Hindistan'ın Tripura Bölgesinde İki Ay İçinde İki Gazeteci Öldürüldü - Son Dakika

Hindistan'ın Tripura Bölgesinde İki Ay İçinde İki Gazeteci Öldürüldü

21.11.2017 17:38
Hindistan'ın Tripura Bölgesinde İki Ay İçinde İki Gazeteci Öldürüldü

Hindistan'ın Tripura bölgesinde gazeteci Sudip Datta Bhaumik vurularak öldürüldü.

Hindistan'ın Tripura bölgesinde gazeteci Sudip Datta Bhaumik vurularak öldürüldü. Olay Tripura'da iki ay içinde gerçekleşen ikinci gazeteci cinayeti oldu.

Tripura'nın bağlı olduğu Agartala eyaletinin Polis Gücü Yöneticisi Abhjit Saptarshi, "Bhaumik,  bir polis memuru ile çıkan bir tartışma sonrasında, aynı memur tarafından öldürüldü. Olay yeri inceleme yetkilileri bölgeyi incelerken, ölüm sonrası muayene kamera kaydına alınarak gerçekleştirildi" dedi.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Saptarshi, polis memurunun gözaltına alındığını duyurdu.

Syandan Patrika gazetesinde muhabirlik yapan Bhaumik, randevu ile bir görüşme için gittiği karakolun girişinde, bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldü.

Tripura'da, 20 Eylül tarihinde bir başka gazeteci olan Shantau Bhaumik, bir olayı incelerken iki saldırgan grup arasındaki çatışmanın arasında kalarak hayatını kaybetmişti. - İstanbul

YORUMLAR
500
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Hindistan'ın Tripura Bölgesinde İki Ay İçinde İki Gazeteci Öldürüldü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement