Son dakika Durmuş Ünüvar haberleri, Durmuş Ünüvar son dakika, son dakika Durmuş Ünüvar

Son Dakika Durmuş Ünüvar Haberleri

 • Üsküdar Harem açıklarında hayatını kaybeden kılavuz kaptan için tören düzenlendi
  05 Şub Üsküdar Harem açıklarında hayatını kaybeden kılavuz kaptan için tören düzenlendi

  Üsküdar Harem açıklarında ticari gemiye çıkarken denize düşerek hayatını kaybeden kılavuz kaptan Oğuz Kök için Beylerbeyi'ndeki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nde tören yapıldı. Törene Kök'ün ailesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Muhammer Arslantürk ve Kıyı Emniyeti personeli katıldı. Tören sırasında Kök'ün cesaret ödülüne aday gösterilen bir meslektaşı tarafından gemi insanlarının güvenliği için emniyet tedbirlerinin alınması ve eğitimlerin yapılması çağrısı yapıldı. Kök'ün cenazesi Sahrayıcedid Camisi'ne götürüldü.

 • İstanbul Boğazı'nda hayatını kaybeden kaptan için veda töreni düzenlendi
  05 Şub İstanbul Boğazı'nda hayatını kaybeden kaptan için veda töreni düzenlendi

  İstanbul Boğazı güney girişinde kılavuzluk hizmeti verilecek gemiye transfer sırasında denize düşerek hayatını kaybeden kaptan Oğuz Kök için bugün Üsküdar'da, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nde, veda töreni düzenlendi. Kaptan Oğuz Kök, 2006 yılında İstanbul Boğazı'nda büyük bir tehlikeden kurtardığı gemiyle tanınıyordu. Tören, ailesi ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

 • İstanbul Boğazı'nda hayatını kaybeden kaptan için veda töreni düzenlendi
  05 Şub İstanbul Boğazı'nda hayatını kaybeden kaptan için veda töreni düzenlendi

  İstanbul Boğazı güney girişinde kılavuzluk hizmeti verilecek gemiye transfer sırasında denize düşerek hayatını kaybeden kaptan Oğuz Kök için bugün Üsküdar'da, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nde, veda töreni düzenlendi. Kaptan Oğuz Kök, 2006 yılında İstanbul Boğazı'nda büyük bir tehlikeden kurtardığı gemiyle tanınıyordu. Tören, kaptanın ailesi ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

 • Şehit Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi
  05 Şub Şehit Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi

  İstanbul Boğazı'nda kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye çıkarken, transfer esnasında denize düşerek şehit olan Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi. Törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk ve çok sayıda seveni katıldı. Kök'ün cenaze namazı öğlen namazına müteakip Sahrayı Cedit Cami'nde kılınacak.

 • İstanbul Boğazı'nda kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye çıkan Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi
  05 Şub İstanbul Boğazı'nda kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye çıkan Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için tören düzenlendi

  İstanbul Boğazı'nda kılavuzluk hizmeti vermek için gemiye çıkarken denize düşerek şehit olan Kılavuz Kaptan Oğuz Kök için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Beylerbeyi yerleşkesinde tören düzenlendi. Törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu ve çok sayıda kişi katıldı. Kök'ün cenaze namazı öğlen namazını müteakip Sahrayı Cedit Cami'nde kılınacak.

 • Zonguldak'ta batan gemideki haber alınamayan mürettebatın listesi ortaya çıktı (6)
  20 Kas Zonguldak'ta batan gemideki haber alınamayan mürettebatın listesi ortaya çıktı (6)

  'HAVA ŞARTLARININ TAHMİN EDİLMEDİĞİ KADAR AĞIR OLDUĞUNU SÖYLEMELİYİZ'Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki afet bölgesine gelen AFAD Başkanı Okay Memiş, beraberindeki Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar ile birlikte incelemelerde bulundu.

 • Kayıp 11 mürettebat uçak, helikopter ve İHA'lar ile aranıyor
  20 Kas Kayıp 11 mürettebat uçak, helikopter ve İHA'lar ile aranıyor

  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, kayıp olan 11 mürettebata ilişkin, "Şu anda bütün ekiplerimizle, AFAD ekiplerimiz, Sahil Güvenliğimiz, Kıyı Emniyetimiz, Ereğli Belediyesi, Valiliğimiz, Özel İdaremiz, Orman Genel Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığımız, İl Emniyet...

 • Zonguldak'ta batan geminin personeline yönelik arama kurtarma çalışmaları sürüyor
  20 Kas Zonguldak'ta batan geminin personeline yönelik arama kurtarma çalışmaları sürüyor

  Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı geminin kaybolan 11 mürettebatını arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.

 • ŞEHİT PİYADE SÖZLEŞMELİ ER ÖZBEK, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  06 Kas ŞEHİT PİYADE SÖZLEŞMELİ ER ÖZBEK, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  SURİYE'de, Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki bir üs bölgesinde meydana gelen silah kazasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in (25) cenazesi, memleketi Niğde'de toprağa verildi.

 • Şehit Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek, Niğde'de son yolculuğuna uğurlandı
  06 Kas Şehit Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek, Niğde'de son yolculuğuna uğurlandı

  Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde silah kazası sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in cenazesi, memleketi Niğde'de toprağa verildi.

 • Şehit Özbek'in cenazesi, memleketi Niğde'ye uğurlandı
  06 Kas Şehit Özbek'in cenazesi, memleketi Niğde'ye uğurlandı

  SURİYE'de silah kazasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in (25) cenazesi, Kilis'teki törenin ardından memleketi Niğde'ye gönderildi.

 • Çin'de İnşa Edilen Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisine 'Türkiye' Adı Verildi
  30 Eki Çin'de İnşa Edilen Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisine 'Türkiye' Adı Verildi

  Çin'de inşa edilen ve dünyanın en büyük konteyner gemilerinden biri olan gemiye Türkiye'nin adı verildi. Türkiye'nin 4 limanı dünyanın en büyük 100 limanı arasında yer alırken, Türkiye'nin filosu dünya sıralamasında 2 basamak yükselerek 12. sıraya yükseldi.

 • Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi Test Sürüş Töreni
  19 Ağu Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi Test Sürüş Töreni

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bugün ilk defa Sirkeci-Kazlıçeşme hattımızın test sürüşünü gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 • DENİZLİ-ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÖZEK, MEMLEKETİ DENİZLİ'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  12 Ağu DENİZLİ-ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ÖZEK, MEMLEKETİ DENİZLİ'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  KUZEY Irak'ta Pençe-Kilit Harekatı kapsamında düzenlenen Şehit Binbaşı Mehmet Duman operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek'in (26) cenazesi, memleketi Denizli'de düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

 • Şehit Uzman Çavuş Kemal Özek, Denizli'de son yolculuğuna uğurlandı
  11 Ağu Şehit Uzman Çavuş Kemal Özek, Denizli'de son yolculuğuna uğurlandı

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Kemal Özek'in cenazesi, memleketi Denizli'de toprağa verildi.

 • Gaziantep Sanayi Odası, Mersin Limanı Sorunlarını Görüştü
  20 Tem Gaziantep Sanayi Odası, Mersin Limanı Sorunlarını Görüştü

  Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) Genel Müdürü Ajay Kumar Singh ve heyeti, Gaziantep Sanayi Odası'na ziyarette bulunarak, limanda yaşanan sorunları görüştü. GSO heyeti, daha önce sunulan rapor çerçevesinde alınan yeni kararları değerlendirdi. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep'in dış ticaret hacmi ve bölgenin ihracat üssü olduğunu belirterek, sorunların çözümü için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh ise Gaziantep'in önemine vurgu yaparak, iş birliği içerisinde hareket edeceklerini ve sorunların çözümü için çözüm planı hazırlayacaklarını söyledi.

 • Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü İstanbul'da kutlandı
  01 Tem Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü İstanbul'da kutlandı

  İstanbul'da, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 • 97. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı
  01 Tem 97. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Sarayburnu Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törende, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma Botları ve gemilerin denizdeki gösterisi büyük ilgi gördü. Törene İstanbul Valisi Davut Gül, Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral İbrahim Özdem Koçer, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak ve diğer yetkililer katıldı. Konuşmalarda, Türk Deniz Kuvvetleri'nin gücü ve denizcilik sektöründeki gelişmeler vurgulandı. Törenin sonunda şehitler için denize çelenk bırakıldı ve gösteriye katılanlar tarafından fotoğraf çekildi.

 • 97. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı
  01 Tem 97. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Sarayburnu Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törende, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma Botları ve gemilerin denizdeki gösterisi büyük ilgi gördü. Törene İstanbul Valisi Davut Gül, Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral İbrahim Özdem Koçer, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar ve diğer yetkililer katıldı. Konuşmalarda, Türk Deniz Kuvvetleri'nin gücü ve denizcilik sektöründeki gelişmeler vurgulandı. Törenin sonunda şehitler için denize çelenk bırakıldı ve gösteri izlendi.

 • Denizcilik ve Kabotaj Bayramı İstanbul'da düzenlenen törenlerle kutlandı
  01 Tem Denizcilik ve Kabotaj Bayramı İstanbul'da düzenlenen törenlerle kutlandı

  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 97. yıl dönümü İstanbul'da düzenlenen törenlerle kutlandı. Sarayburnu Atatürk Anıtı önünde başlayan ve bir dizi etkinliğin gerçekleştirildiği törenler, Barbaros Hayrettin Paşa Türbe ziyaretiyle son buldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar ve İstanbul Valisi Davut Gül'ün de katıldığı törende, Kabotaj Kanunu'nun Türkiye'nin denizlerdeki egemenliğini önemli bir dönüm noktası olduğu vurgulandı. İstanbul Valisi Gül, Türkiye'nin denizcilik sektöründe ilerlemesini ve geleceğini koruduğunu belirtti ve büyük Türkiye gemisinin rotasına tam yol devam edeceğini ifade etti.

 • Yeni Kabine'de bakan yardımcıları belli oldu! Aralarında bilindik isimler de var
  22 Haz Yeni Kabine'de bakan yardımcıları belli oldu! Aralarında bilindik isimler de var

  Seçimin ardından yenilenen Kabine'de bakan yardımcıları da değişti. Atamalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanırken, eski AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan İçişleri Bakan Yardımcısı, eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı oldu.

 • Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları Yayımlandı
  22 Haz Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları Yayımlandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bakan yardımcılıklarına toplam 24 kişi atandı. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

 • 17 Bakanlığa 68 Bakan Yardımcısı Atandı
  22 Haz 17 Bakanlığa 68 Bakan Yardımcısı Atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atandı. Eski AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İçişleri Bakan Yardımcısı ve eski TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olurken; Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, yeniden aynı göreve getirildi. Bakan Yardımcısı atamaları detaylı bir şekilde açıklandı.

 • Cumhurbaşkanlığı 68 bakan yardımcısını atadı
  22 Haz Cumhurbaşkanlığı 68 bakan yardımcısını atadı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı ataması yapıldı. Atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Her bakanlığa dört bakan yardımcısı atandı.

 • Cumhurbaşkanlığı 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atadı
  22 Haz Cumhurbaşkanlığı 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atadı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Adalet, Aile ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Hazine ve Maliye, İçişleri, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarına bakan yardımcıları atandı.

 • Kıyı emniyetinden nefes kesen tatbikat
  09 Haz Kıyı emniyetinden nefes kesen tatbikat

  Kıyı emniyetinden nefes kesen tatbikat Kazazedeler varagele sistemiyle kurtarıldı Kocaeli'de, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından "Denizdeki Kazazedelerin Kıyıdan Kurtarma Tatbikatı" gerçekleştirildi.

 • Kegm Genel Müdürü, 2 Bilişim Uzmanına Aylık Toplam 81 Bin TL Ücret Ödenmesini Savundu: 'İş İlanına Çıktık, Şartları Sağlayan Kimsenin Başvurusu...
  15 May Kegm Genel Müdürü, 2 Bilişim Uzmanına Aylık Toplam 81 Bin TL Ücret Ödenmesini Savundu: "İş İlanına Çıktık, Şartları Sağlayan Kimsenin Başvurusu...

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne (KEGM) aylık toplam 81 bin TL ücretle iki bilişim uzmanı alınması konusu TBMM'de gündeme geldi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in gündeme getirdiği konu KİT Üst Komisyonu toplantısında tartışıldı. KEGM Genel Müdürü Durmuş Ünivar, yüksek ücretler ödeyerek istihdam ettikleri, biri tarım lisesi mezunu, diğeri bilgisayar ön lisans mezunu iki uzmanla ilgili, “TÜRKSAT'tan aldığımız hizmetle ilgili yine söylemek isterim ki biz iki yazılım mühendisi ilanına bu işten önce çıkmıştık. Şartları sağlayan hiçbir kimsenin başvurusu İŞKUR'dan bize düşmedi” dedi.

 • TBMM KİT Komisyonunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün, 2019-2020 hesapları görüşüldü
  11 May TBMM KİT Komisyonunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün, 2019-2020 hesapları görüşüldü

  TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'nin, 2019-2020 yıllarına ilişkin bilanço ve netice hesapları görüşüldü.

 • KIYI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT
  17 Ara KIYI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

  KIYI Emniyeti Genel Müdürlüğü Yenikapı'da varagele yöntemi ve balık adamlar ile kurtarma tatbikatı düzenledi.

 • Yenikapı'da nefes kesen tatbikat: Gerçeğini aratmayan tatbikat böyle görüntülendi
  17 Ara Yenikapı'da nefes kesen tatbikat: Gerçeğini aratmayan tatbikat böyle görüntülendi

  Yenikapı'da nefes kesen tatbikat: Gerçeğini aratmayan tatbikat böyle görüntülendi Senaryo gereği kötü hava koşullarında denizin ortasındaki gemide mahsur kalan vatandaşlar halatlar yardımıyla kurtarıldı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından, Yenikapı'da gerçeğini aratmayan bir...

 • Son dakika... Yenikapı'da gemide mahsur kalan kazazedeleri kurtarma tatbikatı yapıldı
  17 Ara Son dakika... Yenikapı'da gemide mahsur kalan kazazedeleri kurtarma tatbikatı yapıldı

  Son dakika haberi... Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Yenikapı'da "Denizdeki Kazazedeleri Kıyıdan Kurtarma Tatbikatı" yaptı.

 • Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
  04 Tem Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un, dünyanın vizyon projelerinden biri olduğunu belirterek, "Kanal İstanbul yatırımından sonra gemi geçişlerinden ciddi gelir sağlanacak.

 • Son dakika haber: Bakan Karaismailoğlu, Kabotaj Bayramı kutlama etkinliğine katıldı
  02 Tem Son dakika haber: Bakan Karaismailoğlu, Kabotaj Bayramı kutlama etkinliğine katıldı

  Son dakika haberler: Bakan Karaismailoğlu, Kabotaj Bayramı kutlama etkinliğine katıldı 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 95'inci yılı Beşiktaş meydanda kutlandı 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 95'inci yıldönümü Beşiktaş meydanda yapılan törenle kutlandı.

 • 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 95'inci yılı Beşiktaş meydanda kutlandı
  01 Tem 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 95'inci yılı Beşiktaş meydanda kutlandı

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 95'inci yıldönümü Beşiktaş meydanda yapılan törenle kutlandı.

 • TBMM KİT Komisyonunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün, 2017-2018 hesapları görüşüldü
  09 Haz TBMM KİT Komisyonunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün, 2017-2018 hesapları görüşüldü

  TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş'nin, 2017-2018 yıllarına ilişkin bilanço ve netice hesapları görüşüldü.

 • Kurtarma-13 römorkörü Çanakkale Boğazı'na uğurlandı
  18 May Kurtarma-13 römorkörü Çanakkale Boğazı'na uğurlandı

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü filosuna dahil edilen Kurtarma-13 römorkörü, İstanbul Boğazı'nda düzenlenen su gösterisi ile görev yeri Çanakkale Boğazı'na uğurlandı.

 • Bakan Karaismailoğlu'ndan ilk kadın römorkör kaptanına ziyaret
  06 Ara Bakan Karaismailoğlu'ndan ilk kadın römorkör kaptanına ziyaret

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin ilk acil müdahale gemisi "Nene Hatun"u ziyaret ederek, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde denizde göreve başlayan ilk kadın kaptan Gizem Turan ile görüştü.

 • KKTC'nin en güçlü römorkörünün modernizasyonu yapıldı
  20 Eki KKTC'nin en güçlü römorkörünün modernizasyonu yapıldı

  KOCAELİ'nin Başiskele ilçesindeki bir tersanede modernizasyonu gerçekleştirilen Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Kuruluşu filosunun en büyük ve güçlü römorkörü Söndüren-10, törenle Doğu Akdeniz'e uğurlandı.

 • Söndüren-10 römorkörü Kocaeli'den KKTC'ye uğurlandı
  20 Eki Söndüren-10 römorkörü Kocaeli'den KKTC'ye uğurlandı

  Kıbrıs Türk Kıyı Emniyetine ait Söndüren-10 römorkörü, Kocaeli'deki yenileme ve modernizasyon çalışmalarının ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) uğurlandı.

 • Türkiye'nin denizleri yerli yazılımla yönetilecek
  19 Ağu Türkiye'nin denizleri yerli yazılımla yönetilecek

  Türkiye'nin denizlerinde "ortak deniz resmi" oluşturulması ve ilgili kurumlarla paylaşılması için yerli sistem geliştirilecek.

 • 15 Temmuz'un yıl dönümünde denizde saygı geçişi
  15 Tem 15 Temmuz'un yıl dönümünde denizde saygı geçişi

  15 Temmuz'un yıl dönümünde denizde saygı geçişi Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM), 15 Temmuz'un dördüncü yıl dönümünde gaziler ve şehit yakınlarının katılımıyla anma töreni ve denizde saygı geçişi gerçekleştirdi.

 • İSTANBUL-Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. yıl dönümü kutlandı
  01 Tem İSTANBUL-Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. yıl dönümü kutlandı

  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. yıl dönümü kutlandıİSTANBUL, (DHA) - 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. yıl dönümü Beşiktaş'ta yapılan törenle kutlandı.

 • BEŞİKTAŞ'TA DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KUTLANDI
  01 Tem BEŞİKTAŞ'TA DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KUTLANDI

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. Yıl dönümü Beşiktaş sahilinde törenle kutlandı.

 • 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı
  01 Tem 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Beşiktaş'ta yapılan törenle kutlandı.

 • Bakan Karaismailoğlu: 'Gemi sanayimizi dünya klasmanında hak ettiği yere getirdik'
  12 Haz Bakan Karaismailoğlu: "Gemi sanayimizi dünya klasmanında hak ettiği yere getirdik"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Üç tarafı denizlerle çevrili eşsiz bir coğrafyaya sahip cennet vatanımızın üstünde inşa ettiğimiz Türk gemi sanayimizi bilgi, birikim ve tecrübemizle dünya klasmanında hak ettiği yere getirdik.

 • Kıyı Emniyeti ve UZMAR'dan işbirliği
  30 May Kıyı Emniyeti ve UZMAR'dan işbirliği

  UZMAR Tersanesi'nin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü için inşa edeceği iki adet RAstar 3200W serisi acil müdahale ve refakat römorkörü için imza töreni gerçekleştirildi.

 • İklim Değişikliği Kurultayı
  13 Kas İklim Değişikliği Kurultayı

  Deniz Kültürü Derneği ve Nişantaşı Üniversitesince iklim değişikliğinin denizlere etkileri ve denizcilik sektöründeki çalışmaların ele alındığı "İklim Değişikliği Kurultayı" düzenlendi.

 • Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve yardımcısı görevden alındı
  18 Eki Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve yardımcısı görevden alındı

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre; Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hızırreis Deniz ve Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Caner Arseven görevden alındı.

 • Kıyı Emniyeti Genel Müdürü görevden alındı
  18 Eki Kıyı Emniyeti Genel Müdürü görevden alındı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hızırreis Deniz, görevden alındı.

 • Kıyı Emniyeti Genel Müdürü görevden alındı
  18 Eki Kıyı Emniyeti Genel Müdürü görevden alındı

  RESMİ Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hızırreis Deniz, görevden alındı.

 • Atama Kararları Resmi Gazete'de
  18 Eki Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Atama Kararları Resmi Gazete'de
  18 Eki Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Atama kararları
  18 Eki Atama kararları

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • Bakan turhan: emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz
  11 Eki Bakan turhan: emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Barış Pınarı Harekatı'nın önemli bir harekat olduğunu belirterek, "Bakmayın siz bazı terör sevicilerin söylediklerine. Terörist gölgesinde emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz. Bunlar özleriyle, sözleriyle yanlış insanlar" dedi.

 • Bakan turhan emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz
  11 Eki Bakan turhan emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz

  Bakan Turhan Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmazUlaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Barış pınarı Harekatının önemli bir harekat olduğunu belirterek, Bakmayın siz bazı terör sevicilerin söylediklerine.

 • Bakan Turhan: 'Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz'
  11 Eki Bakan Turhan: "Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz"

  Bakan Turhan: "Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz" "Bunlar özleriyle sözleriyle yanlış insanlar"TEKİRDAĞ - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Bu harekatta şehit olan asker ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabır diliyorum.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan
  11 Eki Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan

  Genel detay görüntü -Bakanın salona gelişi -Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın konuşması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: -" Bakmayın siz bazı terör sevicilerin söylediklerine. Yok efendim barışmış, terörün gölgesinde emperyalistlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz.

 • Bakan turhan: emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz
  11 Eki Bakan turhan: emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Barış Pınarı Harekatı'nın önemli bir harekat olduğunu belirterek, "Bakmayın siz bazı terör sevicilerin söylediklerine. Terörist gölgesinde emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz. Bunlar özleriyle, sözleriyle yanlış insanlar" dedi.

 • Dha yurt bülteni - 9
  11 Eki Dha yurt bülteni - 9

  Bakan Turhan: Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmazUlaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Barış pınarı Harekatının önemli bir harekat olduğunu belirterek, " Bakmayın siz bazı terör sevicilerin söylediklerine.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Açıklaması
  11 Eki Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Bakmayın siz bazı terör sevicilerin söylediklerine. Yok efendim barışmış, terörün gölgesinde emperyalistlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz. Bunlar sözleri de özleri de yanlış insanlar.

 • Bakan Turhan: 'Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz'
  11 Eki Bakan Turhan: "Emperyalist güçlerin beslemesi kalleşlerle barış olmaz"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Bu harekatta şehit olan asker ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabır diliyorum.

 • KKTC'de 'Gemi Kurtaran' römorkörü görevine başladı
  21 Tem KKTC'de "Gemi Kurtaran" römorkörü görevine başladı

  KKTC kıyılarının emniyetini sağlayacak "Gemi Kurtaran" römorkörünün görevlendirilmesi töreni Girne limanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve KKTC Başbakanı Ersin Tatar'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 • Engelliler ile gaziler, 15 Temmuz şehitleri anısına dalış yaptı
  12 Tem Engelliler ile gaziler, 15 Temmuz şehitleri anısına dalış yaptı

  - Dalış için hazırlıklar Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'nın açıklaması Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar'ın konuşması Dalış ekibinin dalışı gerçekleştirmesi Bağcılar Belediyesi ve Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 15 Temmuz darbe girişiminin 3.

 • İSTANBUL- BEŞİKTAŞ'TA KABOTAJ BAYRAMI KUTLAMASI
  01 Tem İSTANBUL- BEŞİKTAŞ'TA KABOTAJ BAYRAMI KUTLAMASI

  1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 93. yıldönümü Beşiktaş sahilinde törenle kutlandı.

 • Kılavuz Kaptanlar Haftası tüm Türkiye'de törenlerle kutlandı
  31 May Kılavuz Kaptanlar Haftası tüm Türkiye'de törenlerle kutlandı

  Kısıtlı deniz alanlarında ve limanlarda deniz emniyetinin temin edilmesinde en önemli insan unsuru olan kılavuz kaptanlar, 27-31 Mayıs arasında Kılavuz Kaptanlar Haftası'nda geçmişte görevi başında hayatını kaybeden meslek şehidi kılavuz kaptanlar için de anma etkinliklerinde bulundu.

 • Kılavuz Kaptanlar Haftası tüm Türkiye'de törenlerle kutlandı
  31 May Kılavuz Kaptanlar Haftası tüm Türkiye'de törenlerle kutlandı

  Kısıtlı deniz alanlarında ve limanlarda deniz emniyetinin temin edilmesinde en önemli insan unsuru olan kılavuz kaptanlar, 27-31 Mayıs arasında Kılavuz Kaptanlar Haftası'nda geçmişte görevi başında hayatını kaybeden meslek şehidi kılavuz kaptanlar için de anma etkinliklerinde bulundu.

 • Zübeyde Hanım Müze ve Eğitim Gemisi Hizmete Açıldı
  12 May Zübeyde Hanım Müze ve Eğitim Gemisi Hizmete Açıldı

  İzmir'de, Zübeyde Hanım Müze ve Eğitim Gemisi törenle hizmete açıldı.

 • İzmir'de Zübeyde Hanım Müze ve Eğitim Gemisi Hizmete Açıldı
  12 May İzmir'de Zübeyde Hanım Müze ve Eğitim Gemisi Hizmete Açıldı

  İzmir'de, Zübeyde Hanım Müze ve Eğitim Gemisi törenle hizmete açıldı.

 • Türk Denizlerinde Dijital Devrimin İlk Adımı Atıldı
  10 May Türk Denizlerinde Dijital Devrimin İlk Adımı Atıldı

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, tüm uluslararası deniz trafiğini takip edebileceği, gemi, yük, rota tanıma ve planlama yapabileceği uluslararası dijital sisteme entegrasyonu HAVELSAN ile birlikte gerçekleştirecek.

 • Idef'19 İş Birliği Anlaşmaları
  01 May Idef'19 İş Birliği Anlaşmaları

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile HAVELSAN arasında SavNET Bağlantı Protokolü imzalandı.

 • TCDD Genel Müdürü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Görevden Alındı
  20 Şub TCDD Genel Müdürü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Görevden Alındı

  Tren kazalarının ardından eleştirilen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz görevden alındı.

 • Denizcilik ve Kabotaj Bayramı İzmir'de Kutlandı
  01 Tem Denizcilik ve Kabotaj Bayramı İzmir'de Kutlandı

  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, İzmir'de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 • Liman Tek Pencere Sistemi' Hayata Geçirildi
  01 Haz Liman Tek Pencere Sistemi" Hayata Geçirildi

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinesinde geliştirilen "Liman Tek Pencere Sistemi", Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte Tekirdağ Asyaport Limanı'nda pilot olarak uygulanmaya başlandı.

 • Liman Tek Pencere Sistemi' Tekirdağ'daki Asyaport Limanı'nda Uygulanmaya Başlandı
  01 Haz Liman Tek Pencere Sistemi" Tekirdağ'daki Asyaport Limanı'nda Uygulanmaya Başlandı

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca limanlarda yapılan gümrük işlemlerinin sadeleştirilerek elektronik ortamda takip edilmesine yönelik çalışmalardan bir tanesi olan "Liman Tek Pencere Sistemi" Tekirdağ Asyaport Limanı’nda pilot olarak uygulanmaya başlandı.

 • Bü'de Türk Dilinin Dünü Bugünü Konuşuldu
  29 Kas Bü'de Türk Dilinin Dünü Bugünü Konuşuldu

  Bartın Üniversitesinde (BÜ) gerçekleştirilen ‘Geçmişten Günümüze Türk Dili ve Alfabe’ panelinde Türk dilinin Dünya dilleri arasındaki yeri değerlendirildi.

 • Denizciler'de Seçim ve Yeniyıl Kutlaması Birarada
  26 Ara Denizciler'de Seçim ve Yeniyıl Kutlaması Birarada

  Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği’nin (DEFMED) Wyndham Grand İzmir Otel’de gerçekleşen 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, yeni yönetim kurulu belirlendi.

 • İzmir'de Halatlar 'Kabotaj' İçin Çekildi
  01 Tem İzmir'de Halatlar "Kabotaj" İçin Çekildi

  Kabotaj Kanunu’nun kabul edilmesinin 88. yıldönümü İzmir’de kutlandı.

 • Halatlar 'Kabotaj' İçin Çekildi
  01 Tem Halatlar "Kabotaj" İçin Çekildi

  Kabotaj Kanunu'nun kabul edilmesinin 88. yıldönümü İzmir'de kutlandı. Kutlamalar kapsamında yapılan halat çekme yarışması, renkli görüntülere sahne oldu.

 • Körfez'in İlk 'Kuğusu', Yıl Sonunda Gelecek
  17 Tem Körfez'in İlk 'Kuğusu', Yıl Sonunda Gelecek

  İzmir Körfezi'nde hızlı ve konforlu ulaşım amacıyla 117 milyon Euro'luk ihaleyle satın alınan 15 adet katamaran tipi gemiden ilkinin karbonkompozitten üretilen gövdesi tamamlandı.

 • Halatlar 'Kabotaj' İçin Çekildi
  09 Tem Halatlar "Kabotaj" İçin Çekildi

  Kabotaj Kanunu'nun kabul edilmesinin nedeniyle düzenlenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 87. yılı, İzmir'de törenlerle kutlandı.

Advertisement