Sözleşmeli Personele Yapılacak Ek Ödeme Oranları Belirlendi - Son Dakika
Ekonomi

Sözleşmeli Personele Yapılacak Ek Ödeme Oranları Belirlendi

Sözleşmeli Personele Yapılacak Ek Ödeme Oranları Belirlendi

Sözleşmeli personele yapılacak ek ödeme oranları belirlendi Sözleşmeli personele yapılacak ek ödeme oranları belirlendi.

10.01.2012 12:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sözleşmeli personele yapılacak ek ödeme oranları belirlendi Sözleşmeli personele yapılacak ek ödeme oranları belirlendi. Kamu kurum ve kurumuşlarında çalışanlara yüzde 65 ila yüzde 200 oranında ek ödeme yapılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanana Bakanlar Kurulu Kararına göre, "Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulması, Maliye Bakanlığının 30 Aralık 2011 tarihli yazısı üzerine Bakanlar Kurulu'nca 3 Ocak 2012 tarihinde kararlaştırıldı.

Sözleşmeli personel ek ödeme oranları şöyle:

"Uzman tabiplere yüzde 180 ila 200 oranında,

daire tabibi, doktor, tabiplere yüzde 170 ila 190 arasında,

diş tabiplerine yüzde 165 ila 185 oranında,

veteriner hakimlere yüzde 145 ila 165 oranında,

eczacılara yüzde 120 ila 140 düzeyinde,

psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, biolog, çocuk gelişimcisi, sağlık fizikçilerine yüzde 90 ila 115 oranında,

hemşire, ebe, sağlık teknikeri, odyolog, röntgen, teknisyeni, sağlık teknisyeni, laborant ve diğer sağlık personeline yüzde 90 ile 115 arasında,

avukatlara yüzde 130 ila 150 oranında,

bilgisayar mühendisleri, çevre mühendisleri, elektrik mühendisleri, harita mühendisleri, inşaat mühendisleri, mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, bölge planlayıcıları, şehir plancılarına yüzde 130 ila 150 arasında, kimyagerlere yüzde 100 ila 120 düzeyinde,

dekoratör, deniz trafik başkılavuzuna yüzde 100 ila 110 oranında,

antrenör, arama kurtarma uzmanı, muhabir, sınav araştırma uzmanı, spor uzmanı, yönetme yüzde 100 ila 115 arasında,

büro personeli, çocuk eğitimcisi, kameraman, öğrenci, işaret dili tercümanına yüzde 85 ila 110 oranında, öğretmene yüzde 65,

vaize yüzde 66,

din görevlisine yüzde 65,

destek personeli, destek elemanına yüzde 70 ila yüzde 90 arasında."

Ayrıca 9 Haziran 2006 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Değişik Adlar Altında İlave Ödemesi Bulunmayan Sözleşmeli personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Karar yürürlükten kaldırıldı. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Sözleşmeli Personele Yapılacak Ek Ödeme Oranları Belirlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Osmaniye'de Esnaf, Vatandaşların Alım Gücünün Düştüğünü Belirtti
  09:49 Osmaniye'de Esnaf, Vatandaşların Alım Gücünün Düştüğünü Belirtti

  Osmaniye'de çorba ve sulu yemek satışı yapan esnaf Engin Özgür Dinç, vatandaşların alım gücünün düştüğünü ve çorba içme noktasında bile insanların fiyatına bakarak yarım alabileceklerini veya bol ekmek isteyebileceklerini belirtti. Esnaf, bu sorunların giderilmesi için yetkililerden destek beklediklerini ifade etti.

 • Bursa'da 300 bin 40 ürün denetlendi, 1 milyon 776 bin 682 lira ceza kesildi
  09:43 Bursa'da 300 bin 40 ürün denetlendi, 1 milyon 776 bin 682 lira ceza kesildi

  Bursa Ticaret İl Müdürlüğü, yılbaşından bugüne kadar bin 207 işletmede 300 bin 40 ürün denetledi. Kurallara uymayan işletmelere toplam 1 milyon 776 bin 682 lira para cezası kesildi. Denetimlerde, fiyat listesi ve etiket denetimi yapıldı ve işletmelerin tarife ve fiyat listelerinin tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde yer alması zorunlu hale getirildi.

 • Konya'da Araç Alım Satımında Hareketlilik
  09:37 Konya'da Araç Alım Satımında Hareketlilik

  Konya'da yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte araç alım satımında hareketlilik başladı. Uzmanlar, ikinci el araç sektöründe yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için kaporta, airbag ve motor kontrollerinin önemine dikkat çekiyor.

 • TZOB Genel Başkanı: Ayçiçeği Üretimimizi Artırmamız Şart
  09:35 TZOB Genel Başkanı: Ayçiçeği Üretimimizi Artırmamız Şart

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ayçiçeği üretiminde artışın önemini vurgulayarak, ayçiçeği üretiminin kontrol altına alınması ve dışa bağımlılığın azaltılması gerektiğini belirtti. Bayraktar, ayçiçeği üretimindeki düşüşün fiyat artışına neden olduğunu ve üretimin artırılmasıyla tüketiciye uygun fiyatlı yağ sunulabileceğini ifade etti.

 • Anzer Balı Üreticileri Yeni Sezonda Yüksek Rekolte Bekliyor
  09:31 Anzer Balı Üreticileri Yeni Sezonda Yüksek Rekolte Bekliyor

  Coğrafi işaretli olarak tescillenen Anzer balının satışlarını gerçekleştiren üreticiler yeni sezonda rekoltenin yüksek olmasını bekliyor. Arıcılar, Anzer Yaylası'nda yapılan hazırlıkların ardından bal üretimine başlayacak. Kilogram fiyatı 2 bin 500 TL olan balın yeni fiyatı ise kooperatifler tarafından belirlenecek.

 • Banka Yöneticisi Arıcılığa Yönelen Barbaros Yeşilgün: Çocuklarıma Doğal Bal Üretmek İstiyordum
  09:26 Banka Yöneticisi Arıcılığa Yönelen Barbaros Yeşilgün: Çocuklarıma Doğal Bal Üretmek İstiyordum

  Mersin'de uzun yıllar bir bankada yönetici olarak çalıştıktan sonra hobi olarak başladığı arıcılığı meslek haline getiren Barbaros Yeşilgün, çocuklarına doğal bal üretmek için bu kararı verdi. 36 yaşındaki Yeşilgün, 250 kovanla Toros Dağları'nda bal üretimi yapmaktadır. Arıcılığın bazı yıllar verimli, bazı yıllar ise daha az verimli olduğunu belirten Yeşilgün, doğal hayatta yaşamanın en büyük avantajı olduğunu söyledi.

 • Balıkesir Havran'da Zeytin Üreticileri Pamuklu Bit Zararlısına Karşı Uyarıldı
  09:24 Balıkesir Havran'da Zeytin Üreticileri Pamuklu Bit Zararlısına Karşı Uyarıldı

  Balıkesir'in Havran ilçesinde zeytin üreticileri, pamuklu bit zararlısının tespit edilmesi üzerine uyarıldı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, üreticilerin en kısa sürede ruhsatlı ilaçlar ile kimyasal mücadeleye başlamaları gerektiği belirtildi.


Advertisement