Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Antakya haberleri, Antakya son dakika, son dakika Antakya

Son Dakika Antakya Haberleri

Son dakika Antakya haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son antakya haberleri anında burada.


 • 19:54 Hatay'da seyir halindeki araç alev topuna döndü

  Hatay'da seyir halindeki araç alev topuna döndü Hatay'ın Belen ilçesinde seyir halindeyken motor kısmı yanmaya başlayan araç, alev topuna döndü. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

 • 16:13 Muğlalı öğrenciler depremzede arkadaşlarına yardım gönderdi

  Muğlalı öğrenciler depremzede arkadaşlarına yardım gönderdi Muğla'da bulunan Menteşe Dumlupınar İlkokulu öğrencileri, deprem bölgesindeki Hatay Antakya Üçgedik İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerine kırtasiye malzemeleri ve kitaplardan oluşan koliler gönderdi. Öğrenciler ayrıca kolilerin içerisine geçmiş olsun dileklerini içeren mektuplarını da koydu.

 • 12:21 Aydın Doğan Ödülü Antakya Medeniyetler Korosu'na verildi

  Aydın Doğan Ödülü Antakya Medeniyetler Korosu'na verildi Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl verilen Aydın Doğan Ödülü'nün 27'ncisi, Antakya Medeniyetler Korosu'na takdim edildi. Koro Şefi Yılmaz Özfırat, ödülü İstanbul Valisi Davut Gül ve Aydın Doğan Vakfı Onursal Başkan Vekili Sema Doğan'dan aldı. Antakya Medeniyetler Korosu, farklı ülkelerde ve şehirlerde 2 binin üzerinde konser vermiştir.

 • 11:13 Depremde yıkılan fotoğrafçı, stüdyoya dönüştürdüğü midibüste hizmet veriyor

  Depremde yıkılan fotoğrafçı, stüdyoya dönüştürdüğü midibüste hizmet veriyor Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da iş yeri yıkılan fotoğrafçı, stüdyoya dönüştürdüğü midibüste müşterilerine hizmet veriyor. Ayhan Kerpiç, mobil iş yerinde fotoğraf çekimi, fotokopi ve çıktı alma gibi işleri gerçekleştiriyor.

 • 09:52 Ezine Peyniri AB'den Coğrafi İşaret Tescili Aldı

  Ezine Peyniri AB'den Coğrafi İşaret Tescili Aldı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ezine peynirinin Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili aldığını duyurdu. Ezine peyniri, Türkiye'nin AB'den coğrafi işaret tescili alan 18. ürünü oldu. Hisarcıklıoğlu, diğer ürünlerin de yakında tescil alacağını belirtti.

 • Dün Dün 20:21 Türkiye'deki inanç turizmi destinasyonları Vatikan'da tanıtıldı

  Türkiye'deki inanç turizmi destinasyonları Vatikan'da tanıtıldı Vatikan'ın Papalık Lateran Üniversitesi'nde düzenlenen seminerde, Türkiye'nin önde gelen inanç turizmi destinasyonları tanıtıldı. Türkiye'nin zengin kültürel ve dini mirası vurgulanan seminerde, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Kapadokya, Antakya'nın antik kiliseleri ve Konya gibi bölgelerin görülmesi gereken yerler olduğu belirtildi. Ayrıca, Türkiye ve KKTC'ye yönelik 5 farklı tur güzergahı da açıklandı.

 • Dün Dün 09:43 Antakya'da mahsur kalan kedi itfaiye tarafından kurtarıldı

  Antakya'da mahsur kalan kedi itfaiye tarafından kurtarıldı Antakya ilçesinde bulunan palmiye ağacında mahsur kalan kedi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. O anlar çevredeki vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • Dün Dün 09:33 Bursa Büyükşehir'in önceliği ulaşım

  Bursa Büyükşehir'in önceliği ulaşım Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin performans esaslı hazırlanan 2024 gider bütçesi, kasım ayı meclisi üçüncü oturumunda oy çokluğu ile kabul edildi.

 • Dün Dün 09:19 Depremin vurduğu Hatay'da dinamitle patlatılan 10 katlı bina kağıt gibi yerle bir oldu

  Depremin vurduğu Hatay'da dinamitle patlatılan 10 katlı bina kağıt gibi yerle bir oldu Kahramanmaraş merkezli depremlerin yerle bir ettiği Hatay'da yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarında sona gelindi. Antakya ilçesi Esentepe Mahallesi'nde de 10 katlı bina dinamitle patlatılarak yıkıldı. Kontrollü olarak gerçekleştirilen yıkımda binanın kağıt gibi yerle bir olduğu anlar kameraya yansırken, yıkımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:41 Hatay'da mahsur kalan kedi itfaiye tarafından kurtarıldı

  Hatay'da mahsur kalan kedi itfaiye tarafından kurtarıldı Hatay'ın Antakya ilçesinde bir ağaçta mahsur kalan kedi, itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, merdivenli araç kullanarak kediyi indirdi. Kedinin sağlık durumu iyi olduğu belirlendi ve doğaya salındı.

 • 05.12.2023 05 Ara 15:39 Tülay Hatimoğulları: "Biz Her Yerde Kazanmak Üzere Yola Çıkıyoruz. Akp, MHP Kayyımlarını Kendi Çukurlarına Göndereceğiz"

  Tülay Hatimoğulları: 'Biz Her Yerde Kazanmak Üzere Yola Çıkıyoruz. Akp, MHP Kayyımlarını Kendi Çukurlarına Göndereceğiz' Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, TBMM grup toplantısında; "Biz her yerde kazanmak üzere yola çıkıyoruz. Bölge belediyeleri için ellerini ovuşturanlar bilsin ki onlara oradan ekmek çıkmaz. Halklarımız partimizin etrafını öyle bir sarıp sarmalayacak ki halkımızla beraber bizler kayyımlara karşı koruma kalkanı oluşturacağız. İl, ilçe örgütlerimizle bizler tam takım sahadayız. Batı'da da sahadayız, çalışmalarımızı başlatmış durumdayız. Bizler kazanmak için yola çıktık. Gaspçılar, kayyımcılar, darbeciler halk düşmanları siz kaybedeceksiniz. 31 Mart yerel seçimlerinde halka karşı örülen bütün duvarları halkımızla birlikte paramparça edeceğiz. AKP, MHP kayyımlarını kendi çukurlarına göndereceğiz. Bizim olanı geri alacağız” dedi.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:20 Antakya'da deprem hasarlı 3 bina kontrollü yıkıldı

  Antakya'da deprem hasarlı 3 bina kontrollü yıkıldı Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde, 6 Şubat'taki depremlerde ağır hasar alan 3 bina kontrollü yıkıldı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkım kararı verilen yapılardaki çalışmalar, Esentepe Mahallesi'nde devam etti. Ekiplerin çevresinde önlem aldığı ağır hasarlı 3 bina, iş makineleriyle kontrollü yıkıldı. İşlemin ardından çıkan molozlar, kamyonlarla enkaz döküm alanlarına taşındı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:07 Depremin vurduğu Antakya'da hemşehrilerine destek için harekete geçtiler

  Depremin vurduğu Antakya'da hemşehrilerine destek için harekete geçtiler Yüzyılın felaketi olarak tarihe geçen 6 Şubat merkezli depremlerin ardından, Antakyalı hekim, mühendis, sanatçı gibi birçok paydaşın bir araya geldiği "Yeniden Antakya Platformu Derneği (YAP), kültürel mirasın korunmasından, eğitim burslarına, yerel üreticiye destekten, kadın...

 • 04.12.2023 04 Ara 11:10 Kahramanmaraş tarhanası ve Edremit Körfezi yeşil çizik zeytinine AB coğrafi işaret tescili

  Kahramanmaraş tarhanası ve Edremit Körfezi yeşil çizik zeytinine AB coğrafi işaret tescili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş tarhanası ve Edremit Körfezi yeşil çizik zeytininin Avrupa Birliği'nden coğrafi işaret tescili aldığını duyurdu. Hisarcıklıoğlu, bu ürünlerin AB'den tescil alan 16. ve 17. ürün olduğunu belirtti ve diğer coğrafi işaret çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 09:10 Türk Kızılay'ın desteğiyle berber iş yeri sahibi oldu

  Türk Kızılay'ın desteğiyle berber iş yeri sahibi oldu Hatay'da depremde evini, iş yerini ve arabasını kaybeden Yusuf Mıdık, Türk Kızılay'ın 'Sosyoekonomik Güçlendirme Projesi' sayesinde yeniden iş yeri sahibi oldu. Kızılay'ın desteğiyle işi için gerekli malzemeleri alabilecek miktarda para yatırılan Mıdık, mesleğine devam ederek hayata tutunmaya devam ediyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:55 Antakya'da deprem hasarlı 4 bina kontrollü yıkıldı

  Antakya'da deprem hasarlı 4 bina kontrollü yıkıldı Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde, depremler nedeniyle ağır hasar alan 4 binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından yıkım kararı verilen yapılardaki çalışmalar, Saraykent Mahallesi'nde devam etti. Ekiplerin çevresinde önlem aldığı ağır hasarlı 4 bina, iş makineleriyle kontrollü yıkıldı. İşlemin ardından çıkan molozlar, kamyonlarla enkaz döküm alanlarına taşındı.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:20 Depremzedeler Tatlı Yaparak Aile Ekonomisine Destek Veriyor

  Depremzedeler Tatlı Yaparak Aile Ekonomisine Destek Veriyor Hatay'da depremler sonrası aynı evde yaşamaya başlayan gelin ve görümce, yaptıkları tatlıları satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor. Evde deneme yaparak tatlı yapmayı öğrenen genç kadınlar, pikaplarını tezgaha çevirerek hem damakları tatlandırıyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:09 Antakya'da bir evde çıkan yangın söndürüldü

  Antakya'da bir evde çıkan yangın söndürüldü Antakya ilçesine bağlı Anayazı Mahallesi'nde bir evde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın sonucunda evde maddi hasar meydana geldi.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:12 Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi

  Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, depremden ağır hasar alan Hatay Havalimanında başlatılan yenileme çalışmalarının 2026 yılı ilk çeyreğinde tamamlanacağını söyledi Depremden etkilenen Hatay Havalimanında incelemelerde bulunan Ulaştırma...

 • 02.12.2023 02 Ara 19:15 Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: İskenderun OSB Kavşağı ve bağlantı yolu 491 milyon TL tasarruf sağlayacak

  Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: İskenderun OSB Kavşağı ve bağlantı yolu 491 milyon TL tasarruf sağlayacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İskenderun OSB Kavşağı ve bağlantı yolunun 491 milyon TL'lik tasarruf sağlayacağını belirterek, 2002 yılından bu yana Hatay'ın ulaşım ve iletişim altyapısı için 26 milyar 200 milyon TL yatırım yapıldığını söyledi.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:55 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Sonrası Gelişmeleri Değerlendirdi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Sonrası Gelişmeleri Değerlendirdi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, depremin ardından geçen 300. günde basın mensupları ile bir araya gelerek gelişmeleri değerlendirdi. Savaş, Hatay'ın birçok sorun yaşadığını ve deprem ile büyük kayıp verdiğini belirtti. Başkan Savaş, depremden bu yana hükümetin yaptığı bazı uygulamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Hatay'da en önemli sorunun yeniden imar konusu olduğuna dikkat çekti.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:02 Ulaştırma Bakanı: Hatay Havalimanı 2026'da tamamlanacak

  Ulaştırma Bakanı: Hatay Havalimanı 2026'da tamamlanacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay Havalimanı'ndaki çalışmaların iş programına göre 2026'da tamamlanacağını ancak hedeflerinin bu tarihi 2025'e çekmek olduğunu söyledi. Uraloğlu, Hatay Valiliğini ziyaret ederek Vali Mustafa Masatlı ile basına kapalı görüştü. Daha sonra 6 Şubat depremlerinden etkilenen merkez Antakya ilçesinde şehir turu yaparak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:20 Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık

  Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbir afette insanımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Farklı dinden, farklı dilden insanların bir arada huzur içinde yaşadığı eşsiz Hatay'ımızı yeniden medeniyetler beşiğine çevireceğiz.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:12 Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi

  Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Depremden etkilenen Hatay Havalimanında incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapılan çalışmaların ardından havalimanının çok daha büyük depremlere dayanıklı hale getirileceğini söyledi.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:37 Hatay'da 2 yabancı uyruklu kişiyi kaçak yollarla Türkiye'ye getiren şüpheli yakalandı

  Hatay'da 2 yabancı uyruklu kişiyi kaçak yollarla Türkiye'ye getiren şüpheli yakalandı Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Antakya - Belen yolu üzerinde durdurdukları araçta illegal yollardan Türkiye'ye girdikleri tespit edilen 2 yabancı uyruklu göçmeni buldu. Şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:33 Depremde ailesini kaybeden genç kadın, ampute olan bacağıyla babasından kalan fabrikanın başına geçti

  Depremde ailesini kaybeden genç kadın, ampute olan bacağıyla babasından kalan fabrikanın başına geçti Hatay'da ailesini kaybeden Buket Yıldırım, depremde ampute olan bacağıyla babasından kalan fabrikanın başına geçti. Yaşama ve hayata olan azmiyle dikkat çeken Yıldırım, ticari hayatına devam ediyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:27 Depremin vurduğu Hatay'da 35 yıllık kalaycı Ali Devecioğlu, enkaz çarşısında çekiç sallayarak ekmek parasını kazanıyor

  Depremin vurduğu Hatay'da 35 yıllık kalaycı Ali Devecioğlu, enkaz çarşısında çekiç sallayarak ekmek parasını kazanıyor Hatay'da yaşanan depremin ardından enkaz çarşısında çalışan 35 yıllık kalaycı Ali Devecioğlu, çekiç sallayarak geçimini sağlıyor. Depremden sağ kurtulan Devecioğlu, lehim işleri, şemsiye, nargile tamiri gibi işler yaparak hayatını sürdürmeye çalışıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:38 Hatay'da yasa dışı yollarla giren Suriyeliler yakalandı

  Hatay'da yasa dışı yollarla giren Suriyeliler yakalandı Hatay'da göçmen kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında durdurulan araçta yapılan aramada, yurda yasa dışı yollarla girdikleri belirlenen 2 Suriye uyruklu yakalandı. Göçmen kaçakçılığı iddiasıyla bir şüpheli tutuklandı.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:38 TÜDİP'den Adıyaman ve Hatay'daki ihtiyaç sahibi çocuklara ziyaret

  TÜDİP'den Adıyaman ve Hatay'daki ihtiyaç sahibi çocuklara ziyaret Dünya İş Kadınları Platformu (TÜDİP) heyeti, Adıyaman ve Hatay'daki ihtiyaç sahibi çocukları ziyaret etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:23 Odun almak için girdiği kerpiç ev yaşlı kadına mezar oldu

  Odun almak için girdiği kerpiç ev yaşlı kadına mezar oldu Hatay'da şiddetli yağış sonrası çöken tek katlı metruk kerpiç ev 65 yaşındaki yaşlı kadının üzerine çöktü. Molozların altından çıkarılan yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:14 Hatay'da şiddetli yağış sonrası çöken evde yaşlı kadın hayatını kaybetti

  Hatay'da şiddetli yağış sonrası çöken evde yaşlı kadın hayatını kaybetti Hatay'ın Antakya ilçesinde şiddetli yağış sonrası çöken tek katlı metruk kerpiç evde yaşayan 65 yaşındaki Nur Hüda Doğru hayatını kaybetti. Yaşlı kadın, evin çökmesi sonucu enkaz altında kaldı ve hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 30.11.2023 30 Kas 22:24 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, AK Parti'nin kentsel dönüşüm politikalarının başarısız olduğunu belirterek, yapılan her hamlenin kentsel ranta dönüştüğünü söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 19:10 Antakya'da bir kişi öldü, eşi yaralandı

  Antakya'da bir kişi öldü, eşi yaralandı Hatay'ın Antakya ilçesinde bir kişi, tartışma sırasında tabancayla ateş ederek bir kişiyi öldürdü, eşini ise ağır yaraladı. Olayın ardından şüpheli gözaltına alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:41 Konteyner kentte korkunç olay: 1 ölü, 1 ağır yaralı

  Konteyner kentte korkunç olay: 1 ölü, 1 ağır yaralı Hatay'da bir konteyner kentte yaşanan tartışmada bir kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı. Olayın ardından şüpheli gözaltına alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 16:58 Hatay Barosu Başkanı Açıkalın'dan "Kentsel Dönüşüm Yasası" Tepkisi: "Yasa Koyarken İdarecilere Sınırsız Yetkiler Tanınmamasını Diliyoruz"

  Hatay Barosu Başkanı Açıkalın'dan 'Kentsel Dönüşüm Yasası' Tepkisi: 'Yasa Koyarken İdarecilere Sınırsız Yetkiler Tanınmamasını Diliyoruz' Hatay Barosu Başkanı Cihat Açıkalın, kentsel dönüşüme ilişkin TBMM’de kabul edilerek Resmi Gazete’de yayınlanan yasanın ardından ilk rezerv alanının Hatay’da ilan edilmesine ilişkin “Başta rezerv alanı ilanıyla ilgili düzenleme olmak üzere çıkarılacak yasal düzenlemelerde hem Anayasa’nın ruhunu hem toplum beklentilerini, ihtiyaçlarını karşılayan bir çalışma yapılması; orada yasa koyucuları yasa koyarken idarecilere sınırsız yetkiler tanımaması en büyük dileğimiz” dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:18 Chp, "Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu"Nu Yayınladı.

  Chp, 'Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu'Nu Yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz başkanlığındaki CHP Heyeti, incelemelerinin ardından “Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu” hazırladı. Raporda, “Hatay’da deprem sonrasında zor koşullarda yaşayan kişilere yeterli düzeyde ekonomik, sosyal destek sağlanmalı, vatandaşlarımızın konaklayacağı kalıcı konutların süratle tamamlanması gerekmektedir. Birinci derece deprem bölgesi ve bu kadar büyük depremlere gebe bir bölge olması nedeniyle kent planlaması yapılarak dirençli bir kent ve dirençli sağlık sistemi ile Hatay yeniden yapılandırılmalıdır. Tedavi, ilaç ve tıbbi malzeme katılım payından muaf tutulma uygulaması süresinin uzatılması yerinde olacaktır. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak şekilde planlanarak yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. İnceleme gezisi sırasında tespit ettiğimiz Hatay’ın yaralarının sarılması ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için iktidarı ve Sağlık Bakanımızı göreve davet ediyor, Hatay ilimizdeki sağlık hizmetlerini çok yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:17 CHP'li Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur

  CHP'li Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, AK Parti'nin kentsel dönüşümde başarısız olduğunu belirterek, yapılan her hamlenin kentsel ranta dönüştüğünü söyledi. Atalar, Hatay'ın Antakya ve Defne ilçelerinde rezerv yapı alanı ilan edilen bölgede yaşayan vatandaşların sorunlarının çözülmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:55 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar'dan kentsel dönüşüm açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar'dan kentsel dönüşüm açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, kentsel dönüşüm konusunda yapılan düzenlemelerin kamu yararını gözetmediğini belirterek, her mahallenin kendine özel durumlarının dikkate alınarak kamu yararı güden bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:33 Ayaş Domatesi AB Tescili Aldı

  Ayaş Domatesi AB Tescili Aldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ayaş domatesinin Avrupa Birliği (AB) tescili almasıyla ilgili olarak, 'Ayaş domatesi gibi tescillerimiz, Türk tarımının ve yerel değerlerimizin korunması ve tanıtılması konusundaki kararlılığımızın bir göstergesidir' dedi. Ayaş domatesi, Türkiye'nin 15. AB coğrafi işaretli ürünü oldu.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:14 Depremin Vurduğu Hatay'da Esnafın Çalınan Eşyaları Bulundu

  Depremin Vurduğu Hatay'da Esnafın Çalınan Eşyaları Bulundu Depremin vurduğu Hatay'da az hasarlı iş yerinde hayata tutunmaya çalışan esnafın çalınan eşyaları polis ekipleri tarafından kendisi fark etmeden bulundu. Hırsızlar, esnafı 150 bin TL'lik zarara uğrattı.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:04 Ayaş Domatesi AB'den Coğrafi İşaret Tescili Aldı

  Ayaş Domatesi AB'den Coğrafi İşaret Tescili Aldı Tarım ve Orman Bakanlığı, Ayaş domatesinin Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili aldığını açıkladı. Ayaş domatesi, Türkiye'nin 15. AB coğrafi işareti olan ürünüdür. Ayaş domatesi, Ankara'nın ise ilk coğrafi işareti almış ürünüdür.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:57 Hatay'da 5 Suriye uyruklu yakalandı, 1 şüpheli tutuklandı

  Hatay'da 5 Suriye uyruklu yakalandı, 1 şüpheli tutuklandı Hatay'da yapılan operasyonda, yurda yasa dışı yollarla girdikleri belirlenen 5 Suriye uyruklu yakalandı. Göçmen kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alınan 1 şüpheli ise tutuklandı. Yabancı uyruklular ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne götürüldü.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:56 Malatya'da 210 konteynerden oluşan Korepck Mahallesi törenle açıldı

  Malatya'da 210 konteynerden oluşan Korepck Mahallesi törenle açıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı ve üstyapı çalışmalarının gerçekleştirildiği Kaynarca Mahallesi'nde, 210 konteynerden oluşan Korepck Mahallesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:09 İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:05 Enkaz çarşısının kalaycısı, 35 yıldır çekiç sallayarak ekmek parasını kazanıyor

  Enkaz çarşısının kalaycısı, 35 yıldır çekiç sallayarak ekmek parasını kazanıyor Depremin vurduğu Hatay'da 35 yıllık kalaycı Ali Devecioğlu, enkaz çarşısında çekiç sallayarak ekmek parasını kazanıyor. Asrın felaketinin en çok etkilediği şehirlerden biri olan Hatay'da esnaf, büyük yıkımının ardından yaşama tutunmaya çalışıyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:15 İş Kadınlarından Deprem Bölgesindeki Çocuklara Hediye

  İş Kadınlarından Deprem Bölgesindeki Çocuklara Hediye Türk Dünya İş Kadınları Platformu üyesi kadınlar, deprem bölgesinde ihtiyaç sahibi çocuklara hediyeler dağıttı. Gülnur Kamaşak, Seycan Tanfer, Esra Çiftçi Aslan ve Şebnem Akman Balta, Adıyaman Kahta Atatürk İlkokulu'nu ziyaret ederek, ihtiyaç sahibi çocuklara hediyelerini dağıttılar. Daha sonra Hatay Samandağ'a geçen grup burada da okulları ziyaret ederek hediye dağıttılar. Çocukların mutlulukları karşısında gözyaşlarını tutamayan kadınlar, 'Çocuklar bizim geleceğimiz mutlu çocuklar mutlu yarınlardır' dediler.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:13 Orhangazi Belediyesi Öğretmenler Günü Etkinlikleri

  Orhangazi Belediyesi Öğretmenler Günü Etkinlikleri Orhangazi Belediyesi, deprem bölgesindeki öğretmenleri unutmadı. Emekli öğretmenleri evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Bekir Aydın, görevli öğretmenleri de okullarında ziyaret etti. Ayrıca Antakya'da görev yapan öğretmenlere çiçek ve mektup göndererek onları unutmadıklarını belirtti.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:24 Orhangazi Belediyesi Öğretmenleri Unutmadı

  Orhangazi Belediyesi Öğretmenleri Unutmadı Orhangazi Belediyesi, Türkiye'de asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesindeki öğretmenleri duygulandıran bir çalışmaya imza attı. Belediye Başkanı Aydın, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Antakya'daki öğretmenleri unutmadı. Aydın'ın, çiçek gönderdiği öğretmenlere yazdığı mektup ülkenin duygularına tercüman oldu.

 • 27.11.2023 27 Kas 09:08 Depremin vurduğu Hatay'da sokak kedilerine destek

  Depremin vurduğu Hatay'da sokak kedilerine destek Hatay'da depremin etkisiyle sokak hayvanları da zor durumda kaldı. Emine Çayırcık, günlük 50 kediye bakarak onları besliyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 23:00 Hatay Depremzede Derneği: "Antakya ve Defne'de 207 Hektarlık Alan Rezerv Yapı Alanı Olarak Belirlendi.

  Hatay Depremzede Derneği: 'Antakya ve Defne'de 207 Hektarlık Alan Rezerv Yapı Alanı Olarak Belirlendi. Hatay Depremzede Derneği, geçen günlerde TBMM’de kabul edilen kentsel dönüşüm yasasına ilişkin, “Antakya ve Defne’de 207 Hektarlık alan rezerv yapı alanı olarak belirlendi. Bu alanın içinde yaklaşık 50 bin kişi yaşıyor. Bu yasanın ülke genelinde çok büyük sakıncaları var. Özellikle kentsel dönüşüm uygulanacak yerlerde kişilerin mülksüzleştirilmesi, bulundukları yerlerden alınıp kırsal alanlara yerleştirilmesi ve değerli yerlerin ranta açılması gibi uygulamalarla karşılaşabiliriz. Hatay özelinde ise yasanın idareye keyfilik tanıması nedeniyle ciddi şüpheler var” açıklamasını yaptı.

Advertisement