Çöpler köyünde bakır sergisi açıldı - Son Dakika
Güncel

Çöpler köyünde bakır sergisi açıldı

Çöpler köyünde bakır sergisi açıldı

Altın Yetenek El Sanatları Kadın Kooperatifi tarafından Çöpler köyünde bakır sergisi açıldı.

19.09.2019 09:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Altın Yetenek El Sanatları Kadın Kooperatifi tarafından Çöpler köyünde bakır sergisi açıldı.

Erzincan'ın İliç ilçesi Çöpler köyünde Altın Yetenek El Sanatları Kadın Kooperatifi tarafından bakır işlemeciliği sergisi açıldı. El emeği ile hazırlanan ve bakır üzerine işlenen sanat eserleri sergiyi gezenler tarafından beğeni topladı. Serginin açılışına Kaymakam Hicabi Aytemür, Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Taş ve Bakır İşleme Danışmanı Tamer Cömert katıldı. Protokol mensupları açılışın ardından sergi hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Hicabi Aytemür, Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Taş'a günün anısına hediyeler verildi. - ERZİNCAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çöpler köyünde bakır sergisi açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Denizli'de pamuk yetiştiriciliği yapılan arazilerde pembe inci çeşidi yem bezelyesinin hasadı yapıldı
  12:09 Denizli'de pamuk yetiştiriciliği yapılan arazilerde pembe inci çeşidi yem bezelyesinin hasadı yapıldı

  Denizli'de pamuk yetiştiriciliği yapılan arazilerde kışlık ara dönemde pembe inci çeşidi yem bezelyesinin hasadı yapıldı. Yapılan uygulama sonucunda dekarda 6,8 ton yaş ot elde edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yürütülen 'Yerli ve Milli Tohumlarımızın Ulaşmadığı Çiftçi Kalmasın' sloganıyla yola çıkılarak Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce geliştirilen yerli ve milli Pembe İnci Çeşidi Yem Bezelyesi demonstrasyon çalışması Pamukkale İlçesi Yukarışamlı Mahallesinde gerçekleştirildi. Yapılan demonstrasyonla; pamuk yetiştiriciliği yapılan alanda münavebe uygulaması yapılarak kışlık ara dönemde pamuk ekimi öncesi pembe inci çeşidi yem bezelyesinin hasadı gerçekleştirildi. Kaliteli kaba yem kaynağı olarak dekardan 6,8 ton yaş ot elde edildi. Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 'İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmada; çiftçilere yeni çeşidin tanıtılması, hayvancılığın olmazsa olmazı olan kaba yemin temini, pamuk ekimi öncesi kışlık ara dönemde atıl durumdaki alanların değerlendirilmesi, kalite ve verimliliğin arttırılması, besleyici özelliği ve verimi yüksek kaba yem üretiminin uygulamalı olarak çiftçilere gösterilmesi hedeflenmiş ve hasadı gerçekleşen çeşidin demonstrasyon sonucu amacına ulaşmıştır' ifadeleri yer aldı.

 • GTB Nisan Ayı Meclis Toplantısında Kırsal Kalkınma ve Tarımsal Üretim Konuşuldu
  12:06 GTB Nisan Ayı Meclis Toplantısında Kırsal Kalkınma ve Tarımsal Üretim Konuşuldu

  Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, kırsal yaşamın desteklenmesi ve tarımsal üretimin çeşitlendirilmesi konularının ele alındığı bir platform oldu. Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, kırsal nüfusun azalması ve yaşlanmasıyla birlikte köylerin genç nüfus için cazip hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise yeni hasat sezonuna umutlu yaklaşıldığını ve buğday ekim alanlarının artırılarak geçen yılki rekolte beklentisine ulaşılabileceğini belirtti.

 • Kocasinan Belediyesi, Gök Gözlem Evi Merkezi'nde 'Gökyüzünü keşfet' etkinliği düzenledi
  12:06 Kocasinan Belediyesi, Gök Gözlem Evi Merkezi'nde 'Gökyüzünü keşfet' etkinliği düzenledi

  Kocasinan Belediyesi, Gök Gözlem Evi Merkezi'nde 'Gökyüzünü keşfet' etkinliği düzenledi. Bilimsel projelerle fark oluşturduklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çocukların ve gençlerin ufkunu açan farklı konsept çalışmaların yer aldığı merkezle geleceğin mühendisleri, astronotları ve pilotlarının yetişmesine katkı sunacaklarını söyledi.

 • Ardahan'da Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında Basın Mensuplarına Turizm Gezisi Düzenlendi
  12:04 Ardahan'da Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında Basın Mensuplarına Turizm Gezisi Düzenlendi

  Turizm haftası etkinlikleri kapsamında Ardahan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerinde görevli basın mensuplarına yönelik turizm gezisi düzenlendi. Çıldır ve Posof ilçelerine yapılan gezide, basın mensupları tesisleri gezdi ve bölgenin turistik yerlerini ziyaret etti. Ardahan Vali Yardımcısı tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

 • Hakkari'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü törenle kutlandı
  12:03 Hakkari'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü törenle kutlandı

  Hakkari'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü törenle kutlandı.

 • Yıldırımlı Minikler 23 Nisan'da Başkanlık Koltuğuna Oturdu
  12:03 Yıldırımlı Minikler 23 Nisan'da Başkanlık Koltuğuna Oturdu

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu öğrencilerini makamında ağırladı. Çocuklar, temsili olarak belediye başkanlığı koltuğuna oturarak istek ve temennilerini iletti.

 • Aksaray Gençlikspor, Elazığ derbisinde 4-0 galip geldi
  12:01 Aksaray Gençlikspor, Elazığ derbisinde 4-0 galip geldi

  Bölgesel Amatör Lig 11. Grubun 24. haftasında Aksaray Gençlikspor, Elazığ derbisinde Rüstempaşaspor'u 4-0 mağlup etti. Aksaray Gençlikspor bu galibiyetle puanını 28'e yükseltirken, Rüstempaşaspor 24 puanda kaldı.

 • Romanya'da çocuklar 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı
  12:00 Romanya'da çocuklar 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı

  Romanya'nın başkenti Bükreş ve Köstence'deki Rumen, Türk ve soydaş çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Bükreş ve Köstence'deki Rumen, Türk ve soydaş çocuklar ile birlikte kutladı.


Advertisement