Marble 20'inci Kez Kapılarını Açıyor - Son Dakika

Marble 20'inci Kez Kapılarını Açıyor

Marble 20\'inci Kez Kapılarını Açıyor
Son Güncelleme: 09.02.2014 13:54

MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, Mart ayında 20'inci kez düzenlenecek.

İzmir'in en eski fuarlarından MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 26 Mart'ta kapılarını 20. kez açacak.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri'nden (İZFAŞ)  yapılan açıklamaya göre, katılımcı başvurularının yoğun olduğu fuarda, taleplere uygun olarak yer tahsis çalışmaları devam ediyor.  MARBLE için mevcut 5 kapalı alanın yanısıra 4 prefabrike hol ünitesi inşa edilecek.

İlk kez 1995 yılında 47 firmanın katılımıyla 2 bin 600  metrekare alan üzerinde düzenlenen MARBLE Fuarı, 1998'de Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) tarafından üyeliğe kabul edildi. MARBLE, böylece Türkiye'nin dünya fuar otoriteleri tarafından kabul edilmiş, ilk uluslararası ihtisas fuarı oldu. Başladığı günden buyana her geçen yıl büyüyen fuara, geçen yıl yurt içinden ve dışından bin 182 firma katılmış, 77 farklı ülkeden sektör temsilcisi ziyaret etmişti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, Fuarın bir dünya markası olduğunu, tüm başvurulara olanaklar ölçüsünde olumlu yanıt vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Sektörden, fuara gelen yoğun katılım talebi nedeniyle, Kültürpark'ı maksimum seviyede kullanılmasını sağlayacaklarını kaydeden Örs, "Prefabrike üniteleri bu yıl da kuruyoruz. Alan düzenlemesinde revizyon yaparak katılımcı sayısını maksimum seviyeye çıkarmaya çalıştık" ifadelerini kullandı. - İzmir

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Marble 20'inci Kez Kapılarını Açıyor - Son Dakika


Advertisement