Son dakika Karatay haberleri, Karatay son dakika, son dakika Karatay

Son Dakika Karatay Haberleri

 • Konya'da Keçili Kanalı Islah Projesi'nin Temeli Atıldı
  12:03 Konya'da Keçili Kanalı Islah Projesi'nin Temeli Atıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Lale Caddesi, Ankara Yolu, Aslım Caddesi arasında 240 milyon liraya mal olacak Keçili Kanalı Islah Projesi'nin temeli atıldı. Proje ile taşkın riski azaltılacak, su birikintileri önlenerek çevresel koku sorunları ortadan kaldırılacak.

 • Futbolda Trendyol Süper Lig ve 1. Lig'de Haftanın Maçları
  09:51 Futbolda Trendyol Süper Lig ve 1. Lig'de Haftanın Maçları

  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Trendyol Süper Lig, Trendyol 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde haftanın maçları belirlendi. Maçlar farklı tarihlerde ve farklı sahalarda oynanacak.

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla...

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: "Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: 2 Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla kamuoyuyla paylaştı.

 • Karatay Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı Mahalle ve Esnaf Ziyaretleri Gerçekleştirdi
  27 Şub Karatay Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı Mahalle ve Esnaf Ziyaretleri Gerçekleştirdi

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, ilçe teşkilat mensuplarıyla birlikte mahalle ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde taleplerin değerlendirilip hayata geçmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Başkan Mustafa Kavuş, hizmet ve eserle geçen beş yılını değerlendirdi
  23 Şub Başkan Mustafa Kavuş, hizmet ve eserle geçen beş yılını değerlendirdi

  Konya'nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, beş yıllık süreçte ilçenin dönüşümden kamulaştırmaya, ulaşımdan sağlığa, kamu yatırımlarından eğitime her alanda en parlak dönemlerinden birini yaşadığını söyledi.

 • Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 5 yıllık hizmetleri paylaştı
  23 Şub Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 5 yıllık hizmetleri paylaştı

  Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, görev süresi boyunca ilçeye yapılan yatırımlar ve hizmetleri paylaştı. Kavuş, 5 yılda biriktirdikleri 350 bin kalp ile geçen süreci özetledi. Programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Konya Valisi Vahdettin Özkan da katıldı.

 • Türkiye'de Futbol Maçları Programı
  23 Şub Türkiye'de Futbol Maçları Programı

  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Trendyol Süper Lig, Trendyol 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de haftanın maçları belirlendi. Süper Lig'de Yılport Samsunspor-Çaykur Rizespor, Fenerbahçe-Kasımpaşa ve Galatasaray-Bitexen Antalyaspor maçları ön plana çıkıyor. 1. Lig'de ise Altay-Bitexen Giresunspor, Adanaspor-Göztepe ve Ankara Keçiörengücü-Kocaelispor maçları dikkat çekiyor. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de ise birçok maç oynanacak.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, merkeze uzak mahallelere ziyaretler gerçekleştirdi
  19 Şub Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, merkeze uzak mahallelere ziyaretler gerçekleştirdi

  Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi merkeze uzak 6 mahalleyi ziyaret ederek mahalle sakinleriyle buluştu. Ziyaretlerde yapılan hizmetler anlatıldı ve destek istendi.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağladı
  17 Şub Konya Büyükşehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağladı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde aktif faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine her yıl olduğu gibi bu yıl da malzeme desteğinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yardımlar her yıl artış gösteriyor.

 • Konya'da Kaçak Eşya Operasyonu: 2.5 Milyon TL Değerinde Eşya Ele Geçirildi
  14 Şub Konya'da Kaçak Eşya Operasyonu: 2.5 Milyon TL Değerinde Eşya Ele Geçirildi

  Konya'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, bir kargo aracında piyasa değeri 2 milyon 500 bin lira olan kaçak eşya ele geçirildi. Araç sürücüsü serbest bırakılırken, eşyaların sahibine ulaşmak için çalışmalar başlatıldı.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hemşehrilerinden Destek Bekliyor
  12 Şub Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hemşehrilerinden Destek Bekliyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni dönemde de insanlar için ilçe için gayret göstermeye devam edeceklerini belirterek, 31 Mart Seçimleri için hemşehrilerinden güçlü bir destek beklediklerini söyledi.

 • Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımı tamamlanıyor
  06 Şub Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımı tamamlanıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından Nakipoğlu Mahallesine kazandırılan ve Temmuz ayında temeli atılan 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımında sona gelindi. Okulun yakın bir zamanda tamamlanarak eğitim camiasına kazandırılması hedefleniyor.

 • Başkan Altay: ' Şehir kütüphanesi Türkiye 'nin en ikonik yapılarından biri olacak.'
  05 Şub Başkan Altay: " Şehir kütüphanesi Türkiye 'nin en ikonik yapılarından biri olacak."

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Büyükşehir Belediyesi binasının yerine yapılacak Şehir Kütüphanesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi'nin Temelini Attı
  05 Şub Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi'nin Temelini Attı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Büyükşehir Belediyesi binasının yerine yapılacak Şehir Kütüphanesi'nin temelini düzenlenen törenle attı. Kütüphane, çevreci bir yapı olacak ve Türkiye'nin en ikonik yapılarından biri olacak. Ayrıca, Türkiye'nin ilk Sıfır Karbon binalarından biri olacak. Konya'nın kültürel mirasını ortaya çıkarmak için yapılan bu proje, şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak.

 • Karatay Belediyesi, Yeni Yatırımları Hizmete Sunmaya Hazırlanıyor
  04 Şub Karatay Belediyesi, Yeni Yatırımları Hizmete Sunmaya Hazırlanıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, yapımları tamamlanan yeni 3 yatırımın daha vatandaşın hizmetine sunmaya hazırlandığını belirtti. Karatay Belediyesi, Kızören Lisesi, Yarma Kurs Merkezi ve Katrancı Sosyal Tesisi'ni hizmete sunmaya hazırlanıyor.

 • Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  02 Şub Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında açıklandı. Mustafa Elitaş, 'Sandıkları patlatacağımıza inanıyorum' dedi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Elitaş, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde zafer kazanacaklarını söyledi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir
  02 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, siyasetin asalet, nezaket, vefa ve dava işi olduğunu belirterek, parti yetkili kurullarının ortaya çıkardığı belediye başkan adaylarının etrafında, yanında hep beraber koşmanın önemli bir sebep ve mesele olduğunu söyledi. Elitaş, Cumhur İttifakı Konya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta Konya'da sandıktan güçlü şekilde çıkacaklarını dile getirdi.

 • Muharrem İnce, Özgür Özel'e şiirli gönderme yaptı
  31 Oca Muharrem İnce, Özgür Özel'e şiirli gönderme yaptı

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'e şiirli göndermede bulunarak, siyasetteki farklılıklarını dile getirdi. İnce ayrıca, partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı ve Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin görüşlerini paylaştı.

 • Muharrem İnce: Can Atalay'ın yeri hapishane değil, Meclis olmalıdır
  31 Oca Muharrem İnce: Can Atalay'ın yeri hapishane değil, Meclis olmalıdır

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İnce, ayrıca iktidarın değişmesi gerektiğini ve muhalefetin değişmeden Türkiye'nin kaderinin değişmeyeceğini belirtti. Ayrıca, Memleket Partisi'nin 24 ilçenin belediye başkan adaylarını da tanıttı.

 • Salihli Sporcuları Judo Şampiyonasında Madalya Kazandı
  30 Oca Salihli Sporcuları Judo Şampiyonasında Madalya Kazandı

  Salihli ilçesinin sporcuları, Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası'nda 2 madalya kazandı. Ayrıca 4 sporcu da milli takıma seçildi.

 • CİMER ile Vatandaşların Talepleri Çözüme Kavuşturuluyor
  27 Oca CİMER ile Vatandaşların Talepleri Çözüme Kavuşturuluyor

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), İletişim Başkanlığının koordinasyonunda ilgili kamu kurumlarıyla vatandaşların talep ve şikayetlerini çözüme kavuşturdu.

 • Trendyol Süper Lig ve 1. Lig'de 20. hafta maçları oynanacak
  26 Oca Trendyol Süper Lig ve 1. Lig'de 20. hafta maçları oynanacak

  Trendyol Süper Lig'de 23, Trendyol 1. Lig'de 20. hafta maçları oynanacak. TFF 2. Lig'e 22, TFF 3. Lig'e ise 17. hafta karşılaşmalarıyla devam edilecek. Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde ise 18. hafta maçları yapılacak.

 • Hz. Mevlana Sergisi, İstanbul'da ziyarete açıldı
  25 Oca Hz. Mevlana Sergisi, İstanbul'da ziyarete açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '750. Vuslat Yılında Hz. Mevlana Sergisi', İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde ziyarete açıldı. Sergi, Türkiye'nin önde gelen müzelerin envanterindeki nadide eserlerden oluşuyor ve 1 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek. Açılışa, İstanbul Valisi Davut Gül, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay katıldı.

 • TİP, 24 belediye başkan adayını belirledi
  22 Oca TİP, 24 belediye başkan adayını belirledi

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), 31 Mart Yerel Seçimleri için 5 büyükşehir, 1 il, 16 ilçe ve 2 belde belediyesi olmak üzere toplamda 24 belediye başkan adayını belirledi. TİP Parti Meclisi'nin açıkladığı adaylar arasında Kayseri, Kocaeli, Konya, Ordu ve Trabzon büyükşehir belediye başkan adayları da bulunuyor.

 • Cumhuriyet'in 100. yılında Konya Büyükşehir Belediyesi'nden rekor bütçeli yatırım
  22 Oca Cumhuriyet'in 100. yılında Konya Büyükşehir Belediyesi'nden rekor bütçeli yatırım

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılında Konya belediyecilik tarihinin en yüksek bütçeli yatırımını gerçekleştirecek. Ağır Bakım Kentsel Dönüşümü ve 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün temeli, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu'nun katılımıyla atıldı. Yatırım, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında hayata geçirilecek.

 • Yeniden Refah Partisi 56 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  18 Oca Yeniden Refah Partisi 56 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 1 büyükşehir, 3 il ve 53 ilçe olmak üzere toplamda 56 belediye başkan adayını daha açıkladı. Şarkıcı Davut Güloğlu da Düzce Belediye Başkan adayı oldu.

 • Konya'da Türkiye'nin En Büyük Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor
  14 Oca Konya'da Türkiye'nin En Büyük Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye'nin en büyük ve Konya'nın ilk Engelsiz Yaşam Merkezi'nin yapım çalışmaları hızla ilerliyor. Merkezde engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak birçok donanım ve hizmet bulunacak.

 • Selçuklu Belediyesi Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'ni Hizmete Açtı
  04 Oca Selçuklu Belediyesi Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'ni Hizmete Açtı

  Selçuklu Belediyesi, Akademi Mahallesi Ardıçlı TOKİ Konutları bölgesinde Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Tesis, Aile Sağlığı Merkezi, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi gibi donatılarla bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, açılışta yaptığı konuşmasında, son 4 yılda Selçuklu'ya 4 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 6 adet Aile Sağlığı Merkezi kazandırdıklarını ifade etti.

 • Konya'da Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi açıldı
  03 Oca Konya'da Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi açıldı

  Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Akademi Mahallesinde Ardıçlı TOKİ Konutlarının bulunduğu alana kazandırılan Ardıçlı Sosyal Tesisi ve Aile Sağlığı Merkezi'nin resmi açılışı gerçekleştirildi. İlçenin yoğun nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan tesis, Aile Sağlığı Merkezi, Millet Kıraathanesi, Muhtarlık Ofisi gibi donatılarla hizmet verecek.

 • Konya'da Lokanta ve Kafelerde Yeni Fiyat Uygulaması Denetimi
  03 Oca Konya'da Lokanta ve Kafelerde Yeni Fiyat Uygulaması Denetimi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni fiyat uygulamasıyla ilgili denetimler yaparak işyerlerini bilgilendirdi. Ticaret Bakanlığı'nın yönetmeliği gereği tarife ve fiyat listelerinin görülebilir ve okunabilir şekilde konulması zorunluluğu getirildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni düzenlemeyle haksız rekabetin önüne geçileceğini ve vatandaşların bilinçli alışveriş yapabileceğini belirtti.

 • Karatay Belediyesi, 2023 Yılında 36 Yeni Parkı Hizmete Sundu
  27 Ara Karatay Belediyesi, 2023 Yılında 36 Yeni Parkı Hizmete Sundu

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, gelecek nesillere daha yeşil bir ilçe bırakma hedefiyle 2023 yılı boyunca da önemli çalışmalara imza attı. Karatay Belediyesi, 2023 yılı içerisinde projelendirdiği 36 parkın yapımını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Bu projelerle birlikte ilçedeki park sayısı da 234'e yükseldi. Karatay Belediyesi, 2024 için de planlamalarını hazırlayarak ilçeye 12 yeni park daha kazandırmayı hedefliyor.

 • Hasan Kılca: 'Her haneye dokunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz'
  24 Ara Hasan Kılca: "Her haneye dokunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz"

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, sosyal ve gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket ederek bugüne kadar olduğu gibi 2023 yılı boyunca da binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşın yanında oldu.

 • CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi
  21 Ara CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP, Konya'da İsmail Sonkaya, Manisa'da Ferdi Zeyrek, Samsun'da Cevat Öncü'yü aday gösterdi.

 • CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız
  21 Ara CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Milli Mücadele'nin en zor günlerine denk gelmesine rağmen, cepheden çıkıp Maarif Kongresini toplayan ruhun devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız" dedi.

 • Konya'da çıkan silahlı kavgada 2 zanlı tutuklandı
  20 Ara Konya'da çıkan silahlı kavgada 2 zanlı tutuklandı

  Konya'nın Karatay ilçesinde çıkan silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan 11 zanlıdan 2'si tutuklandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Doğuş Mahallesi'nde iki gün önce husumetli iki grup arasında silahlı kavga çıkması ve bir iş yerinin kurşunlanmasının ardından çalışma başlattı. Polis, olaya karıştığı tespit edilen 11 şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan ve emniyete götürülen zanlılardan Volkan D. ile Mehmet T, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İki şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

 • Restorasyonu tamamlanan tarihi Sille Subaşı Hamamı açıldı
  15 Ara Restorasyonu tamamlanan tarihi Sille Subaşı Hamamı açıldı

  Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları ile tarihi dokusuna yeniden kavuşan Sille'de, Subaşı Hamamı açılarak Konya Mimarlar Odası'na teslim edildi.

 • Konya'da yeni toplu konut projesi duyuruldu
  11 Ara Konya'da yeni toplu konut projesi duyuruldu

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, 44'üncü toplu konut hamlesi olan 'Karatay Sedir Park Konut Yapı Kooperatifi' projesini kamuoyuna duyurdu. Proje, 600 daireden oluşacak ve ön başvurular başladı.

 • Karatay Tabiat Mektebi tamamlandı
  06 Ara Karatay Tabiat Mektebi tamamlandı

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi tarafından yapılan Karatay Tabiat Mektebi, ilçedeki 8 bin öğrencinin kişisel gelişimine katkı sağlayacak. Mektepte tarım, hayvancılık, sıfır atık gibi konularda uygulamalı eğitimler ve etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca hayvan evleri, çadır kamp alanı, gözlem kulesi ve labirent parkuru da mektebin içinde yer alacak.

 • Konya RoboFest Robot Yarışması Sonuçlandı
  30 Kas Konya RoboFest Robot Yarışması Sonuçlandı

  Karatay Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Konya RoboFest Robot Yarışması sona erdi. Yarışmaya 101 okuldan 761 öğrenci ve 417 robot katıldı. Protokol üyeleri tarafından ödüller verildi.

 • Karatay Belediyesinin 2024 yılı mali bütçesi 5 milyar TL oldu
  30 Kas Karatay Belediyesinin 2024 yılı mali bütçesi 5 milyar TL oldu

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesinin 2024 Bütçesi, Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi ve 5 milyar TL olarak belirlendi.

 • Konya Robofest Robot Yarışması başladı
  29 Kas Konya Robofest Robot Yarışması başladı

  Konya Robofest Robot Yarışması başladı Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen "Konya Robofest Robot Yarışması" başladı.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Fenni Fırın Ekmek Fabrikası açıldı
  28 Kas Konya Büyükşehir Belediyesi Fenni Fırın Ekmek Fabrikası açıldı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın açılışını gerçekleştirdi. 5.400 metrekarelik alanda hizmet verecek olan fabrika, günlük 80 bin ekmek üretim kapasitesine sahip. Başkan Altay, fabrikanın hem kaliteli hem de ekonomik ekmek üretimi ile vatandaşların bütçesine katkı sağlayacağını belirtti. Fabrika, Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olarak nitelendirildi.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Fenni Fırın Ekmek Fabrikası Açıldı
  28 Kas Konya Büyükşehir Belediyesi Fenni Fırın Ekmek Fabrikası Açıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın açılışını gerçekleştirdi. Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, fabrikanın önemine değinerek, Konya'nın su, ulaşım ve ekmekte en ucuz şehir olma hedefine Fenni Fırın'ın önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

 • Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde karate şampiyonası düzenlendi
  17 Kas Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde karate şampiyonası düzenlendi

  Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen karate şampiyonasında, ilkokul, ortaokul ve lise yaş grubu sporcuları arasında büyük bir mücadele yaşandı. Kıbrıscık Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen turnuvayı izleyen velilerin heyecanı gözlerden kaçmadı. Şampiyonayı Kıbrıscık Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Karate İl Temsilcisi de takip etti. Dereceye giren sporculara madalyaları törenle verildi.

 • Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 4.5 yıllık dönemi değerlendirdi
  13 Kas Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 4.5 yıllık dönemi değerlendirdi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, görev süresi boyunca yapılan çalışmaları ve gelecek planlarını değerlendirdi. Kılca, sağlık tesisleri, sosyal tesisler, eğitim tesisleri ve altyapı çalışmaları gibi birçok projeyi tamamladıklarını belirtti.

 • Türkiye'nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Lisesi'nin temeli atıldı
  13 Kas Türkiye'nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Lisesi'nin temeli atıldı

  Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılacak olan Güzel Sanatlar Lisesi'nin temeli düzenlenen program ile gerçekleştirildi.

 • Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesi Temeli Atıldı
  13 Kas Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesi Temeli Atıldı

  Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'da yapılacak olan Selçuklu Güzel Sanatlar Lisesi'nin temeli atıldı. Törene Konya Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer ilçe belediye başkanları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

 • Karatay'da Yeşil Kuşak ve Park İncelemesi
  12 Kas Karatay'da Yeşil Kuşak ve Park İncelemesi

  Konya'nın Karatay ilçesinde yapımları devam eden yeşil kuşaklar ve parklar hakkında incelemelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çalışmaların gelecek nesillere yeşil bir miras bırakmak amacıyla yapıldığını belirtti.

 • Eskrimde Erkekler Flöre Dünya Kupası İstanbul'da Devam Ediyor
  11 Kas Eskrimde Erkekler Flöre Dünya Kupası İstanbul'da Devam Ediyor

  Başakşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Tesisleri'nde düzenlenen Eskrim Erkekler Flöre Dünya Kupası'nda bireysel kategoride mücadeleler yapıldı. ABD'li sporcu Alexander Massialas şampiyonluğa ulaşırken, Hong Konglu Ka Long Cheung gümüş, İtalyan sporcular Giulio Lombardi ve Giorgio Avola bronz madalya elde etti. Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, dereceye giren sporculara ve antrenörlere kupa ve madalyalarını takdim etti. Milli eskrimciler ise farklı dereceler elde etti. Dünya Kupası yarın yapılacak takım müsabakalarıyla sona erecek.

 • İstanbul'da düzenlenecek Eskrim Büyük Erkekler Flöre Dünya Kupası'na 51 ülkeden 243 sporcu katılacak
  08 Kas İstanbul'da düzenlenecek Eskrim Büyük Erkekler Flöre Dünya Kupası'na 51 ülkeden 243 sporcu katılacak

  Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Eskrim Büyük Erkekler Flöre Dünya Kupası, İstanbul'da gerçekleştirilecek. 10-12 Kasım tarihlerinde yapılacak olan organizasyona 51 ülkeden 243 sporcu katılacak. Türkiye'nin 20 sporcu ile temsil edileceği kupada, takım müsabakalarında ise erkekler flöre milli takımı mücadele edecek.

 • Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar'da İsrail Menşeli Ürünlere Boykot Kararları Alındı
  06 Kas Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar'da İsrail Menşeli Ürünlere Boykot Kararları Alındı

  Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar'da Büyükşehir Belediyesi ve bazı ilçe belediyeleri tarafından İsrail menşeli ürünlere boykot kararları alındı. Belediye başkanları ve yetkililer, Filistin'deki zulme karşı duyarlılık göstererek, tesislerinde İsrail ürünlerinin kullanılmayacağını ve satılmayacağını açıkladılar.

 • Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi'nden 10 Milyon TL Değerinde Üretim
  05 Kas Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi'nden 10 Milyon TL Değerinde Üretim

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, Temmuz ayında açtığı Karatay Beton Elemanları Üretim Tesisi ile 2 ayda 70 bin metrekare parke üretti. Bu üretimin piyasa değeri ise 10 milyon lirayı aştı. Belediye, kendi üretimiyle önemli tasarruflar sağlayarak çalışmalarının sürdürülebilirliğine katkıda bulundu.

 • Konya'da İsrail markalarına boykot sürüyor
  03 Kas Konya'da İsrail markalarına boykot sürüyor

  Konya'nın Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kafe Karatay ve Karatay Termal Tatil Köyü'nde İsrail markalarına ait ürünlerin satışına yönelik boykotu daha yüksek bir düzeyde sürdürdüklerini duyurdu. Karatay Belediyesi, İsrail'in Gazze'de sivillere saldırılarının ardından aldığı kararla Kafe Karatay ve Karatay Termal Tatil Köyü'nde İsrail markalarına ait ürünlerin satışını durdurduğunu açıkladı. Başkan Kılca, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, zalime karşı dik duruşlarını ve mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti ve Filistinli kardeşlerinin zaferleri için dualarını ettiklerini ifade etti.

 • Konya'da İsrail'in Filistin'deki zulmü protesto edildi
  30 Eki Konya'da İsrail'in Filistin'deki zulmü protesto edildi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İsrail'in Filistin'de Müslümanlara yaptığı zulmü protesto etmek amacıyla bir araya geldi. Sabah namazının ardından dua edilen etkinlikte, Filistin'de hayatını kaybeden siviller için destek mesajları verildi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da programa katıldı. Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu, Filistin'e yapılan saldırıları kınayarak, Müslümanların İsrail'e karşı birlik olması gerektiğini vurguladı.

 • Çad Heyeti, Konya'da Bilgi ve Tecrübe Paylaşımında Bulundu
  25 Eki Çad Heyeti, Konya'da Bilgi ve Tecrübe Paylaşımında Bulundu

  Çad 4. Bölge Büyükşehir Belediye Başkanı Maire Haroun Ramat ve beraberindeki heyet, Konya'nın Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca'yı ziyaret ederek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Heyet, Karatay Belediyesi tarafından yapılan eğitim, spor ve sosyal tesisler, parklar, bahçeler teknik yapılar ile diğer projeleri inceledi.

 • Konya Karatay Belediye Binasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı
  24 Eki Konya Karatay Belediye Binasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye binasının çatısında çıkan yangının büyümeden söndürüldüğünü açıkladı. Sabah saatlerinde çıkan yangına hızlı bir şekilde müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangında herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, belediye binasının hasar tespit çalışmalarına başlandı ve en kısa sürede tadilat yapılacak.

 • Konya Karatay Belediyesi Hizmet Binasında Yangın Çıktı
  24 Eki Konya Karatay Belediyesi Hizmet Binasında Yangın Çıktı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi hizmet binasının çatısında çıkan yangın, erken fark edilmesi ve hızlı müdahale ile kontrol altına alındı. Belediye binasının çatısında zarar meydana geldi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılışına katıldı
  16 Eki Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılışına katıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından 1 yılda yapımı tamamlanan ve toplamda 113 milyon liraya mal olan Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nin açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 • Bakan Bak, Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi'nin temel atma törenine katıldı
  16 Eki Bakan Bak, Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi'nin temel atma törenine katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından projelendirilen ve gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine imkan sağlayacak olan Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi'nin temel atma törenine katıldı.

 • Binlerce sporcu 2. Uluslararası Konya Yarı Maratonu'nda 'iyilik' için koştu
  15 Eki Binlerce sporcu 2. Uluslararası Konya Yarı Maratonu'nda "iyilik" için koştu

  Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Otizmli Bireyler Vakfı (SOBE) tarafından "İyiliğe Koşuyoruz" temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası Konya Yarı Maratonu" 26 ülkeden 15 bin sporseverin katılımıyla yapıldı.

 • Karatay'a günlük 700 ton kapasiteli 'Tahıl Kurutma Tesisi' kazandırılıyor
  06 Eki Karatay'a günlük 700 ton kapasiteli "Tahıl Kurutma Tesisi" kazandırılıyor

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, tarıma yönelik yenilikçi çalışmalarıyla üreticiyi desteklemek için Kızören ve Yarma Mahallelerinde "Tahıl Kurutma Tesisi" kuracak.

 • Karatay'da 2,8 milyon metrekare parke taşı çalışması gerçekleştirildi
  04 Eki Karatay'da 2,8 milyon metrekare parke taşı çalışması gerçekleştirildi

  Konya'nın Karatay ilçesinde 4,5 yıl içinde 2 milyon 800 bin metrekare parke taşı çalışması yapıldı. Karatay Belediyesi, altyapı, asfalt kaplama, yol ve çevre düzenleme çalışmalarının yanı sıra parke çalışmalarını da sürdürerek vatandaşların yaşam alanlarını güzelleştirmeyi hedefliyor.

 • Bakan Tekin: 'Dijital bağımlılık sadece çocuklarımızın zamanlarını çalmıyor, psikolojilerini alt üst ediyor'
  29 Eyl Bakan Tekin: "Dijital bağımlılık sadece çocuklarımızın zamanlarını çalmıyor, psikolojilerini alt üst ediyor"

  Bakan Tekin: "Dijital bağımlılık sadece çocuklarımızın zamanlarını çalmıyor, psikolojilerini alt üst ediyor" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dijital bağımlılığın çocukların zamanlarını çalmakla kalamadığını aynı zamanda psikolojilerini de alt üst ettiğini kaydederek, "Dijital bağımlılıkla...

 • Konya Karatay İlçe Belediyesi Çöp Konteynerlerini Yeniliyor
  29 Eyl Konya Karatay İlçe Belediyesi Çöp Konteynerlerini Yeniliyor

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi, çöp konteynerlerini yeni sistem konteynerlerle değiştirme çalışması kapsamında 450 adet eski tip konteyneri toplayarak yerine 200 adet kancalı yarı yeraltı ve yer üstü konteynerin kurulumunu gerçekleştirdi. Bu çalışma ile görüntü kirliliği ve çöp kokusu önlenmeye çalışılıyor. Ayrıca yeni konteynerler daha fazla çöp toplama kapasitesine sahip ve çöp toplama araçlarının trafiği azaltarak yakıt tasarrufu sağlanacak.

 • Karatay'da Ağsaklı Sosyal Tesisi hizmete açıldı
  26 Eyl Karatay'da Ağsaklı Sosyal Tesisi hizmete açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından Ağsaklı Mahallesine kazandırılan ve içerisinde emekli konağı, muhtar ofisi, lojman ve iş yerlerinin bulunduğu sosyal tesis, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 • Müftülüğün diploma töreninde kızların yüzlerini buzladılar
  25 Eyl Müftülüğün diploma töreninde kızların yüzlerini buzladılar

  Konya'nın Karatay İlçe Müftülüğü, hafızlık eğitimini tamamlayan kadınlara diploma verilmesi töreninin fotoğraflarını kadınların yüzlerini buzlayarak servis etti. Büyük yankı uyandıran fotoğrafları görenler ''Yanlarında duran erkeklere mahrem değil mi?'' sorusunu soramadan edemedi.

 • Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde Dünya Alzheimer Günü etkinliği düzenlendi
  21 Eyl Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde Dünya Alzheimer Günü etkinliği düzenlendi

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi'nde Alzheimer'a yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi.

 • Konya'da Gaziler Günü'nde şehitlere ziyaret
  19 Eyl Konya'da Gaziler Günü'nde şehitlere ziyaret

  Konya'da Gaziler Günü'nde şehitlere ziyaret Konya'da 19 Eylül Gaziler Gününde Konya Valisi Vahdettin Özkan ve beraberindeki heyet şehitliği ziyaret ederek, karanfil bırakıp dua etti.

 • Meram Bağı'nda ikinci kez pekmez kaynatma etkinliği düzenlendi
  17 Eyl Meram Bağı'nda ikinci kez pekmez kaynatma etkinliği düzenlendi

  Meram Bağı'nda ikinci kez pekmez kaynatma etkinliği düzenlendi Konya'nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un girişimleriyle hayat bulan Meram Bağı'nda bu yıl pekmez ve bulgur kaynatma etkinliğinin ikincisi gerçekleştirildi.

 • Ulubatlıhasan Parkı ve Ulubatlıhasan Kafe Karatay açıldı
  09 Eyl Ulubatlıhasan Parkı ve Ulubatlıhasan Kafe Karatay açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı ve toplamda 74 milyon TL'ye mal olan Ulubatlıhasan Parkı ile Kafe Karatay'ın resmi açılışı gerçekleştirildi.

 • Başkan Altay: 'Tek Derdimiz Konya'ya Ve Konyalılara Hizmet Etmek'
  08 Eyl Başkan Altay: "Tek Derdimiz Konya'ya Ve Konyalılara Hizmet Etmek"

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi'nin 31 ilçede bahar ve yaz dönemi boyunca hayata geçirdiği çalışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Memleket sevdasıyla gece gündüz çalıştıklarını, tek dertlerinin Konya'ya ve Konyalılara hizmet etmek olduğunu belirten Altay, 'Konya Modeli Belediyecilik' anlayışıyla ve 'Gönül Belediyeciliği' düsturuyla hayata geçirdikleri projeler sayesinde; Konya'nın adeta tarihinin en parlak günlerini yaşamaya başladığını dedi.

 • Karatay Belediyesi'nden gönül coğrafyasına vefa
  04 Eyl Karatay Belediyesi'nden gönül coğrafyasına vefa

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Bosna Hersek'e olan desteğini ve vefasını sürdürüyor.

 • Konya'da sahte içki ve uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı
  31 Ağu Konya'da sahte içki ve uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı

  Konya'da yapılan operasyonlarda sahte içki üretimi ve uyuşturucu ticareti yapan 2 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda çok miktarda etil alkol, alkol damıtma tankı, soğutma radyatörü, uyuşturucu hap ve silahlar ele geçirildi.

 • Karatay Aşevi hizmete açıldı
  28 Ağu Karatay Aşevi hizmete açıldı

  Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Türk Kızılay'ın hizmetine sunulan Karatay Aşevi binasının resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 • Konya'da Silah Atma İhbarlarına Operasyon: 10 Şahıs Hakkında İşlem Başlatıldı
  23 Ağu Konya'da Silah Atma İhbarlarına Operasyon: 10 Şahıs Hakkında İşlem Başlatıldı

  Konya'da polis ekipleri, asker eğlenceleri ve düğünlerde silah atma ihbarları üzerine yaptığı çalışmalarda 7 farklı adreste 8 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 1 adet tam otomatik av tüfeği ele geçirilirken 10 şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı. Konya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, düğünlerde ve eğlencelerde silah kullanımının can kaybına ve yaralanmalara neden olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

 • Karatay Belediyesi, İlkokul Öğrencilerine Okul Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Desteği Sunuyor
  22 Ağu Karatay Belediyesi, İlkokul Öğrencilerine Okul Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Desteği Sunuyor

  Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi, gelenek haline gelen projesini bu yıl da sürdürerek, ilkokula yeni başlayan tüm 1. sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteği sağlayacak. Karatay Belediyesi, eğitime verdiği önemi göstermek için okullarda fiziki çalışmaların yanı sıra öğrencilere yönelik desteklerine devam ediyor. Toplamda 10 bin öğrenciye hediye edilecek olan çanta ve kırtasiye malzemeleri, okulların yeni eğitim-öğretim dönemine başlamasıyla birlikte dağıtılacak. Ayrıca, Karatay Belediyesi üniversiteye kayıt olacak öğrencilere de nakdi destek programı sunacak.

 • Ayvalık'ta esprili seyyar satıcı
  21 Ağu Ayvalık'ta esprili seyyar satıcı

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde ürünlerini esprili bir dille "kötüleyerek" pazarlayan ve çekilen videolarla sosyal medyada popüler olan seyyar satıcı Selahattin Morgül, ilginç satış yöntemiyle gülümsetiyor. Morgül, sokaklarda ilginç sloganlarla satış yaparken vatandaşları güldürüyor ve ürünlerini tamamını satarak evine dönüyor. İnsanları güldürmeyi seven Morgül, satış metoduyla hem ilçe halkının hem de tatilcilerin ilgisini çekiyor.

Advertisement