Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu - Son Dakika
Güncel

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Karamustafa köyünde bulunan bakır hammadde sahası ve cevher zenginleştirme tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Tanrısever, madenlerin devam etmesi ve köylülerin hayatına olan olumsuz etkilerin minimize edilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayrıca, işten çıkarılan bir kişinin tekrar görevine dönmesi için de görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

01.03.2024 21:23  Güncelleme: 21:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, kentte faaliyet gösteren bakır hammadde sahası ve cevher zenginleştirme tesisinde incelemelerde bulundu.

Tanrısever, merkeze bağlı Karamustafa köyünde faaliyet gösteren tesisi ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Yakın zamanda Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen afetten dolayı herkesin çok daha hassas olması gerektiğini belirten Tanrısever, şunları kaydetti:

"Gümüşhane maden şehri ve kentin kurulmasına sebep olan madenlerdir. Hem madenleri nasıl devam ettiririz hem de köylülerimizin hayatına olan olumsuz etkilerini nasıl minimize ederiz bunun derdindeyiz. Şirket yetkileri ve köylülerimizle de olumlu görüşmeler yaptık. İnşallah yakın zamanda biraz daha sıkı tedbirlerle olası afetlerin önüne nasıl geçeriz hep beraber düşüneceğiz ve konuşacağız."

Tanrısever, işten çıkarılan bir kişinin tekrar görevine dönmesi için de yetkililerle görüştüklerini sözlerine ekledi.

Vali Tanrısever'in ziyareti sırasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personeli işletmede incelemelerde bulundu.

Karamustafa ve Boyluca köylerini ziyaretinde Vali Tanrısever'e, İl Jandarma Komutanı Albay Serhat Demiral ve İl Emniyet Müdürü Tamer Cömert eşlik etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, bakır hammadde sahasında incelemelerde bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul Sultangazi'de çalıntı araçla kaçmaya çalışan 3 şüpheli tutuklandı
  13:30 İstanbul Sultangazi'de çalıntı araçla kaçmaya çalışan 3 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Sultangazi'de çalıntı araçla kaçmaya çalışan ve hakkında kesinleşmiş hapis cezaları ve suç kayıtları bulunan 17 yaşındaki 3 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin aracında yapılan aramalarda çalıntı konsollar bulundu. Şüpheliler adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Afyonkarahisar Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  13:24 Afyonkarahisar Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 31 Mart seçimlerinin ardından ilk toplantısını Belediye Başkanımız Burcu Köksal Başkanlığında yaptı. Köksal ve belediye meclis üyeleri, nisan ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

 • Tatili fırsat bilen vatandaşlar Gaziantep lezzetlerine akın etti
  13:22 Tatili fırsat bilen vatandaşlar Gaziantep lezzetlerine akın etti

  Bayram tatilini fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, UNESCO'nun Gastronomi Şehri olarak tescillediği Gaziantep'in ünlü tarihi restoranlarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Gaziantep'e ilk kez gelen ve lezzet turizmi için şehri tercih eden birçok yerli turist, tatillerini şehrin tarihi ve kültürel güzellikleriyle birleştirerek geçirdi. Gaziantep yemeklerinin eşsiz lezzetlerine hayran kaldıklarını belirten turistler, 'Her fırsatta Gaziantep'e gelmeyi planlıyoruz. Yemekleri kadar misafirperverliğiyle de bizi etkiledi' dedi. Tarihi restoran işletmecisi Taner Olca, yoğunluktan memnun kaldıklarını belirterek, 'Bölgeye çok fazla turlar var. Bu durum nedeniyle bizim restoranımızda da yoğunluk oluyor. Biz de bu yoğunluktan çok memnunuz. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Gaziantep, tarihiyle ve mutfağıyla tanınmış bir şehir olduğu için yoğunluk elbette oluyor' dedi. Ailesiyle birlikte yöresel yemekleri yemek için şehir dışından Gaziantep'e gelen Uğur Cerayir isimli vatandaş, 'Ailecek Elazığ'dan geliyoruz. Gaziantep çok güzel bir şehir. Özellikle de yemekleriyle hepimizi mutlu eden bir yer. Bugün buraya 2. kez geliyoruz. Arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine geldik. Özellikle yöresel lezzetler olan beyran ve yuvalamayı tercih ettik. Gerçekten bahsedildiği gibi çok güzel yemekler' diye konuştu.

 • Antalya'da teleferik kazasıyla ilgili değerlendirmeler
  13:20 Antalya'da teleferik kazasıyla ilgili değerlendirmeler

  Antalya Makina Mühendisleri Odası Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Atmaca, teleferik kazasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Atmaca, kazanın bakım eksikliği veya periyodik kontrol hatalarından kaynaklanabileceğini belirtti. Ayrıca, teleferik hattının girişine 'Girilemez' şeridi asıldı ve turistler hayal kırıklığına uğradı.


Advertisement