Predsjednik Evropskog parlamenta Antono Tajani zabranio je ulazak u parlament zamjeniku ministra vanjskih poslova Sirije Eymanu Sosanu, javlja Anadolu Agency (AA).
Reakcija na napad sirijskog rezima hemijskim oruzjem u Idlibu, 4. aprila, u kojem su poginule na desetine civila, stigla je i iz Evropskog parlamenta.
Predsjednik EP-a Tajani otkazao je odrzavanje konferencije simpatizera Assadovog rezima, koja je planirana za 10. aprila.
Glasnogovornik EP-a Jaume Duch izjavio je kako je predsjednik Tajani zabranio ulazak u parlament zamjeniku ministra vanjskih poslova Sirije Sosanu, koji se trebao obratiti na konferenciji.
Duch je dodao kako su razlog ove zabrane "posljednji napad hemijskim oruzjem, kao i dešavanja nakon toga".
Konferenciju u EP-u planirala je organizovati Sirijska grupa za podršku miru, koja nema zvanicnu vezu sa parlamentom, ali koju cine clanovi EP-a.
Konferencija je otkazana nakon što je nekoliko clanova EP-a uputilo zahtjev predsjedniku Tajaniju za otkazivanje konferencije. Poziv za otkazivanje konferencije uputio je i novinar Rami Cerrah, a njemu su podršku pruzile na hiljade osoba.
Son Dakika › Güncel › Sirijskom Zvanicniku Zabranjen Ulazak U Evropski Parlament - Son Dakika
Masaüstü bildirimlerimize izin vererek en son haberleri, analizleri ve derinlemesine içerikleri hemen öğrenin.
Sizin düşünceleriniz neler ?