Son dakika Kentucky haberleri, Kentucky son dakika, son dakika Kentucky

Son Dakika Kentucky Haberleri

 • ABD'de köprü bariyerlerine çarpan kamyon havada asılı kaldı
  20:49 ABD'de köprü bariyerlerine çarpan kamyon havada asılı kaldı

  ABD'nin Kentucky eyaletinde köprü bariyerlerine çarpan bir kamyon havada asılı kaldı. Sürücü 40 dakika süren operasyonla kurtarıldı. Kentucky eyaletine bağlı Louisville kentinde Ohio Nehri üzerinde yer alan George Rogers Clark Memorial Köprüsü'nde seyir halindeki bir kamyon, bariyere çarptı. Köprüde asılı kalan kamyon şoförünün kurtarılması için bölgeye itfaiye ekipleri gönderildi. Kazada 2 araç daha karıştı ve 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Kentucky'de köprüde asılı kalan kamyon sürücüsü kurtarıldı
  11:46 Kentucky'de köprüde asılı kalan kamyon sürücüsü kurtarıldı

  ABD'nin Kentucky eyaletine bağlı Louisville kentinde Ohio Nehri üzerinde yer alan George Rogers Clark Memorial Köprüsü'nde seyir halindeki bir kamyon, bariyere çarptı. Köprüde asılı kalan kamyon şoförünün kurtarılması için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Köprü, her iki yönde de trafiğe kapatıldı. Kaza yerine gelen ekip, kamyon şoförünü 40 dakika süren operasyonla kurtarmayı başardı. Kazada 2 araç daha karışırken, 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • ABD Senatosu, Türkiye'ye F-16 satışını engellemeyi öngören tasarıyı reddetti
  01 Mar ABD Senatosu, Türkiye'ye F-16 satışını engellemeyi öngören tasarıyı reddetti

  ABD'li Senatör Rand Paul'ün sunduğu ve Türkiye'ye F-16 satışının bloke edilmesini öngören tasarı, Senato Genel Kurulu'ndaki oylamada reddedildi. Tasarıya 13 'evet' oyuna karşı 79 'hayır' oyu çıktı. Böylece ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışını engellemeye yönelik girişim, büyük bir oy farkıyla reddedilmiş oldu.

 • ABD Kongresi, Türkiye'ye F-16 Satışını Onayladı
  11 Şub ABD Kongresi, Türkiye'ye F-16 Satışını Onayladı

  ABD Kongresi, Türkiye'nin F-16 satın alması ve mevcut F-16'larını modernize etmesi için yapılan başvuruyu onayladı. Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alması nedeniyle F-35 programından çıkarılmasının ardından gerçekleşen bu satışın yaklaşık 23 milyar dolarlık bir bedelle gerçekleşmesi bekleniyor. Satış süreci, iki ülke arasında yapılacak görüşmelerle ilerleyecek ve uçakların tesliminin 2027'ye kadar sürebileceği belirtiliyor.

 • Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin ABD Kongresi'ndeki inceleme süresi sona erdi
  11 Şub Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin ABD Kongresi'ndeki inceleme süresi sona erdi

  Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin ABD Kongresindeki inceleme süresi doldu. 15 günlük inceleme süresinde savaş uçaklarının ve modernizasyon kitlerinin satış sürecine yalnızca Kentucky Senatörü Rand Paul'den itiraz geldi. ABD Ankara Büyükelçisi Jeffrey Flake ise "Bu F-16 satışını iki partili olarak onayladığı için ABD Kongresi'ne teşekkür ederiz. Bu bizim güvenliğimiz ve müttefiklerimizin güvenliği açısından iyi bir adım." dedi.

 • AK Parti'nin Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı Oldu
  24 Oca AK Parti'nin Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı Oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda Mamak Belediye Başkan adayını açıkladı. Asım Balcı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olup, sağlık reformları ve yeniden yapılandırma çalışmalarında görev almıştır.

 • ABD resmen donuyor! Soğuk hava dalgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 92'ye yükseldi
  22 Oca ABD resmen donuyor! Soğuk hava dalgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 92'ye yükseldi

  ABD'yi geçen hafta etkisi altına alan ve bu hafta da devam etmesi beklenen soğuk hava dalgası nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 92'yi buldu.

 • ABD'de kar fırtınası ve kutup soğuklarında hayatını kaybedenlerin sayısı 89'a yükseldi
  21 Oca ABD'de kar fırtınası ve kutup soğuklarında hayatını kaybedenlerin sayısı 89'a yükseldi

  ABD'de etkisini sürdüren kar fırtınası ve kutup soğukları nedeniyle geçtiğimiz haftadan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 89'a yükseldi. En çok kayıp Tennessee'de yaşanırken, birçok eyalette de can kayıpları rapor edildi.

 • ABD'de kar fırtınası ve kutup soğukları: Hayatını kaybedenlerin sayısı 59'a yükseldi
  20 Oca ABD'de kar fırtınası ve kutup soğukları: Hayatını kaybedenlerin sayısı 59'a yükseldi

  ABD'de etkisini sürdüren kar fırtınası ve kutup soğukları nedeniyle 12 Ocak'tan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 59'a yükseldi. Fırtına ve soğuk hava dalgası nedeniyle ağaçlar ve elektrik hatları devrildi, elektrik kesintileri yaşandı. Trafik kazaları, okul tatilleri ve havayolu aksamaları da meydana geldi. En çok can kaybı Tennessee'de yaşandı.

 • Böbrek taşı operasyonunda enfeksiyon kapıp uzuvlarını kaybeden kadın terapiye başladı
  04 Oca Böbrek taşı operasyonunda enfeksiyon kapıp uzuvlarını kaybeden kadın terapiye başladı

  Kentucky'de rutin bir böbrek taşı operasyonu sırasında enfeksiyon kaparak sepsis gelişen Lucinda Mullins, her iki bacağını ve her iki kolunu da kaybetmek zorunda kaldı. Mullins, Cardinal Hill Rehabilitasyon Hastanesi'nde terapi almaya başladı. Ailesi ve arkadaşları, Mullins'in cesaretini ve neşesini koruduğunu belirtiyor. Tıbbi faturalarla başa çıkmak için bir GoFundMe sayfası oluşturuldu.

 • Biden'ın oğlu, Cumhuriyetçilerin ifade vermesi çağrısını 'halka açık olması' şartıyla kabul etti
  28 Kas Biden'ın oğlu, Cumhuriyetçilerin ifade vermesi çağrısını 'halka açık olması' şartıyla kabul etti

  NEW ABD Başkanı Joe Biden'in oğlu Hunter Biden, "deniz aşırı ülkelerdeki iş ilişkilerinde siyasi nüfuz kullandıkları" iddialarına ilişkin çağrıldığı Kongre'de halka açık olarak yapılacak oturumda ifade verebileceğini belirtti.

 • Vezüv Yarışması: Antik Papirüslerdeki İlk Kelime Çözüldü
  23 Eki Vezüv Yarışması: Antik Papirüslerdeki İlk Kelime Çözüldü

  Kentucky Üniversitesi'ndeki bilim insanları, Vezüv Yarışması adlı bir yarışma düzenleyerek antik papirüslerdeki yazıları çözmek için yapay zeka ve röntgen teknolojisini kullandı. 21 yaşındaki bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olan Lufe Farritor, Herculaneum belgelerindeki bir kelimeyi çözen ilk insan oldu ve 40 bin dolarlık ödülü kazandı. Bu keşif, antik papirüslerin okunmasında bir devrim olarak görülüyor.

 • ABD'deki otomotiv işçilerinin grevi 4 haftada 7,7 milyar dolara mal oldu
  16 Eki ABD'deki otomotiv işçilerinin grevi 4 haftada 7,7 milyar dolara mal oldu

  ABD'de Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW) tarafından başlatılan grevin maliyeti, 4 haftada 7,7 milyar dolara ulaştı. Michigan merkezli ekonomik danışmanlık firması Anderson Economic Group (AEG) tarafından yapılan analize göre, grev nedeniyle doğrudan ücret kaybı 359 milyon dolar, üretici kaybı 3,45 milyar dolar, tedarikçi kaybı 2,67 milyar dolar ve bayi, müşteri ve diğer kayıplar ise 1,21 milyar dolar olarak hesaplandı. UAW'nin grevi, 3 büyük otomobil üreticisi olan General Motors (GM), Ford ve Stellantis'e karşı gerçekleştirildi ve sendikanın 88 yıllık tarihinde ilk defa 3 otomobil fabrikasının işçileri birlikte greve gitmişti.

 • Ford Yönetim Kurulu Başkanı, otomotiv işçilerinin grevinin Amerikan ekonomisine etkisine dikkat çekti
  16 Eki Ford Yönetim Kurulu Başkanı, otomotiv işçilerinin grevinin Amerikan ekonomisine etkisine dikkat çekti

  Ford Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford, otomotiv işçilerinin devam eden grevinin Amerikan ekonomisine olan etkisine dikkat çekerek, Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikasına grevi durdurma çağrısı yaptı. Ford, sendikanın grevinin Amerikan otomobil endüstrisinin geleceğiyle ilgili olduğunu belirtti ve sendika çalışanlarını dünyanın en iyi maaş alan imalat işçileri arasına sokacak bir sözleşme teklif ettiklerini aktardı. Ancak sendikanın grevi genişletmesi halinde Amerikan ekonomisine büyük etkisi olacağı uyarısında bulundu.

 • ABD'de otomotiv işçilerinin grevinin ekonomik maliyeti artıyor
  13 Eki ABD'de otomotiv işçilerinin grevinin ekonomik maliyeti artıyor

  ABD'de otomotiv işçilerinin 3 büyük otomobil üreticisine karşı başlattığı grev, işçiler ile otomobil üreticileri arasındaki çekişmeli müzakerelerde henüz bir anlaşma sağlanamaması nedeniyle sürerken, grevin sebep olduğu ekonomik kayıp her geçen gün artıyor.

 • New York Borsası Enflasyon Verilerinin Ardından Yatay Seyirle Başladı
  12 Eki New York Borsası Enflasyon Verilerinin Ardından Yatay Seyirle Başladı

  ABD'de açıklanan eylül ayı enflasyon verileri sonrası New York borsası yatay seyirle başladı. Dow Jones endeksi yüzde 0,12 artışla 33.845,65 puana çıktı. Enflasyonun beklenenden fazla artmasına rağmen altta yatan fiyat baskılarının hafiflemesi, Fed'in faiz oranlarını sabit tutacağı beklentilerini güçlendirdi. ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi ise enflasyon verilerinin ardından hafif yükseliş kaydetti.

 • UAW, Ford'un Kentucky'deki kamyon fabrikasında da grev başlattı
  12 Eki UAW, Ford'un Kentucky'deki kamyon fabrikasında da grev başlattı

  Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW), devam eden grevini Ford'un Kentucky'deki kamyon fabrikasını da kapsayacak şekilde genişletti. Sendika, Kentucky'deki Ford fabrikasında Super Duty kamyonları ile Ford Expedition ve Lincoln Navigator modeli büyük SUV'ların üretildiği bölümde çalışan 8.700 işçiye grev talimatı verdi. Bu hamle, sendikanın ABD'deki üç büyük otomobil üreticisine karşı mücadelesinin 27. gününde gerçekleşti ve ilk kez kamuoyuna önceden uyarıda bulunmaksızın eylemi genişletti.

 • Ford'un ABD'deki fabrikasında kriz! Binlerce işçi greve çıktı
  12 Eki Ford'un ABD'deki fabrikasında kriz! Binlerce işçi greve çıktı

  Otomotiv devi Ford'un ABD'nin Kentucky eyaletindeki kamyon fabrikasında çalışan 8 bin 700 işçi greve gitti. Binlerce kişinin iş bırakması nedeniyle fabrikanın kapısına kilit vuruldu.

 • ABD'de 82 yaşındaki senatör Mitch McConnell, konuşurken bir anda donakaldı
  30 Ağu ABD'de 82 yaşındaki senatör Mitch McConnell, konuşurken bir anda donakaldı

  ABD senatosundaki Cumhuriyetçilerin lideri 82 yaşındaki Mitch McConnell, basın mensuplarının sorularını cevaplarken bir anda boşluğa bakarak 30 saniyeden fazla donakaldı.

 • Boğazından yere zincirlenen kadın attığı çığlıkla kurtarıldı
  23 Ağu Boğazından yere zincirlenen kadın attığı çığlıkla kurtarıldı

  Kentucky'de bir kadın, boğazına zincir vurulduktan sonra çığlık sesleriyle komşularının dikkatini çekti ve polisler tarafından kurtarıldı. Kadının çocuğunun babası tarafından alıkonulduğu, zincirlendiği ve ölümle tehdit edildiği belirtildi.

 • Kentucky'de zincire vurulan kadın polisler tarafından kurtarıldı
  23 Ağu Kentucky'de zincire vurulan kadın polisler tarafından kurtarıldı

  Kentucky eyaletinde bir kadın, çığlık seslerini duyan komşularının ihbarı üzerine eve gelen polisler tarafından boynuna zincir vurulmuş halde bulundu. Polisler, baltayla zinciri kırarak kadını kurtardı. Kadının çocuğunun babası olan şüpheli ise gözaltına alındı.

 • ABD'ye tehlikeli yolları aşarak gelen göçmenlerin iş umudu: New Jersey'nin gündelikçi işçi pazarı
  12 Ağu ABD'ye tehlikeli yolları aşarak gelen göçmenlerin iş umudu: New Jersey'nin gündelikçi işçi pazarı

  Daha rahat bir yaşam umuduyla birçok tehlikeyi göze alarak ABD'ye gelen ve çoğu Güney Amerikalı olan göçmenler, aradığını bulamıyor.

 • ABD Senatosu Lideri Mitch McConnell'a Hitap Sırasında İstifa Çağrıları
  07 Ağu ABD Senatosu Lideri Mitch McConnell'a Hitap Sırasında İstifa Çağrıları

  ABD Senatosundaki Cumhuriyetçilerin lideri Mitch McConnell, Kentucky eyaletindeki hitabı sırasında bazı seçmenlerinin emekli olması ve istifa etmesi yönünde sözler sarf ettiği bildirildi. Konuşması boyunca alaycı sözlerle defalarca kesilen McConnell, rahatsızlık duymadan konuşmasını sürdürdü. McConnell'ın sağlığıyla ilgili endişelerin artmasına rağmen yakın zamanda emekli olmayacağı yönündeki iddiaları doğruladığı belirtildi.

 • ABD ve Güney Kore, Kore Yarımadası açıklarında denizaltılara karşı ortak tatbikat düzenledi
  29 Tem ABD ve Güney Kore, Kore Yarımadası açıklarında denizaltılara karşı ortak tatbikat düzenledi

  ABD'nin 42 yıl sonra Güney Kore'ye arka arkaya 2 kez nükleer denizaltı göndermesinin ardından ABD ve Güney Kore, Kore Yarımadası açıklarında denizaltılara karşı ortak askeri tatbikat düzenledi. Tatbikatta, Kuzey Kore'nin olası bir denizaltısına karşı arama, takip etme ve hedefi belirleme eğitimleri yapıldı.

 • Japonya, Kuzey Kore'nin adımlarını yakından izleyecek
  27 Tem Japonya, Kuzey Kore'nin adımlarını yakından izleyecek

  Japonya Kabine Başsekreteri Matsuno Hirokazu, Kuzey Kore'nin nükleer ve füze geliştirme programlarının ülkesinin ve dünyanın güvenliğini tehdit ettiğini belirterek Kuzey Kore'nin adımlarını yakından izleyeceklerini ifade etti. Matsuno, Kuzey Kore'nin nükleer ve füze geliştirme programlarının, Japonya ve dünyanın barışını, güvenliğini tehdit ettiğini ve 'kabul edilemez' olduğunu söyledi. Japonya, ilgili BM Güvenlik Konseyi kararlarının tam olarak uygulanmasını sağlamak için diğer ülkelerle çalışacak.

 • Kuzey Kore, ABD'nin nükleer denizaltısı göndermesinin ardından balistik füze denemesi yaptı
  25 Tem Kuzey Kore, ABD'nin nükleer denizaltısı göndermesinin ardından balistik füze denemesi yaptı

  ABD'nin bir hafta içerisinde ikinci kez bölgeye nükleer denizaltı göndermesinin ardından, Kuzey Kore'nin iki adet balistik füze denemesi yaptığı bildirildi. Güney Kore ordusundan yapılan açıklamada, ABD’nin nükleer denizaltısının Güney’deki donanma üssüne ulaşmasından saatler sonra iki balistik füzenin Kuzey Kore’den fırlatıldığı ve ülkenin doğu kıyısının açıklarında denize düştüğü belirtildi. Japonya Savunma Bakanlığı da Kuzey Kore’nin füze denemelerini doğruladı.

 • Güney Kore, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne 2 kısa menzilli balistik füze fırlattığını duyurdu
  24 Tem Güney Kore, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne 2 kısa menzilli balistik füze fırlattığını duyurdu

  Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne 2 kısa menzilli balistik füze fırlattığını açıkladı. Fırlatmaların denize düşmeden yaklaşık 400 kilometre uçtuğu belirtildi. Kuzey Kore'nin bu eylemi, ABD'nin Güney Kore'ye nükleer denizaltı göndermesine tepki olarak gerçekleştirdiği kaydediliyor.

 • Güney Kore, Kuzey Kore'nin Doğu Denizi'ne balistik füze fırlattığını duyurdu
  24 Tem Güney Kore, Kuzey Kore'nin Doğu Denizi'ne balistik füze fırlattığını duyurdu

  Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore'nin Doğu Denizi'ne balistik füze fırlattığını açıkladı. Kuzey Kore'nin bu eylemi, ABD'nin Güney Kore'ye nükleer denizaltı göndermesine tepki olarak gerçekleştirdiği belirtiliyor. Güney Kore Donanması ise ABD'nin gönderdiği nükleer denizaltının ülkeye ulaştığını bildirdi.

 • ABD'ye ait nükleer denizaltı Güney Kore'ye demirledi
  24 Tem ABD'ye ait nükleer denizaltı Güney Kore'ye demirledi

  ABD'ye ait Los Angeles sınıfı nükleer denizaltı The USS Annapolis, Güney Kore'nin Jeju adasındaki bir limana demirledi. Ziyaret, askeri malzeme ikmali amacıyla gerçekleştirildi ve Güney Kore ile ABD donanmaları arasındaki ittifakı güçlendirmeyi ve değişim faaliyetleri yürütmeyi planlıyor.

 • ABD'nin ikinci nükleer denizaltısı Güney Kore'ye ulaştı
  24 Tem ABD'nin ikinci nükleer denizaltısı Güney Kore'ye ulaştı

  ABD'nin bu ay ikinci kez gönderdiği nükleer denizaltı USS Annapolis, Güney Kore'ye ulaştı. Jeju Adaları'na demir atan denizaltı, çeşitli malzemeleri yüklemek için bekliyor. ABD ve Güney Kore askeri birlikleri denizaltıya yönelik eğitim düzenleme konusunda görüşmeler yapıyor.

 • Güney Kore, Kuzey Kore'nin Sarı Deniz'e füze fırlattığını bildirdi
  22 Tem Güney Kore, Kuzey Kore'nin Sarı Deniz'e füze fırlattığını bildirdi

  Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore'nin Çin ana karası ve Kore Yarımadası arasında bulunan Sarı Deniz'e birkaç seyir füzesi fırlattığını açıkladı. Kuzey Kore'nin fırlatma denemeleri yakından izlenirken, ABD ile işbirliği içinde Güney Kore ordusunun teyakkuz halinde olduğu belirtildi. Bu olay, ABD'nin Ohio sınıfı nükleer denizaltı USS Kentucky'yi Güney Kore sularına göndermesiyle gerilimi artırmıştı.

 • Güney Kore, Kuzey Kore'ye nükleer saldırı tehdidi
  21 Tem Güney Kore, Kuzey Kore'ye nükleer saldırı tehdidi

  Güney Kore, Kuzey Kore'nin ABD'nin nükleer denizaltısının bölgeye gelmesinin 'nükleer silah kullanımı için yasal zemin oluşturabileceği' açıklaması üzerine Kuzey'i herhangi bir nükleer saldırıda bulunması halinde anında karşılık verileceği konusunda uyardı. Güney Kore Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'nin ABD'nin 'USS Kentucky' isimli nükleer denizaltısı ve Nükleer Danışma Grubunun (NCG) toplantısına tepki göstermesi üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, 'Pyongyang yönetiminin, Güney Kore-ABD ittifakına karşı herhangi bir nükleer saldırıda bulunması halinde anında güçlü ve kararlı bir şekilde karşılık verilecek.' ifadesi kullanılarak, nükleer bir saldırı durumunda Kuzey Kore'deki yönetimin 'sonlanacağı' belirtildi.

 • Kuzey Kore Savunma Bakanı, ABD'nin nükleer denizaltısının demir attığına dikkat çekti
  20 Tem Kuzey Kore Savunma Bakanı, ABD'nin nükleer denizaltısının demir attığına dikkat çekti

  Kuzey Kore Savunma Bakanı Kang Sun-nam, ABD'ye ait nükleer güçle çalışan denizaltının Güney Kore'nin kara sularına demir atmasının ülkesinin nükleer silah kullanımını meşrulaştıran yasal şartları karşılayabileceği uyarısında bulundu. Kang, ABD ve Güney Kore'yi Kuzey Kore'nin nükleer güç politikasına ilişkin yasal şartları hatırlatarak eleştirdi. ABD'nin gönderdiği nükleer denizaltı, Güney Kore'ye 1981'den bu yana ilk kez gönderilen bir nükleer denizaltı oldu.

 • Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, ABD Nükleer Denizaltısını Ziyaret Ederek Kuzey Kore'ye Caydırıcılık Mesajı Verdi
  19 Tem Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, ABD Nükleer Denizaltısını Ziyaret Ederek Kuzey Kore'ye Caydırıcılık Mesajı Verdi

  Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, 42 yıl sonra ilk kez ülke kara sularına demirleyen ABD nükleer denizaltısını ziyaretinde Kuzey Kore'nin nükleer ve füze tehditlerine yönelik 'caydırıcılık' mesajı verdi. Yoon, denizaltının demirlemesinin iki ülkenin genişletilmiş caydırıcılığının inandırıcılığını ortaya koyduğunu vurguladı. Güney Kore ve ABD'nin Kuzey Kore'ye karşı kararlılıkla ve kuvvetli bir şekilde karşılık vereceğini belirtti.

 • ABD'nin nükleer denizaltısı Güney Kore'ye ulaştı
  18 Tem ABD'nin nükleer denizaltısı Güney Kore'ye ulaştı

  ABD, Güney Kore'yi savunmak için 42 yıl sonra ilk kez nükleer denizaltı gönderdi. ABD'nin USS Kentucky nükleer denizaltısı Busan Limanı'na vardı. Bu adım, ABD'nin genişletilmiş caydırıcılık önlemlerini kararlılıkla uygulayacağının bir göstergesi olarak değerlendirildi.

 • Kendi tarlasında çalışan adam, toprağından çıkan altın sikkeler sayesinde yaklaşık 70 milyon dolar servete kavuştu
  12 Tem Kendi tarlasında çalışan adam, toprağından çıkan altın sikkeler sayesinde yaklaşık 70 milyon dolar servete kavuştu

  ABD'nin Kentucky eyaletinde mısır tarlasında çalışan bir adam, Amerikan İç Savaşı dönemine ait 700'den fazla altın sikke buldu. Nefes nefese altın sikkeleri topraktan çıkaran adam, "Bu bugüne kadar gördüğüm en çılgınca şey" diyerek sevincini paylaştı. Ülkede bu keşif "Büyük Kentucky Hazinesi" olarak adlandırılırken, sikkelerden bir tanesinin yıllar önce bir müzayedede 100.000 dolardan fazla bir fiyata satıldığı belirtildi.

 • Kentucky'de başıboş gezen domuz polis ve çevre sakinlerini zorladı
  09 Tem Kentucky'de başıboş gezen domuz polis ve çevre sakinlerini zorladı

  ABD'nin Kentucky eyaletindeki bir mahallede başıboş gezen bir domuz hakkında ihbar alan polis olay yerine intikal etti. Sahibinden kaçtığı ifade edilen domuzu yakalamak için polis ve çevre sakinlerinin mücadelesi saniye saniye kameralara yansıdı. Sahibi büyük bir köpek kafesi getirerek domuzu yakalayıp eve gönderdi.

 • Kentucky'de başıboş gezen domuz polis ve çevre sakinlerini zorladı
  09 Tem Kentucky'de başıboş gezen domuz polis ve çevre sakinlerini zorladı

  ABD'nin Kentucky eyaletindeki bir mahallede başıboş gezen bir domuz hakkında ihbar alan polis olay yerine intikal etti. Sahibinden kaçtığı ifade edilen domuzu yakalamak için polis ve çevre sakinlerinin mücadelesi saniye saniye kameralara yansıdı.

 • Kentucky'de başıboş gezen domuz polis ve çevre sakinlerini zorladı
  09 Tem Kentucky'de başıboş gezen domuz polis ve çevre sakinlerini zorladı

  ABD'nin Kentucky eyaletindeki bir mahallede başıboş gezen bir domuz hakkında ihbar alan polis olay yerine intikal etti. Sahibinden kaçtığı ifade edilen domuzu yakalamak için polis ve çevre sakinlerinin mücadelesi saniye saniye kameralara yansıdı.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Kimyasal Silahlar Anlaşması'na katılım çağrısı yaptı
  08 Tem ABD Başkanı Joe Biden, Kimyasal Silahlar Anlaşması'na katılım çağrısı yaptı

  ABD Başkanı Joe Biden, tüm ulusların Kimyasal Silahlar Anlaşması'na katılmasını istedi. Biden, ABD'nin envanterinde bulunan son kimyasal silahların imha edildiğini belirterek, diğer ülkeleri de sözleşmeye katılmaya teşvik etti. Biden, Rusya ve Suriye'nin sözleşmeye uymalarını ve beyan edilmeyen programlarını açıklamalarını istedi. ABD, kimyasal silahların üretimi, depolanması ve kullanımını sonlandırmak için diğer ülkelerle çalışmaya devam edeceğini belirtti. ABD Senatosu'ndaki Cumhuriyetçilerin Lideri Mitch McConnell ise ABD'nin sinir gazı yüklü roketleri yok ettiğini duyurmuştu. ABD, Kimyasal Silahlar Anlaşması gereği 30 Eylül'e kadar envanterindeki tüm kimyasal silahları yok etmekle yükümlüydü.

 • ABD, nükleer silah stokunu tamamen yok ettiğini duyurdu
  07 Tem ABD, nükleer silah stokunu tamamen yok ettiğini duyurdu

  Senato'daki Cumhuriyetçilerin Lideri Mitch McConnell, ABD'nin beyan ettiği son nükleer silah stokunu da yok ettiğini açıkladı. McConnell, Kentucky'deki Blue Grass deposunda bulunan sinir gazı yüklü roketleri imha ettiğini belirtti. Bu silahlar, ABD'nin beyan ettiği son silahlar olarak biliniyor. McConnell, Soğuk Savaş'ın sonunda 30 bin tona ulaşan ABD'nin nükleer silah stokunu tamamen yok etme sürecinin sonuna gelindiğini ifade etti. ABD, 1997'de imzalanan Kimyasal Silahlar Anlaşması kapsamında 30 Eylül'e kadar envanterindeki tüm kimyasal silahları yok etme yükümlülüğüne sahipti.

 • ABD Enerji Bakanlığı, Ford ve SK On'un ortak girişimine 9,2 milyar dolar kredi verecek
  22 Haz ABD Enerji Bakanlığı, Ford ve SK On'un ortak girişimine 9,2 milyar dolar kredi verecek

  ABD Enerji Bakanlığı, Ford ve Güney Koreli batarya üreticisi SK On'un ortak girişimine ülkede kurulması planlanan 3 batarya fabrikası için 9,2 milyar dolara kadar kredi verileceğini duyurdu. Biri Tennessee, ikisi Kentucky'de planlanan tesislerin inşaatı sırasında 5 bin kişiye, sonrasında ise 7 bin 500 kişiye istihdam sağlanması bekleniyor.

 • Kanada'daki Orman Yangınlarından Çıkan Duman ABD'nin Güneyine Yöneldi
  09 Haz Kanada'daki Orman Yangınlarından Çıkan Duman ABD'nin Güneyine Yöneldi

  ABD'nin kuzeydoğu bölgesini etkisi altına alan Kanada'daki orman yangınlarından çıkan duman, rüzgarın etkisiyle ülkenin güneyine yöneldi. New York ve Washington D.C'de hava kalitesi normale dönmeye başladı. Dumanın şimdi de ABD'nin Missouri ve Kentucky gibi güney eyaletlerinde hayatı olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi. Ulusal Meteoroloji Servisi, dumanın rüzgarlarla ABD'nin kuzeydoğu, orta Atlantik, Ohio Vadisi ve orta batı kesimine taşınmaya devam edeceğini ancak hafta sonu biraz rahatlama beklendiğini kaydetti.

 • Muhammad Ali'nin vefatının 7. yılı anılıyor
  03 Haz Muhammad Ali'nin vefatının 7. yılı anılıyor

  Spor dünyasının tüm zamanların en büyüğü olarak anılan boksör ve Müslüman aktivist Muhammed Ali, vefatının 7. yılında anılıyor. Kentucky eyaletinin Louisville kentinde dünyaya gelen Ali, boksla tanışması hırsızlık olayıyla başladı ve amatör olarak çıktığı 100 maçın 95'ini kazandı. Profesyonel hayatında 61 maçta sadece 5 kez yenilen Ali, 37'si nakavt olmak üzere 56 maçını kazandı. 22 yaşında İslam dinini seçen Ali, ömrünü ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadeleye adadı.

 • Benzin istasyonundan son 40 dolarıyla bilet alan adam milyoner oldu
  27 May Benzin istasyonundan son 40 dolarıyla bilet alan adam milyoner oldu

  Michael Schlemmer isimli adam, benzin almak için girdiği istasyonda cebinde son para olan 40 dolarla piyango bileti aldı. 1 milyon dolar kazanan adam, yeni bir araç almayı planlıyor.

 • ABD'de McDonald's şirketi 10 yaşındaki çocukları çalıştırdığı için cezalandırıldı
  04 May ABD'de McDonald's şirketi 10 yaşındaki çocukları çalıştırdığı için cezalandırıldı

  ABD Çalışma Bakanlığı, Kentucky eyaletindeki bir McDonald's imtiyaz sahibi şirketin 10 yaşındaki iki çocuğu çalıştırdığını tespit etti. Ayrıca, 16 yaş altı 24 çocuğun yasal olarak izin verilen saatlerin üzerinde çalıştığı belirlendi. İşverenlerin genç çalışanları koruyan yasaları sık sık çiğnediği ifade edildi.

 • ABD Kara Kuvvetleri, helikopter kazalarının ardından hava personelini yere indirdi
  29 Nis ABD Kara Kuvvetleri, helikopter kazalarının ardından hava personelini yere indirdi

  ABD Kara Kuvvetleri Komutanı, son dönemde yaşanan ölümcül helikopter kazalarının ardından kritik görevlerde olmayan bütün hava personelinin yere indirilmesi yönünde emir verdi. Emir, Alaska ve Kentucky'de 12 askerin hayatını kaybettiği son iki kazadan hemen sonra geldi. Kazaların soruşturulduğu ve güvenlik ve eğitim protokollerine odaklanılacağı belirtildi.

 • Pentagon, kritik görevler dışındaki askeri helikopter uçuşlarını durdurdu
  29 Nis Pentagon, kritik görevler dışındaki askeri helikopter uçuşlarını durdurdu

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) son dönemde meydana gelen kazaların ardından kritik görevler dışındaki askeri helikopter uçuşlarının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Alaska ve Kentucky'deki kazalarda 12 asker hayatını kaybetmesinin ardından, ordu pilotlarının ve mürettebatın güvenlik ve eğitim protokollerine odaklanacağı belirtildi.

 • ABD'de iki askeri helikopter çarpıştı: 3 ölü 1 yaralı
  28 Nis ABD'de iki askeri helikopter çarpıştı: 3 ölü 1 yaralı

  Alaska'da eğitim uçuşu yapan iki Boeing AH-64 Apache tipi askeri helikopter çarpıştı. Kazada en az 3 asker hayatını kaybetti ve 1 asker yaralandı. Kazanın nedeni araştırılıyor. Hayatını kaybeden askerlerin kimlikleri henüz açıklanmadı. Bu, son aylarda ABD ordusunda meydana gelen birkaç helikopter kazasından biri.

 • Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi
  16 Nis Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi

  NEW ABD Başkanı Joe Biden, dün gece Alabama ve Kentucky'de yaşanan silahlı saldırıların ardından Kongre'yi silahlanma yasalarıyla ilgili harekete geçmeye çağırdı.

 • Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi
  16 Nis Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi

  NEW ABD Başkanı Joe Biden, dün gece Alabama ve Kentucky'de yaşanan silahlı saldırıların ardından Kongre'yi silahlanma yasalarıyla ilgili harekete geçmeye çağırdı.

 • ABD'de parkta silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı
  16 Nis ABD'de parkta silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı

  ABD'nin Louisville kentindeki bir parkta meydana gelen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ağır yaralandı.

 • ABD'de parkta silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı
  16 Nis ABD'de parkta silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı

  ABD'nin Louisville kentindeki bir parkta meydana gelen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ağır yaralandı.

 • ABD'nin Kentucky eyaletinde bir parkta düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti
  16 Nis ABD'nin Kentucky eyaletinde bir parkta düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir parktaki kalabalığa ateş açılması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

 • ABD'nin Kentucky eyaletinde bir parkta düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti
  16 Nis ABD'nin Kentucky eyaletinde bir parkta düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir parktaki kalabalığa ateş açılması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

 • ABD Ulusal Tüfek Derneği yöneticisi, Demokrat siyasetçilere 'silah düşmanı' dedi
  15 Nis ABD Ulusal Tüfek Derneği yöneticisi, Demokrat siyasetçilere "silah düşmanı" dedi

  NEW ABD'nin Indiana eyaletinde Ulusal Tüfek Derneği (NRA) tarafından düzenlenen Yasama Eylemi Enstitüsü Liderlik Forumu'nda, kurumun CEO'su ve Başkan Yardımcısı Wayne LaPierre, silah satışlarını engellemeye çalışan siyasetçileri "silah düşmanı" olarak niteledi.

 • ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısının zanlısı Sturgeon'a beyin testi yaptırılıyor
  14 Nis ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısının zanlısı Sturgeon'a beyin testi yaptırılıyor

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde 10 Nisan'da 5 kişinin hayatını kaybettiği bankadaki silahlı saldırıyı gerçekleştiren Connor Sturgeon'un beyin testine tabi tutulduğu bildirildi.

 • ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısının zanlısı Sturgeon'a beyin testi yaptırılıyor
  14 Nis ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısının zanlısı Sturgeon'a beyin testi yaptırılıyor

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde 10 Nisan'da 5 kişinin hayatını kaybettiği bankadaki silahlı saldırıyı gerçekleştiren Connor Sturgeon'un beyin testine tabi tutulduğu bildirildi.

 • ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısında polis kamerası kayıtları yayımlandı
  12 Nis ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısında polis kamerası kayıtları yayımlandı

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde 5 kişinin hayatını kaybettiği bankadaki silahlı saldırıyla ilgili polisin vücut kamera kayıtları yayımlandı.

 • ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısında polis kamerası kayıtları yayımlandı
  12 Nis ABD'de 5 kişinin öldüğü banka saldırısında polis kamerası kayıtları yayımlandı

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde 5 kişinin hayatını kaybettiği bankadaki silahlı saldırıyla ilgili polisin vücut kamera kayıtları yayımlandı.

 • ABD'de 5 kişinin hayatını kaybettiği banka saldırısından görüntüler! Polis kamerasına yansıyan dakikalarda soyguncular işte böyle yakalandı
  12 Nis ABD'de 5 kişinin hayatını kaybettiği banka saldırısından görüntüler! Polis kamerasına yansıyan dakikalarda soyguncular işte böyle yakalandı

  ABD'nin Kentucky eyaletine bağlı Louisville şehrinde bir bankada 5 kişiyi öldüren çalışanın polis tarafından etkisiz hale getirildiği anların görüntüleri aktarıldı.

 • ABD'de Kentucky'deki silahlı saldırının polis görüntüleri yayınlandı
  12 Nis ABD'de Kentucky'deki silahlı saldırının polis görüntüleri yayınlandı

  ABD'nin Kentucky eyaletinde bir bankaya yönelik düzenlenen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya müdahale eden polis memurlarının vücut kamerasınca kaydedilen görüntüler yayınlandı.

 • ABD'de Kentucky'deki silahlı saldırının polis görüntüleri yayınlandı
  12 Nis ABD'de Kentucky'deki silahlı saldırının polis görüntüleri yayınlandı

  ABD'nin Kentucky eyaletinde bir bankaya yönelik düzenlenen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya müdahale eden polis memurlarının vücut kamerasınca kaydedilen görüntüler yayınlandı.

 • ABD'de bankaya saldıran zanlının silahını yasal yoldan satın aldığı açıklandı
  11 Nis ABD'de bankaya saldıran zanlının silahını yasal yoldan satın aldığı açıklandı

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir bankada yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırıda, zanlının silahını yasal yollardan satın aldığı bildirildi.

 • ABD'de bankaya saldıran zanlının silahını yasal yoldan satın aldığı açıklandı
  11 Nis ABD'de bankaya saldıran zanlının silahını yasal yoldan satın aldığı açıklandı

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir bankada yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırıda, zanlının silahını yasal yollardan satın aldığı bildirildi.

 • ABD'de bankaya silahlı saldırı: 5 ölü, 6 yaralı
  11 Nis ABD'de bankaya silahlı saldırı: 5 ölü, 6 yaralı

  ABD'nin Kentucky eyaletinde bir bankaya düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.

 • ABD'nin Kentucky eyaletindeki silahlı saldırıda 4 kişi öldü
  11 Nis ABD'nin Kentucky eyaletindeki silahlı saldırıda 4 kişi öldü

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir bankada meydana gelen silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'de bankaya silahlı saldırı düzenleyen banka çalışanı çıktı
  10 Nis ABD'de bankaya silahlı saldırı düzenleyen banka çalışanı çıktı

  Polis, ABD'nin Kentucky eyaletinde bankaya düzenlenen silahlı saldırının banka çalışanı 23 yaşındaki Connor Sturgeon tarafından düzenlendiğini ve saldırganın saldırıyı sosyal medyadan canlı olarak yayınladığını açıkladı.

 • ABD'de bankaya silahlı saldırı düzenleyen banka çalışanı çıktı
  10 Nis ABD'de bankaya silahlı saldırı düzenleyen banka çalışanı çıktı

  Polis, ABD'nin Kentucky eyaletinde bankaya düzenlenen silahlı saldırının banka çalışanı 23 yaşındaki Connor Sturgeon tarafından düzenlendiğini ve saldırganın saldırıyı sosyal medyadan canlı olarak yayınladığını açıkladı.

 • ABD Başkanı Joe Biden, silahlı saldırı sonrası Kongre'yi harekete geçmeye çağırdı
  10 Nis ABD Başkanı Joe Biden, silahlı saldırı sonrası Kongre'yi harekete geçmeye çağırdı

  Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir bankada gerçekleşen silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti. Joe Biden, Cumhuriyetçilere silahsızlanma konusunda harekete geçme çağrısı yaptı.

 • ABD'de 5 kişinin öldüğü silahlı saldırı sonrası Biden, Cumhuriyetçileri harekete geçmeye çağırdı
  10 Nis ABD'de 5 kişinin öldüğü silahlı saldırı sonrası Biden, Cumhuriyetçileri harekete geçmeye çağırdı

  NEW ABD Başkanı Joe Biden, 5 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından Kongre'deki Cumhuriyetçilere, harekete geçme çağrısında bulundu.

 • ABD'nin Kentucky eyaletindeki bir bankaya silahlı saldırı düzenlendi: 5 ölü, 6 yaralı
  10 Nis ABD'nin Kentucky eyaletindeki bir bankaya silahlı saldırı düzenlendi: 5 ölü, 6 yaralı

  ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir bankaya silahlı saldırı düzenlendi. Olayda 5 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Saldırgan etkisiz hale getirildi.

 • ABD'nin Kentucky eyaletindeki silahlı saldırıda 5 kişi öldü
  10 Nis ABD'nin Kentucky eyaletindeki silahlı saldırıda 5 kişi öldü

  NEW ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir bankada meydana gelen silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'de bankaya silahlı saldırı: 5 ölü, 6 yaralı
  10 Nis ABD'de bankaya silahlı saldırı: 5 ölü, 6 yaralı

  - ABD'de bankaya silahlı saldırı: 5 ölü, 6 yaralı ABD'nin Kentucky eyaletinde bir bankaya düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.

 • ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 18 kişi hayatını kaybetti
  02 Nis ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 18 kişi hayatını kaybetti

  ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini etkileyen hortumlar hayatı felç etti. Felaket nedeniyle şu ana kadar 18 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı. Birçok ev ve iş yeri kullanılamaz hale gelirken bazı bölgeler ise elektriksiz kaldı.

 • GÜNCELLEME: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda en az 10 kişi hayatını kaybetti
  01 Nis GÜNCELLEME: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda en az 10 kişi hayatını kaybetti

  ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini etkileyen hortumlarda ilk belirlemelere göre 10 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

 • GÜNCELLEME 2: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda18 kişi hayatını kaybetti
  01 Nis GÜNCELLEME 2: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda18 kişi hayatını kaybetti

  NEW ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini etkileyen hortumlarda şu ana kadar 18 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

 • ABD'yi hortum ve şiddetli fırtına vurdu: 6 ölüArkansas'ta 5, Illinois'te 1 can kaybı
  01 Nis ABD'yi hortum ve şiddetli fırtına vurdu: 6 ölüArkansas'ta 5, Illinois'te 1 can kaybı

  - ABD'yi hortum ve şiddetli fırtına vurdu: 6 ölü Arkansas'ta 5, Illinois'te 1 can kaybı ABD'nin Arkansas eyaletinde çıkan hortum nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 4 kişi hayatını kaybetti
  01 Nis ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 4 kişi hayatını kaybetti

  ABD'nin farklı eyaletlerini etkileyen hortumlarda ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

 • ABD'de düşen 2 helikopterdeki 9 asker hayatını kaybetti
  31 Mar ABD'de düşen 2 helikopterdeki 9 asker hayatını kaybetti

  ABD'nin Kentucky eyaletinde 29 Mart'ta eğitim sırasında düşen 2 askeri helikopterde bulunan 9 asker hayatını kaybetti

Advertisement