New York'u Fareler Bastı - Son Dakika

New York'u Fareler Bastı

18.06.2014 11:22
New York'u Fareler Bastı

ABD ve dünyanın en kalabalık kentlerinden biri New York, fare istilasına uğradı.

İnsan sağlığına büyük zararı olan farelere karşı New York belediyesi 600 bin dolar bütçe ayırarak haşerelerle mücadele için özel önlemler almaya başladı.

BELEDİYEDE FARE EKİPLERİ KURULDU

Gelecek aydan itibaren toplam 45 kişilik bir ekip 9 farklı gruba bölünerek, şehir genelinde sadece fare istilasına karşı mücadele edecek. Ekip, farelerin yoğunlukla yaşadığı park, kanalizasyon ve çöplük gibi alanlarda zehirleme yapacak. Ayrıca gruplar, bu bölgelerdeki fare deliklerini kapayarak haşere nüfusunu azaltmayı planlıyor.

METRODA FARE PANİĞİ

Amatör kameralara yansıyan görüntülerde, içerisi yolcu dolu metro vagonlarında dolaşan fareler insanların kaçışmasına, koltuklara çıkmasına ve çığlık atmasına sebep oluyor. Mahalle ve sokaklarda rahatça gezen farelerin, istasyonlardaki gıda otomatlarının bile içerisinde dolaştıkları gözleniyor. Hiçbir engel tanımayan fareler, istasyonlarda uyuyan insanların üzerine çıkıyorlar ve insanlara saldırıyorlar.

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre şu anda New York'taki fare nüfusu şehirde yaşayan insan nüfusunun iki katına çıkmış durumda.

YORUMLAR
500
New York borsası karışık seyirle kapandı New York borsası karışık seyirle kapandı Bakan Çavuşoğlu, ABD'ye gidiyor Bakan Çavuşoğlu, ABD'ye gidiyor Son dakika gündem: ABD'deki ırkçı saldırının zanlısının daha fazla siyahiyi öldürmeyi amaçladığı iddia edildi Son dakika gündem: ABD'deki ırkçı saldırının zanlısının daha fazla siyahiyi öldürmeyi amaçladığı iddia edildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya New York'u Fareler Bastı - Son Dakika


Advertisement