Son dakika Google Play Store haberleri, Google Play Store son dakika, son dakika Google Play Store

Son Dakika Google Play Store Haberleri

 • Google Play Store'da Anatsa Trojanı Tespit Edildi
  25 Şub Google Play Store'da Anatsa Trojanı Tespit Edildi

  Mobil sektörün gelişimi ile kullanıcı güvenliğini tehdit eden kötü amaçlı yazılımların sayısında büyük bir artış yaşandı. Google Play Store'da beş Android uygulamasında Anatsa adlı bir trojan tespit edildi. Uzmanlar bu yazılımların vakit kaybetmeden kaldırılmasını öneriyor.

 • Microsoft, Age of Empires serisini genişletiyor
  25 Şub Microsoft, Age of Empires serisini genişletiyor

  Microsoft, Age of Empires serisinde önemli genişlemeler yapacağını duyurdu. Şirket, yeni bir Age of Empires oyunu ve Age of Empires Mobile ile seriyi mobil dünyaya taşıyacağını açıkladı. Age of Empires Mobile, 2024'te çıkacak ve oyuncuları çevrim içi savaşlar, tarihi kahramanlar ve zindan keşifleriyle buluşturacak.

 • Google, Android Arama widget'ında tasarım değişikliği planlıyor
  25 Şub Google, Android Arama widget'ında tasarım değişikliği planlıyor

  Google, Android telefonların ana ekranında bulunan Arama widget'ında tasarım değişikliği yapmayı planlıyor. Yeni ekran görüntüleri, Google'ın widget için daha gelişmiş ve etkileşimli seçenekler araştırdığını gösteriyor. Widget'ta yapılacak değişikliklerin ne zaman uygulanacağı henüz belli değil.

 • Dikkat!.. Telefonlardaki tehlike... POPÜLER UYGULAMALAR HAKKINIZDAKİ HERŞEYİ TOPLUYOR!..
  14 Şub Dikkat!.. Telefonlardaki tehlike... POPÜLER UYGULAMALAR HAKKINIZDAKİ HERŞEYİ TOPLUYOR!..

  Kullanıcı verilerini en çok paylaşan sosyal medya uygulamalarına ve bu verilerin toplanmasını nasıl engelleyebileceğinize yakından bakıyoruz.

 • Google, Android için APK yüklemeyi kısıtlayan program başlattı
  08 Şub Google, Android için APK yüklemeyi kısıtlayan program başlattı

  Google, Android cihazlara APK yüklemeyi kısıtlayan bir program başlattı. Bu program, kullanıcıları finansal dolandırıcılığa karşı korumayı hedefliyor ve sideloading özelliğini devre dışı bırakıyor. Google Play Store dışından indirilen uygulamaların cihaza kurulması engelleniyor. Google, ayrıca kullanıcıları bilgilendirmeyi ve Play Protect'i geliştirmeyi hedefliyor.

 • ABD Apple App Store için alternatif ödeme dönemi
  18 Oca ABD Apple App Store için alternatif ödeme dönemi

  Apple ile Epic Games arasındaki üçüncü taraf ödeme davası sonucunda App Store bünyesinde bulunan uygulamalar için alternatif ödeme sistemi kullanımı önü açıldı. Ancak bu değişiklikte bazı kritik detaylar bulunuyor.

 • Telefondan tek bir dosya silmeden hafızasını artırma yöntemi!
  11 Oca Telefondan tek bir dosya silmeden hafızasını artırma yöntemi!

  Videolar, telefon ve bilgisayarlarımızda en fazla yer kaplayan medya türüdür. Telefon ve bilgisayar hafızasında yer açmak için video boyutu küçültmek iyi bir seçenektir. Bu yazımızda PC, Mac, iPhone ve Android telefonlar için videonun kalitesini düşürmeden video sıkıştırma işlemini anlatacağız.

 • Honor of Kings Türkiye'ye geliyor!
  04 Oca Honor of Kings Türkiye'ye geliyor!

  Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyunu Honor of Kings, mobil cihazlar için Çin ve Brezilya'nın ardından Türkiye'ye geliyor. Ön kayıtları şu anda açık olan Honor of Kings, lansman sürecine özel ön kayıt yaptıran oyuncularına çeşitli hediyeler veriyor.

 • Microsoft, Edge için Yapay Zeka Tarayıcısı adını kullanmaya başladı
  04 Oca Microsoft, Edge için Yapay Zeka Tarayıcısı adını kullanmaya başladı

  Microsoft, Edge internet tarayıcısını yeniden markalandırarak ona 'Microsoft Edge: AI Tarayıcı' adını veriyor. Bu değişiklik, yapay zeka trendinin habercisi olabilir ve diğer şirketlerin de ürünlerine yapay zeka ismini eklemesine yol açabilir. Mobil uygulama mağazalarında da bu yeni ad kullanılıyor ve uygulama yapay zeka destekli özelliklerini vurguluyor.

 • Google ve iPhone Yeni Reklam Filmiyle Dostluğunu Gösteriyor
  02 Oca Google ve iPhone Yeni Reklam Filmiyle Dostluğunu Gösteriyor

  Google, Pixel ve iPhone arasındaki dostluğu gösteren yeni bir reklam filmi yayınladı. İki telefonun yılbaşı partisinden sonra sabah sohbeti konu alınıyor. Google Pixel enerjikken, iPhone yorgun bir şekilde kendini masaya atıyor. Reklam, dostane bir şekilde dalga geçmeyi amaçlıyor.

 • Microsoft, Android Kullanıcılarına Özel Copilot Uygulamasını Başlattı
  02 Oca Microsoft, Android Kullanıcılarına Özel Copilot Uygulamasını Başlattı

  Pandemi dönemiyle birlikte kullanımı artan ChatGPT'ye rakip yapay zekanın Android sürümü çıktı. Microsoft Copilot kullanabilmek için de önceden Bing mobil uygulaması gerekliydi. Ancak artık uygulamanın Android sürümü ile bu işleme gerek kalmıyor. Android kullanıcılarının favori yapay zeka uygulaması olabilir!

