Tepki toplayan yasak! Kadınların televizyonda pizza yemesini engellediler - Son Dakika

Tepki toplayan yasak! Kadınların televizyonda pizza yemesini engellediler

10.10.2021 17:20
Tepki toplayan yasak! Kadınların televizyonda pizza yemesini engellediler

İran Radyo ve Televizyon Kurumu, kadınların televizyonda pizza yerken görüntülenmesi ve kırmızı renkli içeceklerle poz vermelerini yasakladı. Söz konusu yasak, kadın hakları savunuculardan tepki topladı..

Kadınlara yönelik yasakları sıkça tartışılan İran'ın aldığı yeni karar da tartışma yarattı. İran Radyo ve Televizyon Kurumu, kadınların pizza yerken görüntülenmesini yasakladı. Ayrıca televizyonda kırmızı renki içecekler de tüketemeyecekler.

RESMEN YASAKLADILAR

Govorit Moskva radyosunun haberine göre İran Radyo ve Televizyon Kurumu(IRIB), pizza yiyen kadınların yer aldığı video içeriklerinin televizyonda gösterilmemesi için televizyonlara bir yazı gönderdi.

KIRMIZI İÇECEKLER DE İSTENMİYOR

Habere göre İran'da ayrıca kızların deri eldiven giydiği, sandviç yediği veya kırmızı içecekler içtiği videoların gösteriminden vazgeçilmesi öneriliyor,. Televizyon şovlarında kadınlara çay servisi yapan erkeklerin yer aldığı görüntüler de yasaklı içerik kapsamına girdi.

SANSÜRÜ TELEVİZYONLAR YAPACAK

IRIB yetkilileri, sakıncalı içeriği filtrelemek için kadınların ve erkeklerin ev ortamında bulunduğu videoları izleyecek, yayın akışı (streaming) sağlayan platformlar ise içeriklerdeki sansürü kendileri gerçekleştirecek.

Tepki toplayan yasak! Kadınların televizyonda pizza yemesini engellediler

Son Dakika Dünya Tepki toplayan yasak! Kadınların televizyonda pizza yemesini engellediler - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
  • Tuğrul Coşar: Akılları fikirleri beyinleri zekaları sadece kadın bedeni kadın hal ve hareketleri üzerine olan bir inanç zihniyet. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

47. Altın Kelebek Ödülleri'nde ünlülerin kıyafetleri nefes kesti! 21:33 47. Altın Kelebek Ödülleri'nde ünlülerin kıyafetleri nefes kesti!
Igor Tudor'un öğrencilerinden hafızalara kazınacak geri dönüş 20:06 Igor Tudor'un öğrencilerinden hafızalara kazınacak geri dönüş Eşi tarafından bardağına koyulan çamaşır suyunu içen şahıs hastanelik oldu 16:00 Eşi tarafından bardağına koyulan çamaşır suyunu içen şahıs hastanelik oldu 2485'ten geldiğini iddia eden adamın anlattıkları ürküttü: 25 Aralık 2021'de hayatımız kökten değişecek 15:32 2485'ten geldiğini iddia eden adamın anlattıkları ürküttü: 25 Aralık 2021'de hayatımız kökten değişecek Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı 15:16 Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı 14:14 Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı Anne, kızının odasının fotoğrafını çekip paylaştı! Yatak detayı nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı 12:51 Anne, kızının odasının fotoğrafını çekip paylaştı! Yatak detayı nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı Bircan Bali ifşa edilen özel fotoğrafları hakkında konuştu: Bence öpün ilişki öpüşünce güzel 12:31 Bircan Bali ifşa edilen özel fotoğrafları hakkında konuştu: Bence öpün ilişki öpüşünce güzel
Advertisement