Tsunamiden kaçan adam, 27 saat yüzerek hayatta kalabildi - Son Dakika

Tsunamiden kaçan adam, 27 saat yüzerek hayatta kalabildi

20.01.2022 15:08

14 Ocak'ta meydana gelen yanardağ patlamasıyla kabusu yaşayan Pasifik Okyanusu'ndaki ada ülkesi Tonga'da yaşanan olay tüm ülkelerde gündem oldu. Yanardağ faciası sonrası oluşan tsunaminin evini vurmasıyla dalgalardan kaçmak için ağaca tırmanan ancak kurtulamayınca 27 saat yüzerek karaya sağ olarak çıkan adamın hikayesi büyük ses getirdi.

Tonga'da 57 yaşındaki bir adam, tsunami dalgalarıyla denize sürüklendikten sonra yaklaşık 27 saat yüzerek nasıl hayatta kaldığını anlattı.

DALGALAR RESİM YAPTIĞI SIRADA EVİNİ VURMUŞ

Aşağı yukarı 60 kişilik nüfusu olan Atata adasında yaşayan Lisala Folau adlı adam, Broadcom Broadcasting radyosuna verdiği demeçte, cumartesi yerel saatle akşam 7'de evinde resim yaparken tsunami uyarısı aldığını, kısa süre sonra da dalgaların evini vurduğunu söyledi.

"AĞACA TIRMANDIM AMA KURTULAMADIM"

Dalgalardan kaçmak için ağaca tırmandığını ama kurtulamadığını belirten Folau sağlık sorunları olduğunu ve düzgün yürüyemediğini vurguladı.

27 SAAT SONRA SAĞ OLARAK KARAYA ÇIKTI

Yine de mücadeleyi bırakmayan ve su üstünde kalmaya çalışan Folau, ana adalardan biri olan Tongatapu'ya kadar 7.5 km yüzdü. Bir diğer deyişle pazar akşamı saat 10 civarı, yani 27 saat sonra karaya sağ olarak çıkmış oldu.

YORUMLAR
500
Ölüm onu çorbacıda buldu! Şampiyon motorcu kendi çalışanı tarafından katledildi Ölüm onu çorbacıda buldu! Şampiyon motorcu kendi çalışanı tarafından katledildi Aydın'da Yörük Toyu yapılacak Aydın'da Yörük Toyu yapılacak Toros Kadınları Emek Pazarı yeniden açıldı Toros Kadınları Emek Pazarı yeniden açıldı

Son Dakika Dünya Tsunamiden kaçan adam, 27 saat yüzerek hayatta kalabildi - Son Dakika


Advertisement