Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Türk Kızılayı, Libya'daki sel felaketinde yardım çalışmalarına başladı - Son Dakika

Türk Kızılayı, Libya'daki sel felaketinde yardım çalışmalarına başladı

Libya'da meydana gelen büyük sel felaketi sonrası Türk Kızılayı, bölgedeki selzedelere yardım etmek amacıyla gıda, çadır, hijyen malzemesi ve battaniye gibi insani yardım malzemelerini bölgeye ulaştırdı. Türk Kızılayı, Libya Kızılayı ile işbirliği yaparak yardım çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.

Türk Kızılayı, Libya\'daki sel felaketinde yardım çalışmalarına başladı
12.09.2023 - 15:07,

Libya'daki büyük sel felaketi sonrası Türk Kızılay, bölgede yardım çalışmalarına başladığını duyurdu. İlk etapta bölgeye gıda, çadır, hijyen malzemesi ve battaniye ulaştırıldı.

Belirlenen acil ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlıklarını yapan Türk Kızılay hazırladığı insani yardım malzemelerini kargo uçağına yükleyerek Libya'ya ulaştırdı. Askeri kargo uçağıyla Libya'ya ulaşan 6 kişilik ekip, selzedelere yönelik gerçekleştirilecek yardım faaliyetleri kapsamında ilk etapta çadır, battaniye, gıda ve hijyen kolisinden oluşan acil insani yardım malzemelerini bölgeye ulaştırdı.

Libya Kızılayı ile irtibat halinde yardım çalışmalarını gerçekleştirecek olan Türk Kızılay, belirlenen ihtiyaca göre yardım çalışmalarına devam edeceğini duyurdu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Türk Kızılayı, Libya'daki sel felaketinde yardım çalışmalarına başladı - Son Dakika


Advertisement