Büyükşehir Makamı 23 Nisan'da Çocuklara Devredildi - Son Dakika
Güncel

Büyükşehir Makamı 23 Nisan'da Çocuklara Devredildi

Büyükşehir Makamı 23 Nisan\'da Çocuklara Devredildi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' dolayısıyla makam koltuğunu Ahmet Edip Rende Ortaokulu öğrencisi Burcu Gülenç'e devretti.

24.04.2017 15:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ahmet Edip Rende Ortaokulu Müdürü Barış Harputoğlu, öğretmenler Nedye Ayaz ve Gizem Aslan başta olmak üzere okul öğrencileri HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.

BAŞKAN SAVAŞ; "GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ MİLLÎ İDEALLERİMİZE SARILMALI"

Çocukların bayramını kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eğitime verdiği önemi ifade ederek, şehrin gelişimi için çocukların iyi eğitimlerden geçmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Savaş; "Şehirlerin sahipleri Belediyelerdir. Halkın oyu ile seçilerek gelinen tek makam belediyelerdir ve halkın da sorununu en rahat bir şekilde ifade ettiği bir kurumdur. Çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi, şehirlerimizin yöneticileri olmasını istiyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında her makama çocuklarımızın oturtulmasının amacı, yarının gençleri ve yöneticileri olan çocuklarımıza bu makamları sevdirmek. Bu makamlarda kendilerinin de olabileceğini benimsetmektir. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı Kutluyorum" açıklamasında bulundu.

"DOSTLUK DUYGULARI İÇERİSİNDE BARIŞIN SAĞLANDIĞI BİR DÜNYA"

Temsili Belediye Başkanlığı için büyükşehir makam koltuğunu devralan Burcu Gülenç; "Bu koltuğu bana takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm dünya çocuklarını bir araya getiren bu bayramı bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hepimizin adına minnetlerimi sunuyor ve saygılarımı iletiyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duyguları içerisinde barışın ve huzurun sağlandığı bir dünya dileğiyle, hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." dedi.

Temsili Başkan Burcu Gülenç, görev süresinde daire başkanları ile kendi ürettikleri projeler konusunda istişarede bulunarak,"Şehrimize bisiklet yolları yapılması hakkında bir proje planladık. Daha sağlıklı bir yaşam için ve hava kirliliğini önlemek adına yollarımıza bisiklet yollarının eklenmesini uygun gördük. Gerekli çalışmaların başlatılmasını istiyoruz ve Antakya bölgesine bisiklet yollarının kazandırılmasının iyi olacağını düşünüyoruz. Sokakta kalmak zorunda olan, ülkelerini terk etmiş ve buraya sığınmış çocuklarımız hakkında da bir proje geliştirdik. Bu projede belediyemiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim amacıyla burs verilmesini planladık. Çocukların maddi ve manevi yardımlarla birlikte psikolojik destek de verilmesi gerektiğini düşündük, gereğinin yapılmasını rica ediyoruz. Öte yandan şehrimizdeki yeşil alanları çoğaltmak adına bir proje planladık. Merkezi noktalarda yapılan yeşil alan ve çiçeklendirme çalışmalarının kırsal alanlara da yaymayı istiyoruz." ifadelerinde bulundu.

Makam ziyareti sonunda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ziyarette bulunan öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Büyükşehir Makamı 23 Nisan'da Çocuklara Devredildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çin, Yüksek Çözünürlüklü Ay Jeolojik Haritasını Yayımladı
  11:26 Çin, Yüksek Çözünürlüklü Ay Jeolojik Haritasını Yayımladı

  Çin, gelecekteki Ay araştırmaları ve keşifleri için temel veriler sağlayan yüksek çözünürlüklü tamamlanmış Ay jeolojik haritasını yayımladı. Bu harita dünyadaki ilk örnektir.

 • Kuzey Kosova'da Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınması için seçim başladı
  11:25 Kuzey Kosova'da Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınması için seçim başladı

  Kuzey Kosova'nın Sırp çoğunluğa sahip 4 belediyesinde, Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınabilmesi için yapılan seçimde oy kullanma işlemi başladı. Seçimler, Kosova Merkez Seçim Komisyonu tarafından açılan 23 oy kullanma merkezinde gerçekleştirilecek. Bölgedeki Sırp partileri seçimi boykot ederken, seçimin düzenlenebilmesi için güvenlik önlemleri alındı.

 • Elazığ'da 17 yaşındaki Evindar Demirbağ, bilek güreşinde Türkiye şampiyonu oldu
  11:23 Elazığ'da 17 yaşındaki Evindar Demirbağ, bilek güreşinde Türkiye şampiyonu oldu

  Elazığ'da yaşayan 17 yaşındaki Evindar Demirbağ, öğretmeninin yönlendirmesiyle başladığı bilek güreşinde, Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. Kaya Karakaya Spor Lisesi'nde beden eğitimi öğretmeni Eyyüp Genç, 2 yıl önce yeteneğini fark ettiği Demirbağ'ı bilek güreşine yönlendirdi. Demirbağ, öğretmeninin yardımıyla kendini geliştirerek Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti. Son olarak Ordu'da düzenlenen Okullararası Gençler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Demirbağ, Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılmak istiyor.

 • Bursa'da Dakikalarca Drift Yapan Sürücü Kameraya Yansıdı
  11:22 Bursa'da Dakikalarca Drift Yapan Sürücü Kameraya Yansıdı

  Bursa'da gece saatlerinde boş alan bulan sürücü, fabrika önünde dakikalarca drift attı. O anlar amatör kameraya saniye saniye yansıdı.

 • İskenderun'da 23 Nisan etkinlikleri kapsamında çocuk şenliği düzenlendi
  11:18 İskenderun'da 23 Nisan etkinlikleri kapsamında çocuk şenliği düzenlendi

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Toplum Gönüllüleri Vakfı Destek Merkezi ile İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle İskenderun Teknik Üniversitesi yerleşkesinde çocuk şenliği düzenlendi. Şenlikte, çocuklar için sportif yarışmalar ve eğitsel aktiviteler düzenlendi ve çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

 • Çin'in Jiangsu eyaleti dış ticaret hacmini artırdı
  11:16 Çin'in Jiangsu eyaleti dış ticaret hacmini artırdı

  Çin'in doğusunda bulunan Jiangsu eyaleti, 2024 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,1 artışla 1,3 trilyon yuan dış ticaret hacmi bildirdi. İhracat yüzde 7,5 artarken, ithalat yüzde 12 artış gösterdi. Özel işletmeler eyaletin dış ticaretine büyük katkıda bulunarak toplam dış ticaretin yüzde 46,2'sini oluşturdu. Jiangsu'nun ana ihracat kalemleri ise mekanik ve elektrikli ürünler oldu.

 • Muğla'da Yaralı Bulunan Deniz Kaplumbağası Tuba'dan 3 Aydır Sinyal Alınamıyor
  11:15 Muğla'da Yaralı Bulunan Deniz Kaplumbağası Tuba'dan 3 Aydır Sinyal Alınamıyor

  Muğla'da 2019'da yaralı bulunan ve tedavisinin ardından denize bırakılan deniz kaplumbağası Tuba'dan, takip donanımının pili bittiği için 3 aydır sinyal alınamıyor. Tuba'nın Malta kıyılarından Türkiye'ye yöneldiği ve mayısta Dalyan'da yuva yapmasının beklenildiği belirtildi.

 • Bülent Ersoy Bodrum'da tatilde
  11:14 Bülent Ersoy Bodrum'da tatilde

  Türk Sanat Müziği'nin 'Diva'sı olarak adlandırılan Bülent Ersoy, Bodrum'a tatile geldi ve Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ile sürpriz bir karşılaşma yaşadı.


Advertisement