Veteriner Avcıyken, Av Oldu - Son Dakika

Veteriner Avcıyken, Av Oldu

28.05.2014 09:59

1
Güney Afrika'daki ünlü Kruger Milli Parkı'nda yaşanan bu korkunç anlar kare kare görüntülendi.

2
Güney Afrika'da bir grup veteriner Kruger Ulusal Parkı'nda facianın eşiğinden döndü. Milli parkta görev yapan veteriner Dr Markus Hofmeyr, nehir kıyısında yaşayan su aygırına uyutucu verdi. Aniden uyanan hayvan, dengesini kaybedip suya düşen Doktor Markus Hofmeyr'a saldırdı. Hofmeyr arkadaşları tarafından kurtarıldı.

3
Bir su aygırı sürüsü içindeki yavruyu gözüne kestiren timsah, kestirme olarak diğer su aygırlarının üzerinde yürüyerek avına yaklaşmaya başladı. Ancak kızgın su aygırları, timsaha bu şansı tanımadı.

4
Avcıyken av olan timsah, su aygırının devasa çenesinin arasında kaldı.

5
Çırpına çırpına son anda kurtulmaya çalışan timsah, canından oldu.

6
Su aygırları, yavrularının tehdit altında olduğunu düşündüğünde çok saldırganlaşıyor.

7
Hantal görüntülerine rağmen, en 'asabi' hayvanlardan olan su aygırları, çenelerinin arasına aldıkları düşmanlarına birkaç tona varan basınç uygulayıp adeta kemiklerini öğütebiliyorlar.

8
Daha önce Uganda'daki Murchison Falls Ulusal Parkı'nın sakinlerinden olan 3 tonluk su aygırı yemek yerken kendisini rahatsız eden bakıcısını nefesini kesene kadar kovalamıştı.

9
Ölümcül timsahları bile etkisiz hale getirebilecek kadar büyük dişlere sahip olan su aygırının elinden zor kurtulan antilop, acemiliğini bu kez ucuz atlattı.

10
İşte su aygırlarının av fotoğrafları...

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Son Dakika Veteriner Avcıyken, Av Oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement