Yürüyüşte Sendika Başkanları Arasında Gerginlik - Son Dakika
Güncel

Yürüyüşte Sendika Başkanları Arasında Gerginlik

Yürüyüşte Sendika Başkanları Arasında Gerginlik

AFYONKARAHİSAR (İHA) – Muğla Yatağan'daki termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine protesto eden ve Ankara'ya yürüyüş başlatan işçiler Afyonkarahisar'a geldi.

09.10.2013 19:18

AFYONKARAHİSAR (İHA) – Muğla Yatağan'daki termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine protesto eden ve Ankara'ya yürüyüş başlatan işçiler Afyonkarahisar'a geldi. Kentte gerçekleştirilen yürüyüşte sendika başkanları arasında gerginlik yaşandı.

Afyonkarahisar'a gelen işçileri, Afyonkarahisar-İzmir Karayolu üzerinde bulunan Asri Mezarlık önünde kentte bulunan sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları üyeleri karşıladı. Çiçeklerle karşıladıkları işçilerle birlikte yürüyüşe geçen heyete daha sonra Afyonkarahisar-İzmir Karayolu üzerinden Gezlıgöl Caddesi'ni geçerek Anıtpark önünde basın açıklaması yaptılar. Burada eylemciler adına konuşan Süleyman Girgin, yaptıkları eylemin tek amacının işsiz kalma korkusu olmadığını kaydetti. Milletin mallarının satılmasına karşı olduklarını kaydeden Girgin, "Bizim yürütmekte olduğumuz kavga sadece işimizden aşımızdan olma kavgası değildir. Açlıktan kimse ölmez. Biz özelleştirmeye karşıyız. Milletin malları olan millet mallarına sahip çıkma mücadelesi veriyoruz" dedi.

SENDİKA BAŞKANLARI ARASINDA GERGİNLİK

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı yürüyüşte, sendika başkanları arasında gerginlik yaşandı. Gazlıgöl Caddesi'nde yürüyüşleri sürdüren gruba polis yolu kapatmamaları, trafiği aksatmamaları konusunda uyardı. İşçiler buna uyarak trafiğin tek şeridi açtılar. Ancak daha sonra yolun kapatılmaması konusunda Türk-İş Afyonkarahisar İl Temsilcisi Muharrem Uslu ile Maden-İş Muğla Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin arasında tartışma çıktı. Hakarete varan sözlerin sarf edildiği tartışma daha sonra diğer sendika başkanlarının araya girmesiyle büyümeden sonlandırıldı. Daha sonra öfkelenen Girgin, koşarak kortejin başına geçip işçileri yolu komple kapatmasını ve oturmalarını söyledi. Buna uyan eylemci grup ise yaklaşık 5 dakika oturarak sloganlar attı, ardından da yeninden yürüyüşe geçti.

Öte yandan grup basın açıklamasının ardından olaysız şekilde geldikleri otobüslere binerek kentten ayrıldı. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yürüyüşte Sendika Başkanları Arasında Gerginlik - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement