Aa Foto Muhabiri Gül'ün Halep'te Yaralanması - Son Dakika
Aa Foto Muhabiri Gül'ün Halep'te Yaralanması

Aa Foto Muhabiri Gül'ün Halep'te Yaralanması

02.08.2012 17:45

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili Yılmaz Karaca, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Sinan Gül'ün, Suriye'nin Halep kentinde yaralanmasına ilişkin, bu ülkede basın mensuplarının daha rahat görev yapabilmesi ve gazetecilerin saldırılara...

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili Yılmaz Karaca, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Sinan Gül'ün, Suriye'nin Halep kentinde yaralanmasına ilişkin, bu ülkede basın mensuplarının daha rahat görev yapabilmesi ve gazetecilerin saldırılara uğramamasının sağlanması gerektiğini bildirdi.

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı'nı da yürüten Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halep'te rejim ordusuyla muhalifler arasındaki çatışmaları fotoğraf karelerine yansıtmaya çalışırken yaralanan Gül'e yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Gazetecilerin Suriye'de zor koşullar altında görev yaptığına dikkati çeken Karaca, şunları kaydetti:

"AA foto muhabiri Sinan Gül'ün, insanlık dışı olaylara sahne olan Suriye'de görev yaparken keskin nişancılar tarafından ayağından vurulması son derece düşündürücüdür. Suriye'de devam eden çatışmalar son derece kontrolsüz. Suriye hükümetinin gerekli tedbiri almamasından doğan bu olayların devam etmemesi, meslektaşlarımızın daha rahat görev yapabilmesi ve gazetecilerin bu tür saldırılara uğramaması sağlanmalıdır. Bu saldırıyı, yaşanan vahşet olaylarının dünyaya duyulmasını isteyemeyenlerin yaptığı inancındayız. Başta AA ve Türk basını çalışanlarına 'geçmiş olsun' dileklerimizi sunar, meslektaşlarımızın bu tür olaylarla karşılaşmamasını dileriz."

Muhabir: Oktay Özden/ Sedat Gök

Yayıncı: Mürsel Çetin - ESKİŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aa Foto Muhabiri Gül'ün Halep'te Yaralanması - Son Dakika


Advertisement