- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü - Son Dakika

- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü

14.04.2020 10:14

- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü ABD'nin güney eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve kasırga nedeniyle 32 kişi hayatını kaybetti.

- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü

WASHINGTON - ABD'nin güney eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve kasırga nedeniyle 32 kişi hayatını kaybetti.

Çin'de ortaya çıkan korona virüsün merkezi haline gelen ABD bu kez fırtınalar ile mücadele ediyor. Ülkenin güney eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve kasırga 32 kişinin hayatını kaybetmesine, 200'den fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu. Yetkililer, Mississippi'de 11 Georgia eyaletinde 8, Arkansas'da 1, Güney Carolina eyaletinde 5, Teksas'ta 4, Arkansas 2, Kuzey Carolina eyaletinde 1 kişinin kasırgadan hayatını kaybettiğini açıkladı. Ülkede 1 milyondan fazla ev ve işletme hasar görürken, bir buçuk milyon kişiye elektrik verilemiyor. Eyaletlerde çok sayıda evde çökerken, elektrik direkleri ve ağaçlar yerle bir oldu.

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi, ülkenin güneyinde 3 gündür devam eden kasırgadan Teksas, Louisiana, Mississippi, Georgia, Arkansas, Alabama, Kentucky Tennessee, Kuzey Carolina ve Güney Carolina eyaletlerinde büyük tahribata yol açtığını ve kötü hava koşullarından en az 135 milyon kişinin etkilendiğini duyurdu. Kasırgalardan etkilenmeyen birçok eyalette ise şiddetli rüzgar nedeniyle elektrik kesintilerinin yaşandığı belirtildi.

Yönünü doya çeviren kasırganın ABD'de 2 gün daha etkili olacağı uyarısı yapıldı.

- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü
- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü
- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü
- ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel - ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef'ten diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, gözyaşlarına boğuldu Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi F.Bahçe yöneticisi Alper Pirşen'den çok sert hakem tepkisi: Beşiktaş ve TFF bu eserinden utanmalı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar