İş Adamı Mehmet Mermer: "Fora Uyuyan Dev, Uyanıyor" - Son Dakika
Ekonomi

İş Adamı Mehmet Mermer: "Fora Uyuyan Dev, Uyanıyor"

İş Adamı Mehmet Mermer: "Fora Uyuyan Dev, Uyanıyor"

Balıkesir’in Havran ilçesinde Fora Zeytin Fabrikası’nın düzenlediği iftar yemeğinde, konuşan iş adamı Mehmet Mermer, Edremit Körfez zeytinini dünyaya tanıtma konusunda büyük yol aldıklarını belirtti.

12.07.2014 16:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Havran ilçesinde Fora Zeytin Fabrikası'nın düzenlediği iftar yemeğinde, konuşan iş adamı Mehmet Mermer, Edremit Körfez zeytinini dünyaya tanıtma konusunda büyük yol aldıklarını belirtti.

Mermer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mermer, "İşletme 'Fora' adı ile tanındı ve aynı adla devam ediyor. "Fora", "Seleköy", "Deste" ve "Yazma" markalarıyla 220 çeşit zeytin ürünü ile bu pazarda söz sahibi. Yılda işlediği 10 bin ton zeytinin yüzde 80'ini iç pazara sunuyoruz. Yüzde 20'lik bölümünü ise Kanada, Almanya, Hollanda, Avustralya, Bulgaristan, Romanya, Irak, Katar ve Çin'in de bulunduğu ülkelere ithal ediyoruz. Hedefimiz, Edremit Körfezi ile bölgedeki zeytinini bu marka ile dünyaya tanıtmak. O nedenle 'Fora için, uyuyan dev uyanıyor diyorum" şeklinde konuştu. İş adamı Mermer gecede, desteğinden dolayı Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy'a da teşekkür etti.

Hocazade Konağı Bahçesi'nde Fora Zeytin Fabrikası'nın düzenlediği iftar yemeğine, Mermer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mermer, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, yönetim kurulu üyesi kızı Mutlu Mermer, genel müdür Nail Öztaş, fabrika müdürü Taner Yıldırım ve idari işler müdürü Gökhan Kızıldağ ile Mermer Holding ve Billur Tuz ile Fora Zeytin Gurubu na ait Türkiye'deki 72 il de görevli bölge müdürleri katıldı.

EZE'DEN FORAYA

Nesim Malki cinayeti ile adı duyulan Erol Evcil'in Havran'da inşa ettiği dünyanın en büyük zeytin işleme tesisi, Evcil'in 150 milyon dolarlık kredi borçlarına karşılık İş Bankası tarafından alınmıştı. 1994'de yılında Ant Gıda olarak zeytinciliğe başlayan İş Bankası uzun yıllar 'Fora' adı ile bu tesisi çalıştırdı. Ancak sene başında bu işten çekilme kararı ile tesis, Mermerler Holding bünyesinde bulunan Billur Tuz Şirketi'ne satıldı. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi İş Adamı Mehmet Mermer: 'Fora Uyuyan Dev, Uyanıyor' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement