Eski Bakan İçin Sade Tören - Son Dakika
Güncel

Eski Bakan İçin Sade Tören

Eski Bakan İçin Sade Tören

Solunum yetmezliği nedeniyle Ankara’da hayatını kaybeden 41. hükümetin Spor ve Gençlik Bakanı Önol Şakar, memleketi Manisa’da son yolculuğuna uğurlandı.

08.01.2016 14:00

Solunum yetmezliği nedeniyle Ankara'da hayatını kaybeden 41. hükümetin Spor ve Gençlik Bakanı Önol Şakar, memleketi Manisa'da son yolculuğuna uğurlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 13-14-15-16-18'nci dönem Manisa Milletvekili ve 41'nci Hükümetin Gençlik ve Spor Bakanı olan Önol Şakar, solunum yetmezliği nedeniyle Ankara'da öldü. Dün TBMM'de düzenlenen törenin ardından cenazesi memleketi Manisa'ya getirilen Önol Şakar'ın cenazesi için Şehzadeler ilçesindeki Hatuniye Camisinde cuma namazının ardından sade bir tören yapıldı.

Önol Şakar'ın cenazesine eşi Aynur Şakar, oğlu Serhat Şakar, kızları Pınar Baştak, Esra Budak ile damatlarının yanı sıra eski bakanlardan Rıza Akçalı, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, HSYK eski Başkanı Ali Suat Ertosun, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eski Bakan için düzenlenen törene Manisa'nın 9 milletvekilinden katılan tek isim CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer oldu. Biçer, kadınlar için ayrılan bölümde cenaze namazına iştirak etti.

Manisa Müftüsü Sinan Cihan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından eski bakan Önol Şakar'ın cenazesi tören mangası tarafından cenaze aracına taşındı. Şakar'ın cenazesi Çatal mezarlığındaki Aile kabristanlığına defnedildi.

ÖNOL ŞAKAR KİMDİR?

1935 yılında Manisa'da doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesi mezunudur. 10 Ekim 1965'te genel seçimlerde Adalet Partisinden milletvekili seçildi. 1980 ihtilaline kadar milletvekili olarak kaldı. Şakar, uzun süre TBMM'de Başkanlık katip üyesi olarak görev aldı. Şakar ayrıca dönemin Başbakanı Süleyman Demirel'in kurduğu 41. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak yer aldı.

Önol Şakar evli üç çocuk babasıydı. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eski Bakan İçin Sade Tören - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement