Şehitlerimizi Uğurluyoruz - Son Dakika
Güncel

Şehitlerimizi Uğurluyoruz

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik (28), Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

12.12.2016 16:16

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik (28), Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Özçelik için Başakşehir Şamlar Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Özçelik'in Türk bayrağına sarılı tabutu, polis tören mangası tarafından camiye getirildi. Özçelik'in yakınları, tabutun başında uzun süre gözyaşı döktü. Fenalık geçiren bazı yakınlarına sağlık ekipleri zaman zaman müdahale etti.

Törene katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anne Mukaddes ile baba İsmet Özçelik ve yakınlarına taziyelerine iletti.

Şehit Özçelik için öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından vatandaşlara seslenen Kurtulmuş, terör saldırısında hayatını kaybedenler için büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Kurtulmuş, birlik ve beraberlik içinde olunması halinde bunun hesabının sorulacağını ve dökülen kanların yerde kalmayacağını dile getirdi.

"Biz birlik oldukça bu milletin yolu açıktır"

"Allah yolunda öldürülenlere 'ölüler' demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz" ayetini okuyan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Bundan hiç şüphemiz yok. Erdem kardeşimizin ruhu bugün şu anda aramızda. Böyle mübarek bir günde Cenab-ı Mevla'ya kavuşuyor. Allah onları rahmetiyle bağışlayacak ve inşallah en üstün mükafatları kendi indinde onlara verecektir. Başımız sağolsun. Bu millet nice badireler atlattı. Bunları da atlatacağız. Kimden gelirse gelsin, arkasında kim olursa olsun, hangi hain güçler bunlara destek olursa olsun, hepsinden hesap soracağız, hepsinin burunlarından fitil fitil getirmeyi başaracağız inşallah. Rahmet diliyorum. Birliğimizi, beraberliğimizi kuvvetlendirmemizi diliyorum. Bu bayrak hiçbir şekilde inmeyecek. Bu ezanlar hiçbir şekilde susmayacak. Bu memlekette, Müslüman bir millet olarak hep beraber kıyamete kadar yaşayacağız, düşmanlarımız ne yaparlarsa yapsın. İnşallah biz birlik oldukça bu milletin yolu açıktır.

Erdem kardeşimizin cenaze töreninde bulunduktan sonra, burada bulunan ve bulunmayan 79 milyon vatandaşımızın hepsinin, şimdi Erdem kardeşimize karşı da bir can borcumuz var. Düne göre daha çok çalışacağız. Düne göre daha çok birleşeceğiz, düne göre çok daha kararlı bir şekilde yürüyeceğiz ve Allah'ın izniyle hem onların kanlarının hesabını soracağız hem de bu memleketi hainlerden temizleyeceğiz."

Kurtulmuş, Özçelik'in yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek, "Hepimiz gözyaşlarımızı içimize akıtacağız ama asla bu hainlerin bu yaptıklarını unutmayacağız, bunların hesabını soracağız. Başımız sağ olsun." dedi.

Sanatçı Metin Şentürk, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın da katıldığı törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de aralarında olduğu çok sayıda kişi ve kurum çelenk gönderdi.

Törende, daha sonra şehit Özçelik'in tabutu, omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Bu sırada vatandaşlar tekbir getirdi, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde slogan attı.

Şehit Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik'in cenazesi, defnedilmek üzere Başakşehir Kayabaşı Mezarlığı'na götürüldü.

Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şehitlerimizi Uğurluyoruz - Son Dakika


Advertisement