Tiyatrocu Cüneyt Türel'e Veda - Son Dakika
Güncel

Tiyatrocu Cüneyt Türel'e Veda

Tiyatrocu Cüneyt Türel\'e Veda

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden tiyatrocu Cüneyt Türel, son yolculuğuna uğurlanıyor.

03.05.2012 14:49  Güncelleme: 15:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden tiyatrocu Cüneyt Türel (70), son yolculuğuna uğurlanıyor. Bir süredir kanser tedavisi gören ve 1 Mayıs günü sabah saatlerinde kaldığı Amerikan Hastanesi'nde hayatını kaybeden Türel için, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, hayat arkadaşı Tilbe Saran, kızı Elif Türel, eski eşi Nükhet Turhan Türel, ağabeyi Metin Türel, yakınları ve sanatçı dostlarının katılımıyla tören düzenlendi.

UZUN BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUM

Türel'in cenazesinin bulunduğu Türk bayrağına sarılı tabut, alkışlar eşliğinde sahneye getirilirken, Tilbe Saran da, tabutun üzerine "Elin elimde" notunun bulunduğu sarı güller bıraktı. Türel için saygı duruşunda bulunulmasının ardından, öğrencisi Yeşim Koçak, Türel'in hiç sönmeyecek mumunu gözyaşları içinde sahneye getirdi.

Türel'in özgeçmişinin okunmasıyla devam eden törende konuşan Türel'in kızı Elif Türel, babasıyla aynı gün doğduklarını aktararak, "Ben ona 42'nci yaş hediyesiymişim. Aslında o bana bir hediyeydi. Babam kadar iyi Türkçe konuşan birinin kızı olarak, iki kelimeyi bir araya getiremeyeceğim ama o kadar çok şey söylemek istiyorum ki, babamı benim kelimelerimden dinleyin istiyorum. Ama kelimeler şu an bana ihanet ediyor. Onlar da benim gibi yetim kaldılar" dedi. Elif Türel, babasının son konuşmasında babasının "Uzun bir yolculuğa çıkıyorum" dediğini anlatarak, "Onu benimle birlikte bu sahneden yolcu ettiğiniz için teşekkür ederim" diye konuştu.

Tilbe Saran da, "Çehov'un mektuplarından taşan aşk gibi bizimki de tiyatro ipliğiyle örülüydü. Bana güzel anılar bıraktın ama yüreğim şimdi ıssız kaldı. Şimdi sana ebediyete götürmen için son çalıştığımız oyunun metnini bırakıyorum" diye konuştu. Saran, daha oyunun metnini Cüneyt Türel'in cenazesinin bulunduğu tabutun üzerine bıraktı.

ALKIŞLARLA UĞURLAMA

Konuşmaların ardından önce oyuncu arkadaşları tarafından Türel'in cenazesinin bulunduğu tabutun üzerine serili olan Türk bayrağı alındı. Daha sonra da Türel'i uğurlamaya gelenler tabutun başına sırasıyla geçerek Türel'le vedalaştı. Vedalaşmanın ardından da genç oyuncular sahneye davet edilerek, Türel'in cenazesi omuzlarda salondan çıkarıldı. Türel'in cenazesi, Teşvikiye Camii'ne götürülmek üzere cenaze aracına konulurken, Türel'i uğurlamaya gelenler dakikalarca alkışlayarak, Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nden Türel'i uğurladı.

DG-İY (MK) - İstanbul/ Şişli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tiyatrocu Cüneyt Türel'e Veda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı
  04:10 İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı

  İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırı İran'da coşkuyla kutlandı. Tahran'da halk, saldırıyı coşkuyla kutlayarak Filistin bayrakları taşıdı. İran Devrim Muhafızları Ordusu, saldırıya cevap olarak İsrail topraklarına insansız hava aracı ve füze ateşledi.

 • İran, İsrail'e yönelik saldırıyı coşkuyla kutladı
  04:04 İran, İsrail'e yönelik saldırıyı coşkuyla kutladı

  İran'ın başkenti Tahran'da halk, İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırıyı coşkuyla kutladı. Filistin meydanında toplanan yüzlerce Tahranlı 'Kahrolsun ABD' ve 'Kahrolsun İsrail' sloganları eşliğinde Filistin bayrakları taşıdı. Devrim Muhafızları Ordusu'na gerçekleşen saldırı nedeniyle halk, saldırıyı kutlarken teşekkür etti.

 • Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı
  03:50 Bursa'da kız meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı

  Bursa'da bir eğlence mekanında çıkan silahlı kavgada seken kurşun bir müşteriye isabet etti. Kavgaya karışan kişilerden biri bıçakla yaralanırken, diğer kişi ise gözaltına alındı. Yaralananların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Advertisement