10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali" - Son Dakika

10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali"

02.10.2017 15:56
10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali", yarın edebiyatseverlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali", yarın edebiyatseverlerle buluşacak.

Doğan Hızlan'ın onursal başkanı olduğu festival, Ahmet Kot'un küratörlüğünü yaptığı "İlk Eserler" sergisinin açılışı ve "Senem Diyici Trio" konseri ile yarın saat 19.00'da Grand Pera'da başlayacak.

Festivalde 40 edebiyat ödülüne layık görülen, eserleri 30 dile çevrilen ve kitapları dünyada 11 milyon satan, "Oysa Aşk" kitabının yazarı ünlü İspanyol yazar Jordi Sierra i Fabra, Türk okuyucularıyla bir araya gelecek.

Türkiye'den 30, yurt dışından 20 genç şair ve yazarın yer alacağı festivalde, Güray Süngü, Handan İnci, Turan Koç, Oktay Taftalı gibi isimler gençlere moderatörlük yapacak.

Festivale, 2017 Avrupa'dan Yeni Edebi Sesler Ödülü sahibi Belçikalı şair Charlotte Van den Broeck, 2014 ve 2016 yıllarında Forbes dergisi tarafından Hindistan'ın en ünlü yazarları arasında sayılan ve India Today dergisi tarafından da en ünlü 5 Bengalli genç arasında gösterilen Hindistanlı yazar Sonnet Mondal de katılacak.

Festival kapsamında, Grand Pera, Ahmet Hamdi Tanpınar Kütüphanesi, Goethe Enstitüsü Kütüphanesi, Mephisto Kafe, İnsan Kitabevi, Fatih Pages Kitabevi, Caddebostan Kültür Merkezi ve Pera Müzesi'nde şiir okumaları, imza günleri ve söyleşi etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Festivale bu yıl dünyanın önde gelen uluslararası edebiyat festivallerinin yöneticileri ve ilk eser çeviri edebiyat yayınlayan yayıncılar davet edildi.

Kültürel dışa açılım konusunda "İstanbul29" adlı prestij projeyi de bünyesine dahil eden festival, bu çerçevede Türk edebiyatının uluslararası alanda temsili ve teşviki için adımlar atmış olacak.

Şiir Hatları Vapuru etkinliğinin de düzenleneceği festival, 7 Ekim'de sona erecek.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye "edebiyatfestivali.org" internet sitesinden ulaşılabilir.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali' - Son Dakika


Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı 21:03 Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor
Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi 12:35 Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi
Advertisement