Priştine'de Akaryakıta Yüzde 10 Zam - Son Dakika
Dünya

Priştine'de Akaryakıta Yüzde 10 Zam

Priştine\'de Akaryakıta Yüzde 10 Zam

Kosova'nın başkenti Priştine'de yılın ilk zammı akaryakıta yapıldı.

03.01.2012 17:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kosova'nın başkenti Priştine'de yılın ilk zammı akaryakıta yapıldı. Yüzde 10'luk zamla mazotun fiyatı 1 euro 33 cent olurken, bezinin fiyatı 1 euro 29 cent oldu.

Motorin ve benzine gelen yüzde 10'luk zammın toplu taşıt ve taksi fiyatlarına yansıması bekleniyor. Gelen haberlere göre başkent Priştine dışında Kosova'nın diğer şehirlerinde henüz akaryakıta zammı uygulanmış değil. Başkent Priştine'de akaryakıta zam uygulanmasına kim tarafından karar verildiği henüz bilinmiyor. Çünkü Kosova'da yeni yıl tatili 4 gün sürdüğü için resmi kurumlar 4 Ocak tarihinde iş başı yapacak. Kosova hükümeti yada enerji bakanlığının yalnız başkent Priştine'de akaryakıta zam uygulanması konusunda açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Priştine'de Akaryakıta Yüzde 10 Zam - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e hava saldırısı sonrası Irak ve Lübnan hava sahaları kapandı
  00:35 İran'ın İsrail'e hava saldırısı sonrası Irak ve Lübnan hava sahaları kapandı

  İran'ın İsrail'e hava saldırısı başlatmasının ardından Irak ve Lübnan hava sahaları kapatıldı. İsrail ordusu, İran'ın İsrail'e doğru saldırı için İHA gönderdiğini ancak henüz ulaşmadığını ve savunmalarının hazır olduğunu belirtti. Ürdün genelinde olağanüstü hal ilan edildi. İran Savunma Bakanı, İran'a saldırı durumunda cevaplarının kesin olacağını söyledi.

 • İsrail, İran'ın saldırı için İHA havalandırdığını açıkladı
  00:11 İsrail, İran'ın saldırı için İHA havalandırdığını açıkladı

  İsrail ordusu, İran'ın ülkeye saldırmak üzere silahlı insansız hava araçları (İHA) havalandırdığını duyurdu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkenin savunma sistemlerinin aktif hale getirildiğini ve ordunun hazır olduğunu belirtti. İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ise İsrail'in düzenlediğini söylediği saldırının ülkesinin topraklarına yönelik bir saldırı olduğunu vurgulayarak, cezalandırılması gerektiğini ifade etti.

 • İran İHA'ları İsrail'e doğru ilerliyor
  00:09 İran İHA'ları İsrail'e doğru ilerliyor

  İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Daniel Hagari, İran'dan fırlatılan insansız hava araçlarının İsrail'e doğru ilerlediğini açıkladı. IDF, İHA'ları izlemekte ve ülkeye ulaşmalarının birkaç saat alacağını belirtti. IDF, hedefleri erken imha etmek için çalışacak ve kamuoyunu saldırılar hakkında bilgilendirecektir.

 • İran İsrail'e Hava Saldırısı Başlattı
  00:09 İran İsrail'e Hava Saldırısı Başlattı

  İsrail'in İran Konsolosluğu'na düzenlediği saldırının ardından gerilim tırmanıyor. İran, İsrail'e hava saldırısı başlattığını duyurdu. İsrail ordusu ise savunmalarının hazır olduğunu belirtti. İran ve ABD de saldırıyı doğruladı. İran'ın insansız hava araçları ve seyir füzelerini hareket ettirdiği bildirildi. Hizbullah da İsrail'e roketli ve insansız hava araçlı saldırı düzenledi. İran'ın Ortadoğu'daki en büyük balistik füze ve İHA cephaneliğine sahip olduğu belirtildi.


Advertisement