Havran Protokolü Zeytin Topladı - Son Dakika
Ekonomi

Havran Protokolü Zeytin Topladı

Havran Protokolü Zeytin Topladı

Balıkesir’in Havran ilçesinde başlayan zeytin hasadı nedeniyle düzenlenen etkinlikte ilçe kaymakamı, belediye başkanı ve daire müdürleri zeytin topladılar.

08.11.2017 10:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Havran ilçesinde başlayan zeytin hasadı nedeniyle düzenlenen etkinlikte ilçe kaymakamı, belediye başkanı ve daire müdürleri zeytin topladılar.

Zeytin çiftçisi Arif Tekin' e ait zeytin tarlasında, Havran İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonu ile Kaymakam Şeref Aydın, Belediye Başkanı Emin Ersoy, Kaymakan refiki İdil Özdemir, Edremit Zeytincilik Üretme istasyonu Müdürü Murat Küçükçakır ve daire amiri ve zeytin üreticilerinin katılımı ile zeytin hasadı etkinliği düzenlendi.

Protokol üyeleri zeytin toplayan çalışanlar ile sohbet edip onlar ile birlikte zeytin topladı. Modern zeytin silkme makinesini inceleyen Havran Kaymakamı Aydın ve beraberindekiler makinenin kullanımı hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Şeref Aydın, "Dünyanın en iyi Zeytini Havran'da yetişiyor. Tanıtıma biraz daha önem vermeliyiz" dedi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ise Havran'ın tarım şehri olduğunu ifade ederek "Bereketli topraklarımızda her türlü ürün yetişmekte. Türkiye' yi doyuran İl Balıkesir. Balıkesir'i doyuran İlçe Havran'dır. Zeytin üreticilerine çiftçilerimize hayırlı bir sezon geçirmelerini diliyorum" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Havran Protokolü Zeytin Topladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türkgözü Gümrük Kapısı'nda Tır Parkı Projesi
  12:01 Türkgözü Gümrük Kapısı'nda Tır Parkı Projesi

  Türkgözü Gümrük Kapısı'nda oluşan yoğunluğun önlenmesi amacıyla bölgeye tır parkı yapılacak. Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Posof Kaymakamı Emrah Akduman ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Bilal Emin tarafından yapılan incelemede, tır parkı projesi hakkında bilgi alındı. Proje ile ihracat yükü taşıyan araçlarda oluşan uzun tır kuyrukları ve beklemelerin önüne geçilerek, sürücülerin yaşam kalitesi artırılacak ve tır yoğunluğu azaltılacak.

 • Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  11:59 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın aylık meclis toplantısı, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ETSO'nun Ocak Ayı Mizan ve Bütçe İzleme Raporu görüşülerek onaylandı. Ayrıca, ETSO'nun 2023 Yılı kesin mizanı kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Kılıç, şubat ayı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Meclis toplantısı, üyelerin dilek ve temennileriyle sona erdi.

 • Bakan Işıkhan, Mardin'de
  11:57 Bakan Işıkhan, Mardin'de "Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı Buluşmaları" toplantısında konuştu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Şehirlerimizin ve ilçelerimizin sorunlarına gerçekçi çözümler ve proje üreten, şehrinin ihtiyacına göre gelecek vizyonu çizebilen yerel yönetimlere ihtiyacımız var.

 • Çiftçi, Sarımsak Dişleme Makinesiyle İşini Kolaylaştırdı
  11:47 Çiftçi, Sarımsak Dişleme Makinesiyle İşini Kolaylaştırdı

  Çorum'un Üyük köyünde bir çiftçi, geliştirdiği sarımsak dişleme makinesiyle sarımsak dişlerini ayırma işlemini kolaylaştırdı. Makine sayesinde bir günde yapılan iş 10 dakikada tamamlanabiliyor ve tohuma zarar verme riski azalıyor. Makinenin saatte 400 kilogram sarımsak dişleme kapasitesi bulunuyor. Çiftçiler, makine sayesinde zaman ve işçilikten tasarruf ederek yüksek verim elde ediyor.

 • Kozalak verimi yüzde 20'den yüzde 60'a çıktı 'Dumansız fabrika' Kozak Yaylası'nda yüzler gülüyor
  11:28 Kozalak verimi yüzde 20'den yüzde 60'a çıktı 'Dumansız fabrika' Kozak Yaylası'nda yüzler gülüyor

  'Dumansız fabrika' Kozak Yaylası'nda yüzler gülüyor. Türkiye'nin çam fıstığı deposu Kozak Yaylası'nda çalışmaları meyvelerini veriyor. İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin çam fıstığı deposu olarak bilinen Kozak Yaylası'nda verim artırmaya yönelik projeler meyvesini veriyor. Kozalak verimi yüzde 20'den yüzde 60'a çıkarken, yöre halkı önümüzdeki yıllarda verimliliğin artacağından umutlu.

 • Şanlıurfa'da Hayalet Ağlar Temizleniyor
  11:26 Şanlıurfa'da Hayalet Ağlar Temizleniyor

  Şanlıurfa'da geçmişte balıkçıların suda bıraktığı veya unutulan ağlar, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın destekleriyle çıkarılıyor. Bu çalışma ile göldeki canlılar için tehlike arz eden hayalet ağların temizlenmesi ve istilacı balık türlerinden arındırılması hedefleniyor. Proje kapsamında yapılan çalışmalar bölge balıkçılarının takdirini kazandı.

 • Ordu'da Kahverengi Kokarca İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor
  11:21 Ordu'da Kahverengi Kokarca İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

  Ordu'da fındık bahçelerinde popülasyonu artan kahverengi kokarca zararlısının bulunabileceği kışlaklarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Kent genelinde geçen yıl popülasyonunun arttığı gözlemlenen ve kışı kullanılmayan evlerin yanı sıra çatı aralarında ve serender gibi yerlerde geçirdikleri tespit edilen kahverengi kokarcanın yeniden yayılmasını önlemek amacıyla Ordu Valiliği tarafından bir süre önce eylem planı hazırlandı.

 • Küresel piyasalar, ECB'nin faiz kararına ve ABD'nin istihdam raporuna odaklandı
  11:19 Küresel piyasalar, ECB'nin faiz kararına ve ABD'nin istihdam raporuna odaklandı

  Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankasının (Fed) ne zaman faiz indirimine başlayacağı konusunda belirsizliğin devam etmesiyle bu hafta karışık bir seyir izlenirken, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) açıklayacağı faiz kararı ve ABD'nin istihdam raporunda yer alacak tarım dışı istihdam verisi...

 • Bakan Bolat rakamları paylaştı! İhracatta şubat ayı rekoru kırıldı
  11:15 Bakan Bolat rakamları paylaştı! İhracatta şubat ayı rekoru kırıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, şubat ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Bolat, "İhracatımız şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,6 artarak 21 milyar 86 milyon dolar oldu. Cumhuriyet tarihimizin en yüksek şubat ihracat değerine ulaştık" dedi.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Et İndirimi Sağlıyor
  11:13 Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Et İndirimi Sağlıyor

  Geçim sıkıntısı yaşayan emekli vatandaşlar, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Ege Et marketlerinde başlattığı uygulama sayesinde yüzde 20 indirimle et alabiliyor. Emekliler, bu uygulamadan memnuniyetlerini dile getiriyor.


Advertisement