Gül'e Bağımsızlardan Kısmi Destek - Son Dakika
Güncel

Gül'e Bağımsızlardan Kısmi Destek

Gül\'e Bağımsızlardan Kısmi Destek

Abdullah Gül Destek Turlarını Sürdürüyor. 11'inci Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül, Bağımsız Milletvekillerini Gezerek Destek İstedi. Gül, Görüştüğü 6 Bağımsız Milletvekilinin 3'ünden Destek Aldı.

24.04.2007 21:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Abdullah Gül destek turlarını sürdürüyor. 11'inci Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, bağımsız milletvekillerini gezerek destek istedi.

Gül, İzmir Milletvekili Hakkı Akalın, Hatay Milletvekili Fuat Geçen, Bayburt Milletvekili Ülkü Gökalp Güney, Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Mersin Milletvekili Ersoy Bulut, Amasya Milletvekili Mustafa Sayar'ı ziyaret ederek ilk turda gerekli olduğu söylenen katılım sayısı 367 için destek aradı.

Edinilen bilgiye göre 6 bağımsız vekilden 3'ü Gül'e destek verdi.

Gül'e ziyaretleri sırasında Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz eşlik etti. Hakkı Akalın, Mustafa Sayar ve Ersoy Bulut ile birlikte hareket ettiklerini belirterek, "Ortak karar vereceğiz. Diğer partilerin de tavrına bakacağız. Size başarılar dilerim" dedi.

GEÇEN'DEN YEŞİL IŞIK

Destek için olumlu mesajlar veren Geçen, Gül'e "Adaylığınıza olumlu bakıyor ve önemsiyorum. Hayırlı olsun. Konsensüs adına olumlu bir ziyaret. Aslında Sayın Erdoğan'ın yapması gerekirdi" dedi.

GÜNEY'DEN AÇIK DESTEK

Genel Kurul'da bulunacağını belirten Güney de, "Oylamada yer alacağım" dedi. Güney, "Gül, benim eski arkadaşım" diyerek olumlu baktığı mesajını verdi ve Gül'ün toplumu kucaklayan bir isim olduğunu söyledi.

Bölünmez de, oylamaya gireceğini ifade ederek Gül'e destek vereceğini söyledi. Bölünmez, "Daha önce hiçbir Cumhurbaşkanı adayı bu koridorlarında dolaşmamıştı, hayırlı olsun" dedi.

Sayar da Gül'ün cumhurbaşkanlığına olumlu baktıklarını belirterek, "Üç arkadaş görüşüp bir karar vereceğiz" dedi.

GÜL DEMOKRASİNİN GÜZEL TARAFLARINI YAŞIYORUZ

Gül, bağımsız milletvekilleriyle yaptığı görüşmenin ardında kısa bir açıklama yaparak "Demokrasinin güzel taraflarını yaşıyoruz. Belki de ilk kez bir cumhurbaşkanı adayı milletvekillerini tek tek ziyaret ediyor. Yarın da diğer partilerimizi ziyaret edeceğim. Aday olarak bunlar benim görevim. Karar milletvekillerinin. Kararı nasıl verirlerse versinler saygı duyarım" dedi.

Gül'ün yarın da diğer üç bağımsız milletvekiliyle görüşmesi bekleniyor.(ANKA)

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Gül'e Bağımsızlardan Kısmi Destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement