Sivas ve Beldeleri Belediye Başkanlarının Kopenhag Çıkarması - Son Dakika
Güncel

Sivas ve Beldeleri Belediye Başkanlarının Kopenhag Çıkarması

Sivas ve Beldeleri Belediye Başkanlarının Kopenhag Çıkarması

Danimarka'nın Albertslund şehrindeki müzik ve tiyatro binasında düzenlenen Avrupa Sivaslılar Dayanışma, Kaynaşma ve Kültür Gecesi, coşkulu geçti.

30.03.2015 12:49

Danimarka'nın Albertslund şehrindeki müzik ve tiyatro binasında düzenlenen Avrupa Sivaslılar Dayanışma, Kaynaşma ve Kültür Gecesi, coşkulu geçti. Sivas ve beldelerinden gelen belediye başkanları, iş adamları, Sivas Spor yöneticileri, Almanya ve Danimarka'dan Sivaslılar, Danimarka'da yerel Yönetimlerde görevli Türkler, Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği temsilcilerinin katıldığı gecede, sunuculuğu Regaip Tütüncü yaptı. Gecede, Danimarka'da Kraliçe Margrethe'nin huzurunda, ünlü Tivoli Eğlence Parkı gibi önemli yerlerde sahne alan Müzik Öğretmeni Erol Sarıkaya'nın yönetimindeki İshoj Türk Müziği Korosu verdiği konser ile ayakta alkışlandı. Gecede Türkiye'den gelen sanatçılar, Halil İbrahim Özdemir, Enver Meralli, Pınar Dağdelen, Şair Celal Özdemir de sahne aldılar. Aşık Veysel'in şarkılarının salondaki davetlilerle hep birlikte seslendirildiği gecede, Sivas Spora gelir elde etmek için Sergen Yalçın ve sporcuların imzalarını taşıyan bir Forma ve 3 top açık arttırmayla satışa çıkarıldı. Forma 800 Euro'ya alıcı bulurken, toplar 500'er Euro'ya satıldı. Ancak topların futbol topu olmayıp, Hendbol topu olması yadırgandı. Gecede İstiklal marşının ardından birer konuşma yapan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Ulaş Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer, Danimarka'da yaşayan Sivaslıların çok büyük yol kat ettiklerini, ülkeye çalışmak için gelen birinci nesil gibi artık sadece işçi değil, yüksek eğitimli, çok iyi mevkilerde çalışan ve politikada üst düzeyde görevli Türkler haline geldiklerini gördüklerini belirterek, bundan büyük mutluluk duyduklarını söylediler.

SİVASLILARIN ÖNÜNE AÇACAĞIZ

DHA'ya konuşan belediye başkanlarından Sami Aydın Coşkulu ve heyecanlı, memleket hasreti ile yanıp tutuşan bir Hemşeri topluluğu ili bir araya geldik. Avrupa'daki Türklerin daha da gelişip, kolektif bir yapıya kavuştuklarını görmekten çok memnun oldum. Avrupa'ya çalışmaya gelen Türk toplumu yerine bugün, eğitimli, ticarette başarılı büyük işadamları, siyasette üst kademelerde görev alan Türkleri, Sivaslılara görmekteyiz dedi. İsrafil Göçgün ziyaretlerine Almanya'da devam edeceklerini belirterek Sivas bu konuda biraz geç kalmıştı ancak gösterilen ilgi ileriye yönelik güzel bir ışık veriyor. Burada hem gönül bağını güçlendirdik hem de yapılabilecek işbirlikleri konusunda görüşmeler yaptık. Gayet yararlı bir ziyaret oldu dedi. Ahmet Turgay Oğuz, organizasyon sayesinde kendilerini Sivas'ta hissettiklerini belirterek, Danimarka'da yaşayan Sivaslıların çoğunluğunu Şarkışlalıların oluşturduğuna dikkat çekti. İsrafil Göçgün de Danimarka'ya diğer belediye başkanlarından birkaç gün önce gelip daha çok temasta bulunma şansı bulduğunu belirterek, Sivaslılar gecesini tarihi bir gün olarak değerlendirdi. Göçgün Buradaki yükselişi, Sivas'ta da bekliyoruz ve onların önünü açacağımızın sözünü veriyorum dedi. Gece, Plaket sunumu ve koronun müzikleriyle son buldu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sivas ve Beldeleri Belediye Başkanlarının Kopenhag Çıkarması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement