etkili bir vaziyet alacağını düşündüğünü belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 13:46 Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı Geri İstiyoruz

  Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı Geri İstiyoruz Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia ederek evlat mücadelesini sürdürüyor. Bin 535. gününde olan oturma eylemi, annelerin çocuklarının geri gelene kadar devam edeceğini gösteriyor. Güzide Demir, oğlu Aziz için 3 yıldır burada olduğunu ve çocuğunun yüzüne hasret kaldığını belirterek, ona 'teslim ol' çağrısında bulundu.

 • 14.11.2023 14 Kas 11:12 Diyarbakır Anneleri: 'Gel Teslim Ol Oğlum'

  Diyarbakır Anneleri: 'Gel Teslim Ol Oğlum' Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP önünde oturma eylemi yapıyor. İhsan Bayrak, kaçırılan oğlu Cahit'e 'teslim ol' çağrısında bulunarak, devletin gücüne güvenmesini istedi.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:19 Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı geri istiyoruz

  Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı geri istiyoruz Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia ederek evlatlarının geri dönmesi için mücadele ediyor. Aileler, bin 533 gündür aralıksız olarak HDP önündeki çadırda oturma eylemi yapıyor. Anneler, çocuklarına çağrıda bulunarak onları geri dönmeye davet ediyor.

 • 10.11.2023 10 Kas 14:03 Diyarbakır Anneleri: Oğluma 'teslim ol' çağrısı

  Diyarbakır Anneleri: Oğluma 'teslim ol' çağrısı Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ederek evlat mücadelesi veriyor. Bin 530 gündür süren oturma eylemiyle çocuklarının geri gelmesini bekleyen annelerden Bedriye Uslu, oğluna 'teslim ol' çağrısında bulundu. Uslu, her gün çadıra gelerek oğlunun haberini beklediğini ve onu ölmeden bir kez daha görmek istediğini dile getirdi.

 • 09.11.2023 09 Kas 14:52 Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı geri istiyoruz

  Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı geri istiyoruz Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia ederek evlat mücadelesi veriyor. HDP önündeki çadırda 529 gündür oturma eylemi yapan aileler, çocuklarını geri getirilene kadar buradan ayrılmayacaklarını belirtiyor. Anneler, çocuklarına teslim ol çağrısı yaparak, hasretlerinin sona ermesini istiyor.

 • 05.11.2023 05 Kas 14:27 Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor

  Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak başlattıkları oturma eylemine devam ediyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyen anneler, çocuklarına kavuşmak için kararlılıkla mücadele ediyor.

 • 27.10.2023 27 Eki 21:37 AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, İsrail'in saldırılarına tepki gösterdi

  AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, İsrail'in saldırılarına tepki gösterdi AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, İsrail'in Filistin'deki saldırılarına dikkat çekerek, dünyanın bu katliama duyarsız kalmaması gerektiğini belirtti. Miroğlu ayrıca, Cumhuriyetin 100. yılının kutlandığını ve Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki Cumhuriyetin büyük bir başarı olduğunu vurguladı. Diyarbakır Cezaevi'nin müze yapılması çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Miroğlu, önümüzdeki günlerde İstanbul TÜYAP Kitap Fuarında kitabının okuyucularla buluşacağını da aktardı.

 • 25.10.2023 25 Eki 23:39 Diyarbakır annelerinden İsrail'in katliamına tepki

  Diyarbakır annelerinden İsrail'in katliamına tepki Diyarbakır annelerinden İsrail'in katliamına tepki Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, İsrail'in Filistin'deki sivillere yönelik düzenlediği saldırılarını protesto etti.

 • 25.10.2023 25 Eki 15:43 Evlat nöbetindeki Diyarbakır annelerinden Filistin'e destek açıklaması

  Evlat nöbetindeki Diyarbakır annelerinden Filistin'e destek açıklaması Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, Filistin'e destek açıklaması yaptı.

 • 25.10.2023 25 Eki 14:53 Diyarbakır annelerinden İsrail'in zulmüne tepki

  Diyarbakır annelerinden İsrail'in zulmüne tepki Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, İsrail'in Filistin'deki sivillere yönelik düzenlediği saldırılarını da protesto etti.

 • 24.10.2023 24 Eki 20:54 Diyarbakır Anneleri Bin 513 Gündür Evlat Nöbetinde

  Diyarbakır Anneleri Bin 513 Gündür Evlat Nöbetinde Terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin mücadelesi devam ediyor. Diyarbakır'a gelerek oturma eylemi başlatan annelerin evlat nöbeti bin 513. gününde sürüyor. Fadime Aksu, 10 yıldır haber alamadığı oğlu Eren için dağda tek bir çocuk kalmayana kadar mücadele edeceğini belirtti ve ona geri dönmesi için çağrıda bulundu.

 • 21.10.2023 21 Eki 20:06 Diyarbakır anneleri bin 510 gündür evlat nöbetinde

  Diyarbakır anneleri bin 510 gündür evlat nöbetinde Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP önündeki eylemi bin 510 gündür devam ediyor. Oğlu Özgür'den 5 senedir haber alamayan Latife Ödümlü, HDP aracılığıyla oğlunun dağa götürüldüğünü söyledi ve evladının gelene kadar HDP binasının önünden ayrılmayacağını belirtti.

 • 20.10.2023 20 Eki 23:20 Siirtli anneler, Diyarbakır annelerine destek ziyaretinde bulundu

  Siirtli anneler, Diyarbakır annelerine destek ziyaretinde bulundu Siirt'teki anneler, Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine destek olmak amacıyla destek ziyaretinde bulundu. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren aileleri ziyaret eden Siirtli anneler, oturma eylemi yapan anne ve babalar ile görüştü. Aileler, annelerin çocuklarına bir an önce kavuşmaları temennisinde bulundu. Diyarbakır anneleri de ziyaret sırasında terör örgütü PKK ile HDP'ye tepkilerini dile getirdi.

 • 17.10.2023 17 Eki 13:08 Diyarbakır Anneleri, Dağa Kaçırılan Çocukları İçin Oturma Eylemini Sürdürüyor

  Diyarbakır Anneleri, Dağa Kaçırılan Çocukları İçin Oturma Eylemini Sürdürüyor HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor. Anneler, çocuklarının yolunu gözleyerek onlara kavuşma umuduyla oturma eylemini devam ettiriyor. Güvenlik güçlerine teslim olmaları çağrısında bulunan anneler, çocuklarına kavuşana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirtiyor.

 • 14.10.2023 14 Eki 10:06 Diyarbakır Anneleri: 10 Senedir Çocuğumdan Haber Alamıyorum

  Diyarbakır Anneleri: 10 Senedir Çocuğumdan Haber Alamıyorum Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden ailelerin evlat mücadelesi bin 503 gündür devam ediyor. Eren isimli çocuğundan 10 senedir haber alamayan Fadime Aksu, oğluna seslenerek teslim olmasını istedi.

 • 12.10.2023 12 Eki 20:37 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Binaların hiçbir ayrım gözetilmeksizin bombalar altında bırakılmasıyla Gazze bugün orantısız ve her türlü ahlaki temelden yoksun bir saldırı karşısındadır.

 • 12.10.2023 12 Eki 15:26 İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Çetelerin Çetelesini Tutuyoruz.

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Çetelerin Çetelesini Tutuyoruz. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Hedeflerimizden biri de ülkemizi organize suç örgütlerinden temizlemek. Çetelerin çetelesini tutuyoruz. Kutsal vatan toprağımızın dört bir yanında organize suç örgütlerinden sokak çetelerine kadar bu illegal yapılara karşı kafes operasyonları düzenliyoruz, düzenlemeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda 7’si ulusal 31’i yerel olmak üzere 38 mafya tipi organize suç çetesi çökertildi” dedi. Yerlikaya, “Türkiye Yüzyılı’nda uyuşturucuyu küresel bir felaket olarak değerlendiriyoruz. Uyuşturucuya karşı mücadelede temel hedefimiz; Türkiye’nin uyuşturucu için ulaşılmaz ve yasaklı bölge olmasını sağlamaktır. Uyuşturucu suçunu terörle eş değer görüyoruz. Zehir taciri ne ise bizim için terörist de odur. Uyuşturucuya karşı mücadelemizi arzla ve taleple mücadele olarak iki yönlü bir anlayışla sürdürüyoruz” diye konuştu. Yerlikaya, göçmen kaçakçılığıyla ilgili olarak da “Ülkemizde toplam düzenli göçmen sayısı 4 milyon 711 bin 622. Bizim asıl mücadele alanımız; düzensiz göç, göçmen kaçakçılığı organizatörleri. Son 120 günde; Türkiye genelinde göçmen kaçakçılığına yönelik 2 bin 397 operasyon yapıldı. Göçmen kaçakçılığı faaliyeti yürüttüğü şüphesiyle 3 bin 975’i yakalanırken bunların bin 225’i tutuklandı. 465’i hakkında adli kontrol kararı alındı. Bunlara göz açtırmayacağız. Organize suç çeteleri bizim için neyse, göçmen kaçakçılığı organizatörleri de aynı kefede” değerlendirmesini yaptı.

 • 10.10.2023 10 Eki 10:15 Diyarbakır Anneleri Evlat Nöbetine Devam Ediyor

  Diyarbakır Anneleri Evlat Nöbetine Devam Ediyor Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, evlatlarının geri gelmesi için kararlılıkla oturma eylemi yapıyor. Ailelerin direnişi 1.499 gündür sürüyor. Bir annenin oğluna 'teslim ol' çağrısı ise duygusal anlara sebep oldu.

 • 09.10.2023 09 Eki 16:42 Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemini Sürdürüyor

  Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemini Sürdürüyor HDP'yi çocuklarının dağa kaçırılmasından sorumlu tutan Diyarbakır anneleri, evlatlarını geri getirmek için başlattıkları oturma eylemini kararlılıkla sürdürüyor. Anneler, yıllardır haber alamadıkları çocuklarına kavuşmak için mücadele ediyor ve HDP ile PKK'yı sorumlu tutuyor.

 • 07.10.2023 07 Eki 15:34 Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemini Sürdürüyor

  Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemini Sürdürüyor HDP'yi çocuklarının dağa kaçırılmasından sorumlu tutan Diyarbakır anneleri, oturma eylemlerini kararlılıkla sürdürüyor. Eyleme katılan anneler, çocuklarının özlemiyle hastalandıklarını ve onları geri istediklerini belirtiyor. Anneler, devletin gücüne ve güvenlik güçlerine çağrıda bulunarak çocuklarının geri dönmesini istiyor.

 • 05.10.2023 05 Eki 22:16 Okan Konuralp: "Türkiye Demokrasisi ve Hukukun Evrensel Kriterleri Arasındaki İlişki Kabul Edilebilir ve Sürdürülebilir Değil"

  Okan Konuralp: 'Türkiye Demokrasisi ve Hukukun Evrensel Kriterleri Arasındaki İlişki Kabul Edilebilir ve Sürdürülebilir Değil' CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, TBMM Genel Kurulu'nda; Galatasaray Meydanı'nda Cumartesi Anneleri'ne polis müdahalesi ve Gezi Parkı davası ile ilgili "Cumartesi Anneleri’ne yapılan hukuksuz müdahaleler, gazetecilere yönelik baskılar, gözaltılar, tutuklamalar ve Gezi Davası kararı, Türkiye'nin demokrasinin ve hukukun evrensel kriterleriyle arasındaki ilişkiyi gözler önüne seriyor. Bu ilişki sağlıklı, kabul edilebilir ve sürdürülebilir değildir. Bu ve benzer sorun alanlarına dönük atılacak olumlu her bir adım ülkemizin demokratik geleceğini etkileyecektir. Biz, adaletin herkes için geçerli olduğuna inanarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Adalet herkes içindir ve biz bu ilkeye sıkı sıkıya bağlıyız" dedi.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:46 Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı bekliyoruz

  Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı bekliyoruz Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia ederek evlat nöbetine devam ediyor. Bin 492 gündür HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileler, çocuklarının geri dönmesi için çağrıda bulunuyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:11 Diyarbakır Anneleri: Oğlumu Almadan Hiçbir Yere Gitmiyorum

  Diyarbakır Anneleri: Oğlumu Almadan Hiçbir Yere Gitmiyorum Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, HDP il binası önünde evlat nöbetine devam ediyor. Anne Güzide Demir, oğlu Aziz için güvenlik güçlerine teslim ol çağrısında bulunarak, oğlunu almadan hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 13:13 Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor

  Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor HDP'yi çocuklarının dağa kaçırılmasından sorumlu tutan Diyarbakır anneleri, evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyen anneler, çocuklarına kavuşuncaya kadar mücadelelerini sürdürüyor. Baba Yusuf Erdinç ise oğlunun HDP tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü savunarak, oğluna teslim olmasını istiyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 19:26 Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi (4)

  Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi (4) KARPUZ FESTİVALİNE KATILDIDiyarbakır'a sabah saatlerinde gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kentte düzenlenen 13'üncü Karpuz Festivali programına katıldı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 18:52 Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi (3)

  Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi (3) '21 YILDIR İKTİDARDAYIZ'Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, beraberindekilerle AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ile görüştü.

 • 22.09.2023 22 Eyl 14:09 Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi

  Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin evlat nöbeti tuttuğu çadırı ziyaret etti.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:44 Adalet Bakanı Tunç, Diyarbakır Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Tunç, Diyarbakır Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Diyarbakır'ımıza bir adalet kompleksini kazandırmış olacağız. 189 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip olacak Diyarbakır Adalet Kompleksimiz.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:27 Diyarbakır Anneleri Terörü Reddediyor: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç

  Diyarbakır Anneleri Terörü Reddediyor: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır annelerinin terörü reddettiklerini ve evlatlarını istediklerini söyledi. Bin 481 gündür devam eden evlat nöbetindeki ailelerin cesur duruşunun bölgede büyük bir rol oynadığını belirten Tunç, annelerin kararlılığının önemine vurgu yaptı. Bugüne kadar 46 aile evladına kavuştuğunu ifade eden Tunç, evlatların kurtuluncaya kadar mücadelenin devam edeceğini söyledi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 23:40 Diyarbakır annelerinden MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye tam destek

  Diyarbakır annelerinden MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye tam destek Diyarbakır annelerinden evladına kavuşan Ayşegül Biçer, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerine tepki göstermesine destek verdiklerini söyledi. Bahçeli'ye destek veren anneler, Tanrıkulu'nun derhal ihraç edilip, siyasetten men edilmesini istediklerini belirtti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 15:46 Diyarbakır Anneleri, MHP Lideri Bahçeli'nin Tepkisine Destek Verdi

  Diyarbakır Anneleri, MHP Lideri Bahçeli'nin Tepkisine Destek Verdi Diyarbakır annelerinden evladına kavuşan Ayşegül Biçer, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözlerine tepki göstermesine destek verdiklerini söyledi. Bahçeli'nin sözlerine katıldıklarını belirten Biçer, Tanrıkulu'nun derhal ihraç edilmesini ve siyasetten men edilmesini istediklerini ifade etti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 13:23 "Filli Saat", eğlenceli bir macerayı beyaz perdeye taşıyacak

  'Filli Saat', eğlenceli bir macerayı beyaz perdeye taşıyacak Müslüman bilim adamı Cezeri'nin filli saatini korumaya çalışan iki çocuğun hikayesini eğlenceli bir dille anlatan "Filli Saat" adlı çocuk filminin çekimleri tamamlandı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 14:13 Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor

  Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak başlattıkları oturma eylemine kararlılıkla devam ediyor. Ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla bekleyen anneler, evlatlarına kavuşuncaya kadar mücadelelerini sürdüreceklerini dile getiriyor.

 • 12.09.2023 12 Eyl 14:38 Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor

  Diyarbakır Anneleri, HDP İl Binası Önünde Oturma Eylemine Devam Ediyor Diyarbakır anneleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak başlattıkları oturma eylemine kararlılıkla devam ediyor. Anneler, çocuklarının geri gelmesi için umutla bekliyor ve evlatlarına kavuşma ümidiyle eylemlerini sürdürüyor.

 • 07.09.2023 07 Eyl 10:06 Diyarbakır Anneleri Eyleminden Etkilenen Terörist, PKK'nın İç Yüzünü Anlattı

  Diyarbakır Anneleri Eyleminden Etkilenen Terörist, PKK'nın İç Yüzünü Anlattı Diyarbakır annelerinin eyleminden etkilenen ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Suriye'deki saha unsurlarının desteği ile ikna edilen 'Baran' kod adlı terörist, PKK'nın iç yüzünü anlattı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 02:40 Diyarbakır Anneleri Terörü Bitirecek

  Diyarbakır Anneleri Terörü Bitirecek Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır annelerinin terör örgütünden evlatlarını kurtarmak için başlattığı nöbetin cesaret verici olduğunu belirtti.

 • 03.09.2023 03 Eyl 22:40 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İstanbul'da konuştu Açıklaması

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İstanbul'da konuştu Açıklaması Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kerkük'ün kadim bir Türk şehri olduğunu belirterek, "Orada Türk varlığını yok etmeye ya da gücünü kırmaya, etkisizleştirmeye ya da Türkleri baskı altına almaya, geçmişte yaşandığı gibi birtakım katliamlara kadar gidecek süreçleri...

 • 03.09.2023 03 Eyl 15:02 Sosyolog Palabıyık: "Diyarbakır Anneleri kitabımız Avrupa üniversitelerinde okutulacak"

  Sosyolog Palabıyık: 'Diyarbakır Anneleri kitabımız Avrupa üniversitelerinde okutulacak' Sosyolog Doç. Dr. Adem Palabıyık, 'Diyarbakır Anneleri' kitabının Avrupa üniversitelerde de okunacağını söyledi.

 • 03.09.2023 03 Eyl 12:34 Beşinci yılında evlat nöbeti: Teröre sivil darbe

  Beşinci yılında evlat nöbeti: Teröre sivil darbe Doç. Dr. Hüseyin Alptekin, nöbetlerinin 5'inci yılına giren Diyarbakır annelerini ve annelerin terör örgütü PKK'nın aileleri radikalize etme ümidini nasıl söndürdüğünü AA analiz için kaleme aldı.

 • 03.09.2023 03 Eyl 11:01 Diyarbakır'da Ailelerin Evlat Nöbeti 5. Yılına Girdi

  Diyarbakır'da Ailelerin Evlat Nöbeti 5. Yılına Girdi Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin evlat nöbeti 5. yılına girdi. Anneler ve babaların umutlu bekleyişi devam ediyor.

 • 02.09.2023 02 Eyl 11:21 Diyarbakır Anneleri, çocuklarına kavuşan ailelere destek çağrısı yapıyor

  Diyarbakır Anneleri, çocuklarına kavuşan ailelere destek çağrısı yapıyor Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi sayesinde çocuklarına kavuşan aileler, Diyarbakır annelerine destek çağrısında bulunuyor. Eylem 1461. gününde devam ederken, bugüne kadar 45 aile evladına kavuştu. Evlatları dağa kaçırılan aileler, mücadelelerini sürdürerek diğer ailelerin de çocuklarına kavuşmasını temenni ediyor.

Advertisement