Kavga Eden Nişanlı Çift, Hırsızlıktan Tutuklandı - Son Dakika
Güncel

Kavga Eden Nişanlı Çift, Hırsızlıktan Tutuklandı

Kavga Eden Nişanlı Çift, Hırsızlıktan Tutuklandı

Konya'da 18 yaşındaki Fadile Yaşar, nişanlısı Mehmet Mehmetoğlu ile kavga edince, polise giderek daha önce yaptıkları hırsızlığı itiraf etti.

07.02.2014 13:39  Güncelleme: 13:42

Konya'da 18 yaşındaki Fadile Yaşar, nişanlısı 23 yaşındaki Mehmet Mehmetoğlu ile kavga edince, polise giderek daha önce yaptıkları hırsızlığı itiraf ettti. Bunun üzerine gözaltına alınan kız ve nişanlısı mahkemece tutuklandı.

Olay, 1 Şubat Cumartesi günü gece yarısı merkez Karatay İlçesi Nakiboğlu Mahallesi Şahbender Sokak'ta bulunan Erkan Kaya'ya ait evde meydana geldi. Hırsızlık suçundan poliste 41 kaydı bulunan Mehmet Mehmetoğlu, iddiaya korkuluklardan tırmanarak 1'inci katta bulunan eve balkon kapısından girdi. Mehmet Mehmetoğlu, dış kapıyı açarak poliste 15 suç kaydı bulunan nişanlısı Fadile Yaşar'yi içeri aldı. Nişanlılar evde buldukları yaklaşık 2 bin TL ile 16 bin lira değerinde altın takıyı çalıp kaçtı.

Polis olayla ilgili  araştırmasını sürdürürken, Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne gelen Fadile Yaşar, nişanlısı ile hırsızlık yaptıklarını itiraf etti. Yaşar, hırsızlık yaptıkları evi ve içeri nasıl girdiklerini polise gösterdi. Olayın gerçekleştiği tarihin, doğum günü olduğu belirtilen Fadile Yaşar ifadesinde, "Nişanlım balkona tırmanarak girdi. Sonra kapıyı açarak beni içeri aldı. Evde para ve altın takı çalarak kaçtık. Nişanlımla kavga ettim. Vicdanım elvermedi. İtiraf ettim" dedi.

TUTUKLANDILAR

Genç kız gözaltına alınırken, Mehmet Mehmetoğlu da dün merkez Karatay İlçesi Ali Ulvi Kurucu Caddesi'nde kiraladığı otomobille gezerken yakalandı. 'Mala zarar verme, konut dokunulmazlığını ihlal ve hırsızlık' suçlarından kaydı ve 2.5 yıllık kesinleşmiş hapis cezası bulunan Mehmetoğlu suçlamaları kabul etmedi ve nişanlısının iftira attığını öne sürdü.  Mehmetoğlu ifadesinde, "Fadile ile 1.5 yıldır görüşüyoruz ve kendi aramızda nişan yaptık. 2 aydır da aramız bozuktu. Hırsızlık yapmadım. Ayrılmak istediğim için iftira attı" dedi. İki nişanlı dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. - Konya

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kavga Eden Nişanlı Çift, Hırsızlıktan Tutuklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement