Melih Gökçek: Mustafa Ak ile Kaderimiz Ortak - Son Dakika
Güncel

Melih Gökçek: Mustafa Ak ile Kaderimiz Ortak

Melih Gökçek: Mustafa Ak ile Kaderimiz Ortak

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a övgüler dizen Gökçek "Ben Karayalçın'ın borçlarını ödedim, Mustafa da Altınok'un borçlarını ödedi" dedi.

17.02.2014 12:34  Güncelleme: 13:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile ortak bir kaderinin olduğunu belirterek, "Ben Murat Karayalçın'ın borçlarını Mustafa da Turgut Altınok'un borçlarını ödemek zorunda kaldık" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi, Atapark Karargah Merkezi ve Bağlum Seçim Bürosu'nun açılışını birlikte yaptı. Açılışa Melih Gökçek ve Mustafa Ak'ın yanısıra AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ve Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur da katıldı.

"HELAL OLSUN KEÇÖREN!"

Törendeki coşkunun diğer siyasi partilerin mitinglerinde bile olmadığını söyleyen Gökçek, "Helal olsun Keçiören! Keçiören Kalaba'da doğdum, Keçiören'de belediye başkanı oldum. Keçiören'de beni milletvekili yaptınız. Yetmedi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı yaptınız, Allah razı olsun. Mustafa kardeşim ile birlikte hem Keçiören'de hem Ankara'da başkan olacağız" diye konuştu. Başkan Ak ile ortak bir kaderinin olduğuna dikkat çeken Melih Gökçek, "Ben Murat Karayalçın'ın borçlarını Mustafa da Turgut Altınok'un borçlarını ödemek zorunda kaldık. Turgut Altınok 150 trilyon borç bıraktı Mustafa'nın boynuna. 3.5 trilyona 2002 yılında Kule'yi ihale etti. İkinci ihaleyi 27.5 trilyona yaptı. Kule'yi niye kendisi bitirmedi? Kule'nin imar planı yok, kaçak. Su konusunda yaptığı yolsuzluklarla 3.5 yıla mahkum oldu. Mahkumiyet kararı onandığında başkan filan olamaz" ifadelerini kullandı. Gökçek, 30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye üzerine oynanan oyunların bozulmasını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden iktidara getirilmesini istedi.

"HER KESİME HİZMET GÖTÜRDÜK"

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, açılış sırasında yağan yağmuru işaret ederek "Bugün bereket yağıyor gökten. İnşallah bu bereket 30 Mart'ta sandıklara da yansıyacak. Önümüzdeki seçimde sadece belediye başkanları seçilecek gibi görülebilir. Ama bu seçim Türkiye'nin geleceği ve Başbakanımıza destek için önemlidir. Buna göre oy vermeliyiz" dedi. Başbakan Erdoğan'ın Keçiören'de ikamet ettiğini hatırlatan Başkan Ak, "Keçiörenli Başbakanımıza Keçiören'i emanet edelim. Keçiören'de 5 yıl boyunca görev yaptık ve hiçbir ayrım yapmadan her kesime hizmet götürdük" mesajını verdi.

"BİR TEK ALLAH'A HESAP VERİRİZ"

İl Başkanı Alparslan da, AK Parti'ye en büyük desteği Türkiye'nin en büyük ilçesi Keçiören'in verdiğini dile getirerek "Son zamanda hükümetimiz üzerine oynanan oyunlar var. Bizler sadece milletin önünde eğilir, bir tek Allah'a hesap veririz. Keçiören olarak öyle bir destek vereceğiz ki Başbakanımıza verdiğimiz sözü tutacağız. Melih Gökçek ve Mustafa Ak ile gümbür gümbür yürüyüp Keçiören'i ve Ankara'yı çok daha güzel yapacağız" diye konuştu.

ERDOĞAN: SANDIKLARI PATLATIN

Başbakan Erdoğan'ın kendilerine "Keçiören'de sandıkları patlatın" dediğini aktaran Bülent Yağmur ise, açılış için toplanan kalabalığa "Türkiye'nin yeni İstiklal Mücadelesi'nde yanımızda mısınız?" diye sordu. Yağmur'un sorusuna vatandaşlar hep bir ağızdan "evet" yanıtını verdi. Konuşmaların ardından protokol heyeti kurdele keserek merkezlerin açılışını yaptı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Melih Gökçek: Mustafa Ak ile Kaderimiz Ortak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • tahsin baron: ne borçmuş be öde öde bitmiyor 20 yıldır karayalçın iyi götürmüş ankaranın en zengin adamı kim karayalçınmı senmi 7 0 Yanıtla
 • Espiye Kaymakamı ve Müftü, Espiye Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  13:03 Espiye Kaymakamı ve Müftü, Espiye Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere'yi makamında ziyaret etti. Tengir, Karadere'ye yeni görevinde başarılar dileyerek ilçedeki diğer görevlilere de başarılar temennisinde bulundu. Ayrıca Espiye Müftüsü Osman Gülbe ve beraberindeki heyet de Karadere'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • Malatya'da yaşlı adam yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu
  13:02 Malatya'da yaşlı adam yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu

  Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde yaşlı bir adam olan Mustafa Demirören, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu. Olayın ardından polis ekipleri inceleme başlattı.

 • Tunceli'de Yetişen Munzur Balı Coğrafi İşaret Tescili Aldı
  12:59 Tunceli'de Yetişen Munzur Balı Coğrafi İşaret Tescili Aldı

  Tunceli'de yüksek rakımda yetişen çiçek ve bitkilerden üretilen Munzur Balı, coğrafi işaret tescili aldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan başvurunun değerlendirilmesi sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumu, Munzur Balı'na coğrafi işaret verdi. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, bölgede yapılan arı yetiştiriciliğinin yaygın olduğunu belirterek, Munzur Balı'nın üretiminde ve pazarlanmasında kalite standartlarının korunması ve geliştirilmesi için emek verenleri tebrik etti.

 • Tunceli'de koruma altındaki yaban keçileri Munzur Dağları'nda görüntülendi
  12:58 Tunceli'de koruma altındaki yaban keçileri Munzur Dağları'nda görüntülendi

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde koruma altında bulunan yaban keçileri, Munzur Dağları'nda sürü halinde gezerken görüntülendi. İlkbaharın gelişiyle karların eridiği Ovacık'ta, tabiatın canlanmasıyla yaban hayatı da hareketlenmeye başladı. Havaların iyice ısındığı ilçede, ormanlık ve dağlık alanlarda bazı böcek, sürüngen ve kelebek türleri ortaya çıktı, bozayılar kış uykusundan uyandı. İlçenin kuzeyinde yer alan Munzur Dağları'nın eteklerini de avlanması yasak olan yaban keçileri mesken tuttu. Yeşillenen otlaklarda beslenen ve derelerden su içen keçiler, Anadolu Ajansı ekibince görüntülendi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli mücadelede Kuvayi Milliye neyse Hamas'ta aynen odur
  12:58 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli mücadelede Kuvayi Milliye neyse Hamas'ta aynen odur

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli mücadelede Kuvayi Milliye neyse Hamas'ta aynen odur

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan'da Ormanya'da doğa ve çevre bilincine yönelik atölyeler kuracak
  12:56 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan'da Ormanya'da doğa ve çevre bilincine yönelik atölyeler kuracak

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ormanya'da doğa ve çevre bilincine yönelik atölyeler kuracak. Konser ve eğlenceler ise çocukların bayram neşesine coşku katacak.


Advertisement