Haiti Cumhuriyeti Kosova'yı Tanıdı - Son Dakika

Haiti Cumhuriyeti Kosova'yı Tanıdı

13.02.2012 11:40
Haiti Cumhuriyeti Kosova'yı Tanıdı

Karayip Denizi'ndeki ada ülkesi Haiti Cumhuriyeti, Kosova'yı bağımsız bir ülke olarak resmen tanıdı.

Karayip Denizi'nde bir ada ülkesi olan Haiti Cumhuriyeti-nin, Kosova'yı bağımsız bir ülke olarak resmen tanıdığı bildirildi.

Kosova Dışişleri Bakanlığı-ndan yapılan resmi açıklamada, Kosova Dışişleri Bakanı Enver Hocay ile Haiti Dışişleri Bakanı Laurent Lamothe-nin New York-ta Birleşmiş Milletler binasında düzenledikleri basın toplantısında, Haiti'nin Kosova Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıdığını açıkladıkları kaydedildi.

Haiti ile birlikte Kosova'yı resmi olarak tanıyan ülke sayısı 87'ye yükseldi.

Kosova Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, 2012'de Kosova'yı tanıyan ülke sayısının 100'ü aşacağını ve bu şekilde Birleşmiş Milletler-e üye olabilmesi için gerekli sayının sağlanmış olacağını bildirdi. - PRİŞTİNE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bm: Haiti'de Yardıma Muhtaç Çocuk Sayısı 2 Yılda Yarım Milyon Arttı Bm: Haiti'de Yardıma Muhtaç Çocuk Sayısı 2 Yılda Yarım Milyon Arttı KKTC'den BM Güvenlik Konseyinin Barış Gücü kararına tepki Açıklaması KKTC'den BM Güvenlik Konseyinin Barış Gücü kararına tepki Açıklaması Kıbrıs'ta konuşlu BM Barış Gücü'nün görev süresi 31 Ocak 2024 tarihine kadar uzatıldı Kıbrıs'ta konuşlu BM Barış Gücü'nün görev süresi 31 Ocak 2024 tarihine kadar uzatıldı

Son Dakika Dünya Haiti Cumhuriyeti Kosova'yı Tanıdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement