Agsd Hazır Giyim Okulu Açıldı - Son Dakika
Ekonomi

Agsd Hazır Giyim Okulu Açıldı

Agsd Hazır Giyim Okulu Açıldı

AGSD, gençlere ücretsiz eğitimlerle iş imkanı sunmak amacıyla Çankaya Belediyesi ile birlikte "AGSD Hazır Giyim Okulu"nu hizmete açtı Ankara Giyim Sanayicileri Derneği(AGSD), sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

10.01.2012 13:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AGSD, gençlere ücretsiz eğitimlerle iş imkanı sunmak amacıyla Çankaya Belediyesi ile birlikte "AGSD Hazır Giyim Okulu"nu hizmete açtı Ankara Giyim Sanayicileri Derneği(AGSD), sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

AGSD, gençlere ücretsiz eğitimlerle iş imkanı sunmak amacıyla Çankaya Belediyesi ile "AGSD Hazır Giyim Okulu"nu hizmete açtı. Türkiye'nin en temel sorunlarından biri olan istihdama yönelik girişimlerini sürdüren AGSD, Çankaya Belediyesi ile birlikte AGSD Hazır Giyim Okulu'nu hizmete açtı. Açılışa Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da katıldı. Tesis sayesinde giyim sektörünün kalifiye eleman ihtiyacı önemli ölçüde karşılanmış olacak. AGSD Başkanı Canip Karakuş, tesislerin hizmete açarken en büyük amaçlarının işsizlere eğitim olanağı sağlayarak, iş imkanı yaratmak olduğunu bildirdi.

-ÜCRETSİZ EĞİTİMLE İŞ İMKANI-

AGSD'nin Çankaya Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirileceği eğitimlere katılanlardan ücret alınmayacak. Sektöre kalifiye eleman, işsizlere iş ve nitelik geliştirme olanağı sağlanacak. İlk etapta stilistlik, modelistlik alanlarında başlatılacak ücretsiz eğitimlerden faydalanan kişiler, AGSD bünyesindeki firmalarda staj ve iş imkanı bulacak. Meslek lisesi mezunu ya da aynı bölümlerden mezun olup, istihdamlarını sağlayamamış 18-25 yaş arası gençlerin kurslara kayıtları yapılacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler, Sunset, Seçil, Modailgi, Gilda, Butik Triko, Dule, Liva, Çözgü, Tüzün, Karton, Esswaap gibi giyim sanayisinde markalaşmış firmaların bünyesinde istihdam edilecek. Okulda verilecek eğitim başlıklarına, ilerleyen aşamalarda makinacılık, ütücülük, ara eleman, sekreterlik-yönetici asistanlığı, showroom müşteri temsilciği, bilgisayar kalıpçılığı da eklenecek ve istihdam olanakları arttırılacak. Başvurular AGSD'nin 0312 473 70 75-76 numaralı telefonlarına, 0312 473 70 77 numaralı faksına veya www.agsd.org.tr web adresi üzerinden e-mail: info@agsd.org.tr e-posta adresine yapılacak.

-"GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR"-

Konuyla ilgili açıklama yapan AGSD Başkanı Canip Karakuş, istihdamın ülkemizin başlıca problemlerinden biri olduğunu ve bu sorunun çözümüne yönelik katkılarını bu tip projeler aracılığıyla sürdürdüklerini ifade etti. Karakuş, işsiz gençlerin hayata atılmalarının önünü açmak istediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Öncü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak sosyal alanda kendimizi sorumlu hissediyoruz. Özellikle gençlerimizin işsizlik sorununa el atmak ve onlara yardım etmek amacını güdüyoruz. İşsizlik, ekonomik ve toplumsal açıdan büyük bir yara. Gençlerimizin psikolojisi, toplumumuzun psikolojisini etkiliyor. Onların bir an önce hayata atılmalarını ve ekonomiye katılımlarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu proje de onlardan biri. Çankaya Belediye'siyle ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmada birçok gencimize iş imkanı yaratmanın mutluluğu ve heyecanı var içimizde. Hedeflediğimiz istihdam oranına en kısa zamanda erişmeyi umuyoruz. İstihdam sorununun giderilmesine biraz olsun katkı sağlayabilirsek, ne mutlu bize. Gençlerimiz geleceğimizdir." - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Agsd Hazır Giyim Okulu Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement