Son dakika Alabama haberleri, Alabama son dakika, son dakika Alabama

Son Dakika Alabama Haberleri

 • Ohio, nitrojen gazıyla idam uygulamasına izin verecek bir yasa tasarısı sundu
  31 Oca Ohio, nitrojen gazıyla idam uygulamasına izin verecek bir yasa tasarısı sundu

  ABD'nin Alabama eyaletinde nitrojen gazıyla idam edilen Kenneth Smith'in ardından, Ohio eyalet yetkilileri de aynı idam uygulamasına izin verecek bir yasa tasarısı sundu. Alabama'da ilk kez uygulanan yöntem, Ohio'da da kabul görmek üzere yasalaşmayı bekliyor.

 • ABD, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası silah satışlarını rekor seviyeye çıkardı
  30 Oca ABD, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası silah satışlarını rekor seviyeye çıkardı

  ABD'nin geçen yılın Ekim ayına kadar olan dönemdeki silah satışları 238 milyar doları buldu. Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası artan silah talebi, ABD'nin silah satışlarını rekor seviyeye çıkardı. Polonya, ABD ile en büyük silah anlaşmasını yaparken, diğer ülkeler de önemli silah alımları gerçekleştirdi. ABD Dışişleri Bakanlığı, savunma ve silah ticaretinin ABD'nin dış politika araçlarından biri olduğunu belirtti.

 • Nitrojen gazıyla idam edilen ABD'li mahkumun son sözleri: İnsanlık bir adım geriye gitti
  26 Oca Nitrojen gazıyla idam edilen ABD'li mahkumun son sözleri: İnsanlık bir adım geriye gitti

  Cinayet suçundan ölüm cezasına çarptırılan ABD'li mahkum Kenneth Eugene Smith isimli bir mahkum, nitrojen gazıyla zehirlenerek idam edildi. Azot hipoksi yöntemiyle gerçekleşen idam öncesi Smith'in son sözleri "Barış, sevgi içinde ayrılıyorum. Bu gece benim idamımla insanlık bir adım daha geriye gitti" oldu. Tanıklar, Smith'in 5 dakika boyunca kıvranarak öldüğünü belirtti.

 • Dünya Genelinde İdam Cezası ve İnfazları
  26 Oca Dünya Genelinde İdam Cezası ve İnfazları

  ABD'de nitrojen gazıyla gerçekleştirilen idam cezası infazı ve Japonya'da cinayet suçundan idam cezasına çarptırılan Shinji Aoba'nın asılarak infaz edileceği haberleriyle birlikte, dünya genelinde idam cezası ve infazları tartışma konusu olmaya devam ediyor. Uluslararası Af Örgütü'nün verilerine göre, 2022'de Çin hariç dünya genelinde 883 kişi idam edildi ve 52 ülkede en az 2016 kişi idam cezasına çarptırıldı. En fazla idam cezası veren ülkeler arasında İran, Suudi Arabistan, Mısır ve ABD bulunuyor. Uyuşturucu suçlarından dolayı da birçok kişi idam ediliyor. İdam cezasının uygulanmadığı ülkelerin sayısı ise her geçen yıl artıyor.

 • ABD'de Nitrojen Gazıyla İdam Tartışması
  26 Oca ABD'de Nitrojen Gazıyla İdam Tartışması

  ABD'nin Alabama eyaletinde hükümlü Kenneth Smith'in nitrojen gazıyla idam edilmesi, insan haklarına aykırı olup olmadığı tartışmalarını başlattı. Eyalet Başsavcısı Steve Marshall adaletin yerini bulduğunu belirtirken, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, bu yöntemi şiddetle eleştirdi. Smith'in idamı, daha önce denenmemiş bir yöntem olduğu için tartışmalara neden oldu.

 • Dünyada bir ilk! ABD'li mahkum tüm tepkilere rağmen nitrojen gazıyla idam edildi
  26 Oca Dünyada bir ilk! ABD'li mahkum tüm tepkilere rağmen nitrojen gazıyla idam edildi

  Cinayet suçundan ölüm cezasına çarptırılan Kenneth Eugene Smith isimli bir mahkum, ABD'nin Alabama eyaletinde nitrojen gazıyla zehirlenerek idam edildi. Uygulama dünya tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçerken, insan hakları tartışmalarını da beraberinde getirdi.

 • ABD'de Nitrojen Gazıyla İdam Edilecek İlk Kişi: Kenneth Eugene Smith
  24 Oca ABD'de Nitrojen Gazıyla İdam Edilecek İlk Kişi: Kenneth Eugene Smith

  Kenneth Eugene Smith, Perşembe günü ABD'de daha önce test edilmemiş bir yöntemle idam edilecek.

 • İnsanlık dışı yöntem! Zehirli iğne infazından sağ kurtulan ABD'li mahkum nitrojen gazıyla idam edilecek
  23 Oca İnsanlık dışı yöntem! Zehirli iğne infazından sağ kurtulan ABD'li mahkum nitrojen gazıyla idam edilecek

  ABD'nin Alabama eyaletinde daha önce 2022 yılında zehirli iğne ile idam etme girişiminden sağ kurtulan Kenneth Eugene Smith'in perşembe günü nitrojen gazı ile idam edilmesi planlanıyor. İnsan hakları örgütleri ise bu uygulamaya tepki göstererek durdurulmasını istiyor.

 • Doğuştan çift rahmi olan kadın, iki bebeği iki ayrı günde doğurdu
  23 Ara Doğuştan çift rahmi olan kadın, iki bebeği iki ayrı günde doğurdu

  Doğuştan çift rahmi olan ve nadir görülen bir hamilelikle her iki rahminde de kız bebek bekleyen ABD'li Kelsey Hatcher, iki bebeğini iki ayrı günde doğurdu.

 • ABD'de 2024 Başkanlık Seçimleri Yaklaşırken Cumhuriyetçi Adaylar Arasındaki Tartışma
  07 Ara ABD'de 2024 Başkanlık Seçimleri Yaklaşırken Cumhuriyetçi Adaylar Arasındaki Tartışma

  ABD'de 2024'te yapılacak başkanlık seçimleri yaklaşırken 4 Cumhuriyetçi başkan aday adayını karşı karşıya getiren canlı yayın, anketlerde puanları giderek artan Nikki Haley ile diğer üç isim arasındaki tartışmaya dönüştü. Haley, anketlerde yükseliyor ve Trump'ın ardından ikinci sırada yer alıyor.

 • ABD Senatosu, Tuberville'nin engellemesini kaldırarak 425 askerin atamasını onayladı
  06 Ara ABD Senatosu, Tuberville'nin engellemesini kaldırarak 425 askerin atamasını onayladı

  ABD Alabama Senatörü Tommy Tuberville'nin Pentagon'da engellediği yüzlerce askerin ataması, engelin kaldırılmasının ardından Senato tarafından onaylandı. Tuberville'nin Pentagon'un kürtaj politikasını protesto etmek amacıyla engeli kaldırması sonucunda, yaklaşık 425 askerin ataması gerçekleşti. Pentagon Sözcüsü, bu gelişmelerin cesaret verici olduğunu belirtirken, Tuberville ile görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

 • ABD Senatörü Tuberville, Pentagon'daki engellemelerin çoğunu kaldıracağını duyurdu
  06 Ara ABD Senatörü Tuberville, Pentagon'daki engellemelerin çoğunu kaldıracağını duyurdu

  Alabama Senatörü Tommy Tuberville, ABD Savunma Bakanlığındaki yüzlerce kişiye yönelik engellemelerin çoğunu kaldıracağını açıkladı. Tuberville, atamaların blok halinde onaylanmasının önünü açarak, engellemelerin sebebini 'yürütmenin aşırı müdahalesine ve yasal olmayan kürtaj politikasına karşı mücadele' olarak açıkladı.

 • Milyonda bir olasılık gerçekleşti Çift rahimle doğan ABD'li kadın iki bebek bekliyor
  17 Kas Milyonda bir olasılık gerçekleşti Çift rahimle doğan ABD'li kadın iki bebek bekliyor

  ABD'de yaşayan Kelsey Hatcher isimli bir kadın, doğuştan çift rahmi olduğunu ve nadir görülen bir hamilelikle her iki rahminde de kız bebek beklediğini duyurdu. Hatcher'ın doktoru, genç kadının iki rahminde iki ayrı bebeğe aynı anda hamile kalmasının milyonda bir olduğunu ifade etti.

 • Kadın kıyafetli fotoğrafları ifşa olan belediye başkanı intihar etti
  09 Kas Kadın kıyafetli fotoğrafları ifşa olan belediye başkanı intihar etti

  Alabama Belediye Başkanı Copeland, evinde çekilmiş elbiseli fotoğraflarının yayınlaması sonrası kendisine yapılan baskıya dayanamayarak intihar etti.

 • ABD'de Cumhuriyetçi Partinin 5 başkan aday adayı, seçmenle politikalarını paylaştı
  09 Kas ABD'de Cumhuriyetçi Partinin 5 başkan aday adayı, seçmenle politikalarını paylaştı

  NEW ABD'de 2024 Başkanlık Seçimleri için bir önceki canlı yayına 7 kişi olarak çıkan Cumhuriyetçi Parti aday adayları, 3. münazarada 5 kişi olarak yola devam ederken, seçmene dış politika, ekonomi ve kürtaj gibi konularda politikalarını aktardı.

 • Ordu tarihinde bir ilk! ABD Senatosu, Lisa Franchetti'yi Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak onayladı
  03 Kas Ordu tarihinde bir ilk! ABD Senatosu, Lisa Franchetti'yi Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak onayladı

  ABD Senatosu, donanmayı yönetecek ilk kadın olacak Oramiral Lisa Franchetti'yi, ABD Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak onayladı. Franchetti, Senatoda yapılan oylamada 95 senatörün 'evet' oyuyla atanırken, böylece ABD donanmasını yönetecek ilk kadın oldu.

 • CANiK Sporcusu Nils Jonasson IDPA Dünya Şampiyonası'nda Birinci Oldu
  23 Eki CANiK Sporcusu Nils Jonasson IDPA Dünya Şampiyonası'nda Birinci Oldu

  ABD'de gerçekleştirilen IDPA Dünya Şampiyonası'nda CANiK'in sporcusu Nils Jonasson, SSP kategorisinde birinci olarak şampiyonluğu elde etti. Aynı zamanda IRON SIGHT kategorisinde de birincilik kazanan Jonasson, CANiK'in ödüllü tabancası SFx RIVAL-S ile yarıştı. Türkiye'yi başarıyla temsil eden diğer sporcu Alperen Kıvılcım ise kendi kategorisinde 12'inci oldu.

 • CANiK Sporcusu Nils Jonasson, IDPA Dünya Şampiyonası'nda Birinci Oldu
  23 Eki CANiK Sporcusu Nils Jonasson, IDPA Dünya Şampiyonası'nda Birinci Oldu

  ABD'de gerçekleştirilen IDPA Dünya Şampiyonası'nda CANiK'in başarılı sporcusu Nils Jonasson, SSP kategorisinde birinci olarak şampiyonluğu elde etti. CANiK takımının diğer sporcusu Alperen Kıvılcım ise kendi kategorisinde 12. olarak ülkemizi başarıyla temsil etti. CANiK, sportif atıcılık alanında Türkiye'ye bir kupa daha kazandırdı ve yerli ürünleriyle de başarısını kanıtladı.

 • CANiK Team, IDPA Dünya Şampiyonası'nda Amerika'yı temsil edecek
  12 Eki CANiK Team, IDPA Dünya Şampiyonası'nda Amerika'yı temsil edecek

  CANiK Team, dört yılda bir yapılan sportif atış müsabakası IDPA World Championship 2023 için Amerika'da mücadele edecek. Türkiye ve Endonezya şampiyonluklarıyla adını duyuran Alperen Kıvılcım da Türkiye adına yarışacak. CANiK takımı, 2023 yılında ABD'de Yılın Tabancası ödülünü kazanan SFx RIVAL-S tabancasıyla yarışacak. CANiK Genel Müdürü Cahit Utku ARAL, gençleri destekleyerek yeni şampiyonluklar kazanacaklarını ve dünya çapında sportif atıcılığın yaygınlaşmasını sağlamak için sponsorluklarını sürdüreceklerini belirtti.

 • CANiK Sporcuları IDPA Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi Temsil Edecek
  12 Eki CANiK Sporcuları IDPA Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi Temsil Edecek

  Dünyanın her yerinden en iyi 395 atıcının mücadele edeceği IDPA Dünya Şampiyonası ABD'de gerçekleştirilecek. CANiK'in başarılı sporcuları kaptan Nils Jonasson ve Alperen Kıvılcım, 12 Ekim'de başlayan turnuvada Türkiye'yi temsil edecek. CANiK, sportif atıcılık alanındaki başarılarını dünya çapında sergilemeye devam ediyor.

 • ABD Senatosu, Orgeneral Randy George'un atanmasını onayladı
  21 Eyl ABD Senatosu, Orgeneral Randy George'un atanmasını onayladı

  ABD Senatosu, Kara Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Randy George'un atanmasını 1'e karşı 96 oyla onayladı. Senato'da yapılan oylamada, Utah'ın Cumhuriyetçi Senatörü Mike Lee, Orgeneral George'un atanmasına karşı oy veren tek kişi oldu. Orgeneral George'un, 1 hayır oyuna karşılık 96 evet oyu ile Senato tarafından ABD Kara Kuvvetleri Komutanı pozisyonuna ataması resmen onaylanmış oldu.

 • ABD'de Amerikan Futbolu Müsabakasında Bando Şefi Gözaltına Alındı
  20 Eyl ABD'de Amerikan Futbolu Müsabakasında Bando Şefi Gözaltına Alındı

  ABD'nin Alabama eyaletinde Amerikan futbolu müsabakasında bando takımını yöneten şef, polisin uyarısını dikkate almadığı gerekçesiyle gözaltına alınırken elektroşok tabancasıyla vuruldu. Olayın görüntüleri kamuoyuyla paylaşıldıktan sonra büyük tepki çekti.

 • ABD'de Amerikan Futbolu Müsabakasında Bando Şefine Elektroşok Tabancasıyla Müdahale
  20 Eyl ABD'de Amerikan Futbolu Müsabakasında Bando Şefine Elektroşok Tabancasıyla Müdahale

  ABD'nin Alabama eyaletinde bir Amerikan futbolu müsabakasında bando takımını yöneten şef, polisin müziği durdurma uyarısını dikkate almadığı gerekçesiyle elektroşok tabancasıyla vurulduktan sonra gözaltına alındı. Olayın video kaydı yayınlanırken polis, şefin kamu düzenini bozduğunu ve güvenlik güçlerine direndiğini ileri sürdü. Şahitlerin ifadelerine göre polis, aşırı güç kullanarak görevini suistimal etmiştir.

 • ABD'nin Alabama eyaletinde siyahi nüfusun seyrekleştirilerek oluşturulan seçim bölgeleri haritası reddedildi
  05 Eyl ABD'nin Alabama eyaletinde siyahi nüfusun seyrekleştirilerek oluşturulan seçim bölgeleri haritası reddedildi

  ABD'nin Alabama eyaleti Yüksek Mahkemesi, Cumhuriyetçi temsilciler tarafından eyalette siyahi nüfusun seyrekleştirilerek oluşturulan seçim bölgeleri haritasını reddetti. Mahkeme, eyalet milletvekillerini Seçmen Hakları Yasası'na uymamakla eleştirdi ve yeni bir seçim bölgesi oluşturulması gerektiğini belirtti. Eyaletin seçim haritasının, özel bir uzman gözetiminde yeniden çizilmesine hükmetti.

 • ABD Savunma Bakanı, atamaları engelleyen senatörü eleştirdi
  16 Ağu ABD Savunma Bakanı, atamaları engelleyen senatörü eleştirdi

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Cumhuriyetçi Senatör Tommy Tuberville'nin Savunma Bakanlığına yapılacak atamaları engellemesini eleştirdi. Austin, atamaların yapılamamasının eşi benzeri görülmemiş bir olay olduğunu belirtti ve bu durumun Amerika'nın askeri hazırlığını zayıflattığını ve asker ailelerinin hayatını alt üst ettiğini söyledi. Tuberville'in ofisi ise pozisyonların boş olmadığını ve deneyimli yetkililerin bulunduğunu savundu.

 • FETÖ içerisindeki 'bölünme' ve 'liderlik' kavgası
  14 Ağu FETÖ içerisindeki "bölünme" ve "liderlik" kavgası

  Nedim Şener, Fetullahçı Terör Örgütü'nün içerisindeki FETÖ elebaşının sağlığının kötüleşmesiyle ortaya çıkan bölünmeyi, liderlik kavgasını ve bölünmeyle örgüt içinde oluşan 5 farklı grubu AA Analiz için kaleme aldı.

 • ABD'de şiddetli fırtına: 2 ölü, 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı
  09 Ağu ABD'de şiddetli fırtına: 2 ölü, 1.1 milyon ev elektriksiz kaldı

  ABD'nin doğu eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti ve 1.1 milyon evde elektrik kesintisi yaşandı. Fırtınaların etkisiyle oluşan hortum, 10 eyalette 29.5 milyondan fazla kişiyi etkiledi. Ayrıca, fırtına nedeniyle 2 bin 600 uçuş iptal edilirken, 7 bin 900 uçuş da ertelendi. Hayatını kaybedenlerin biri Güney Carolina'da, diğeri ise Alabama'da meydana gelen olaylarda yaşandı.

 • ABD'de iki grup arasında yumruklu kavga
  08 Ağu ABD'de iki grup arasında yumruklu kavga

  ABD'nin Alabama eyaletinde bir liman işçisi ile teknedeki bir grup arasında çıkan kavgada yumruklar havada uçuştu. Kavga, limana yanaşacak bir tekneye yer açılması için liman çalışanının uyarısının reddedilmesiyle başladı. Kavgaya daha sonra birkaç kişi dahil oldu ve yumruklu kavga haline geldi. Montgomery Belediye Başkanı, kavganın ardından uyum çağrısı yaparken, polis 4 kişinin tutuklandığını ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 • ABD'nin Alabama eyaletinde liman işçisi ile teknedeki grup arasında kavga çıktı
  08 Ağu ABD'nin Alabama eyaletinde liman işçisi ile teknedeki grup arasında kavga çıktı

  ABD'nin Alabama eyaletindeki Montgomery Nehri kıyısında bir liman işçisiyle teknedeki grup arasında çıkan kavgada yumruklar havada uçuştu. Kavga, limana yer açılması talebinin reddedilmesi üzerine başladı ve birkaç kişinin daha dahil olmasıyla yumruklu kavgaya dönüştü. Montgomery Belediye Başkanı, olayın ardından toplumun uyum çağrısında bulundu. Polis, 4 kişinin tutuklandığını ve soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 • ABD'de Şiddetli Fırtına: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 1.1 Milyon Evde Elektrik Kesintisi
  08 Ağu ABD'de Şiddetli Fırtına: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 1.1 Milyon Evde Elektrik Kesintisi

  ABD'nin doğu eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 2 kişi hayatını kaybederken, 1.1 milyon evde elektrik kesintisi yaşandı. Başkent Washington DC ve bölge eyaletlerde hortumun etkili olacağı belirtilirken, fırtınaların Tennessee'den New York'a kadar 10 eyalette etkili olacağı ifade edildi. Fırtınaların yol açtığı elektrik kesintileri ve uçuş iptalleri de yaşandı.

 • ABD'nin doğu yakasında şiddetli fırtınalar: 2 ölü, 1,1 milyon hane elektriksiz
  08 Ağu ABD'nin doğu yakasında şiddetli fırtınalar: 2 ölü, 1,1 milyon hane elektriksiz

  ABD'nin doğu yakasını etkisi altına alan şiddetli fırtınalarda ilk belirlemelere göre 2 kişi yaşamını yitirdi, 1,1 milyon hane ve iş yerinde elektrik kesintisi yaşandı. Washington DC ve civarı için kasırga uyarısı verilen bölgede, kasırga, kuvvetli rüzgar, iri taneli dolu ve hortumların görülebileceği belirtildi. Fırtınalar nedeniyle 2 bin 600 uçuş iptal edilirken, 7 bin 900 uçuş da ertelendi. Bölge yetkilileri, elektrik hatlarının tamir edilmesinin zaman alacağını açıkladı.

 • ABD'nin Alabama eyaletinde siyahilerle beyazlar arasında kavga çıktı
  07 Ağu ABD'nin Alabama eyaletinde siyahilerle beyazlar arasında kavga çıktı

  Alabama'daki Montgomery's Riverfront Park'ta bir teknenin park için ayrılan alanı kapatması nedeniyle çıkan tartışma, siyahilerle beyazlar arasında kavgaya dönüştü. Görüntülerde, liman görevlisi olduğu anlaşılan siyahi bir kişi, feribotun iskeleye yanaşması için ayrılan bölüme şahsi teknesini yanaştırdığı gerekçesiyle uyarıyor ve teknesini buradan uzaklaştırmasını istiyor. Tekneden bir kişi, siyahi kişi ile tartışıyor ve ardından saldırıya geçiyor. Kavganın başlamasıyla teknedeki beyazlardan oluşan grup, siyahi kişiyi linç etmeye başlıyor. Olaya tanıklık edenlerden bazıları siyahi adama yardım edilmesi için bağırdığı duyulan görüntülerde, feribottaki bir kişi, henüz kıyıya yanaşmadan linç edilen siyahi adama yardım için nehre atlıyor ancak saldıran grup geri çekiliyor. Feribot kıyıya yanaşır yanaşmaz, olaya tanıklık eden siyahilerden oluşan bir diğer grup, beyazlardan oluşan gruba saldırıyor. Daha önce siyahi adamı linç eden aralarında kadınların da bulunduğu grup, saldırıda darbediliyor. Montgomery Polis Departmanı, olay yerine intikal eden polisin çok sayıda kişiyi gözaltına aldığını ve soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

 • ABD Uzay Komutanlığı Merkezi Colorado'da Kalacak
  01 Ağu ABD Uzay Komutanlığı Merkezi Colorado'da Kalacak

  ABD Başkanı Joe Biden, Trump döneminde Alabama'ya taşınması için karar alınan ABD Uzay Komutanlığı merkezinin kalıcı olarak Colorado'da kalmasına karar verdi. Savunma Bakanlığı, Biden'ın üst düzey askeri liderlerle yaptığı değerlendirme sonucunda Colorado Springs'i ABD Uzay Komutanlığı karargahının kalıcı yeri olarak seçtiğini bildirdi. Biden, Colorado Springs'te kalmanın uzun dönemde daha faydalı olacağına inanıyor. Siyasi gözlemciler ise Colorado'nun Demokrat, Alabama'nın Cumhuriyetçi eyalet olmasının kararda etkili olabileceğini belirtiyor.

 • Ünlü şarkıcı Lana Del Rey, garsonluk yaparken görüntülendi
  22 Tem Ünlü şarkıcı Lana Del Rey, garsonluk yaparken görüntülendi

  ABD'li şarkıcı Lana Del Rey, Alabama'da bir waffle dükkanında garsonluk yaparken görüntülendi. Ünlü şarkıcı, diğer çalışanlarla aynı şartlarda çalışarak ve molaya çıkarak dikkat çekti.

 • Amazon'un Starlink rakibi Project Kuiper, kalkışa yaklaşıyor
  22 Tem Amazon'un Starlink rakibi Project Kuiper, kalkışa yaklaşıyor

  Amazon, Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nde yeni bir uydu işleme tesisinin yapım aşamasında olduğunu duyurdu. Project Kuiper, geleneksel internet ve iletişim seçeneklerinin yetersiz olduğu alanlara hızlı ve uygun maliyetli uydu geniş bant sağlamayı hedefliyor. Şirket, kırsal kesimdeki kullanıcılara kesintisiz geniş bant kapsama alanı sağlamak için 3236 uydudan oluşan bir takımyıldız oluşturmayı planlıyor. Amazon, uygun fiyat ve birden fazla hız/fiyatlandırma seçeneği sunmayı hedefliyor. Proje için halihazırda 1.400'den fazla kişi çalışıyor ve ilerleyen zamanlarda binlerce tedarikçi ve yüksek vasıflı iş yaratması bekleniyor.

 • ABD'de zehirli iğneyle idam cezası yeniden başladı
  21 Tem ABD'de zehirli iğneyle idam cezası yeniden başladı

  Alabama eyaletinde zehirli iğnelerin enjekte edilememesi nedeniyle ara verilen infaz cezasına yeniden başlandı. 2001'de bir kadını döverek öldüren mahkum James Barber idam edildi. Barber'ın idamı, hapishane kapsamında prosedür kontrolleri yapmak amacıyla zehirli iğneyle idam cezasının askıya alınmasının ardından gerçekleşti. Barber, maktulün ailesinden özür diledi ve ölüm cezasına çarptıran kişileri affettiğini dile getirdi. Barber'ın avukatları, başarısız idam girişimleri nedeniyle ölüm cezasının verilmemesini talep etmişti.

 • ABD'de Sıcak Hava Dalgası: 80 Milyon Kişi Sıcaklık Tehdidi Altında
  18 Tem ABD'de Sıcak Hava Dalgası: 80 Milyon Kişi Sıcaklık Tehdidi Altında

  ABD'de yaşanan bunaltıcı sıcak hava dalgası ülkenin batısında ve güneyinde yaşayanları etkilemeye devam ediyor. 80 milyondan fazla kişi sıcaklık tehdidi altında bulunuyor. Birçok şehirde rekor sıcaklıkların beklenmesi üzerine sıcaklık uyarıları getirildi. Ayrıca, şiddetli fırtınalar, tropik fırtınalar ve orman yangını dumanı gibi aşırı hava koşulları da bazı bölgeleri etkisi altına almış durumda.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Tuberville'nin Pentagon atamalarını bloke etmesini eleştirdi
  13 Tem ABD Başkanı Joe Biden, Tuberville'nin Pentagon atamalarını bloke etmesini eleştirdi

  ABD Başkanı Joe Biden, Alabama Senatörü Cumhuriyetçi Tommy Tuberville'nin Savunma Bakanlığına yapılacak atamaları bloke etmesini 'aptalca' olarak nitelendirdi. Biden, Tuberville'nin tutumunu ulusal güvenlik için bir tehdit olarak değerlendirdiğini belirtti ve Cumhuriyetçi Parti'den bu tutuma karşı durmasını beklediğini söyledi. Tuberville, ordunun kürtaj masraflarını karşılamasını protesto ederek yüzlerce üst düzey komuta kademesi atamasını engellemişti.

 • TikTok'ta çıkan bottan atlama akımı, 4 kişinin ölümüyle sonuçlandı
  10 Tem TikTok'ta çıkan bottan atlama akımı, 4 kişinin ölümüyle sonuçlandı

  Çılgın akımların trend olduğu TikTok'ta, "Boat Jumping" adı verilen ve insanların hızla giden teknelerin arkasından atlayıp sıçrama ya da geri takla atma hareket, 4 kişinin ölümüne neden oldu. Yaşanan feci olayların ardından birçok kullanıcı bu tarz akımlara karşı uyarıldı.

 • NASA, Artemis II için SLS Uçuş Yazılımı Testinin İlk Bölümünü Tamamladı
  07 Tem NASA, Artemis II için SLS Uçuş Yazılımı Testinin İlk Bölümünü Tamamladı

  NASA, Artemis Ay misyonlarının ilk mürettebatlı görevi olan Artemis II kapsamında Ay'ın etrafında dolaşacak 4 astronotu uzaya çıkaracak Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) roketinin yaklaşık 50 bin satır koddan oluşan uçuş yazılımı için resmi yeterlilik testinin ilk bölümünün tamamlandığını duyurdu. Testlerin ikinci ve son aşaması ise bu ay içinde başlayacak.

 • BBC, Maymun İşkence Çetesini Ortaya Çıkardı
  20 Haz BBC, Maymun İşkence Çetesini Ortaya Çıkardı

  BBC'nin bir yıllık bir araştırma sonucu, Endonezya'dan Amerika'ya kadar uzanan bir maymun işkence halkasını ifşa ettiği bildirildi. ABD, İngiltere ve diğer ülkelerden yüzlerce kişinin, Endonezyalılar'a, bebek uzun kuyruklu makakları filme alarak işkence etmeleri ve öldürmeleri için para ödediğini ortaya koydu. İşkence ağı ilk olarak YouTube'da başladı ve daha sonra Telegram uygulamasındaki özel gruplara taşındı. BBC gazetecileri, Telegram'daki işkence gruplarından birinde gizli olarak çalışarak, grup üyelerinin işkence fikirleri ürettiklerini ve bu fikirlerin gerçekleştirilmesi için kişileri görevlendirdiklerini keşfetti.

 • Teksas'ta Fırtına: 3 Ölü, Onlarca Yaralı
  16 Haz Teksas'ta Fırtına: 3 Ölü, Onlarca Yaralı

  ABD'nin Teksas eyaletinin Panhandle kasabasında dün meydana gelen fırtınada 3 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı. Teksas Valisi Greg Abbott, fırtınalar nedeniyle eyalette 'acil durum' ilan ettiğini duyurdu.

 • ABD'nin Güneyindeki Fırtınalar 106 Binden Fazla Kişiyi Elektriksiz Bıraktı
  15 Haz ABD'nin Güneyindeki Fırtınalar 106 Binden Fazla Kişiyi Elektriksiz Bıraktı

  ABD'nin güney eyaletlerinde yaşanan şiddetli fırtınalar nedeniyle 106 binden fazla kişi elektriksiz kaldı. Alabama en çok etkilenen eyalet oldu ve 47 bin kişi elektriksiz kaldı. Fırtınaların oluşturduğu hasarın boyutu belirsizliğini korurken, can kaybı ya da yaralanma bildirilmedi. Teksas, Oklahoma, Arkansas ve Louisiana'da potansiyel büyük parçalı dolu yağışlarına ve yıkıma neden olabilecek rüzgarlara karşı uyarı yapıldı. Fırtınaların hızı saatte 96 kilometreye ulaştı ve dolu parçalarının çapı 5 santimetreyi geçme ihtimali bulunuyor.

 • ?Biden, Alabama'daki seçim bölgelerinin yeniden belirlenmesine ilişkin mahkeme kararından memnun
  09 Haz ?Biden, Alabama'daki seçim bölgelerinin yeniden belirlenmesine ilişkin mahkeme kararından memnun

  ABD Başkanı Joe Biden, Yüksek Mahkemenin Alabama eyaletindeki seçim bölgelerinin siyahi azınlıkların yaşadığı alanlar dikkate alınarak yeniden belirlenmesine ilişkin kararını memnuniyetle karşıladı.

 • Türkiye'nin ilk uzay yolcuları ABD'deki eğitim süreçlerini AA'ya anlattı
  18 May Türkiye'nin ilk uzay yolcuları ABD'deki eğitim süreçlerini AA'ya anlattı

  Türkiye'nin ilk uzay yolcuları Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever, seçilme süreçlerini, ABD'deki eğitimlerini ve uzay görevlerini anlattı.

 • Dertlere deva sadırlara şifa erguvan şerbeti
  25 Nis Dertlere deva sadırlara şifa erguvan şerbeti

  Eski çağlardan bu yana başta boğmaca ve göğüs kanseri tedavisinde kullanılan erguvan ve şerbeti...

 • ABD'nin Alabama eyaletindeki doğum günü saldırısında 5 kişi tutuklandı
  21 Nis ABD'nin Alabama eyaletindeki doğum günü saldırısında 5 kişi tutuklandı

  16 yaşındaki bir gencin doğum günü kutlamasında meydana gelen ve 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili Alabama Emniyet Teşkilatı Twitter hesabından yapılan açıklamada 5 kişinin tutuklandığı belirtildi. Tutuklular arasında iki kardeşin de bulunduğu ve hepsinin 4 kez cinayetten suçlandığı ifade edildi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yanı sıra 32 kişi de yaralanmıştı.

 • ABD'de doğum günü kutlaması saldırısı: 4 ölü, 2 tutuklama
  19 Nis ABD'de doğum günü kutlaması saldırısı: 4 ölü, 2 tutuklama

  Alabama'da bir doğum günü kutlamasında meydana gelen saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi tutuklandı. Saldırıda yaralanan 32 kişiden 4'ünün durumu kritik.

 • ABD'de doğum günü partisine silahlı saldırı: 2 saldırgan tutuklandı
  19 Nis ABD'de doğum günü partisine silahlı saldırı: 2 saldırgan tutuklandı

  ABD'nin Alabama eyaletine bağlı Dadeville kasabasında bir doğum günü partisine silahlı saldırı düzenleyen 16 ve 17 yaşındaki 2 erkek saldırgan tutuklandı. Saldırganlar 4 kez cinayetle suçlandı ve yeni suçlamaların yöneltilebileceği belirtiliyor. 32 kişinin yaralandığı saldırıda 4 kişinin hala hastanede tedavi altında olduğu açıklandı.

 • Elektriğin en lüks yorumu: Mercedes-Maybach EQS SUV
  19 Nis Elektriğin en lüks yorumu: Mercedes-Maybach EQS SUV

  Mercedes’in elektrikli model gamının amiral gemisi EQS ile lüksün simgesi Maybach SUV gövdesinde buluşuyor.

 • Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi
  16 Nis Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi

  NEW ABD Başkanı Joe Biden, dün gece Alabama ve Kentucky'de yaşanan silahlı saldırıların ardından Kongre'yi silahlanma yasalarıyla ilgili harekete geçmeye çağırdı.

 • Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi
  16 Nis Silahlı saldırıların ardından Biden, Kongreye harekete geçme çağrısını yeniledi

  NEW ABD Başkanı Joe Biden, dün gece Alabama ve Kentucky'de yaşanan silahlı saldırıların ardından Kongre'yi silahlanma yasalarıyla ilgili harekete geçmeye çağırdı.

 • ABD'de doğum günü partisine silahlı saldırı: 4 ölü
  16 Nis ABD'de doğum günü partisine silahlı saldırı: 4 ölü

  ABD'nin Dadeville kasabasında doğum günü partisine düzenlenen silahlı saldırıda en az 4 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'de doğum günü partisine silahlı saldırı: 4 ölü
  16 Nis ABD'de doğum günü partisine silahlı saldırı: 4 ölü

  ABD'nin Dadeville kasabasında doğum günü partisine düzenlenen silahlı saldırıda en az 4 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'nin Alabama eyaletinde silahlı saldırıda 4 kişi öldü
  16 Nis ABD'nin Alabama eyaletinde silahlı saldırıda 4 kişi öldü

  ABD'nin Alabama eyaletinin Dadeville kentinde meydana gelen silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'nin Alabama eyaletindeki silahlı saldırıda 4 kişi öldü
  16 Nis ABD'nin Alabama eyaletindeki silahlı saldırıda 4 kişi öldü

  ABD'nin Alabama eyaletinin Dadeville kentinde meydana gelen silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.

 • Polonya, Abrams tanklarının ilk partisini hazirana kadar teslim alacak
  13 Nis Polonya, Abrams tanklarının ilk partisini hazirana kadar teslim alacak

  Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, ABD'den sipariş ettikleri Abrams tanklarının ilk partisini Haziran ayına kadar teslim alacaklarını duyurdu.

 • Polonya, Abrams tanklarının ilk partisini hazirana kadar teslim alacak
  13 Nis Polonya, Abrams tanklarının ilk partisini hazirana kadar teslim alacak

  Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, ABD'den sipariş ettikleri Abrams tanklarının ilk partisini Haziran ayına kadar teslim alacaklarını duyurdu.

 • ABD'de fırtına sonrası bir evin bahçesine araba düştü! O anlar saniye saniye kamerada
  10 Nis ABD'de fırtına sonrası bir evin bahçesine araba düştü! O anlar saniye saniye kamerada

  Amerika Birleşik Devletleri'nde etkili olan fırtına hayatı felç etti. Ülke genelinde 26 kişinin yaşamını yitirdiği felaketten tüyler ürperten bir görüntü geldi. Fırtına anında kayıtta olan bir şahıs, bahçesine düşen arabayı görünce gözlerine inanamadı.

 • Haftanın tarihine bakış
  09 Nis Haftanın tarihine bakış

  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren Anayasa değişikliğini oylamak için 16 Nisan 2017'de gerçekleştirilen halk oylamasında Türkiye genelinde sandıklardan yüzde 51,41 "evet", yüzde 48,59 "hayır" oyu çıktı.

 • ABD'de kürtaj tartışması ordunun komuta kademesi atamalarını kilitledi
  07 Nis ABD'de kürtaj tartışması ordunun komuta kademesi atamalarını kilitledi

  ABD'de bir senatör, ordunun kürtajın yasaklandığı eyaletlerdeki askerlerin kürtaj masrafını karşılamasını protesto ederek bu yıl onaylanması gereken Genelkurmay Başkanı dahil yüzlerce üst düzey komuta kademesi atamasını engelliyor.

 • ABD'de kürtaj tartışması ordunun komuta kademesi atamalarını kilitledi
  07 Nis ABD'de kürtaj tartışması ordunun komuta kademesi atamalarını kilitledi

  ABD'de bir senatör, ordunun kürtajın yasaklandığı eyaletlerdeki askerlerin kürtaj masrafını karşılamasını protesto ederek bu yıl onaylanması gereken Genelkurmay Başkanı dahil yüzlerce üst düzey komuta kademesi atamasını engelliyor.

 • ABD'nin Alabama eyaletinde ambulans helikopterin düşmesi sonucu 2 kişi öldü
  03 Nis ABD'nin Alabama eyaletinde ambulans helikopterin düşmesi sonucu 2 kişi öldü

  ABD'nin Alabama eyaletinde ambulans helikopterin düşmesi sonucu iki kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.

 • ABD'yi vuran hortum ve şiddetli fırtınada can kaybı 26'ya yükseldi
  02 Nis ABD'yi vuran hortum ve şiddetli fırtınada can kaybı 26'ya yükseldi

  ABD'nin Arkansas, Mississippi, Iowa, Tennessee, Illinois ve Wisconsin başta olmak üzere 7 eyaletini vuran şiddetli fırtına ve hortumlar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi.

 • ABD'nin 8 eyaletini vuran hortumlarda ölü sayısı 26'ya çıktı
  02 Nis ABD'nin 8 eyaletini vuran hortumlarda ölü sayısı 26'ya çıktı

  NEW ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini önceki gece etkileyen hortumlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi.

 • ABD'nin 8 eyaletini vuran hortumlarda ölü sayısı 26'ya çıktı
  02 Nis ABD'nin 8 eyaletini vuran hortumlarda ölü sayısı 26'ya çıktı

  NEW ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini önceki gece etkileyen hortumlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi.

 • ABD'yi vuran hortum ve şiddetli fırtınada can kaybı 26'ya yükseldi
  02 Nis ABD'yi vuran hortum ve şiddetli fırtınada can kaybı 26'ya yükseldi

  ABD'nin Arkansas, Mississippi, Iowa, Tennessee, Illinois ve Wisconsin başta olmak üzere 7 eyaletini vuran şiddetli fırtına ve hortumlar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi.

 • ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 18 kişi hayatını kaybetti
  02 Nis ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 18 kişi hayatını kaybetti

  ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini etkileyen hortumlar hayatı felç etti. Felaket nedeniyle şu ana kadar 18 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı. Birçok ev ve iş yeri kullanılamaz hale gelirken bazı bölgeler ise elektriksiz kaldı.

 • ABD'yi vuran hortumlarda can kaybı 10'a yükseldi
  01 Nis ABD'yi vuran hortumlarda can kaybı 10'a yükseldi

  ABD'nin Arkansas, Mississippi, Iowa, Tennessee, Illinois ve Wisconsin başta olmak üzere 7 eyaletinde meydana gelen hortumlarda 10 kişi hayatını kaybetti.

 • ABD'yi vuran hortumlarda can kaybı 10'a yükseldi
  01 Nis ABD'yi vuran hortumlarda can kaybı 10'a yükseldi

  ABD'nin Arkansas, Mississippi, Iowa, Tennessee, Illinois ve Wisconsin başta olmak üzere 7 eyaletinde meydana gelen hortumlarda 10 kişi hayatını kaybetti.

 • GÜNCELLEME: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda en az 10 kişi hayatını kaybetti
  01 Nis GÜNCELLEME: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda en az 10 kişi hayatını kaybetti

  ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini etkileyen hortumlarda ilk belirlemelere göre 10 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

 • GÜNCELLEME 2: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda18 kişi hayatını kaybetti
  01 Nis GÜNCELLEME 2: ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda18 kişi hayatını kaybetti

  NEW ABD'nin ortabatı ve güney eyaletlerini etkileyen hortumlarda şu ana kadar 18 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

 • ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 4 kişi hayatını kaybetti
  01 Nis ABD'nin farklı eyaletlerini vuran hortumlarda 4 kişi hayatını kaybetti

  ABD'nin farklı eyaletlerini etkileyen hortumlarda ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

 • Dünya ısındıkça ABD'nin güneyini 'ölümcül fırtınaların' daha sık etkilemesi bekleniyor
  28 Mar Dünya ısındıkça ABD'nin güneyini "ölümcül fırtınaların" daha sık etkilemesi bekleniyor

  NEW ABD'de yapılan bir çalışmada, iklim değişikliği çerçevesinde dünyada sıcaklık yükseldikçe ülkenin Alabama, Mississippi ve Tennessee gibi güney eyaletlerinde ölümcül fırtınaların artmasının beklendiği ifade edildi.

 • Dünya ısındıkça ABD'nin güneyini 'ölümcül fırtınaların' daha sık etkilemesi bekleniyor
  28 Mar Dünya ısındıkça ABD'nin güneyini "ölümcül fırtınaların" daha sık etkilemesi bekleniyor

  NEW ABD'de yapılan bir çalışmada, iklim değişikliği çerçevesinde dünyada sıcaklık yükseldikçe ülkenin Alabama, Mississippi ve Tennessee gibi güney eyaletlerinde ölümcül fırtınaların artmasının beklendiği ifade edildi.

 • ABD'de iki kaplan, fırtınadan zarar gören safari parkından kaçtı
  27 Mar ABD'de iki kaplan, fırtınadan zarar gören safari parkından kaçtı

  ABD'nin Georgia eyaletinde, barınakları fırtınadan zarar gören iki kaplan kaldıkları safari parkından kaçtı.

 • Haftanın tarihine bakış
  26 Mar Haftanın tarihine bakış

  Kurtuluş Savaşı'nda 31 Mart 1921'de karşı taarruz başlatan Türk ordusu, 1 Nisan 1921'de Yunanlıları püskürterek II. İnönü Savaşı'nı kazandı.

 • ABD'deki hortum felaketinde ölü sayısı 26'ya yükseldi
  26 Mar ABD'deki hortum felaketinde ölü sayısı 26'ya yükseldi

  ABD'nin Mississippi eyaletinde çıkan hortum nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi.

 • ABD'deki hortum felaketinde ölü sayısı 26'ya yükseldi
  26 Mar ABD'deki hortum felaketinde ölü sayısı 26'ya yükseldi

  ABD'nin Mississippi eyaletinde çıkan hortum nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 26'ya yükseldi.

 • ABD'de hortumlar nedeniyle, Mississippi'de 25, Alabama'da 1 kişi öldü
  26 Mar ABD'de hortumlar nedeniyle, Mississippi'de 25, Alabama'da 1 kişi öldü

  NEW ABD'nin güney eyaletlerinde etkili hortumlar nedeniyle, Mississippi'de 25, Alabama'da 1 kişi hayatını kaybetti.

Advertisement