John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü - Son Dakika

John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü

10.10.2016 23:38
John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü

John Potash, Nirvana'nın 27 yaşında hayatını kaybeden solisti Kurt Cobain'in ABD istihbaratı tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Müzik dünyasının efsane ismi Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili yeni iddia, yeni çıkan bir kitaba ait. John Potash, "Drugs as Weapons Against Us" adlı kitabında, Nirvana'nın 27 yaşındaki hayatını kaybeden solistinin uyuşturucu bağımlısı haline getirildikten sonra ABD istihbarat yetkilileri tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

"EROİN KULLANIMINI TEŞVİK ETMİŞ"

The Sun'ın haberine göre yazar, uyuşturucu bağımlısı olan Cobain'in 1994 yılında kendini vurarak intihar ettiği haberlerine alternatif bir açıklama getirdi. Potash, "Kanıtlar, ABD istihbaratının Cobain'i, eroin kullanımını teşvik etmek için kullandığını gösteriyor" dedi. "Baskı altına alınmış kanıtlar, ABD istihbaratının Cobain'in radikal sol görüşünden ve uyuşturucu kullanmayı bıraktığında üstü kapalı bir şekilde uyuşturucu kullanmamayı teşvik edeceğinden dolayı ölümünü planladığını gösteriyor" şeklinde konuştu.

John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü

"SOL GÖRÜŞLERİYLE DİKKAT ÇEKİYORDU"

Yazar, uyuşturucu kullanan Cobain'in, uyuşturucunun Amerika'da popüler hale gelmesine yardım ettiğini, ayrıca sol görüşlü oluşunu ABD istihbarat güçlerinin onaylamadığını ve dikkatini çektiğini iddia etti. Potash, "Bir eroin bağımlısı olan Kurt Cobain, bu trendin popüler olmasına yardım ediyordu. Ayık bir Cobain bu trendi tersine çevirebilirdi, aynı zamanda radikal sol görüşleri de etkiliydi" dedi.

John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü

PEK ÇOK KOMPLO TEORİSİ ÜRETTİ

Daily Star, Cobain'in yanı sıra John Lennon, Jimi Hendrix ve Tupac gibi efsanevi müzisyenlerin de ABD'de sol politikaları yaygınlaştırmalarını önlemek amacıyla CIA'in hedefinde olduğunu iddia etti. Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili daha önce de pek çok komplo teorisi üretildi. Cobain'in kanında bulunan eroin miktarının, bir insan bünyesinin kaldırabileceği miktarın tam üç katı olduğu ve bu kadar eroini alan bir insanın elindeki tüfekle kendini vurmasının imkan ve ihtimali olmadığı öne sürüldü.

John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü

MEKTUBUNUN BAŞINDA 'BODDAH' YAZDI

Cobain'in parmak izlerinin, etrafında bulunan hiçbir eşyanın ve kendini vurmak için kullandığı öne sürülen tüfeğin üstünde yer almadığı da belirtildi. Yanında bulunan intihar notunun son satırlarının ve mektubun başındaki 'Boddah' kelimesinin (Cobain'in çocukken yarattığı hayali arkadaşın ismi) başka bir el tarafından yazılmış olduğu da iddia edildi.


YORUMLAR
500
Terk ettiği yavru köpeğin yanına not bıraktı: Sahibim beni çok seviyordu ama uçağa binmeme maddi gücü yetmedi Terk ettiği yavru köpeğin yanına not bıraktı: Sahibim beni çok seviyordu ama uçağa binmeme maddi gücü yetmedi 9 ayda kazandığı para ABD'de gündem oldu! Fenomen isim, hesap hareketlerini ay ay paylaştı 9 ayda kazandığı para ABD'de gündem oldu! Fenomen isim, hesap hareketlerini ay ay paylaştı Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: ABD'deki Ciddi Irk Ayrımcılığı, ABD'nin Küresel Adaletsizliğini Yansıtıyor Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: ABD'deki Ciddi Irk Ayrımcılığı, ABD'nin Küresel Adaletsizliğini Yansıtıyor

Son Dakika Dünya John Potash: Kurt Cobain'i ABD İstihbaratı Öldürdü - Son Dakika


Advertisement