Ece Temelkuran Women İn The World Summit'te Konuştu! - Son Dakika
Güncel

Ece Temelkuran Women İn The World Summit'te Konuştu!

Ece Temelkuran Women İn The World Summit\'te Konuştu!

Ece Temelkuran yaptığı konuşmada Hillary Clinton'ın bir yıl önceki konuşmasını eleştirerek Amerika'nın militarist bir yüzle temsil edilmesinin Amerika'nın ilerici ve demokrat insanlarına haksızlık olduğunu dile getirdi.

17.04.2018 13:23  Güncelleme: 13:22

New York'ta düzenlenen ve Hillary Rodham Clinton'ın yönettiği panelde Ece Temelkuran, Russia New York Times 'ın Rusya editörü Yevgina Albats, BBC'nin eski Çin editörü Carrie Gracie ve Tabula Medya'nın sahibi Tamara Chergoleishvili konuşmacı olarak katıldılar.

Başta Suriye olmak üzere dünyanın sıcak gündeminin masaya yatırıldığı ve erkek egemen politikanın dünyayı sürüklediği noktanın tartışıldığı panelde kadınların rolünün ne olduğu ve ne olması gerektiği de konuşuldu.

Panelde ABD'nin Ortadoğu'da sadece askerî bir yüzle var olduğunu ve bunun sonuçlarını anlatan Temelkuran, sağ rejimlerin kadınlara karşı çok yıkıcı olduğuna da değindi ve kadın düşmanlığının sağ kanat popülizminin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Temelkuran, kadınların bu rejimlerde "kömür madeni kanaryaları" olarak hareket ettiklerini ifade ederek, "Kadınlar, onlara doğru gelenleri hissediyorlar, rejimi ve onun tırnaklarını ilk hissedenler onlar," dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ece Temelkuran Women İn The World Summit'te Konuştu! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement