Zam sırası benzinde: Cuma günü fiyat artışı bekleniyor - Son Dakika

Zam sırası benzinde: Cuma günü fiyat artışı bekleniyor

17.11.2021 13:25
Zam sırası benzinde: Cuma günü fiyat artışı bekleniyor

Dolar/TL kurunda yaşanan yükselişin ardından akaryakıt sektörü kaynakları benzinde Cuma gününden geçerli olmak üzere yeni bir zam beklentisi olduğunu söyledi.

Dolar/TL 'deki yükseliş akaryakıt fiyatlarında baskı yaratırken, sektör yeni zam bekliyor.

Bloomberg HT'nin sektör kaynaklarından aldığı bilgiye göre doların yükselmesi ile oluşan fiyatlama neticesinde yarın gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 48 ile 52 kuruş arası zam bekleniyor.

BlombertHT haberine göre sektör kaynakları motorinde ve LPG'de ise fiyat artışının doların seyrine göre belli olacağını ifade etti.

Kaynaklar yarın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplantısı sonrasında dolar/TL kurunun 10 civarlarında ya da altında kapanış yapması durumunda motorinde zam beklentisinin erteleneceğini belirtti.

Buna karşın kaynaklar kurun 10,30 TL ve üstü kapanış yapması ve ürün fiyatının düşmemesi durumunda motorine de 33-46 kuruş arası zam gelebileceğine dikkat çekti.

YORUMLAR (3)
  • burak miraç ataman: İnsanca yaşamak için kurun düşmesini bekliyoruz. Aldığımız maaş enflasyon karşısında günbegün eriyor. Bilmiyorum zammın uğramadığı bir yer kaldı mı maaşlarımız dışında? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Muhammet Karakurt: Kimse tutmasın bizi uçuyoruz Avrupa bizi kıskanıyor Yeni Türkiye artık eski Türkiye yok Kapıcı da bile Araba var DIŞ MİHRAKLAR BUNLARIN HEPSİ AMERİKAN OYUNU Cevap Yaz 63 23 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Ekonomi Zam sırası benzinde: Cuma günü fiyat artışı bekleniyor - Son Dakika Ekonomi


Advertisement