 • Google Play Store'da Virüs Bulunan Uygulamalar
  29 Ara Google Play Store'da Virüs Bulunan Uygulamalar

  McAfee Mobil Araştırma ekibi, Xamalicious kötü amaçlı yazılım bulaşmış 25 uygulamayı ortaya çıkardı. Google bu virüslü uygulamaları Play Store'dan kaldırdı, ancak telefonlarda hala bulunabilirler. Uygulamaları silin ve hesaplarınızı kontrol edin. McAfee araştırmacılarına göre, Xamalicious virüsü Xamarin kaynaklı mobil platform üzerine oluşturulmuş bir virüstür. Bu virüs, cihaz kontrolünü ele geçirebilir ve izinsiz eylemler gerçekleştirebilir. Google Play Store'dan indirilemeyen uygulamaları kontrol etmek ve güvenliğinizi sağlamak için antivirüs programı kullanabilir veya telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

 • Sesi Yazıya Çeviren 5 Uygulama
  28 Ara Sesi Yazıya Çeviren 5 Uygulama

  İş ve eğitim alanında hayatı kolaylaştıran uygulamalar arasında yer alan sesi yazıya çevirme uygulamaları geçmişte sadece bilgisayarlarda kullanılıyordu. Zamanla bu durum değişti ve her teknolojik unsurda olduğu gibi ses kayıtlarını metne çevirme uygulamaları da cebimize sığmaya başladı. Ses kayıtlarını başarılı bir şekilde metne dönüştürebilen uygulama listemize haberimizde ulaşabilirsiniz. Hem öğrencilerin hem de çalışanların rahatlıkla kullandığı bu uygulamalar zamandan tasarrufu sağlıyor. Sizlerin de işine yarayacak sesi yazıya çeviren 5 platformu paylaşacağız. İşte hepimize kolaylık sağlayan 5 uygulama!

 • GetApps Silme İşlemi Nasıl Yapılır? - Rehber ve Detaylar
  26 Ara GetApps Silme İşlemi Nasıl Yapılır? - Rehber ve Detaylar

  GetApps, Xiaomi gibi birçok Android telefon markasında yer alan bir uygulama. Kullanıcıların karşısına çok sık çıkması ve bazı sorunlar yaratması sebebiyle pek sevilmiyor. İşte adım adım GetApps silme yöntemi rehberi...

 • Huawei Modellerine Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir?
  24 Ara Huawei Modellerine Google Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

  Huawei'nin Android işletim sistemini kullanan modellerinde Google servisleri ve Google Play Store yüklü olarak gelmiyor. Ancak GBOX uygulaması ile Google uygulamalarını ve Play Store'u Huawei cihazlara yüklemek mümkün. GBOX sayesinde YouTube, Google Maps, Dropbox gibi popüler uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 • Android Kullanıcılarına Yeni Kötü Amaçlı Yazılım Uyarısı
  23 Ara Android Kullanıcılarına Yeni Kötü Amaçlı Yazılım Uyarısı

  Siber güvenlik araştırmacıları, Chameleon adlı kötü amaçlı yazılımın bankacılık uygulamalarını hedef aldığını ve cihazı kontrol etme yeteneğine sahip olduğunu belirtti. Kötü amaçlı yazılımın yeni özellikleriyle Android kullanıcıları için risklerin arttığı vurgulandı. Uzmanlar, Chameleon'un finansal bilgilere erişebilme yeteneği konusunda uyarıda bulundu.

 • Discord, Opera GX kullanıcılarına bedava Nitro fırsatı sunuyor
  20 Ara Discord, Opera GX kullanıcılarına bedava Nitro fırsatı sunuyor

  Discord, Opera GX kullanıcılarına ücretsiz olarak Nitro aboneliği hediye ediyor. Nitro aboneliği, kullanıcılara hareketli avatar ve arka plan, daha büyük dosya paylaşımı gibi avantajlar sunuyor. Kampanyadan yararlanmak için Opera GX tarayıcısını indirip, Discord'a yönlendirilen sayfada ödeme yapmanız gerekiyor.

 • Lords Mobile ve Shrek İş Birliği
  20 Ara Lords Mobile ve Shrek İş Birliği

  IGG'nin geliştirdiği Lords Mobile oyunu, dünyanın en popüler film serilerinden Shrek ile iş birliği yaparak oyunun evrenine özel etkinliklerle Shrek karakterlerini dahil ediyor. Oyuncular, Shrek'in Macerası etkinliği ve diğer etkinliklerle ödüller kazanma şansına sahip olacaklar.

 • Google, ABD eyaletleriyle anlaşma sağladı
  19 Ara Google, ABD eyaletleriyle anlaşma sağladı

  Google, ABD eyaletleriyle açılan dava sonucunda 700 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Bu miktarın 630 milyonu tüketicilere yönelik bir uzlaşma fonuna verilecek. Ayrıca, Google Android 14 ile birlikte üçüncü parti uygulama mağazaları için güncelleme desteği sunacak ve kullanıcılara web sitelerinden uygulama indirme imkanı sağlayacak.

 • Google Chrome, videodan ekran görüntüsü kaydetme özelliğini Canary'de devreye aldı
  19 Ara Google Chrome, videodan ekran görüntüsü kaydetme özelliğini Canary'de devreye aldı

  Google, Chrome tarayıcı için yeni bir özelliği Canary'de devreye aldı. Buna göre Chrome üzerinde oynatılan videolardan ekran görüntüsü kaydetmek kolaylaşacak. Canary, videodan png formatında ekran görüntüsü kaydetme özelliği ile geliyor.

 • Tesla, Disney+'ı sistemden kaldırdı
  19 Ara Tesla, Disney+'ı sistemden kaldırdı

  Disney'in Atatürk filmini yayınlamaması ve tepkilerle karşılaşması sonucunda Tesla, Disney+ uygulamasını sistemden kaldırdı. Bu karar kullanıcıları şaşırtırken, Disney için kötü bir haber oldu.

 • WhatsApp'a Mesaj Sabitleme Özelliği Eklendi
  13 Ara WhatsApp'a Mesaj Sabitleme Özelliği Eklendi

  WhatsApp, kullanıcı deneyimini yükseltmeyi amaçlayan yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak Mesaj Sabitleme özelliği kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, önemli mesajları sohbetin en üstünde sabitleyerek kolay erişim sağlayabilecekler.

