Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Dominika Cumhurbaşkanı Sylvanie Burton'u tebrik etti - Son Dakika

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Dominika Cumhurbaşkanı Sylvanie Burton'u tebrik etti

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Dominika Cumhurbaşkanı Sylvanie Burton'u tebrik ederek, Dominika'yı Çin'in Karayipler bölgesindeki samimi dostu ve güvenilir ortağı olarak tanımladı. Xi, Çin ve Dominika'nın birbirlerine eşit muamele ettiklerini, karşılıklı siyasi güvenin pekişmesi ve işbirliğinin verimli sonuçlar vermesi için birbirlerini desteklediklerini belirtti. Xi, önümüzdeki yıl diplomatik ilişkilerin kurulmasının 20. yıldönümünü daha üst seviyelere çıkarmak için bir fırsat olarak değerlendirmek üzere Burton ile çalışmaya hazır olduğunu ifade etti.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Dominika Cumhurbaşkanı Sylvanie Burton\'u tebrik etti
03.10.2023 - 10:59,  Güncelleme: 11:01

BEİJİNG, 3 Ekim (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping Salı günü, Dominika Milletler Topluluğu Cumhurbaşkanı olarak göreve başlayan Sylvanie Burton'u tebrik etti.

Xi mesajında Dominika'yı Çin'in Karayipler bölgesindeki samimi dostu ve güvenilir ortağı olarak tanımladı.

Xi, diplomatik ilişkilerin kurulmasından bu yana Çin ve Dominika'nın her zaman birbirlerine eşit muamele ettiklerini, ayrıca karşılıklı siyasi güvenin pekişmesi, tatbiki işbirliğinin verimli sonuçlar vermesi ve iki halk arasındaki dostluğun derinleşmesi için iki ülkenin birbirlerini desteklediklerini söyledi.

Xi, Çin'in temel çıkarlarını ve başlıca kaygılarını ilgilendiren konularda Çin'in hakkaniyetli tutumuna Dominika'nın verdiği daimi desteği takdir ettiklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı mesajında, "İkili ilişkilerin gelişmesine büyük değer veriyorum. Önümüzdeki yıl, diplomatik ilişkilerin kurulmasının 20. yıldönümü olacak. Bunu her iki halka daha fazla fayda sağlamak ve ikili dostane ilişkileri daha üst seviyelere çıkarmak için bir fırsat olarak değerlendirmek üzere Başkan Burton ile birlikte çalışmaya hazırım" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Dominika Cumhurbaşkanı Sylvanie Burton'u tebrik etti - Son Dakika


Advertisement