Yurtdışı Fuarlarına Katılacakların Dikkat Etmesi Gerekenler - Son Dakika

Yurtdışı Fuarlarına Katılacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

12.12.2014 14:00
Yurtdışı Fuarlarına Katılacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Fuar turizmine odaklanmış Türkiye’nin en köklü ve en büyük uluslararası seyahat acentalarından Gür Tour’un Yöneticilerinden Gül Taner, Firmaların ve yöneticilerin katılmak istedikleri fuarları internetten araştırdıklarını ve internetteki bilgilere göre program yaptıklarını, internetteki bilgilerin doğru bilgilerin olup olmadığının teyit edilmesi gerektiğini ve fuarlarla ilgili internette yer alan bilgilerin çoğu kez eksik ve hatalı olduğunu belirtti.

Fuar turizmine odaklanmış Türkiye'nin en köklü ve en büyük uluslararası seyahat acentalarından Gür Tour'un Yöneticilerinden Gül Taner, Firmaların ve yöneticilerin katılmak istedikleri fuarları internetten araştırdıklarını ve internetteki bilgilere göre program yaptıklarını, internetteki bilgilerin doğru bilgilerin olup olmadığının teyit edilmesi gerektiğini ve fuarlarla ilgili internette yer alan bilgilerin çoğu kez eksik ve hatalı olduğunu belirtti.

Fuar turizmine odaklanmış Türkiye'nin en köklü ve en büyük uluslararası seyahat acentalarından Gür Tour'un Yöneticilerinden Gül Taner, Türkiye'den yurtdışına fuar ziyareti için giden kişi sayısının on bin civarında olduğunu söyledi. Genellikle 40 yaş ve üstü grubun fuar ziyaretlerine katıldığını belirten Taner, bu kişilerin yılda en fazla 3-4 farklı fuarı ziyaret ettiklerini ifade etti. Firmaların ve yöneticilerin katılmak istedikleri fuarları internetten araştırdıklarını ve internetteki bilgilere göre program yaptıklarını söyleyen Taner, internetteki bilgilerin doğru bilgilerin olup olmadığının teyit edilmesi gerektiğini ve fuarlarla ilgili internette yer alan bilgilerin çoğu kez eksik ve hatalı olduğunu da belirtti.

Firmalara hangi fuara katılacaklarına karar verirken ziyaret etmeyi planladıkları fuarın kendi sektörleriyle, iş alanlarıyla ilgili olup olmadığını araştırmaları tavsiyesinde bulunan Taner, "Kendiniz için fuar gezisi planı yaparken en çok dikkat etmeniz gereken kısım zamanlama. Fuarlar en fazla 3-4 günlüktür. Sabah erken uçuşlar ve fuarın son günü geç uçuşlar fuar turizmi için en cazip uçuş programıdır. Gün ortasında uçtuğunuz zaman fuarın ilk gününü kaçırmış olursunuz, fuarın son günü uçuşunuz sabah ise, yine o gününüz heba olmuş olur. Bu durumda 2 gününüz heba olurken fuarda sadece 1 günü verimli kullanmış oluyorsunuz.

Yurtdışı fuar turizminde en önemli unsurların başında konaklama geliyor. Fuar süresince kalınacak otellerin fuar alanlarının yakınlarında veya şehir merkezinde olması gerekiyor. Ayrıca konaklanacak otelin metro, tramvay gibi ulaşım araçlarına yakın olması tercih sebebiniz olmalı. Örneğin sabah bir nedenle otelden fuar alanına transferi kaçırdınız. Bulunduğunuz noktaya yakın metro gibi ulaşım ağları yoksa en az 70-80 euro taksi parası ödemek durumunda kalabilirsiniz. Fuar ziyaretleri için yapılan fuar turizmi organizasyonu sizin iş bağlantıları kurabileceğiniz, alış veriş yapabileceğiniz ortamlardır. Fuarlar için seyahat programı oluştururken fuar turizmi acentalarından bu doğrultuda ve bu amaca uygun paketler satın almanız gerekiyor. Hem fuara katılayım hem de 5 yıldızlı tatil yapayım diyen kişilerin bu seyahatleri çoğu kez verimsiz oluyor" dedi.

Taner, yurtdışı fuarlarına katılacak olanların daha detaylı bilgi için http://fuartakip.com/ ve http://gurtour.com/ sitelerini ziyaret edebileceklerini belirtti. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Şanlıurfa'da konuştu Açıklaması Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Şanlıurfa'da konuştu Açıklaması İran Dışişleri Bakanı Türkiye'yi ziyaret edecek İran Dışişleri Bakanı Türkiye'yi ziyaret edecek Bakan Özer: Başörtüsü yasağıyla yurt dışına gidişlere vesile olanların beyin göçüyle ilgili konuşacağı bir şey yok Bakan Özer: Başörtüsü yasağıyla yurt dışına gidişlere vesile olanların beyin göçüyle ilgili konuşacağı bir şey yok
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Yurtdışı Fuarlarına Katılacakların Dikkat Etmesi Gerekenler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement