Başkan Karalar'dan Engellilere İşitme Cihazı ve Protez Ayak - Son Dakika
Güncel

Başkan Karalar'dan Engellilere İşitme Cihazı ve Protez Ayak

Başkan Karalar\'dan Engellilere İşitme Cihazı ve Protez Ayak

Seyhan Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, 5 yaşındayken geçirdiği rahatsızlığa bağlı olarak işitme kaybı yaşayan Anıl Özkaya’ya işitme cihazı; yıllar önce geçirdiği kazanın ardından sağ ayağını kaybeden 60 yaşındaki Hasan Özcan’a protez ayak hediye etti.

06.03.2018 11:35

Seyhan Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, 5 yaşındayken geçirdiği rahatsızlığa bağlı olarak işitme kaybı yaşayan Anıl Özkaya'ya işitme cihazı; yıllar önce geçirdiği kazanın ardından sağ ayağını kaybeden 60 yaşındaki Hasan Özcan'a protez ayak hediye etti.

Başkan Karalar, 6,5 yaşındayken geçirdiği rahatsızlığa bağlı olarak işitme kaybı yaşayan bugün 16 yaşında olan Anıl Özkaya'nın işitme cihazı ile yıllar önce geçirdiği kazanın ardından sağ ayağını kaybeden 60 yaşındaki Hasan Özcan'ın ayak protezi talebine de duyarsız kalmadı.

Kendisini makamında ziyaret eden Anıl Özkaya'ya işitme cihazını kendi elleriyle takan Karalar, Hasan Özcan'a da ayak protezi armağan etti. Özkaya, daha iyi duyabilmenin, Özcan ise koltuk değneği olmadan yürüyebilmenin mutluluğunu yaşarken, Başkan Karalar'a duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.

Çağdaş toplum olabilmek için engelli bireylerin engelsiz bireyler gibi tüm hizmetlere engelsiz bir şekilde erişiminin sağlanması gerektiğini kaydeden Başkan Karalar, engellilerin sorunlarına hak temelli yaklaştıklarının altını çizdi. Başkan Karalar, "Bize düşen, engelli yurttaşlarımızın önündeki tüm engelleri kaldırmak için çalışmaktır. Seyhan Belediyesi olarak engellilere yönelik hizmetlerimizi de bu anlayış doğrultusunda bir lütuf olarak değil onların bir hakkı olarak veriyoruz" diye konuştu. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Karalar'dan Engellilere İşitme Cihazı ve Protez Ayak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement