Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Artvin'de Yayla Yollarında Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika

Artvin'de Yayla Yollarında Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Artvin'in yüksek rakımlı yayla yollarında karla mücadele çalışmaları devam ediyor. İl Özel İdaresi ekipleri, yayla göçü sezonunun başlamasıyla birlikte kapalı bulunan yayla yollarını açmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Arhavi-Murgul-Yusufeli ilçelerini yayla yollarıyla birbirine bağlayan güzergah kardan temizlenirken, ekipler tünel kazma tekniğiyle yolları açarak ulaşıma uygun hale getirdi. Ayrıca Ardanuç ilçesinin Fatmaçayır, Tavget, Zenginyurt, Bülbülan ile Şavşat'ın Yığılı Yaylası yolları da iki günlük çalışmayla açıldı. Karla mücadele çalışmaları Borçka ilçesinin Kaynarca Yaylası ile Camili (Macahel) bölgesi yaylalarında da sürdürülüyor.

Artvin\'de Yayla Yollarında Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor
12.06.2023 - 16:34,

Artvin'in yüksek rakımlı yayla yollarında karla mücadele çalışmaları sürüyor.

İl Özel İdaresi ekipleri, yayla göçü sezonunun başlamasıyla kış ve ilkbahar döneminde yağan kardan dolayı kapalı bulunan yayla yollarında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bu kapsamda Arhavi-Murgul- Yusufeli ilçelerini yayla yollarıyla birbirine bağlayan güzergah kardan temizlendi.

Kar kütlelerinin kalın olduğu bölgelerde tünel kazma tekniğiyle yolları açan ekipler, 65 kilometrelik güzergahta karla ve yer yer heyelanlarla kapanan yolu ulaşıma uygun hale getirdi.

Ekipler, Ardanuç ilçesinin Fatmaçayır, Tavget, Zenginyurt, Bülbülan ile Şavşat'ın Yığılı Yaylası yollarını da iki günlük çalışmayla açtı.

Karla mücadele çalışmaları Borçka ilçesinin Kaynarca Yaylası ile Camili (Macahel) bölgesi yaylalarında sürdürülüyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Artvin'de Yayla Yollarında Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika


Advertisement