 • Epic Games, Google'a karşı antitröst davasını kazandı
  12 Ara Epic Games, Google'a karşı antitröst davasını kazandı

  ABD merkezli video oyunu şirketi Epic Games, Google'a açtığı antitröst davasını kazandı. Jüri, Google'ın uygulama mağazasını işletme şekliyle tekelleşme karşıtı yasaları ihlal ettiği kararına vardı. Epic Games, Google Play Store'un komisyon politikalarını eleştirmiş ve dava açmıştı.

 • OMÜ'den geliştirilen mobil uygulama bebeklerde serebral palsi hastalığında erken tanı imkanı sağlıyor
  04 Ara OMÜ'den geliştirilen mobil uygulama bebeklerde serebral palsi hastalığında erken tanı imkanı sağlıyor

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde geliştirilen ADA isimli mobil uygulama, yapay zeka desteğiyle bebeklerde serebral palsi hastalığının erken tanısını sağlayarak tedavi sürecini hızlandırıyor. Uygulama, yenidoğanların hareketlerini analiz ederek serebral palsi riskini değerlendiriyor ve elde edilen verileri ailelere ve hekimlere raporluyor. Geliştirilen uygulama sayesinde bebeklerin erken tedavi ve rehabilitasyonla yaşam kaliteleri artırılıyor.

 • En İyi Yüz Yaşlandırma Uygulamaları
  26 Kas En İyi Yüz Yaşlandırma Uygulamaları

  Snapchat ile başlayan efekt akımı yediden yetmişe herkesi etkisi altına aldı. Yüz yaşlandırma uygulamaları da popülerlik kazandı. En iyi yüz yaşlandırma uygulamaları arasında FaceApp, AgingBooth, Make Me Old, SNOW ve Oldify yer alıyor.

 • Google, Epic Games'i satın almak istedi
  22 Kas Google, Epic Games'i satın almak istedi

  Epic Games ile Google arasındaki dava sürecinde ortaya çıkan belgelere göre, Google'ın bulut tabanlı oyun hizmeti Stadia ve Android için Epic Games'i satın almak istediği ortaya çıktı. Google, Fortnite'ı kendi platformlarına özel hale getirmek amacıyla bu hamleyi yapmak istemişti.

 • WhatsApp Yapay Zeka Sohbet Botu Beta Testini Genişletiyor
  18 Kas WhatsApp Yapay Zeka Sohbet Botu Beta Testini Genişletiyor

  Meta'nın yapay zeka alanındaki daha geniş çabalarının bir parçası olan WhatsApp'ın entegre yapay zeka sohbet robotu, beta testinin Google Play Store üzerinden genişletilmesiyle resmi olarak piyasaya sürülmeye yaklaşıyor. Yapay zekalı sohbet robotu, akıcı ve gerçekçi konuşmaları kolaylaştırmak için Llama 2 büyük dil modelinden yararlanıyor ve Microsoft Bing ile yapılan bir ortaklık sayesinde web arama yeteneklerini entegre ediyor. Kullanıcılar, yapay zeka aracıyla çeşitli sorular sorma ve platforma özgü özellikleri deneme imkanı buluyor. WhatsApp beta sürümü 2.23.24.26'nın uyumlu olduğu belirtiliyor ve yapay zeka sohbet robotunun kararlı kanala geçeceği umuluyor.

 • Nothing Chats: Android için iMessage benzeri bir mesajlaşma uygulaması
  15 Kas Nothing Chats: Android için iMessage benzeri bir mesajlaşma uygulaması

  Nothing Chats, Android kullanıcılarına iMessage benzeri özellikler sunan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, yeşil baloncuklu mesajlaşma, grup sohbetleri, canlı yazma göstergeleri, medya paylaşımı ve sesli notlar gibi özellikleri desteklemektedir. Ayrıca, mesaj tepkileri, yanıtlar ve okundu bilgileri gibi özellikler de kullanılabilir. Uygulama, şifreleme sayesinde kullanıcıların güvenliğini sağlamaktadır. Şu anda sadece Nothing Phone (2) kullanıcıları için Google Play Store'da mevcuttur.

 • Google, Samsung'a Dev Ödeme Yaptı!
  15 Kas Google, Samsung'a Dev Ödeme Yaptı!

  Google, Samsung ile yaptığı anlaşma kapsamında 8 milyar dolar ödeme yaparak cihazlarda Google yazılımlarının kullanımını garanti altına aldı.

 • Badem ile Cep Telefonu Fiyatlarını Karşılaştırın
  14 Kas Badem ile Cep Telefonu Fiyatlarını Karşılaştırın

  Fiyat karşılaştırma motoru Badem, kullanıcılara online cep telefonu satıcılarının fiyatlarını tek bir arama ile karşılaştırma imkanı sunuyor. Badem uygulaması, kullanıcı dostu ara yüzü ve detaylı fiyat bilgileri ile dikkat çekiyor. Artık cep telefonu alışverişi yapmak daha akıllı ve tasarruflu!

 • Google Play'de 3 Milyon Android Virüslü Uygulama Bulunuyor!
  12 Kas Google Play'de 3 Milyon Android Virüslü Uygulama Bulunuyor!

  Kaspersky'nin yayınladığı rapora göre, Google Play Store'da 3 milyondan fazla virüslü Android uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların toplamda 600 milyondan fazla indirildiği ortaya çıktı. Raporda verilen örnekler, durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Kullanıcıların uygulama indirmeden önce yorumları okuması ve dikkatli olması önemli bir koruma sağlayabilir.

 • Epic Games, Google'a Karşı Dava Açtı
  09 Kas Epic Games, Google'a Karşı Dava Açtı

  Epic Games, uygulama içi ödemeler nedeniyle Google'a dava açtı. Epic Games, Google'ın yüksek komisyon almasından şikayetçi olarak dava açtı. Dava, Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi'nde görülüyor.

 • Epic Games, Google'a karşı antitröst davası açtı
  07 Kas Epic Games, Google'a karşı antitröst davası açtı

  ABD merkezli video oyunu yapım ve geliştirme şirketi Epic Games, Google'ın uygulama içi ödemeler nedeniyle yüzde 30'a kadar komisyon talep etmesi üzerine antitröst davası açtı. Davada Epic Games, Google'ı rekabeti caydırmakla suçlarken, Google ise makul bir ücret talep ettiğini savunuyor. Epic Games'in bu davayı kazanması durumunda, Android'de uygulama içi satın almalardan alınan ücretlerde değişiklik yapılabilir ve kullanıcılar Google mağazasını atlamak için alternatif yollar bulabilir.

 • Google Play Store'da Tehlikeli Uygulamalar!
  28 Eki Google Play Store'da Tehlikeli Uygulamalar!

  Google Play Store'da onaylanmış gibi görünen birçok uygulama aslında kullanıcıların güvenliğini tehdit ediyor. HiddenAds kötü amaçlı yazılımı içeren uygulamalar reklam serisi çalıştırarak gelir sağlıyor. Ayrıca, FakeApp ailesine ait uygulamalar da kullanıcıları dolandırıcı web sitelerine yönlendiriyor. Bu uygulamalar Google Play Store tarafından kaldırıldı ancak önceden yüklenmiş olanlar hala tehlike oluşturuyor. Kullanıcılar dikkatli olmalı ve telefonlarını taratmalıdır.

 • Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi
  27 Eki Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi

  Instagram, belirli bir mod için Snapchat'e benzer bir ekran görüntüsü bildirimi özelliğini hayata geçirdi. Kaybolan mesajlar modunda bir ekran görüntüsü alındığında, kullanıcılar bilgilendiriliyor. Ancak, diğer modlarda ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar bilgilendirilmiyor. Haberde ayrıca ekran görüntüsü almanın farklı yöntemleri ve gizlilik önlemleri de anlatılıyor.

 • Google Chrome Android Uygulamasına Tasarım Güncellemesi Geliyor
  15 Eki Google Chrome Android Uygulamasına Tasarım Güncellemesi Geliyor

  Google Chrome'un Android uygulaması, Material You tasarım felsefesine uygun olarak yenilenmiş bir yeni sekme sayfasıyla güncelleniyor. Yeni tasarımda daha yuvarlak ve büyük bir arama çubuğu ve son ziyaret edilen sayfalar yer alıyor. Tasarım güncellemesi Canary test sürümüyle başlayacak ve kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

 • Google Pixel telefonlarda kamera uygulamasının adı değişiyor!
  14 Eki Google Pixel telefonlarda kamera uygulamasının adı değişiyor!

  Google, sadece Pixel serisi akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan Google Camera uygulamasının adını değiştirdi. Yeni adı Pixel Camera olan uygulama, sadece Pixel serisi cihazlarda kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Bu değişiklikle birlikte kullanıcıların uygulama hakkındaki yanlış anlamalarının önüne geçilmesi ve kötü yorumların azalması hedefleniyor.

 • WhatsApp, Etkinlik Oluşturma Özelliğini Kullanıma Sunuyor
  12 Eki WhatsApp, Etkinlik Oluşturma Özelliğini Kullanıma Sunuyor

  WhatsApp, yeni güncellemeler ve özelliklerle kendisini geliştirmeye devam ediyor. En son eklenen özellikler arasında Kanallar özelliği ve yeni yapay zeka asistanı yer alıyor. Şimdi ise WhatsApp, etkinlik oluşturma özelliğini kullanıma sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar belirli bir tarih ve saat için etkinlik planlayabilecek ve ayrıntıları tüm grup üyeleriyle paylaşabilecek. Etkinlikler uçtan uca şifrelenerek sadece görüşme katılımcıları tarafından görülebilecek. Bu özellik, WhatsApp'ın hepsi bir arada bir platform olarak konumlanmasını sağlayacak.

 • Elon Musk, Twitter'ı X Premium ile genişletiyor
  06 Eki Elon Musk, Twitter'ı X Premium ile genişletiyor

  Elon Musk, Twitter'ı X Premium adı altında yeni katmanlara bölerek genişletiyor. Premium abonelerine reklamsız deneyim, özelleştirme imkanı, gönderi düzenleme ve daha fazla özellik sunacak. Ayrıca görüntülü ve sesli görüşme özelliği de yalnızca Premium abonelerine özel olacak. Abonelik ücretleri ise ayda 8 dolardan başlayacak.

 • Bethesda'dan sürpriz bir hamle: The Elder Scrolls: Castles mobil oyunu yayınlandı
  29 Eyl Bethesda'dan sürpriz bir hamle: The Elder Scrolls: Castles mobil oyunu yayınlandı

  Bethesda, sessiz sedasız şekilde The Elder Scrolls serisinin yeni mobil oyunu olan Elder Scrolls: Castles'ı yayınladı. Oyunda oyuncular, bir Tamriel kalesinin yöneticisi rolünü üstlenerek kaynakları yönetecek, vatandaşlara görevler verecek, silah ve zırh üretecek ve topraklarını düşmanlardan koruyacak. Oyuncular ayrıca kaleyi özelleştirebilecek ve yükseltebilecek. Oyun, hem gerçek zamanlı hem de sıra tabanlı bir oynanışa sahip olacak ve Elder Scrolls'un bilinen ırklarından karakterler alınabilecek.

 • 2023-TR-YÖS/2 Başvuruları Yarın Sona Eriyor
  27 Eyl 2023-TR-YÖS/2 Başvuruları Yarın Sona Eriyor

  Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarına başvuruda bulunmak isteyen yabancı öğrencilerin kullanabileceği 2023-TR-YÖS/2 sınavı için başvuruların yarın sona ereceği bildirildi. Başvurular, Türkiye'de 17 ilde ve yurt dışında 26 ülkede gerçekleştirilecek.

 • EA Sports FC 24, FIFA ile ortaklığın sona ermesiyle yayınlanmaya başladı
  27 Eyl EA Sports FC 24, FIFA ile ortaklığın sona ermesiyle yayınlanmaya başladı

  Uzun yıllar boyunca FIFA ismiyle sahne alan oyun, FIFA ile EA Sports arasındaki 30 yıllık ortaklığın sona ermesiyle EA Sports FC ismiyle yayınlanmaya başladı. EA Sports FC 24 şu anda ön sipariş sürecinde ve 29 Eylül'de çıkacak. Mobil tarafında ise bugün sahne aldı. Oyuna ilk bakış geçtiğimiz günlerde yayınlanan video içerikle yapıldı. Daha önce paylaşılan bilgilere göre futbol oyununda 500'den fazla takım, 25'in üzerinde lig ve 18 binden fazla oyuncu yer alacak. İçerisinde Trendyol Süper Ligi de bulunuyor. Oyun içinde de bir takım değişiklikler yer alıyor. Öncelikle maç giriş sahneleri, yeni kamera açısı, iyileştirilmiş gol sevinçleri, dinamik oyun hızı, kontrol tarafındaki değişiklikler oyuncuları bekliyor olacak. Ek olarak FC Mobile'ın kapak yıldızının İspanyol devi Real Madrid'in başarılı futbolcusu Vinícius Júnior olduğunu belirtelim. EA Sports FC Mobile 24, App Store veya Google Play Store'dan indirilebilir.

 • Xiaomi Watch 2 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
  26 Eyl Xiaomi Watch 2 Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

  Uzun süredir sızıntılarla gündeme gelen Xiaomi Watch 2 Pro modeli bugün yapılan etkinlikle tanıtıldı. Xiaomi'nin 13T, 13T Pro modellerini tanıttığı etkinlikte Watch 2 Pro'da karşımıza çıktı. Apple Watch Series 9 hamlesi sonrası Xiaomi Watch 2 Pro önemli özelliklere sahip.

 • Google Play Protect ile Android Kullanıcılarına Yeni Bir Güvenlik Katmanı
  14 Eyl Google Play Protect ile Android Kullanıcılarına Yeni Bir Güvenlik Katmanı

  Google, Android cihazlarını her türlü konu amaçlı etkinliğe karşı korumak için Google Play Protect adında yeni bir güvenlik katmanı sunuyor. Bu güncelleme ile dışarıdan yüklenen uygulamalar da otomatik olarak taranacak ve Android cihazlar gerçek zamanlı bir antivirüs paketi gibi korunacak. Bu yenilik Android kullanıcıları için büyük bir avantaj sağlarken, kullanıcıların yine de indirip yükledikleri uygulamalara dikkat etmeleri gerekiyor.

 • Dream Games'in Satın Alındığı İddiaları Yalanlandı
  14 Eyl Dream Games'in Satın Alındığı İddiaları Yalanlandı

  Tencent'in Türk oyun şirketi Dream Games'i 4.5 milyar dolar karşılığında satın aldığı iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Dream Games resmi açıklama yaparak bu söylentilerin yanlış olduğunu belirtti ve herhangi bir satış durumunun olmadığını vurguladı.

 • APK Dosyası Nedir? Nasıl Yüklenir?
  04 Eyl APK Dosyası Nedir? Nasıl Yüklenir?

  Bir Android cihazınız varsa, muhtemelen belli bir noktada APK terimi karşınıza çıkmıştır. Genellikle Google Play Store gibi uygulama mağazalarından bağımsız olarak indirilen bu tür dosyalar, Android kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Peki, APK dosyası nedir? Nasıl yüklenir? Yazımızda detaylı bir şekilde anlattık.

 • Google Play Store'da Tehlikeli Uygulamalar!
  01 Eyl Google Play Store'da Tehlikeli Uygulamalar!

  Google, sahte mesajlaşma uygulamaları olan Signal Plus Messenger ve FlyGram'ı kara listeye aldı. Kullanıcıların verilerini çalabilecek bu uygulamaların hemen silinmesi gerekiyor.

 • Trugo, Android ve iOS'ta yeni özelliklerle güncellendi
  01 Eyl Trugo, Android ve iOS'ta yeni özelliklerle güncellendi

  Togg, kesintisiz ve sorunsuz bir şarj deneyimi için Trugo markasıyla Türkiye'nin farklı bölgelerindeki cihaz kurulumlarını hızlandırdı. Trugo uygulaması için yeni bir güncelleme paylaşıldı.

 • Android cihazlar için en iyi 10 yapay zeka uygulaması!
  26 Ağu Android cihazlar için en iyi 10 yapay zeka uygulaması!

  Android cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi yapay zeka uygulamalarını bir araya getirdik. İşte detaylar ve listemiz...

 • Google Play Store'da Yükle Butonu Kaldırılıyor
  22 Ağu Google Play Store'da Yükle Butonu Kaldırılıyor

  Google, Play Store'da kritik bir tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Kullanıcılar tarafından fark edilen son değişiklik, arama sonuçlarından 'Yükle' butonunu kaldırıyor. Bu durum ise arama listesinden uygulama indirmeyi zorlaştırıyor. Google Play Store'daki arama sonuçları için birtakım tasarım yenilikleri yolda olabilir. Android'in resmi uygulama mağazası, halihazırda bir uygulamayı ararken her sonucun yanında bir 'Yükle' düğmesi gösteriyor. Ancak bazı kullanıcılar tarafından görülen son değişiklik, bu butonu ortadan kaldırıyor. Bu yüzden uygulamayı indirmek için birden fazla dokunuş gerekiyor. Tasarım değişikliği henüz küresel çapta sunulmamış olsa da, yanlış veya dolandırıcı uygulamaların arama yoluyla yüklenmesini önleyebilir.

 • 2023'ün En İyi 5 Yüksek Grafikli Android Oyunu
  17 Ağu 2023'ün En İyi 5 Yüksek Grafikli Android Oyunu

  Akıllı telefonların ekran kalitesi ve performans gücü arttıkça, mobil oyunlar da daha güzel grafikler ile geliştirilmeye başlandı. Google Play'de aksiyondan açık dünyaya kadar farklı kategorilerde birbirinden eğlenceli yapımlar bulunuyor. İşte Android için en iyi yüksek grafikli oyunlar.

 • WhatsApp, Yönetici İncelemesi Özelliğini Getiriyor
  07 Ağu WhatsApp, Yönetici İncelemesi Özelliğini Getiriyor

  WhatsApp, grup sohbetlerinde istenmeyen mesajları engellemek için yeni bir özellik olan yönetici incelemesini kullanıma sunuyor. Bu özellik sayesinde grup üyeleri, uygunsuz veya ilgili buldukları mesajları doğrudan grup yöneticisine bildirebilecek. Yönetici, bildirilen mesajı silme veya uygun işlem yapma yetkisine sahip olacak. Bu özellikle WhatsApp, kullanıcıların güvenli ve saygılı bir ortamda iletişim kurmalarını amaçlıyor.

 • Honor Pad X9: Yeni Tablet İncelemesi
  03 Ağu Honor Pad X9: Yeni Tablet İncelemesi

  Ülkemizde yeni satışa sunulan Honor'un yeni tableti Honor Pad X9 inceleme videosuyla karşınızdayız. Honor'un Eğlence tableti olarak tanımlandırdığı bu tablet, üst segment özellikleri, çok daha uygun bir fiyata satın alınabilir kılıyor.

 • ChatGPT-5 için patent başvurusu yapıldı
  02 Ağu ChatGPT-5 için patent başvurusu yapıldı

  OpenAI, ChatGPT-5 için patent başvurusunda bulundu. Şirket, ChatGPT-4'ün üzerine çıkarak en iyisi olmayı hedefliyor. Ayrıca ChatGPT'nin Android sürümü Türkiye'de kullanıma sunuldu.

 • OpenAI'nin ChatGPT Android Uygulaması Türk Kullanıcılara Sunuldu
  01 Ağu OpenAI'nin ChatGPT Android Uygulaması Türk Kullanıcılara Sunuldu

  OpenAI tarafından geliştirilen ve üretken yapay zeka sistemlerini kullanıcılar ile buluşturan ChatGPT'nin resmi Android uygulaması Türk kullanıcılara sunuldu. ChatGPT'nin Android sürümü, web ve iOS platformlarından sonra kullanıcılara sunuldu. Uygulama, ücretsiz olarak kullanılabilmektedir ancak en iyi performans için Plus sürümüne yükseltme yapılması gerekmektedir. Android uygulaması, basit ve anlaşılır bir arayüze sahiptir ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Uygulama, Google Play Store üzerinden indirilebilir.

 • Tabletinizi bilgisayara nasıl ikinci ekran olarak bağlarsınız?
  30 Tem Tabletinizi bilgisayara nasıl ikinci ekran olarak bağlarsınız?

  Günümüzde birçok kullanıcı tek monitör ile çalışmaktan oldukça yorulmuş durumda. Artan monitör fiyatları da göze çarpmaya başladığına göre artık alternatif bir çözüm bulmamız lazım. Bizde o çözümü sizinle paylaşıyoruz. Eğer çekmecenizde eski bir tablet duruyorsa artık onu değerlendirme vakti geldi. İşte "Tabletinizi bilgisayara nasıl ikinci ekran olarak bağlarsınız?" sorusunun cevabı olan rehberimiz… Bir iPad ve MacBook sahibi iseniz bu sorun Apple ekosistemi ile otomatik olarak çözülüyor. Ancak Android cihazlarda bu sorunu çözmek için 3. parti bir yazılıma ihtiyacımız var. İşte bu uygulamanın adı SpaceDesk! Peki SpaceDesk sayesinde tabletinizi bilgisayara nasıl ekran olarak bağlarsınız? İşte sırasıyla adımlar: 1- Tabletinize Google Play Store'dan SpaceDesk uygulamasını indirin. 2- Bilgisayarınıza Google üzerinden SpaceDesk yazılımını indirin. 3- Hem bilgisayarınızı hem de tabletinizi aynı Wi-Fi ağına bağlayın. 4- Son olarak tabletinizden SpaceDesk uygulamasını açın ve aynı Wi-Fi ağına bağlı istediğiniz bilgisayarı seçerek 2. ekran olarak tabletinizi kullanın. SpaceDesk uygulaması sayesinde tabletinizi hem Wi-Fi aracılığı ile kablosuz şekilde hem de USB kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. İkinci monitör birçok işleminizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlayacak bir özellik. İkinci ekran sayesinde kurgu ve montaj programları, müzik programlarını kullanırken birçok parametreyi daha rahat bir şekilde görme imkanınız olacaktır. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

 • Google Play ve Üçüncü Taraf Mağazalarda Yayılan Zararlı Android Uygulamaları Ortaya Çıktı
  30 Tem Google Play ve Üçüncü Taraf Mağazalarda Yayılan Zararlı Android Uygulamaları Ortaya Çıktı

  Siber güvenlik araştırmacıları, Google Play ve üçüncü taraf mağazalarda dağıtıma çıkan ve saldırı amaçlı kullanılan Android uygulamalarını ortaya çıkardı. İki farklı zararlı yazılım paketini içeren bu uygulamalar, fotoğrafçılıktan e-ticarete kadar farklı kategorilerde yer alıyor. Güvenlik uzmanları, kötü amaçlı yazılımların CherryBlos ve FakeTrade şeklinde iki farklı aileden oluştuğunu belirtti. Buna göre bazıları Google Play'de yer almak üzere yaklaşık 30 zararlı uygulama tespit edildi. CherryBlos saldırısı, kurbanları sahte web sitelerine yönlendirerek virüslü uygulamaları indirmelerini isteyerek dağıtılıyor. Finansal kimlik bilgilerini çalma ve kişisel bilgileri kopyalama gibi tehlikeli yeteneklere sahip olduğu belirtildi. FakeTrade içeren tehlikeli uygulamalar ise kullanıcılara sözde para kazandıran yazılımlardan oluşuyor. İlk başta belirli miktarda para yatırmaya teşvik eden bu yazılımlar, kurbanların paralarını çekmelerini engelliyor. Android cihazlarda bu tarz tehlikeli uygulamaların hızla büyüdüğü belirtiliyor.

 • Android 14 Beta 4.1 Sürümü Yayınlandı
  27 Tem Android 14 Beta 4.1 Sürümü Yayınlandı

  Google, Android 14 kararlı sürümü için çalışmalarını hızlandırıyor. Beta sürecindeki işletim sistemine yeni bir güncelleme olan Android 14 Beta 4.1 sürümü yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte birçok hata giderildi ve iyileştirmeler yapıldı. Wi-Fi çağrıları, Wi-Fi ağlarını tarama sorunu ve diğer bazı sorunlar düzeltildi. Ayrıca Google Play Store da yenilendi ve katlanabilir telefonlar için daha fazla uygulama ve teknoloji desteği sunulacak. Android 14 Beta 4.1 güncellemesinde toplamda 20'den fazla düzeltme bulunuyor.

 • Google Play Store, Büyük Ekranlar İçin Yenileniyor
  26 Tem Google Play Store, Büyük Ekranlar İçin Yenileniyor

  Katlanabilir telefonlar, Android tabletler ve Chromebook'lar gibi büyük ekranlı cihazlar için Play Store yenileniyor. Google, kullanıcıların büyük ekranlar için optimize edilmiş uygulamaları daha rahat bulmasını sağlayacak ve büyük ekranlarda Play Store'un çalışmasını iyileştirecek dört büyük güncellemenin peşinde. Yenilikler arasında yüksek kaliteli tanıtım videoları içeren oyunların öne çıkarılması, uygulama ve oyun ayrıntılarının daha yukarılara taşınması, çok sütunlu bir düzenleme, editörlerin seçimi ve diğer derlenmiş koleksiyonlar ve makalelerin kriterlere göre belirlenmesi yer alıyor. Ayrıca, Play Store uygulamasında gezinme deneyimini artırmak için sol tarafta bir gezinme çubuğu ve bölünmüş ekran deneyimi gibi özellikler de sunulacak.

 • Google, Android 4.4 KitKat cihazlarda hizmet desteğini sonlandırıyor
  25 Tem Google, Android 4.4 KitKat cihazlarda hizmet desteğini sonlandırıyor

  Google, Android 4.4 KitKat cihazlarda Google Play Hizmetleri desteğini Ağustos itibarıyla sonlandıracağını duyurdu. Bu da KitKat yüklü cihazların Google uygulamalarına erişemeyeceği anlamına geliyor. Google tarafından güncelleme verilmemesi ise cihazların güvenlik tehditlerine karşı savunmasız hale geleceği anlamına geliyor.

 • Instagram Video Donma Sorunu Nasıl Çözülür?
  24 Tem Instagram Video Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

  Instagram uygulamasında sıkça yaşanan video donma sorunuyla ilgili çözüm yöntemleri.

 • ChatGPT, Android kullanıcıları için Google Play Store'da listelenecek
  22 Tem ChatGPT, Android kullanıcıları için Google Play Store'da listelenecek

  OpenAI, ChatGPT'nin Android sürümünü yakında Google Play Store'da yayınlayacağını duyurdu. ChatGPT, rakiplerinden bir adım önde olmayı başaran algoritması ve veri işleme özellikleriyle dikkat çekiyor. OpenAI, uygulamanın ücretsiz olarak sunulacağını ve cihazlar arası senkronizasyon özelliğiyle kullanıcı deneyimini geliştireceğini belirtti. Ayrıca, ChatGPT platformunda yer alan ek özelliklere erişmek için Plus aboneliği satın alınabileceği ifade edildi.

 • Google Play Store'a yeni özellik geliyor
  21 Tem Google Play Store'a yeni özellik geliyor

  Google Play Store, farklı platformlarda nasıl göründüğünü gösteren bir özellik test ediyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, uygulamaların farklı cihazlarda nasıl çalıştığını görebilecekler. Ayrıca incelemeler ve yıldız sayıları da cihaza göre sınırlandırılacak. Bu özelliklerin yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 • Google, SPACE INVADERS'ın 45. yıl dönümünü kutluyor
  18 Tem Google, SPACE INVADERS'ın 45. yıl dönümünü kutluyor

  Google, ikonik oyun SPACE INVADERS'ın 45. yıl dönümü şerefine, artırılmış gerçeklik (AR) sayesinde dünyayı bir oyun alanına dönüştürmek için oyunun geliştiricisi TAITO ve Unit9 ile ortaklık kurdu. Android ve iOS'ta kullanıma sunulacak mobil oyun olan SPACE INVADERS: World Defense, dünyanın dört bir yanından oyuncuları dışarı çıkıp Dünya'yı savunmaya davet ediyor. Oyun, mobil cihazınız aracılığıyla artırılmış gerçeklik numaralarını kullanarak işgalcileri gerçek dünyaya getiriyor ve Google Haritalar ve Google Sokak Görünümü'ndeki 3D verileri kullanarak oyunu gerçek dünyaya uyarlıyor. Oyuncular, mahallelerini dolaşarak yeni uzay istilacılarını keşfedebilir, onları yenerek puan kazanabilir ve başarılarını sosyal medyada paylaşabilir. Oyun, Android 11.0+ veya iOS 16.0+ çalıştıran ARCore destekli cihazlar ile uyumlu olacak.

 • Lost in Play Mobil Cihazlarda Yayınlandı
  12 Tem Lost in Play Mobil Cihazlarda Yayınlandı

  Happy Juice Games ve Snapbreak Games, Lost in Play adlı oyunun mobil cihazlarda piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu nokta ve tıkla bulmaca macera oyunu, Google Play Store ve Apple App Store'dan indirilebilir durumda. Oyun, Steam ve Nintendo Switch'te büyük beğeni topladı ve birçok ödül kazandı. Lost in Play, canlı ve soluk soluğa çizgi film karakterleriyle dolu bir hikaye sunuyor. Oyunun özellikleri arasında çizgi film tarzı görseller, büyülü yaratıklar, metin veya diyalog olmaması ve benzersiz bulmacalar yer alıyor.

 • Meta'nın yeni sosyal medya platformu Threads, 5 günde 100 milyon kullanıcıya ulaştı
  10 Tem Meta'nın yeni sosyal medya platformu Threads, 5 günde 100 milyon kullanıcıya ulaştı

  Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta'nın Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'e kayıt olanların sayısı, 5 günden az bir sürede 100 milyonu buldu. Threads, 5 Temmuz'da 100 ülkede kullanıma sunuldu ve kısa sürede rekor seviyede kullanıcıya ulaştı.

 • Twitter, Threads'i geliştiren Meta'yı dava açmakla tehdit etti
  06 Tem Twitter, Threads'i geliştiren Meta'yı dava açmakla tehdit etti

  ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter'ın avukatı Alex Spiro, Meta Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg'e gönderdiği bir e-posta ile Twitter'ın, Threads uygulaması nedeniyle Meta'yı dava açmakla tehdit etti.

 • Zuckerberg, Twitter'a rakip yeni uygulamasını kullanıma sundu
  06 Tem Zuckerberg, Twitter'a rakip yeni uygulamasını kullanıma sundu

  Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, sosyal medya uygulaması Twitter'a rakip olarak görülen yeni 'metin tabanlı uygulaması' Threads'ı kullanıma sundu. Uygulamaya ilk 7 saatte 10 milyon kişi üye oldu. Threads, Instagram ile bağlantılı olarak kullanılacak ve kullanıcılara yazılı metinlerin yanı sıra link, fotoğraf ve 5 dakika uzunluğunda video paylaşma imkanı sunacak. Zuckerberg, Twitter'ın bu fırsatı kaçırdığını belirterek Threads'ın başarılı olacağını umduğunu söyledi.

 • Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sundu
  06 Tem Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sundu

  Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, Threads adlı yeni sosyal medya platformunu kullanıma sundu. Threads, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulan bir uygulamadır. Kullanıcılar, Instagram hesapları aracılığıyla yeni platforma giriş yapabilir ve bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videolar paylaşabilirler.

 • Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sundu
  06 Tem Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sundu

  Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, Threads adlı yeni sosyal medya platformunu kullanıma sundu. Threads, Instagram ekibi tarafından oluşturulan bir uygulama olup metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için kullanılabilmektedir. Kullanıcılar, Instagram hesaplarıyla yeni platforma giriş yapabilir ve 500 karakter sınırıyla bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakikalık videolar paylaşabilirler. Threads, iOS ve Android için 100'den fazla ülkede kullanıma sunulmuş olup ilk 2 saat içinde 2 milyon üyeyi geçmiştir.

 • TV+'ın PRO ürünü tanıtıldı
  20 Haz TV+'ın PRO ürünü tanıtıldı

  TV+'ın PRO ürünü tanıtıldı TV+ PRO dünyanın önemli stüdyolarının içeriklerini ekranlara getiriyor TV+ 'süper platform' çağını başlatıyorİSTANBUL Dijital içerik platformu TV+, her TV'yi akıllı televizyona dönüştüren TV+ PRO ürünü ile platform yayıncılığında yeni bir dönem başlatıyor.

 • TV+ 'süper platform' çağını başlatıyor
  20 Haz TV+ "süper platform" çağını başlatıyor

  TV+, yerli ve yabancı dijital platformlarla dünyanın en önemli stüdyolarının içeriklerini tek abonelikle izleyiciye sunuyor.

 • Google Play'de yer alan uygulamanın kullanıcıları 1 yıl boyunca gözetlediği ortaya çıktı
  29 May Google Play'de yer alan uygulamanın kullanıcıları 1 yıl boyunca gözetlediği ortaya çıktı

  Google Play Store uygulama mağazasında yer alan 'iRecorder Screen Recorder' adlı uygulamanın, kullanıcılarını 1 yıl boyunca gözetlediği ortaya çıktı.

 • Sahte ChatGPT uygulamaları Android ve iOSta tehlike saçıyor
  28 Nis Sahte ChatGPT uygulamaları Android ve iOSta tehlike saçıyor

  Google Play ve App Storedaki sahte ChatGPT uygulamaları kişisel verilerinizi çalıyor. Güvenlik araştırmacıları tarafından hazırlanan yeni bir rapor resmi olmayan ChatGPT uygulamalarını gözler önüne serdi. Sahte uygulamaların ChatGPT görünümlü dolandırıcılık araçları olduğunu belirten gizlilik araştırmacısı Alex Kleber, uygulamaların özel verilerin çalınmasına yol açtığını söyledi. Kullanıcıların cihazlarından hemen silmeleri gerekiyor.

 • Güney Kore, Google'a 32 milyon dolar ceza kesti
  11 Nis Güney Kore, Google'a 32 milyon dolar ceza kesti

  Güney Kore, Aphabet Inc. bünyesindeki Google'ı mobil uygulama piyasasındaki etkisini kullanarak yerel rakibini sıkıştırmasından ötürü 32 milyon dolar cezaya çarptırdı.

 • Güney Kore, Google'a 32 milyon dolar ceza kesti
  11 Nis Güney Kore, Google'a 32 milyon dolar ceza kesti

  Güney Kore, Aphabet Inc. bünyesindeki Google'ı mobil uygulama piyasasındaki etkisini kullanarak yerel rakibini sıkıştırmasından ötürü 32 milyon dolar cezaya çarptırdı.

 • Telefonsuz bilgisayardan WhatsApp'a girme rehberi 2023
  02 Nis Telefonsuz bilgisayardan WhatsApp'a girme rehberi 2023

  Bazı kullanıcılar WhatsApp'ı akıllı telefon olmadan kullanmak istiyor. Telefonsuz bilgisayardan WhatsApp kullanma rehberi ile karşınızdayız.

 • Lise öğrencileri için 'Dersler Cepte' mobil uygulaması
  14 Mar Lise öğrencileri için 'Dersler Cepte' mobil uygulaması

  MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, lise öğrencilerinin 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı 1'inci dönemi derslerinde öğrendikleri konuları pekiştirmeleri, varsa öğrenme kayıpları ve eksiklerini gidermeleri amacıyla 'Dersler Cepte' adlı mobil uygulama geliştirildiğini duyurdu.

 • Yılların sevilen oyunu Play Store'dan kalkıyor! İşte nedeni
  22 Şub Yılların sevilen oyunu Play Store'dan kalkıyor! İşte nedeni

  2009 yılında çıkan ve yılların sevilen oyunu olan orijinal Angry Birds, Play Store üzerinden kalkıyor! İşte nedeni...

 • Evimin/iş yerimin altından fay hattı geçiyor mu? Sokağına kadar görün! [Adım adım]
  19 Şub Evimin/iş yerimin altından fay hattı geçiyor mu? Sokağına kadar görün! [Adım adım]

  Evimin/iş yerimin altından fay hattı geçiyor mu? Oturduğum yerde fay hattı var mı? Nasıl görebilirim? Sokağına kadar görün! [Adım adım]

Advertisement