New York borsası yükselişle kapandı - Son Dakika

New York borsası yükselişle kapandı

21.01.2023 00:14
New York borsası yükselişle kapandı

NEW New York borsası, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı.

NEW New York borsası, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı.

Kapanışta Dow Jones endeksi 300 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,99 artışla 33.371,30 puana yükseldi.

S&P 500 endeksi yüzde 1,87 artarak 3,971,78 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 2,63 artışla 11.137,68 puana çıktı.

Küresel internet televizyon ağı Netflix'in geçen yılın son çeyreğinde abone sayısının beklentilerin üzerinde artması piyasalardaki pozitif seyri destekledi.

Ayrıca işten çıkarmaya gideceğini duyurmasına rağmen Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in hisselerindeki yükseliş dikkati çekti.

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamaları da yatırımcılarca takip edilirken, Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, bir sonraki toplantıda 25 baz puanlık bir faiz artışından yana olduğunu, ancak para politikasındaki sıkılaştırmanın sürmesini desteklediğini kaydetti.

Kansas City Fed Başkanı Esther George, enflasyonist baskıların devam etmesinin beklendiğini belirterek, Fed'in, enflasyonun sürdürülebilir bir düşüş yolunda olup olmadığını belirlemede daha sabırlı olması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
New York borsası karışık seyirle kapandı New York borsası karışık seyirle kapandı Fed Başkan Yardımcısı Barr'dan SVB'nin iflası için 'kötü yönetim' değerlendirmesi Açıklaması Fed Başkan Yardımcısı Barr'dan SVB'nin iflası için 'kötü yönetim' değerlendirmesi Açıklaması

Son Dakika Ekonomi New York borsası yükselişle kapandı - Son Dakika


Advertisement