Son Dakika Haberleri: Hilton Ailesi Nasıl Süper Zengin Oldu

Hilton Ailesi Nasıl Süper Zengin Oldu

6 yıl önce

1
Hilton ailesinin yükselişi ailenin en büyük üyesi 1854 doğumlu Augustus Halvorsen'ın 1870 yılında Norveç'ten ABD'ye taşınmasıyla başladı.

2
Augustus Halvorsen'ın yedi çocuğu vardı. Bunlardan birisi daha sonra otel kralı olacak olan Conrad'dı. Condrad 1887'de, Meksika'da doğdu ve Hilton imparatorluğunun en başarılı işadamı olarak tarihe adını yazdırdı.

3
Conrad, otel kralı olmadan önce iş yapmayı babasının yanında manavlık yaparak öğrendi. Conrad manavda çalışırken, ailesi Meksika'da kaldıkları evin odalarını kiraya veriyordu. Yani otelciliğin temeli atılıyordu.

4
Conrad, Birinci Dünya Savaşı sırasında savaşa da katıldı. Orduya yakıt, gıda, kıyafet sağlayan bir kurumda görev aldı. Babasının 1919'da vefat etmesinin ardından ordudaki görevini bıraktı.

5
Savaştan sonra, Conrad Teksas'a taşındı ve yine aynı yılda 1919'da ilk otelini satın aldı. Aslında bir banka satın almak istedi ama işler istediği gibi gitmedi. Conrad'ın ilk oteli 40 odalı Mobley Hotel'di.

6
Otel hala faaliyette. İki oda haricinde müşterilere hizmet etmeye devam ediyor.

7
Conrad, ilk otelinin ardından işini büyüttü ve 1954'te, o zamana kadar dünya genelinde emlak sektöründeki en büyük satın almaya imza attı. Conrad, Statler Hotel'i 111 milyon dolara satın aldı. Satın almanın ardından kendisini "Dünyanın Otelcisi" olarak tanıtmaya başladı.

8
Conrad, bu satın almasından önce 1949 yılında New York'un efsane otellerinden biri olarak gösterilen Waldorf Astoria'yı satın alarak dikkatleri çekmişti. Otel, New York'un en bilinen binalarından biriydi ve Herbert Hoover'dan sonra bütün ABD başkanlarına ev sahipliği yapmıştı.

9
Hilton imparatorluğu, o tarihten bu yana dünyanın her bir yanında efsane olarak gösterilen yerleri satın almaya çalışıyor. Bunlardan biri de Maldivler'deki denizaltı oteli.

10
Öyle ki Güney Afrika'daki otel Conrad Pezula'da bir gece kalmanın maliyeti 8 bin dolar.

11
Conrad'ın iş hayatı kadar aşk hayatı da hareketliydi. İki kere boşandı, üç kere evlendi. Hollywood efsanelerinden Zsa Zsa Gabor, Conrad'ın ikinci karısıydı. Gabor tam dokuz kez evlendi. Ünlü sözü ise, "Başarılı bir ev kadınıyım. Ne zaman bir adamı boşasam, evi bende kalır."

12
Hilton efsanesinin kurucusu Conrad, 1979'da öldü ve mirasını üç çocuğuna bıraktı.

13
Oğullarından biri Richard Hilton, kendi emlak işini kurdu.

14
Conrad'ın diğer oğlu William Barron Hilton I, aile işinin başına geçti.

15
1966 yılında Hilton şirketlerinin CEO'su, babasının ölümünden sonra da patronu olan William Barron Hilton I, popüler dünyanın en ünlü isimlerinden Paris Hilton ve Nicky Hilton'un dedesi.

16
Hilton ailesinin en ünlü ismi Paris Hilton, 1981 yılında dünyaya geldi ve genç yaşta modellik yapmaya başladı.

17
Paris Hilton, 2003 yılında seks kasetinin ortaya çıkmasının ardından ününe ün kattı.

18
Ünlü yatırım fonu BlackStone, konut krizinin en şiddetli halde yaşandığı 2007 yılında Hilton Otelleri'ni 26 milyar dolara satın aldı.

19
Hilton, 2013'te halka açıldı.

20
Halka arzdan 2,35 milyar dolar gelir elde edildi ve bir otelin bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük halka arz olarak tarihe geçti.

21
Hilton, New York'un efsanesi Waldorf Astoria'yı Ekim ayında Çinli bir sigorta devine 1.95 milyar dolara sattı.

22
Hiltonlar, dünya genelinde farklı noktalarda birçok araziye sahip, bunlardan en bilineni Kosta Rika'da. Bazı Hilton üyeleri hala Norveç'te yaşıyor.

23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34Haber Yayın Tarihi: 22.10.2014 05:06 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlie'nin Melekleri galasına dekolte damgası! Tül elbisesiyle gözleri şaşı etti Yıldız futbolcu Neymar'ın yeni aşkı, bikinili pozlarıyla kendine hayran bırakıyor! Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak!