2 Kişiyi Öldürmekten Yargılanan 2 Kardeşten Birine 40 Yıl Hapis, Diğerine Beraat - Son Dakika
Güncel

2 Kişiyi Öldürmekten Yargılanan 2 Kardeşten Birine 40 Yıl Hapis, Diğerine Beraat

2 Kişiyi Öldürmekten Yargılanan 2 Kardeşten Birine 40 Yıl Hapis, Diğerine Beraat

Eskişehir'de, park halindeki minibüsün aynasına çarpma yüzünden çıkan kavgada 47 yaşındaki Selami Sarı ile arkadaşı 36 yaşındaki Yalçın Çalışkan'ı bıçaklayarak öldürmek suçundan yargılanan 20 yaşındaki Hakan Kumaş 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ağabeyi 28 yaşındaki Okan Kumaş ise beraat etti.

14.07.2015 13:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eskişehir'de, park halindeki minibüsün aynasına çarpma yüzünden çıkan kavgada 47 yaşındaki Selami Sarı ile arkadaşı 36 yaşındaki Yalçın Çalışkan'ı bıçaklayarak öldürmek suçundan yargılanan 20 yaşındaki Hakan Kumaş 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ağabeyi 28 yaşındaki Okan Kumaş ise beraat etti.

Olay geçen 25 Ocak'ta Yeşiltepe Mahallesi Bilgeç Caddesi'nde meydana geldi. Elektrikçi Yalçın Çalışkan, park ettiği minibüsünün aynasına koluyla çarpan Hakan Kumaş ve ağabeyi Okan Kumaş ile tartıştı. Tartışma kavgaya dönüşürken, 2 kardeş, Yalçın Çalışkan ve yanında bulunan kaynakçı arkadaşı Selami Sarı'yı bıçaklayarak kaçtı. 2 çocuk babası Selami Sarı ile 1 çocuk babası Yalçın Çalışkan, hastaneye kaldırılırken yolda yaşamlarını yitirdi.

Polis, çevredeki ev ve işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerinden olayının sanığı 2 kardeşin kimliğini belirledi. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet, Gasp ve Kayıp Şahıslar Bürosu ekipleri, Hakan Kumaş ile ağabeyi Orhan Kumaş'ı 7 Şubat 2015 tarihinde Kocaeli'nde yakaladı. Eskişehir'e getirilen 2 kardeş çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılan duruşmada kendini savunan Okan Kumaş, "Bir arkadaşımın evinde alkol almıştık.  Daha sonra kardeşimle birlikte eve giderken kolum park halindeki minibüsün aynasına çarptı. Ayna kırılmadı. O sırada yanımıza gelin bir kişi kolumu tutarak aynaya niye vurduğumuzu sorup küfür etti. Aynada bir şey olmadığını söyledim. Birlikte aynaya baktık, bir zarar yoktu. Kolumdan kahvenin önüne götürdü. Kendisine bir zararı var ise karşılamayı teklif ettim ve cüzdanımı çıkarttım ve özür diledim. İçtiği sigarayı kardeşimin üzerine attı. Kardeşime vurdu, bana kafa attı. Ben yere düştüm ve kafam betona çarptı. Kendime geldiğimde kardeşim Hakan ile olay yerinden kaçtık. Şahısların öldüğünü ertesi gün televizyondan öğrendik. Kardeşime teslim olmamızı söyledim. Annemiz hastanede yattığı için taburcu olmasından sonra teslim olmaya karar vermiştik. Ancak güvenlik kameralarından kimliğimizi tespit etmişler" diye konuştu.

Kendilerine önce karşı tarafın bıçak çektiğini öne süren Hakan Kumaş ise ifadesinde "Ağabeyim yere düşüp baygınlık geçirdiği sırada karşı tarafta bıçak gördüm. Korku ile bıçağı almaya çalıştım. Yere yuvarlandık. Diğer kişi üzerime saldırdığından yanımda taşıdığım bıçağı çıkarttım. Bıçağı rastgele salladım. Gözüm kararmıştı, ne oldu anlamadım. Öldürme kastım yoktu, kendimi korumak istedim" dedi.

Mahkeme sanıklardan Hakan Kumaş'ı, Yalçın Çalışkan'ı öldürmek suçundan önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdı, daha sonra haksız tahrik nedeniyle cezayı 15 yıla indirdi. Heyet, Hakan Kumaş'ı Selami Sarı'yı öldürmek suçundan da önce ömür boyu daha sonra da 25 yıl hapis cezası verdi. Hakan Kumaş'ı toplam 40 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, ağabey Okan Kumaş'ın ise beraatine karar verdi. - Eskişehir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 2 Kişiyi Öldürmekten Yargılanan 2 Kardeşten Birine 40 Yıl Hapis, Diğerine Beraat - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı
  08:17 Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde 4 gün süren 'Aranan Şahıslara Yönelik' düzenlenen 'Çember-17' operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firarinin yakalandığını açıkladı. Yakalanan şahıslar arasında hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçları, terör ve kaçakçılık gibi suçlardan arananlar bulunuyor. Operasyonlarda görev alan güvenlik güçleri tebrik edildi.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi
  08:10 Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarılan 2 kişi daha teleferikten indirildi. Halen 3 yetişkin ve 4 çocuk tahliye edilmeyi bekliyor.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı
  07:57 Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'daki teleferik kazasının ardından asılı kalan kabinlerden 98 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirten Yerlikaya, 7 helikopter, 543 personel, 108 araç ve 4 ambulans ile bir drone'un kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade etti.

 • Tünektepe Teleferik Kazasında 96 Kişi Tahliye Edildi
  07:54 Tünektepe Teleferik Kazasında 96 Kişi Tahliye Edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Kazanın yaşandığı bölgede mahsur kalan 2 kişi daha Sahil Güvenlik Komutanlığı hava sahasına indirildi. Şu ana kadar 15 kabinde bulunan 96 kişi tahliye edildi.

 • Bakan Yerlikaya: Asılı kalan 15 kabindeki 98 kişi tahliye edildi
  07:41 Bakan Yerlikaya: Asılı kalan 15 kabindeki 98 kişi tahliye edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da teleferikte mahsur kalan vatandaşlar için kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve asılı kalan 15 kabindeki 98 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Bölgede 543 personelin çalışmalara devam ettiğini belirten Bakan Yerlikaya, kurtarma çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü ve gelişmelerin kamuoyuna bildirileceğini ifade etti.

 • Antalya'da teleferik kazası! Mahsur kalan 98 kişi kurtarıldı, 9 kabindeki tahliye çalışması sürüyor
  07:20 Antalya'da teleferik kazası! Mahsur kalan 98 kişi kurtarıldı, 9 kabindeki tahliye çalışması sürüyor

  Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde devrilen teleferik direğine çarpan kabinin parçalanması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 7 kişi olay anında, 3 kişi de tahliye sırasında yaralandı. Kazada mahsur kalan 15 kabindeki 98 kişi kurtarılırken, havada asılı şekilde bulunan 9 kabindeki tahliye çalışmaları devam ediyor.

 • Antalya'da teleferik kazasında mahsur kalanların çoğu kurtarıldı
  07:19 Antalya'da teleferik kazasında mahsur kalanların çoğu kurtarıldı

  Antalya Valiliği, teleferik kazası sonucu havada mahsur kalan 96 kişinin kurtarıldığını açıkladı. Tahliye çalışmaları hala devam ediyor.


Advertisement