Bodrum'da Tavalı, Süpürgeli Miting - Son Dakika
Güncel

Bodrum'da Tavalı, Süpürgeli Miting

Bodrum\'da Tavalı, Süpürgeli Miting

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde CHP Bodrum İlçe Teşkilatı tarafından, 'Yaşanacak bir Türkiye' adıyla seçim mitingi düzenlendi.

05.06.2015 10:19

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde CHP Bodrum İlçe Teşkilatı tarafından, 'Yaşanacak bir Türkiye' adıyla seçim mitingi düzenlendi. CHP Muğla Milletvekili 6'ncı sıra adayı Süleyman Girgin, konuşmasını yaparken tencere ve süpürge kullandı.

CHP Bodrum İlçe Teşkilatı tarafından Bodrum İskele Meydanı'nda seçime sayılı günler kala yeni bir miting düzenlendi. Mitinge, Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla 1'inci sıra milletvekili adayı Akın Üstündağ, 6'ncı sıra milletvekili adayı Süleyman Girgin, Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve CHP'ye gönül veren yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

"ÇİZİLEN TAVAYI ATIN, SÜPÜRGEYLE SÜPÜRÜN"

CHP Muğla 6'ncı sıra milletvekili adayı Süleyman Girgin, yaptığı konuşmada tarım politikalarını eleştirdi. Girgin, AK Parti'yi eleştirdiği konuşmasında elindeki tavayı göstererek "Ne kadar liboşlar, yandaş medya ve kendi tarikatlarından insanlar varsa, AK Parti her suç işlediğinde, 'suç işlemedi' dediler. Ama Haziran direnişinde bu tavaya büyük bir çizik atıldı. Ağrı'daki olayda provokasyon olduğu ortaya çıktı. Suriye'ye giden silahların nereye gittiği ortaya çıktı. AK Parti iktidarının her söylediği yalanla, bu tava çiziklerle doldu. Hanımlar çizilen tavayı evde kullanır mısınız? Kullanmazsınız. Atın o zaman" dedi. Girgin, eline klasik bir süpürge alarak, "Yıllarca kullanıldı. Karanlığı, aydınlığa kavuşturmak için süpürün, ama halının altına değil, tarihin çöp sepetine süpürün" dedi.

"BAŞKANLIK DİKTATÖRLÜK VE SALTANATIN YOLUNU AÇAR"

CHP Muğla Milletvekili birinci sıra adayı Akın Üstündağ, başkanlık sistemine karşı olduklarının altını çizerek "Başkanlık sistemine iki nedenden dolayı karşıyız. Başkanlık sistemi demek, federasyon demektir. Federasyon demek, federe devletlerden oluşan parçalanmış bir yapı, daha önceki dönemlerdeki eyalet sisteminin benzer bir şeklidir. Bu da bizim için parçalanma ve bölünmeden başka bir şey demek değildir. İkincisi ise başkanlık sistemi diktatörlük ve saltanatın yolunu açar" dedi. Üstündağ, Cumhurbaşkanı'nın seçim çalışmalarında yer aldığını, bütün partilere eşit mesafede durması gerekirken, desteklemediği partilere üvey evlat muamelesi yaptığını öne sürdü.

Mitingte iki adayın konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çekildi. - Muğla

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Tavalı, Süpürgeli Miting - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement